Strona główna

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Witaj w Dubbingpedii!

Dubbingpedia to miejsce dla wszystkich osób zainteresowanych polskimi wersjami językowymi. Nie wiesz kto podłożył głos pod Twoją ulubioną postać? Chcesz dowiedzieć się o najnowszych dokonaniach swojego ulubionego aktora, dialogisty lub reżysera, albo poznać obsadę obejrzanego przed chwilą filmu lub serialu? Dubbingpedia jest właśnie dla Ciebie! W naszej bazie znajdziesz obecnie 11 333 stron – aktualizowanych na bieżąco przez miłośników i znawców polskiego dubbingu.

Wszystkich twórców dubbingu zachęcamy do dzielenia się swoimi dokonaniami. Jeśli widzisz jakieś błędy lub braki w Dubbingpedii – nie zwlekaj! Już dzisiaj napisz na nasz adres e-mail: kontakt@dubbingpedia.pl. Przy tworzeniu i weryfikacji artykułów Twoja pomoc bardzo nam się przyda.

Ogłoszenie

Zapraszamy do odwiedzin naszego sklepu: ZNoszę Dubbing!

Dubbingpedia na Discordzie!
Dowiedz się więcej o Discordzie | Wejdź na serwer Dubbingpedii!

Zgłaszanie błędów i braków w artykułach:

Doceniasz pracę osób tworzących Dubbingpedię? Polub nasz fanpage na Facebooku!


Nowości na platformach streamingowych

Niedawne premiery

Netflix Polska: Tut Tut Autka: Tosia za kółkiem – od 21 września; My Little Pony: Nowe pokolenie – od 24 września; Rainbow High (odc. 2) – od 25 września; Ada Bambini, naukowczyni (seria I) – od 28 września; SpongeBob Kanciastoporty (serie IV, VIII-IX) – od 30 września; Kocie wiedźmy (seria I) – od 1 października; The Seven Deadly Sins: Cursed by Light – od 1 października; Thunderbirds – od 1 października; Psi patrol (serie V-VI) – od 4 października; Ktoś jest w twoim domu – od 6 października; Wszyscy razem, śladem Blue! (seria I) – od 7 października; LOL Surprise: Film‎‎ – od 8 października; Pokémon: Sekrety dżungli – od 8 października; Strasznie mroczne historie (seria I) – od 8 października; Klub Opiekunek (seria II) – od 11 października; Mega Ekspres (seria V) – od 12 października; Bogdan Boner: Egzorcysta (seria II) – od 13 października; Bajeczki Maszy (seria I) – od 15 października; Reksin: Żarłaczne Halloween – od 15 października; Straszne historie Maszy (seria I) – od 15 października; Świat Karmy (seria I) – od 15 października; Misfit: Serial (seria I) – od 16 października; Koci Domek Gabi (seria III) – od 19 października

HBO GO: Jaś Fasola (odc. 53-104) – od 24 września; Pora na przygodę: Odległe krainy (odc. 3) – od 24 września; Steven Universe (seria IV) – od 24 września; Alice i Lewis (odc. 29-51) – od 1 października; Tom i Jerry Show (seria IV) – od 1 października; Królikula (seria I) – od 8 października; Deadpool 2 – od 9 października; Ben 10 (seria III) – od 10 października; Ben 10: Ben Gen 10 – od 10 października; Ben 10: Obcy X w natarciu – od 10 października; Niesamowity świat Gumballa (seria VI) – od 15 października; Logan: Wolverine – od 17 października

Amazon Prime Video: Star Trek: Lower Decks (odc. 17-20) – od 24 września, 1, 8, 15 października; Jurassic World: Upadłe królestwo – od 25 września; Sekretne życie zwierzaków domowych 2 – od 30 września; Kraina cudów – od 9 października; Jak się Myszy da ciasteczko (odc. 44-50) – od 15 października; Hatchimals – od 19 października

Apple TV+: Panda Tafla (odc. 12) – od 1 października; Wspaniałe Halloween Charliego Browna – od 1 października; Dzień Dziękczynienia Charliego Browna – od 8 października; Jedziemy z Otisem (odc. 1-8) – od 8 października

Viaplay: LEGO City: Miasto przygód (odc. 1-20) – od 2 października; LEGO Friends: Przyjaciółki na misji (odc. 1-62) – od 16 października; LEGO Nexo Knights (odc. 1-20) – od 16 października

Zapowiedzi

Uwaga: dubbing do poniższych produkcji nie jest potwierdzony – na liście zostały umieszczone seriale i filmy, które miały wcześniej stworzony dubbing, oraz zapowiedziane animacje na platformach, które dubbingują swoje produkcje.

Netflix Polska: Doktor Dolittle – od 21 października; Tut Tut Autka w Pagórkowie (seria VI) – od 21 października; Dzikie przygody wśród zwierząt (seria I) – od 22 października; Korporacja Konspiracja (seria I) – od 22 października; Wojownicza księżniczka Maya (seria I) – od 22 października; SONIC. Szybki jak błyskawica – od 29 października; Rodzina Clausów – od 1 listopada; Ridley Jones: Strażniczka muzeum (seria II) – od 2 listopada; Big Mouth (seria V) – od 5 listopada; Kto zje zielone jajka sadzone? (seria II) – od 5 listopada; Arcane (seria I) – od 7, 13, 20 listopada; Czerwona nota – od 12 listopada; Johnny Test: Misja klops – od 16 listopada; Oderwij wzdłuż linii (seria I) – od 17 listopada; Psy w kosmosie (seria I) – od 18 listopada; Chłopiec zwany Gwiazdką – od 24 listopada; Rudzik Rudzia – od 27 listopada; Park Jurajski: Obóz Kredowy (seria IV) – od 3 grudnia; Dzika ekipa – od 10 grudnia; Wiedźmin (seria II) – od 17 grudnia

HBO GO: Jaś Fasola (seria V) – od 22 października; Victor i Valentino (odc. 60-78) – od 22 października; Scooby-Doo i... zgadnij kto? (odc. 40-52) – od 29 października; Steven Universe (seria V) – od 29 października; Steven Universe: Film – od 29 października

Apple TV+: Witaj, Jack! Życzliwość jest w nas (seria I) – od 5 listopada; Snoopy w kosmosie (seria II) – od 12 listopada

Nowości kinowe

Już w kinach

Wkrótce

Nowości telewizyjne

Disney Channel: Miraculum: Biedronka i Czarny Kot – 18-20 października; Rycerz z przypadku – 18-22, 25-29 października; Misja mumia – 31 października; Sydney na Maksa – 1-5, 8-12, 15-19, 22-26, 29 listopada; Ale obciach – 8-12, 15-19, 22-26, 29-30 listopada; Następcy: Królewskie wesele – 20 listopada; Gaby Duran: galaktyczna opiekunka – 29-30 listopada

Disney XD: Hotel Transylwania: Serial – 18-22, 25-29 października, 1-5 listopada; Zombi – 30 października; Miasteczko Halloween: Zemsta Kalabara – 31 października; Sowi dom – 1-5, 8-12 listopada; Dziewczyna, chłopak, itd. – 8-12, 15-19, 22-26, 29-30 listopada

Disney Junior: Pidżamersi – 23-24 października; Spidey i super-kumple – 23-24, 30 października, 6-7, 13 listopada; Kurczaki na tropie – 31 października; Myszka Miki: Zamieszani w przygody – 31 października; Bingo i Rolly w akcji – 31 października; Vampirina – 31 października; Miki i opowieść o dwóch wiedźmach – 31 października; Mira – nadworna detektyw – 6 listopada; Myszka Miki: Frajdomek – 15-19 listopada; Blue – 22-26 listopada

Nickelodeon: Smerfy – 18-22, 25-29 października; Zagadki rodziny Hunterów – 18-22 października; Astronauci – 18-22, 25-29 października; Goldie i starszaki – 18-22 października; Zmiksowana Kally – 18-22, 25-29 października, 1-5 listopada; Harmidom – 24, 31 października; SpongeBob Kanciastoporty – 24 października; Czy boisz się ciemności? – 24, 31 października, 7, 14, 21, 28 listopada; ALVINNN!!! i Wiewiórki – 1-5, 8-9 listopada; Po prostu Kucek – 7, 14, 21, 28 listopada; Szkolna drama – 8-12, 15-19 listopada; Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba – 23-26, 29-30 listopada; Dzieciaki do wynajęcia – 27 listopada

Nicktoons: Wielkodomscy – 18-22, 25-30 października, 1-5, 8-11 listopada; Wojowniczka i troll – 23-24, 30-31 października, 6-7 listopada; Middlemost Post – 1-5, 8-12 listopada; SpongeBob Kanciastoporty – 15-19, 22, 24-25, 30 listopada; Koralowy obóz: Młodzieńcze lato SpongeBoba – 15-19, 22-26 listopada; Pełzaki – 29-30 listopada

TeenNick: Dzieciaki do wynajęcia – 24 października; Czy boisz się ciemności? – 24, 31 października

Nick Jr.: Wielkie przygody małego rekina – 18-26 października, 4 grudnia; Santiago z mórz – 30 października; Barbapapa i jego rodzinka – 30 października; Gotów, klaszcz, tańcz – 30 października; Psi patrol – 6, 13, 20, 27 listopada; Blaze i mega maszyny – 27 listopada, 4 grudnia

Cartoon Network: DC Super Hero Girls – 18-22, 25-26 października; Craig znad Potoku – 18-21 października; Fungisy! – 18-22, 25-26 października; Scooby-Doo: Wesołego Halloween! – 30 października; Młodzi Tytani: Akcja! – 1-6 listopada; Obóz na wyspie – 8-13 listopada; Teen Titans Go! Vs. Teen Titans – 13 listopada; Bakugan: Powstanie Geoganów – 15-27 listopada; Jabłko i Szczypior – 22-26, 29-30 listopada

Boomerang: Ben 10: Ben Gen 10 – 6 listopada; Ben 10: Obcy X w natarciu – 7 listopada; Tom i Jerry w Nowym Jorku – 15-19, 22-26 listopada; Zwariowane melodie: Kreskówki – 22-26 listopada, 3 grudnia; Krecio – 13-17 grudnia

teleTOON+: She-Ra i księżniczki mocy – 18-22, 25-29 października, 1-5, 8-12, 15 listopada; Wielkie przygody Kapitana Majtasa – 8 listopada

MiniMini+: Odo – 18-20 października; Frytka i Kartofelcia – 18-22 października; Dzieciaki straszaki – 18-22, 25-26 października; Milo – 25-29 października

BBC CBeebies: Uliczka Newtona – 29-30 listopada

Polsat JimJam: Tropiciele zagadek – 18-26 października; Pszczółka Maja – 18-26 października

PULS 2: Tomek i przyjaciele: Wielki świat! Wielkie przygody! – 18-23, 25 października; Little People: Mali odkrywcy – 18-23, 25-30 października, 1-6, 8-12 listopada; Kot-o-ciaki – 18-23, 25-30 października, 1-6, 8-12 listopada; Scooby-Doo – 18-23, 25 października; Mustang: Duch wolności – 18-22, 25-28 października; Kubuś i pogromcy goblunów – 31 października

TVP ABC: Mini ninja – 18-20 października; Mała szkoła Helenki – 18-20 października; Nie ma jak Rosie – 18-31 października, 1-10 listopada; Fiksiki – 18-31 października, 1-14 listopada; Lexi i Lottie: Bliźniaczki na tropie – 18-20 października; Jonasz i jego paczka – 18-20 października; Anna i androidy – 18-20 października; Gortimer Gibbon z ulicy Normalnej – 21-31 października, 1-28 listopada; Jak się Myszy da ciasteczko – 2-14 listopada; Lisek i Trusia – 3-14 listopada; Clifford – od 16 listopada; Kicia to nie kot – od 3 grudnia; Odlotowe opowieści – od 6 grudnia; Sissi – młoda cesarzowa – od 8 grudnia

Nowości w grach

Niedawne premiery

Najbliższe premiery

Nowości DVD i Blu-Ray

Filmy

Inne strony o dubbingu