Dubbingpedia:Redakcja

Z Dubbingpedia
Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Dubbingpedia, chociaż oparta na oprogramowaniu typu Wiki, nie pozwala na swobodne edytowanie artykułów! Do redakcji rekrutujemy znawców tematu, którzy pozyskują informacje z archiwalnych lub bieżących nagrań, wszelkiego rodzaju list płac, informacji zamieszczanych w gazetach lub na podstawie bezpośredniego kontaktu z twórcami dubbingu, studiami nagraniowymi i dystrybutorami. Czyni to Dubbingpedię najrzetelniejszym źródłem wiedzy o polskim dubbingu w internecie (o wiele pewniejszym od FilmWebu, drodzy twórcy Wikipedii).

Wszyscy redaktorzy Dubbingpedii działają na zasadzie wolontariatu – nie dostają za swoją pracę ani złotówki.

Imię Nazwisko Nazwa użytkownika E-mail Funkcja Opis
Dariusz Kosmowski Daru dariusz.kosmowski@dubbingpedia.pl Redaktor naczelny Zarządzanie portalem od strony technicznej, kontrola ogólnego stanu artykułów, rozwiązywanie problemów i sporów, wprowadzanie zmian wszelakich.
Marcin Machnik Marti marcin.machnik@dubbingpedia.pl Redaktor Zajmowanie się tworzeniem artykułów o nowych (zdubbingowanych) serialach i filmach, a także uzupełnianie informacji w istniejących artykułach – głównie z kanałów Nickelodeon, MiniMini+, teleTOON+, TVP ABC, Boomerang, Disney Channel, Disney XD, Disney Junior, czasami z Cartoon Network, Netflix, BBC CBeebies, rzadko HBO GO. Sporadyczne uzupełnianie artykułów o twórcach dubbingu.
Michał Rzodkiewicz Jowish michal.rzodkiewicz@dubbingpedia.pl Redaktor Zajmowanie się stronami o produkcjach z mniejszych ośrodków dubbingowych, takich jak Gdańsk, Łódź i Katowice.
Jakub Strach StrachuBachu jakub.strach@dubbingpedia.pl Redaktor Tworzenie oraz edytowanie aktualnych artykułów, głównie kreskówkowych (Disney Junior, Cartoon Network, TVP ABC, czasem Netflix). Od czasu do czasu wprowadzanie zmian na stronach aktorów, realizatorów, reżyserów itp.
Krzysztof Hopa Krychov PL krzysztof.hopa@dubbingpedia.pl Redaktor Aktualizowanie danych dotyczących dubbingów TVP, Disneya, Cartoon Network, Boomeranga, kanałów dziecięcych i młodzieżowych Canal+ niektórych z Netflixa, okazjonalnie kinowych/na DVD albo mających swoje lata. Od czasu do czasu poprawianie drobnych błędów, takich jak literówki, braki przecinków, złe myślniki itp.
Robert Łach Glimka robert.lach@dubbingpedia.pl Redaktor Tworzenie i edycja wszelakich artykułów, czasami również tych o twórcach dubbingu.
Filip Mazur ThePinkFin filip.mazur@dubbingpedia.pl Redaktor Edytowanie List zagranicznych aktorów zdubbingowanych na język polski, uzupełnianie sekcji W pozostałych rolach, dbanie o aktualność zapowiedzi filmów i seriali na płytach. Poza tym tworzenie i edycja wszelakich artykułów, czasami również tych o twórcach dubbingu.
Tomasz Karpiuk DXton tomaszkarpiuk96@gmail.com Redaktor Uzupełnianie artykułów (w tym dodawaniem ról i dat premier) i poprawianie literówek oraz formatowania artykułów. Tworzenie artykułów głównie dotyczących dubbingów z lat 1991-2009, które były emitowane przede wszystkim na kanałach TVP i Canal+. Aktualizowanie informacji o dubbingach udostępnianych przez platformy streamingowe, z naciskiem na Disney+ oraz współpraca przy artykułach dotyczących krótkometrażówek Disneya. Poza tym tworzenie i edycja wszelakich artykułów o dubbingach filmów i seriali, w szczególności premier kanału JimJam.
Marek Łączka Marek Redaktor Dopisywanie ról i aktorów z różnorakich produkcji wyświetlanych w telewizji, na platformach VOD lub w kinach, czasem dopisywanie jakichś pozycji, np. w artykule o danej stacji telewizyjnej, uzupełnianie sekcji Nowości na platformach streamingowych, zazwyczaj w kwestii HBO GO.
Radosław Koch Radef radoslaw.koch@dubbingpedia.pl Redaktor Aktualizowanie informacji o dubbingach udostępnianych przez platformy streamingowe, z naciskiem na Disney+, oraz współpraca przy artykułach dotyczących krótkometrażówek Disneya. Poza tym tworzenie i edycja wszelakich artykułów o dubbingach filmów i seriali.