Tajemnice Rock Island: Różnice pomiędzy wersjami
m (→Wersja polska: , →Spis odcinków) |
Krychov PL (dyskusja | edycje) m |
||
(Nie pokazano 14 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
Linia 2: | Linia 2: | ||
|tytuł=Tajemnice Rock Island | |tytuł=Tajemnice Rock Island | ||
|tytuł oryginalny=Rock Island Mysteries | |tytuł oryginalny=Rock Island Mysteries | ||
|plakat= | |plakat=Tajemnice Rock Island.jpg | ||
|gatunek=komediowy, familijny | |gatunek=komediowy, familijny | ||
|kraj=Australia | |kraj=Australia | ||
|język=angielski | |język=angielski | ||
|stacja=[[Nickelodeon Polska]] | |stacja=[[Nickelodeon Polska]], [[TeenNick]] | ||
|platforma=[[SkyShowtime]], YouTube – Nickelodeon Polska | |||
|lata produkcji=2021 | |lata produkcji=2021 | ||
|data premiery=17 października [[2022]] | |data premiery=17 października [[2022]] | ||
|sezony= | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki= | |odcinki=40 z 40 | ||
}} | }} | ||
'''Tajemnice Rock Island''' (ang. ''Rock Island Mysteries'', 2021) – australijski serial fabularny. | '''Tajemnice Rock Island''' (ang. ''Rock Island Mysteries'', 2021) – australijski serial fabularny. | ||
Linia 22: | Linia 23: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': na zlecenie Nickelodeon Polska | '''Wersja polska''': na zlecenie Nickelodeon Polska – [[Hiventy Poland|START INTERNATIONAL POLSKA / HIVENTY POLAND]]<ref name="b">Do odcinka 20 jako Start International Polska, od odcinka 21 jako Hiventy Poland.</ref><br /> | ||
''' | '''Reżyseria''': [[Agata Skórska]]<br /> | ||
''' | '''Dialogi polskie''': [[Piotr Radziwiłowicz]]<br /> | ||
''' | '''Dźwięk''': | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[]] | * [[Monika Szuszkiewicz]], | ||
* [[Rafał Wiszowaty]] <small>(odc. 21-40)</small> | |||
'''Montaż''': [[Monika Szuszkiewicz]] <small>(odc. 1-20)</small><br /> | |||
'''Kierownictwo muzyczne''': [[Krzysztof Cybiński]]<br /> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Iwona Lisowska]]<br /> | |||
'''Nadzór merytoryczny''': [[Aleksandra Dobrowolska]]<br /> | '''Nadzór merytoryczny''': [[Aleksandra Dobrowolska]]<br /> | ||
'''Wystąpili''': | '''Wystąpili''': | ||
* [[Zuzanna Jaźwińska]] – '''Taylor Young''' | * [[Zuzanna Jaźwińska]] – '''Taylor Young''' | ||
* [[Zofia Modej]] – '''Lila Gray''' | |||
* [[Milena Gąsiorek]] – '''Meesha Rai''' | |||
* [[Jan Szydłowski]] – '''Nori Harlow''' | * [[Jan Szydłowski]] – '''Nori Harlow''' | ||
* [[Paweł Szymański]] – '''Ellis Grouch''' | * [[Paweł Szymański]] – '''Ellis Grouch''' | ||
'''W pozostałych rolach''': | |||
* [[Elżbieta Futera-Jędrzejewska]] – '''Gillian Rai''' | * [[Elżbieta Futera-Jędrzejewska]] – '''Gillian Rai''' | ||
* [[Maksymilian Bogumił]] – '''Wujek Charlie''' | * [[Maksymilian Bogumił]] – '''Wujek Charlie''' | ||
* [[]] – '''Emily Young''' | * [[Michał Podsiadło]] – '''Dan''' | ||
* [[Zuzanna Bernat]] – '''Emily Young'''<!-- | |||
* [[]] – '''Sunny Gray''' | * [[]] – '''Sunny Gray''' | ||
* [[]] – '''Racquel Newman''' | * [[]] – '''Racquel Newman'''--> | ||
* [[]] – ''''''--> | * [[Sebastian Machalski]] – '''Młody Faras''' <small>(odc. 3)</small> | ||
* [[Cezary Kwieciński]] – '''Faras'''<!-- <small>(odc. 3)</small>--> | |||
* [[Sara Lewandowska]] – '''Faith''' <small>(odc. 4)</small> | |||
* [[Karol Jankiewicz]] – '''Joe''' <small>(odc. 11)</small> | |||
* [[Julia Kołakowska-Bytner]] – '''Janet''' <small>(odc. 11)</small> | |||
* [[Antoni Kwiecień]] – '''Nastoletni Charlie''' <small>(odc. 15)</small> | |||
* [[Borys Wiciński]] – '''Brock''' <small>(odc. 18)</small> | |||
* [[Wojciech Żołądkowicz]] | |||
i inni | i inni | ||
'''Lektor''': [[]] | '''Lektor''': [[Paweł Bukrewicz]] | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
Linia 59: | Linia 73: | ||
| ''Happy Birthday, Taylor!'' | | ''Happy Birthday, Taylor!'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|18.10.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | | style="background-color: #CCE2FF;"|02 | ||
| ''Bermudzka Królowa'' | | ''Bermudzka Królowa'' | ||
| ''Bermuda Queen'' | | ''Bermuda Queen'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|19.10.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | | style="background-color: #CCE2FF;"|03 | ||
| ''Coś w wodzie'' | | ''Coś w wodzie'' | ||
| ''Something in the Water'' | | ''Something in the Water'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|20.10.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | | style="background-color: #CCE2FF;"|04 | ||
| ''Kim jest ta dziewczyna?'' | | ''Kim jest ta dziewczyna?'' | ||
| ''Who’s That Girl'' | | ''Who’s That Girl'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|21.10.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | | style="background-color: #CCE2FF;"|05 | ||
| ''Wołanie o pomoc'' | | ''Wołanie o pomoc'' | ||
| ''Distress Call'' | | ''Distress Call'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|24.10.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | | style="background-color: #CCE2FF;"|06 | ||
| ''Opowieść o dwóch Taylor'' | | ''Opowieść o dwóch Taylor'' | ||
| ''A Tale of Two Taylors'' | | ''A Tale of Two Taylors'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|25.10.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | | style="background-color: #CCE2FF;"|07 | ||
| ''Cień'' | | ''Cień'' | ||
| ''The Shadow'' | | ''The Shadow'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|26.10.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | | style="background-color: #CCE2FF;"|08 | ||
| ''Huragan Jonah'' | | ''Huragan Jonah'' | ||
| ''Hurricane Jonah'' | | ''Hurricane Jonah'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|27.10.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | | style="background-color: #CCE2FF;"|09 | ||
| ''SMS w butelce'' | | ''SMS w butelce'' | ||
| ''Text Message in a Bottle'' | | ''Text Message in a Bottle'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|28.10.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | | style="background-color: #CCE2FF;"|10 | ||
| ''Muszla'' | | ''Muszla'' | ||
| ''Sea Shell'' | | ''Sea Shell'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|31.10.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | | style="background-color: #CCE2FF;"|11 | ||
| ''Mapa i skarb'' | | ''Mapa i skarb'' | ||
| ''Treasure Map'' | | ''Treasure Map'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|01.11.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | | style="background-color: #CCE2FF;"|12 | ||
| ''Marzenie Taylor'' | | ''Marzenie Taylor'' | ||
| ''Taylor’s Dream'' | | ''Taylor’s Dream'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|02.11.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | | style="background-color: #CCE2FF;"|13 | ||
| ''Randka z Atlantydą'' | | ''Randka z Atlantydą'' | ||
| ''A Date with Atlantis'' | | ''A Date with Atlantis'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|03.11.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | | style="background-color: #CCE2FF;"|14 | ||
| ''Zagadka zapomnienia'' | | ''Zagadka zapomnienia'' | ||
| ''Mystery of the Forgotten Mystery'' | | ''Mystery of the Forgotten Mystery'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|04.11.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | | style="background-color: #CCE2FF;"|15 | ||
| ''Rodzinna zagadka'' | | ''Rodzinna zagadka'' | ||
| ''A Young Mystery'' | | ''A Young Mystery'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|07.11.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | | style="background-color: #CCE2FF;"|16 | ||
| ''Dzień Ośmiornicy'' | | ''Dzień Ośmiornicy'' | ||
| ''Day of the Octopus'' | | ''Day of the Octopus'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|08.11.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | | style="background-color: #CCE2FF;"|17 | ||
| ''Cuchnąca roślina'' | | ''Cuchnąca roślina'' | ||
| ''Pong Plant'' | | ''Pong Plant'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|09.11.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | | style="background-color: #CCE2FF;"|18 | ||
| ''Zamiana | | ''Zamiana mózgów'' | ||
| ''Brain Swap'' | | ''Brain Swap'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|10.11.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | | style="background-color: #CCE2FF;"|19 | ||
| ''Światła na niebie'' | | ''Światła na niebie'' | ||
| ''Lights in the Sky'' | | ''Lights in the Sky'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|11.11.2022 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | | style="background-color: #CCE2FF;"|20 | ||
| ''Nieoczekiwane pożegnanie'' | | ''Nieoczekiwane pożegnanie'' | ||
| ''The Mystery of Raquel'' | | ''The Mystery of Raquel'' | ||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| ''Przejście wszędzie, część 1'' | |||
| ''The Cave To Everywhere Part 1'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| ''Przejście wszędzie, część 2'' | |||
| ''The Cave To Everywhere Part 2'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| ''Wiadomość'' | |||
| ''The Message'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| ''Zdjęcie z przeszłości'' | |||
| ''A Photo From The Past'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| ''Coś innego w wodzie'' | |||
| ''Something Else In The Water'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| ''Co się komu śni'' | |||
| ''Dream A Little Dream'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| ''Talizman'' | |||
| ''Lucky Charm'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| ''Nowi przyjaciele'' | |||
| ''New Friends'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| ''Wykopaliska'' | |||
| ''The Dig'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| ''Dzień, w którym zaginął wujek Charlie'' | |||
| ''The Day Uncle Charlie Went Missing'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| ''Powrót do Schowanej Doliny'' | |||
| ''Return To The Hidden Valley'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| ''Mroźne sekrety'' | |||
| ''Secrets In The Ice'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| ''Łowczyni zagadek'' | |||
| ''Mystery Hunter'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| ''Zastygnięci'' | |||
| ''Frozen In Time'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| ''Uciekający pan młody'' | |||
| ''Runaway Groom'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| ''Charlie i Charlie'' | |||
| ''The Two Charlies'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| ''Wyprawa na dno wyspy'' | |||
| ''Journey To The Bottom Of The Island'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| ''Sama prawda'' | |||
| ''Too Much Information'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| ''To nie są ćwiczenia'' | |||
| ''This Is Not A Drill'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29.12.2023 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|40 | |||
| ''Źródło energii'' | |||
| ''The Mist'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale fabularne dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale fabularne dla dzieci i młodzieży]] |
Aktualna wersja na dzień 18:26, 1 sty 2024
Tajemnice Rock Island Rock Island Mysteries | |
---|---|
Gatunek | komediowy, familijny |
Kraj produkcji | Australia |
Język oryginału | angielski |
Stacja telewizyjna | Nickelodeon Polska, TeenNick |
Platforma streamingowa | SkyShowtime, YouTube – Nickelodeon Polska |
Lata produkcji | 2021 |
Data premiery dubbingu | 17 października 2022 |
Wyemitowane serie |
2 z 2 |
Wyemitowane odcinki | 40 z 40 |
Tajemnice Rock Island (ang. Rock Island Mysteries, 2021) – australijski serial fabularny.
Serial z polskim dubbingiem emitowany w Nickelodeon Polska od 17 października 2022 roku.
Fabuła
Czternastoletnia Taylor (Alexa Curtis) wraz z grupą przyjaciół pragnie odkryć wszystkie tajemnice i zbadać wszystkie niezwykłe wydarzenia na wyspie Rock Island. Próbuje także znaleźć swojego wujka, który zaginął tam pięć lat temu.
Źródło: Teleman
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – START INTERNATIONAL POLSKA / HIVENTY POLAND[1]
Reżyseria: Agata Skórska
Dialogi polskie: Piotr Radziwiłowicz
Dźwięk:
- Monika Szuszkiewicz,
- Rafał Wiszowaty (odc. 21-40)
Montaż: Monika Szuszkiewicz (odc. 1-20)
Kierownictwo muzyczne: Krzysztof Cybiński
Kierownictwo produkcji: Iwona Lisowska
Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska
Wystąpili:
- Zuzanna Jaźwińska – Taylor Young
- Zofia Modej – Lila Gray
- Milena Gąsiorek – Meesha Rai
- Jan Szydłowski – Nori Harlow
- Paweł Szymański – Ellis Grouch
W pozostałych rolach:
- Elżbieta Futera-Jędrzejewska – Gillian Rai
- Maksymilian Bogumił – Wujek Charlie
- Michał Podsiadło – Dan
- Zuzanna Bernat – Emily Young
- Sebastian Machalski – Młody Faras (odc. 3)
- Cezary Kwieciński – Faras
- Sara Lewandowska – Faith (odc. 4)
- Karol Jankiewicz – Joe (odc. 11)
- Julia Kołakowska-Bytner – Janet (odc. 11)
- Antoni Kwiecień – Nastoletni Charlie (odc. 15)
- Borys Wiciński – Brock (odc. 18)
- Wojciech Żołądkowicz
i inni
Lektor: Paweł Bukrewicz
Spis odcinków
Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
---|---|---|---|
SERIA PIERWSZA | |||
17.10.2022 | 01 | Sto lat, Taylor! | Happy Birthday, Taylor! |
18.10.2022 | 02 | Bermudzka Królowa | Bermuda Queen |
19.10.2022 | 03 | Coś w wodzie | Something in the Water |
20.10.2022 | 04 | Kim jest ta dziewczyna? | Who’s That Girl |
21.10.2022 | 05 | Wołanie o pomoc | Distress Call |
24.10.2022 | 06 | Opowieść o dwóch Taylor | A Tale of Two Taylors |
25.10.2022 | 07 | Cień | The Shadow |
26.10.2022 | 08 | Huragan Jonah | Hurricane Jonah |
27.10.2022 | 09 | SMS w butelce | Text Message in a Bottle |
28.10.2022 | 10 | Muszla | Sea Shell |
31.10.2022 | 11 | Mapa i skarb | Treasure Map |
01.11.2022 | 12 | Marzenie Taylor | Taylor’s Dream |
02.11.2022 | 13 | Randka z Atlantydą | A Date with Atlantis |
03.11.2022 | 14 | Zagadka zapomnienia | Mystery of the Forgotten Mystery |
04.11.2022 | 15 | Rodzinna zagadka | A Young Mystery |
07.11.2022 | 16 | Dzień Ośmiornicy | Day of the Octopus |
08.11.2022 | 17 | Cuchnąca roślina | Pong Plant |
09.11.2022 | 18 | Zamiana mózgów | Brain Swap |
10.11.2022 | 19 | Światła na niebie | Lights in the Sky |
11.11.2022 | 20 | Nieoczekiwane pożegnanie | The Mystery of Raquel |
SERIA DRUGA | |||
04.12.2023 | 21 | Przejście wszędzie, część 1 | The Cave To Everywhere Part 1 |
05.12.2023 | 22 | Przejście wszędzie, część 2 | The Cave To Everywhere Part 2 |
06.12.2023 | 23 | Wiadomość | The Message |
07.12.2023 | 24 | Zdjęcie z przeszłości | A Photo From The Past |
08.12.2023 | 25 | Coś innego w wodzie | Something Else In The Water |
11.12.2023 | 26 | Co się komu śni | Dream A Little Dream |
12.12.2023 | 27 | Talizman | Lucky Charm |
13.12.2023 | 28 | Nowi przyjaciele | New Friends |
14.12.2023 | 29 | Wykopaliska | The Dig |
15.12.2023 | 30 | Dzień, w którym zaginął wujek Charlie | The Day Uncle Charlie Went Missing |
18.12.2023 | 31 | Powrót do Schowanej Doliny | Return To The Hidden Valley |
19.12.2023 | 32 | Mroźne sekrety | Secrets In The Ice |
20.12.2023 | 33 | Łowczyni zagadek | Mystery Hunter |
21.12.2023 | 34 | Zastygnięci | Frozen In Time |
22.12.2023 | 35 | Uciekający pan młody | Runaway Groom |
25.12.2023 | 36 | Charlie i Charlie | The Two Charlies |
26.12.2023 | 37 | Wyprawa na dno wyspy | Journey To The Bottom Of The Island |
27.12.2023 | 38 | Sama prawda | Too Much Information |
28.12.2023 | 39 | To nie są ćwiczenia | This Is Not A Drill |
29.12.2023 | 40 | Źródło energii | The Mist |
- ↑ Do odcinka 20 jako Start International Polska, od odcinka 21 jako Hiventy Poland.