Dungeon Keeper

Z Dubbingpedia
Wersja z dnia 12:54, 25 cze 2015 autorstwa Porfirion (dyskusja | edycje) (nowy artykuł)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Dungeon Keeper – gra strategiczna stworzona przez Bullfrog Productions. W Polsce wydana przez IPS Computer Group (obecnie Cenega) 26 czerwca 1997 roku.

31 grudnia 1998 ukazał się pakiet Dungeon Keeper Gold zawierający podstawę gry i rozszerzenie The Deeper Dungeons.

O grze

Dungeon Keeper to rozgrywana w czasie rzeczywistym innowacyjna gra strategiczna, autorstwa Petera Molyneux. Jej tematem są odwieczne zmagania herosów, eksplorujących podziemne labirynty, wypełnione różnej maści kreaturami. W grze Bullfrog Productions nie wcielamy się jednak w takiego właśnie super rycerza, lecz w demonicznego władcę lochów, który stara się chronić swe włości przed zakusami innych władców oraz szukającymi sławy śmiałkami.

W tym celu musimy rozbudowywać nasze podziemia i wydzielać w nich miejsce dla różnych specyficznych komnat, jak np. sala tortur, sala treningowa, kurnik itp. Wszystko to by uczynić je doskonalszymi i zjednać sobie przychylność nowych, coraz bardziej bezwzględnych potworów. Równocześnie musimy zatroszczyć się o aspekt ekonomiczny, szukając nowych pokładów złota i diamentów, które będą stanowić żołd dla podległych nam stworzeń. Podczas rozgrywki należy też zadbać o stały rozwój technologiczny, który zagwarantuje nam wiele pomocnych gadżetów, jak pułapki, zapadnie, wzmocnione drzwi itd.

Przed nami kampania, składająca się z 20 podstawowych oraz 5 dodatkowych misji o różnorodnych celach i priorytetach. Wszystko to w interesującej mieszance ekonomicznej strategii RTS z elementami RPG. Dla amatorów gry wieloosobowej autorzy przygotowali również 15 map, dedykowanych zabawie w trybie multiplayer. Dungeon Keeper daje możliwość jednoczesnej gry nawet do 4 osób w sieci LAN bądź za pośrednictwem Internetu.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=876

Wersja polska

Tłumaczenie: Janusz Mrzigod
Udział wzięli: