Wally Gator: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania
Linia 16: | Linia 16: | ||
** '''Pan Kenny''' <small>(odc. 13)</small>--> | ** '''Pan Kenny''' <small>(odc. 13)</small>--> | ||
* [[Irena Malarczyk]] | * [[Irena Malarczyk]] | ||
** ''' | ** '''Ella Gator''' <small>(odc. 12)</small>, | ||
** '''czarownica''' <small>(odc. 13)</small> | ** '''czarownica''' <small>(odc. 13)</small> | ||
* [[Grażyna Staniszewska]] – '''żona Charliego''' <small>(odc. 12)</small> | * [[Grażyna Staniszewska]] – '''żona Charliego''' <small>(odc. 12)</small> | ||
Linia 38: | Linia 38: | ||
'''Dystrybucja''': [[Hanna-Barbera|HANNA-BARBERA POLAND]]<br /> | '''Dystrybucja''': [[Hanna-Barbera|HANNA-BARBERA POLAND]]<br /> | ||
'''Produkcja i rozpowszechnianie''': POLSKIE NAGRANIA | '''Produkcja i rozpowszechnianie''': POLSKIE NAGRANIA | ||
== Spis odcinków == | |||
{| style="text-align: center; width: 70%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|-style="background: #ABC;" | |||
!width="6%"|N/o | |||
!width="47%"|Polski tytuł | |||
!width="47%"|Angielski tytuł | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| colspan=3 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|001 | |||
| ''Zabłąkany smok'' | |||
| ''Droopy Dragon'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|002 | |||
| | |||
| ''Gattor-Napper'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|003 | |||
| ''Towarzysz zabaw'' | |||
| ''Swamp Fever'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|004 | |||
| | |||
| ''White Tie and Frails'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|005 | |||
| | |||
| ''Escape Artist'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|006 | |||
| | |||
| ''California or Bust'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|007 | |||
| | |||
| ''Frame and Fortune'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|008 | |||
| ''Bagienna rzepa'' | |||
| ''Tantalizin' Turnips'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|009 | |||
| ''Byle za bramę'' | |||
| ''Over the Fence is Out'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|010 | |||
| ''Mój lokator miś'' | |||
| ''Bear with Me'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|011 | |||
| ''Jakby się tam dostać?'' | |||
| ''Outside Looking In'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|012 | |||
| ''Zatwardziały kawaler'' | |||
| ''Bachelor Buttons'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|013 | |||
| ''Latająca miotła'' | |||
| ''Which is Which Witch'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|014 | |||
| | |||
| ''Pen-Striped Suit'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|015 | |||
| ''Morska eskapada'' | |||
| ''Ship-Shape Escape'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|016 | |||
| | |||
| ''Semi Seminole'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|017 | |||
| | |||
| ''Little Red Riding Gator'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|018 | |||
| | |||
| ''Ice Cube Boob'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|019 | |||
| | |||
| ''The Forest's Prime Evil'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|020 | |||
| | |||
| ''Snooper Snowzer'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|021 | |||
| | |||
| ''Unconscious Conscience'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|022 | |||
| | |||
| ''Gator-Baiter'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|023 | |||
| | |||
| ''False Alarm'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|024 | |||
| | |||
| ''Phantom Alligator'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|025 | |||
| | |||
| ''Puddle Hopper'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|026 | |||
| | |||
| ''Baby Chase'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| colspan=3 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == |
Wersja z 11:19, 6 maj 2019
Wally Gator – amerykański serial animowany wytwórni Hanna-Barbera z 1962 roku.
Wersja polska
W wersji polskiej wystąpili:
- Ryszard Olesiński – Wally Gator
- Witold Kałuski – Pan Twiddle (odc. 1)
- Mirosław Wieprzewski – Pan Twiddle (odc. 3, 8-12)
- Wojciech Machnicki – Pan Twiddle (odc. 13, 15)
- Leopold Matuszczak – szlachcic (odc. 1)
- Jerzy Zygmunt Nowak – naczelny aligator z południa (odc. 3)
- Stanisław Brudny –
- Pan Swampy (odc. 8),
- Kapitan statku (odc. 15)
- Andrzej Bogusz – listonosz (odc. 9)
- Irena Malarczyk
- Ella Gator (odc. 12),
- czarownica (odc. 13)
- Grażyna Staniszewska – żona Charliego (odc. 12)
- Włodzimierz Nowakowski – Mysz Charlie (odc. 12)
- Krystyna Miecikówna – chłopiec (odc. 15)
i inni
Wersja polska:
- Zespół Promocji Filmowej "Unifilm" Sp z.o.o. (zlecenie),
- CWPiFT "POLTEL" (nagranie),
- oraz Studio Opracowań Filmów w Warszawie (opracowanie dialogów)
Dialogi polskie: Elżbieta Kowalska, Elżbieta Łopatniuk, Joanna Klimkiewicz
Reżyser: Henryka Biedrzycka
Dźwięk: Krystian Zając
Montaż: Irena Romeyko
Montaż elektroniczny: Marek Szydłowski
Kierownictwo produkcji:
- Ewa Borek (CWPiFT "POLTEL")
- Jan Szatkowski (Studio Opracowań Filmów)
Dystrybucja: HANNA-BARBERA POLAND
Produkcja i rozpowszechnianie: POLSKIE NAGRANIA
Spis odcinków
N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
---|---|---|
SERIA PIERWSZA | ||
001 | Zabłąkany smok | Droopy Dragon |
002 | Gattor-Napper | |
003 | Towarzysz zabaw | Swamp Fever |
004 | White Tie and Frails | |
005 | Escape Artist | |
006 | California or Bust | |
007 | Frame and Fortune | |
008 | Bagienna rzepa | Tantalizin' Turnips |
009 | Byle za bramę | Over the Fence is Out |
010 | Mój lokator miś | Bear with Me |
011 | Jakby się tam dostać? | Outside Looking In |
012 | Zatwardziały kawaler | Bachelor Buttons |
013 | Latająca miotła | Which is Which Witch |
014 | Pen-Striped Suit | |
015 | Morska eskapada | Ship-Shape Escape |
016 | Semi Seminole | |
017 | Little Red Riding Gator | |
018 | Ice Cube Boob | |
019 | The Forest's Prime Evil | |
020 | Snooper Snowzer | |
021 | Unconscious Conscience | |
022 | Gator-Baiter | |
023 | False Alarm | |
024 | Phantom Alligator | |
025 | Puddle Hopper | |
026 | Baby Chase | |
SERIA DRUGA | ||
Linki zewnętrzne
- Wally Gator w bazie filmweb.pl