Heroes of Might and Magic IV

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Heroes of Might and Magic IV - strategiczna gra turowa stworzona przez New World Computing. W Polsce wydana 10 kwietnia 2002 przez CD Projekt.

4 grudnia 2002 ukazał się w Polsce pierwszy dodatek do gry pt. The Gathering Storm, a 8 maja 2003 drugi – Winds of War.

Opis

Czwarta część przebojowej strategii turowej Heroes of Might & Magic IV doczekała się znacznie poprawionego enginu graficznego, zmienionych zasad walki oraz rozwoju infrastruktury miast i rozbudowanego drzewa wynalazków. Grafika pozostała w sprawdzonym rzucie izometrycznym w zwiększonej rozdzielczości do 1280x1024. Po zwiedzeniu w poprzednich częściach krain Erathia oraz Enroth, w czwartej części przenosimy się do nowego fantastycznego świata Jadame, znanego z Might & Magic VIII: Day of the Destroyer. Po nowym lądzie wędrować możemy większą ilością bohaterów, z których każdy posiada własną bogatą biografię. Zmieniony system walki pozwala na wydawanie zaawansowanych taktycznych rozkazów.

Do dyspozycji jest sześć rodzajów miast dysponujących odmiennymi rodzajami jednostek i technologii: Academy (biali magowie), Necropolis (nekromanci), Asylum (chaotyczni magowie), Haven (rycerze), Preserve (leśne elfy) oraz Stronghold (ciężkozbrojni rycerze). Swoje miasta możemy znacznie bardziej rozbudowywać i modyfikować, co daje nam wybór czy nastawimy się na dobrze rozwinięte wojska jednego rodzaju, czy też stworzymy budowle dla wielu różnych potworów, które nie będą jednak mogły osiągnąć najwyższych specjalizacji. Każde z miast posiada unikalną szkołę magii, oraz może wynajmować bohaterów tylko określonej rasy. Nie dotyczy to miasta Stronghold, które może wynajmować dowolnych bohaterów.

Opis pochodzi ze strony http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1034

Wersja polska

Tłumaczenie: ALBION LOCALISATIONS
Wystąpili:

The Gathering Storm

Tłumaczenie: ALBION LOCALISATIONS
Wystąpił: Andrzej MastalerzNarrator

Winds of War

Tłumaczenie: ALBION LOCALISATIONS
Wystąpił: Adam BaumanNarrator