W pogoni za Carmen Sandiego: Skarby światowego dziedzictwa

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

W pogoni za Carmen Sandiego: Skarby światowego dziedzictwa (ang. Where in the World is Carmen Sandiego? Treasures of Knowledge, 2001) – przygodowa gra komputerowa dla dzieci autorstwa Broderbund Software na podstawie serialu Gdzie się podziała Carmen SanDiego?. Grę w Polsce wydano z dubbingiem 25 listopada 2004 roku dzięki CD Projekt.

Opis gry

Najnowsze wydanie (z podtytułem Treasures of Knowledge) legendarnej już serii o wspólnym tytule Where in The World is Carmen Sandiego? autorstwa firmy Broderbund specjalizującej się w programach edukacyjnych i grach dla dzieci. Pierwsza edycja tego cyklu, który znalazł już kilka milionów nabywców na całym świecie, miała miejsce w roku 1985. Od tamtej pory kolejne reedycje pojawiały się m.in. na Commodore 64, Amidze i popularnym obecnie PeCecie.

Podobnie jak to miało miejsce dotychczas, tytuł ten dedykowany jest przede wszystkim dzieciom pomiędzy 8 – 12 rokiem życia, zaś jego celem nadrzędnym jest bezstresowe i przyjemne przyswojenie im pewnej wiedzy. W tym konkretnym przypadku mowa o historii, geografii i kulturze 50 państw. Naturalnie pretekstem do nauki jest interesująca fabuła gry. Otóż słynna mistrzyni zbrodni, Carmen Sandiego, wykradła bezcenne dzieło „Podróże Marco Polo”, zaś nie kto inny jak Gracz musi wspomóc dwóch agentów ACME - Cieniowi i Julii – w wyśledzeniu i schwytaniu przestępczyni.

Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=4543

Wersja polska

Wersja polska: START INTERNATIONAL POLSKA
Tłumaczenie: Rafał Aniszewski
Głosów użyczyli:

i inni