Sówka Ewa: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m uzupełnienie |
|||
| (Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 9: | Linia 9: | ||
|lata produkcji=2023 | |lata produkcji=2023 | ||
|data premiery=31 marca [[2023]] | |data premiery=31 marca [[2023]] | ||
|sezony= | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki=<small>główna seria</small>: | |odcinki=<small>główna seria</small>: 17 z 17<br /><small>krótkometrażowe</small>: 4 z 4 | ||
}} | }} | ||
'''Sówka Ewa''' (ang. ''Eva the Owlet'', 2023) – amerykańsko-brytyjsko-irlandzki serial animowany. | '''Sówka Ewa''' (ang. ''Eva the Owlet'', 2023) – amerykańsko-brytyjsko-irlandzki serial animowany. | ||
| Linia 22: | Linia 22: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Studio dźwiękowe''': [[ | '''Studio dźwiękowe''': [[TransPerfect Media Poland|HIVENTY POLAND (START INTERNATIONAL POLSKA)]]<br /> | ||
'''Tłumaczenie i redakcja''': [[Elżbieta Pruśniewska]]< | '''Tłumaczenie i redakcja''': | ||
* [[Elżbieta Pruśniewska]] <small>(odc. 1-8)</small>, | |||
* [[Sylwia Weider]] <small>(odc. 9-17)</small> | |||
'''Reżyseria''': [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]]<br /> | ||
'''Dźwięk, montaż i zgranie wersji polskiej''': [[Marta Lopukh]]<br /> | '''Dźwięk, montaż i zgranie wersji polskiej''': [[Marta Lopukh]]<br /> | ||
| Linia 53: | Linia 55: | ||
* [[Wit Apostolakis-Gluziński]] | * [[Wit Apostolakis-Gluziński]] | ||
* [[Dominika Sell-Kukułka]] | * [[Dominika Sell-Kukułka]] | ||
* [[Piotr Bajtlik]] | |||
* [[Wojciech Chorąży]] | |||
* [[Jacek Król]] | |||
* [[Ewelina Kudeń-Nowosielska]] | |||
* [[Małgorzata Majerska]] | |||
* [[Agata Skórska]] | |||
* [[Joanna Sokołowska]] | |||
* [[Beata Wyrąbkiewicz]] | |||
* [[Agata Pruchniewska]] | |||
i inni | i inni | ||
| Linia 58: | Linia 69: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="12%"|Premiera | !width="12%"|Premiera | ||
| Linia 65: | Linia 76: | ||
!width="41%"|Tytuł angielski | !width="41%"|Tytuł angielski | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31.03.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''Konkurs Leśnych Smakołyków'' | | ''Konkurs Leśnych Smakołyków'' | ||
| ''Treetop Treats'' | | ''Treetop Treats'' | ||
| Linia 75: | Linia 86: | ||
| ''Eva the Ghost Catcher'' | | ''Eva the Ghost Catcher'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31.03.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''Pomocnicy'' | | ''Pomocnicy'' | ||
| ''Humphrey’s Helper'' | | ''Humphrey’s Helper'' | ||
| Linia 83: | Linia 94: | ||
| ''Flower Owlets'' | | ''Flower Owlets'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31.03.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''Wielka niespodzianka Ewy'' | | ''Wielka niespodzianka Ewy'' | ||
| ''Eva’s Acorn Surprise'' | | ''Eva’s Acorn Surprise'' | ||
| Linia 91: | Linia 102: | ||
| ''Treetop Swap'' | | ''Treetop Swap'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31.03.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''Opiekunki zwierząt'' | | ''Opiekunki zwierząt'' | ||
| ''Pet School'' | | ''Pet School'' | ||
| Linia 99: | Linia 110: | ||
| ''Eva’s Flaptastic Photo'' | | ''Eva’s Flaptastic Photo'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31.03.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''Gniazdokumple'' | | ''Gniazdokumple'' | ||
| ''Nest Buddies'' | | ''Nest Buddies'' | ||
| Linia 107: | Linia 118: | ||
| ''Game Night Under the Stars'' | | ''Game Night Under the Stars'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31.03.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''Wielki połów Ewy'' | | ''Wielki połów Ewy'' | ||
| ''Eva’s Big Catch'' | | ''Eva’s Big Catch'' | ||
| Linia 115: | Linia 126: | ||
| ''Carlos’s Juice Stand'' | | ''Carlos’s Juice Stand'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31.03.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''Nocowanka'' | | ''Nocowanka'' | ||
| ''Slumber Owls'' | | ''Slumber Owls'' | ||
| Linia 123: | Linia 134: | ||
| ''Lucy’s Lantern'' | | ''Lucy’s Lantern'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31.03.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''Tata w pracy'' | | ''Tata w pracy'' | ||
| ''Dad’s Mail Route'' | | ''Dad’s Mail Route'' | ||
| Linia 131: | Linia 142: | ||
| ''Treetopington Times'' | | ''Treetopington Times'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.12.2024 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|09 | |||
| ''Księżyczenie Ewy'' | |||
| ''Eva’s Moon Wish'' | |||
|- | |- | ||
| | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | ||
| | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10 | |||
| ''Ewa na lodzie'' | |||
| ''Eva on Ice'' | |||
|- | |||
| ''Pierwsze słowo Małego Mo'' | |||
| ''Baby Mo’s First Word'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|11 | |||
| ''Skrzydełkowo'' | |||
| ''Wingdale Style'' | |||
|- | |||
| ''Nocna przygoda'' | |||
| ''Adventure Night'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12 | |||
| ''Witamy w Gałązkowie'' | |||
| ''Welcome to Treetopington'' | |||
|- | |||
| ''Melodia Humphreya'' | |||
| ''Humphrey’s Song'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|13 | |||
| ''Wyklunocka'' | |||
| ''Hatch Night'' | |||
|- | |||
| ''Toby z tobą'' | |||
| ''Toby Time'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| ''Ewa Listek'' | |||
| ''Eva Leafdale'' | |||
|- | |||
| ''Hu-chórek'' | |||
| ''The Hoot Chorus'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| ''Mediatorka Ewa'' | |||
| ''Eva in the Middle'' | |||
|- | |||
| ''Fanklub Rudejkity'' | |||
| ''The Fuzztail Fan'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| ''Paraton'' | |||
| ''The Fun Fly'' | |||
|- | |||
| ''Ewa tu i tam'' | |||
| ''va Does it All'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| ''Jaka mama, taka sówka'' | |||
| ''Like Mother, Like Owlet'' | |||
|- | |||
| ''Ewa, pamiętnikowa detektyw'' | |||
| ''Eva the Diary Detective'' | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.08.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|K01 | |||
| ''Pamiętniku, proszę, pociesz mnie!'' | | ''Pamiętniku, proszę, pociesz mnie!'' | ||
| ''Diary, Cheer Me Up, Up, Up!'' | | ''Diary, Cheer Me Up, Up, Up!'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.08.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|K02 | ||
| ''Wszystko o Małym Mo'' | | ''Wszystko o Małym Mo'' | ||
| ''All About Baby Mo'' | | ''All About Baby Mo'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.08.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|K03 | ||
| ''Gryzmoły'' | | ''Gryzmoły'' | ||
| ''Diary Doodles'' | | ''Diary Doodles'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.08.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|K04 | ||
| ''Pamiętniku, proszę, pociesz Lucy!'' | | ''Pamiętniku, proszę, pociesz Lucy!'' | ||
| ''Diary, Cheer Lucy Up, Up, Up!'' | | ''Diary, Cheer Lucy Up, Up, Up!'' | ||
Aktualna wersja na dzień 14:07, 30 maj 2025
| Tytuł | Sówka Ewa |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Eva the Owlet |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Irlandia |
| Język oryginału | angielski |
| Platforma streamingowa | Apple TV+ |
| Lata produkcji | 2023 |
| Data premiery dubbingu | 31 marca 2023 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | główna seria: 17 z 17 krótkometrażowe: 4 z 4 |
Sówka Ewa (ang. Eva the Owlet, 2023) – amerykańsko-brytyjsko-irlandzki serial animowany.
Serial z polskim dubbingiem dostępny na platformie Apple TV+ od 31 marca 2023 roku.
Fabuła
Dołącz do Sówki Ewy i przeżyj z nią niesamowite przygody pośród drzew. Każdej nocy Ewa uczy się czegoś nowego, pisze pamiętnik i pomaga wszystkim wokół. Serial na podstawie bestsellerowej serii „Owl Diaries”.
Źródło: Apple TV+
Wersja polska
Studio dźwiękowe: HIVENTY POLAND (START INTERNATIONAL POLSKA)
Tłumaczenie i redakcja:
- Elżbieta Pruśniewska (odc. 1-8),
- Sylwia Weider (odc. 9-17)
Reżyseria: Anna Apostolakis
Dźwięk, montaż i zgranie wersji polskiej: Marta Lopukh
Kierownictwo produkcji: Anna Kuszewska
Kierownictwo muzyczne: Łukasz Fober
Miks piosenek: Łukasz Fober
Głosu użyczyli:
- Adrianna Kosiorek – Ewa
- Zofia Nowosielska – Lucy
- Katarzyna Łaska – Jacob
- Marta Dylewska-Kocięcka – Pani Pohukalska
- Laura Bączkiewicz – Sue
- Aleksandra Bieńkowska – Mama
- Grzegorz Kwiecień – Tata
- Bruno Owsikowski – Humphrey
- Joanna Pach-Żbikowska – Carlos
Głosy dodatkowe:
- Justyna Bojczuk
- Marta Dobecka
- Przemysław Glapiński
- Juliusz Kamil
- Katarzyna Kozak
- Mateusz Kwiecień
- Magdalena Sildatk
- Wit Apostolakis-Gluziński
- Dominika Sell-Kukułka
- Piotr Bajtlik
- Wojciech Chorąży
- Jacek Król
- Ewelina Kudeń-Nowosielska
- Małgorzata Majerska
- Agata Skórska
- Joanna Sokołowska
- Beata Wyrąbkiewicz
- Agata Pruchniewska
i inni
Lektor: Adrianna Kosiorek
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 31.03.2023 | 01 | Konkurs Leśnych Smakołyków | Treetop Treats |
| Ewa, łowczyni duchów | Eva the Ghost Catcher | ||
| 31.03.2023 | 02 | Pomocnicy | Humphrey’s Helper |
| Kwietne sówki | Flower Owlets | ||
| 31.03.2023 | 03 | Wielka niespodzianka Ewy | Eva’s Acorn Surprise |
| Starociowa wymianka | Treetop Swap | ||
| 31.03.2023 | 04 | Opiekunki zwierząt | Pet School |
| Proptasionalna fotografia | Eva’s Flaptastic Photo | ||
| 31.03.2023 | 05 | Gniazdokumple | Nest Buddies |
| Noc gier pod gwiazdami | Game Night Under the Stars | ||
| 31.03.2023 | 06 | Wielki połów Ewy | Eva’s Big Catch |
| Soki Carlosa | Carlos’s Juice Stand | ||
| 31.03.2023 | 07 | Nocowanka | Slumber Owls |
| Lampion Lucy | Lucy’s Lantern | ||
| 31.03.2023 | 08 | Tata w pracy | Dad’s Mail Route |
| „Kurier Gałązkowy” | Treetopington Times | ||
| 13.12.2024 | 09 | Księżyczenie Ewy | Eva’s Moon Wish |
| SERIA DRUGA | |||
| 24.01.2025 | 10 | Ewa na lodzie | Eva on Ice |
| Pierwsze słowo Małego Mo | Baby Mo’s First Word | ||
| 24.01.2025 | 11 | Skrzydełkowo | Wingdale Style |
| Nocna przygoda | Adventure Night | ||
| 24.01.2025 | 12 | Witamy w Gałązkowie | Welcome to Treetopington |
| Melodia Humphreya | Humphrey’s Song | ||
| 24.01.2025 | 13 | Wyklunocka | Hatch Night |
| Toby z tobą | Toby Time | ||
| 24.01.2025 | 14 | Ewa Listek | Eva Leafdale |
| Hu-chórek | The Hoot Chorus | ||
| 24.01.2025 | 15 | Mediatorka Ewa | Eva in the Middle |
| Fanklub Rudejkity | The Fuzztail Fan | ||
| 24.01.2025 | 16 | Paraton | The Fun Fly |
| Ewa tu i tam | va Does it All | ||
| 24.01.2025 | 17 | Jaka mama, taka sówka | Like Mother, Like Owlet |
| Ewa, pamiętnikowa detektyw | Eva the Diary Detective | ||
| ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE | |||
| 04.08.2023 | K01 | Pamiętniku, proszę, pociesz mnie! | Diary, Cheer Me Up, Up, Up! |
| 04.08.2023 | K02 | Wszystko o Małym Mo | All About Baby Mo |
| 04.08.2023 | K03 | Gryzmoły | Diary Doodles |
| 04.08.2023 | K04 | Pamiętniku, proszę, pociesz Lucy! | Diary, Cheer Lucy Up, Up, Up! |
