Dzieciaki ze Strasznej: Różnice pomiędzy wersjami
Utworzono nową stronę "'''Dzieciaki ze Strasznej''' (oryg. ''Scream Street'', 2015) – brytyjski serial animowany. Serial dostępny z polskim dubbingiem na platformie HBO GO od 29 cz..." |
Nie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 9 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Dzieciaki ze Strasznej''' ( | {{Serial2 | ||
|tytuł=Dzieciaki ze Strasznej | |||
|tytuł oryginalny=Scream Street | |||
|plakat=Dzieciaki ze Strasznej.jpg | |||
|gatunek=animowany | |||
|kraj=Wielka Brytania | |||
|język=angielski | |||
|platforma=[[HBO Max|HBO GO]], [[Viaplay]], [[Amazon Prime Video]], [[CDA Premium]] | |||
|lata produkcji=2015 | |||
|data premiery=29 czerwca [[2018]] | |||
|sezony=1 z 2 | |||
|odcinki=52 z 78 | |||
}} | |||
'''Dzieciaki ze Strasznej''' (ang. ''Scream Street'', 2015) – brytyjski serial animowany. | |||
Serial dostępny z polskim dubbingiem na platformie [[HBO|HBO GO]] od 29 czerwca [[2018]] roku. | Serial dostępny z polskim dubbingiem na platformie [[HBO Max|HBO GO]] od 29 czerwca [[2018]] roku (tylko pierwsza seria). Od 29 października 2022 roku serial udostępniony w serwisie [[Viaplay]] (odcinki 1-13). | ||
== Fabuła == | |||
Witamy na Ulicy Strasznej, gdzie surfujące zombie, sarkastyczne wampiry, waleczne mumie, szykowne czarownice i zwyczajnie zepsute do szpiku kości potwory nadają zupełnie nowe znaczenie duchowi czasu. | |||
<small>Źródło: [http://web.archive.org/web/20241201115633/https://viaplay.pl/series/dzieciaki-ze-strasznej Viaplay]</small> | |||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': na zlecenie HBO – [[ | '''Wersja polska''': na zlecenie HBO – [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Grzegorz Drojewski]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Grzegorz Drojewski]]<br /> | ||
'''Dialogi polskie''': [[Marcin Bartkiewicz]]<br /> | '''Dialogi polskie''': [[Marcin Bartkiewicz]]<br /> | ||
| Linia 13: | Linia 31: | ||
* [[Maksymilian Michasiów]] – '''Resus''' | * [[Maksymilian Michasiów]] – '''Resus''' | ||
* [[Aleksandra Batko]] – '''Cleo''' | * [[Aleksandra Batko]] – '''Cleo''' | ||
'''W pozostałych rolach''': | |||
* [[Magdalena Krylik]] – '''Mama Luke’a''' | |||
* [[Julia Kołakowska-Bytner]] – '''Eefa''' | |||
* [[Tomasz Borkowski]] – '''Otto Zgryz''' | |||
* [[Grzegorz Drojewski]] – '''Gracjan''' | |||
* [[Maciej Więckowski]] – '''Tata Luke’a''' | |||
* [[Julia Kunikowska]] – '''Luella''' | |||
* [[Stefan Pawłowski]] – '''Tata Resusa''' | |||
* [[Sławomir Pacek]] – '''Doktor Czerepski''' | |||
* [[Jakub Szydłowski]] – | |||
** '''Żyła''', | |||
** '''Szaruch McZgon''', | |||
** '''Mózgojad''' <small>(odc. 20, 48)</small> | |||
* [[Paulina Komenda]] – | |||
** '''Anna''', | |||
** '''Dawina''' <small>(odc. 23)</small> | |||
* [[Maksymilian Bogumił]] – '''Dred''' | |||
* [[Jan Kulczycki]] – | |||
** '''Pan Oblech''', | |||
** '''Dziadek Resusa''' <small>(odc. 26)</small> | |||
* [[Karol Jankiewicz]] – '''Rob''' | |||
* [[Mateusz Weber]] – | |||
** '''Piszczel''', | |||
** '''Pruk''' | |||
* [[Izabella Bukowska-Chądzyńska|Izabella Bukowska]] – '''Carla Zouzi''' <small>(odc. 6, 28-29)</small> | |||
* [[Przemysław Glapiński]] – '''Wrota podziemia''' <small>(odc. 8, 15, 17, 20, 30, 37, 40)</small> | |||
* [[Katarzyna Kozak]] – | |||
** '''Pani Zgryz, mama Ottona''' <small>(odc. 13)</small>, | |||
** '''Pani Oblech''' | |||
* [[Anna Sztejner]] – | |||
** '''Vincencja van Gogh''' <small>(odc. 14)</small>, | |||
** '''Miś Śpioszek''' <small>(odc. 15)</small> | |||
* [[Wojciech Żołądkowicz]] – '''Kapitan Złobrody''' <small>(odc. 34)</small> | |||
* [[Dariusz Błażejewski]] – '''Marian Mózg''' <small>(odc. 40)</small> | |||
* [[Anna Ułas]] – | |||
** '''Pani Zgryz, mama Ottona''' <small>(odc. 45)</small>, | |||
** '''Reszka Fortunata''' <small>(odc. 50)</small> | |||
* [[Zbigniew Konopka]] – '''Zrzędek''' <small>(odc. 52)</small> | |||
* [[Mateusz Kwiecień]] | |||
* [[Paweł Kubat]] | |||
i inni | i inni | ||
'''Piosenki śpiewał''': [[Jakub Szydłowski]] | |||
'''Lektor''': [[Tomasz Borkowski]] | '''Lektor''': [[Tomasz Borkowski]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="12%"|Premiera | |||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01 | |||
| ''Czysto, że aż strach'' | |||
| ''Scream Clean'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02 | |||
| ''Nawiedzony dom'' | |||
| ''Haunted House'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03 | |||
| ''Opętani miłością'' | |||
| ''Lovestruck'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04 | |||
| ''Wolfgang'' | |||
| ''Wolf Gang'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05 | |||
| ''Resus daje czadu'' | |||
| ''Resus Rocks'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06 | |||
| ''Zoo dziwolągów'' | |||
| ''Zoo of the Weird'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07 | |||
| ''Lustereczko'' | |||
| ''Mirror Mirror'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08 | |||
| ''Samo wygnany'' | |||
| ''Banished!'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09 | |||
| ''Skradzione serce'' | |||
| ''Heartbreak Heist'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10 | |||
| ''Krwiopijcze pnącze'' | |||
| ''The Creepy Creeper'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11 | |||
| ''Brązowa laguna'' | |||
| ''The Brown Lagoon'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12 | |||
| ''Zombie derby'' | |||
| ''Zombie Derby'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13 | |||
| ''Jak mamę kocham'' | |||
| ''Mother of All Scares'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| ''Stracone wdzięki'' | |||
| ''Lost Looks'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| ''Koszmar z ulicy Strasznej'' | |||
| ''A Nightmare on Scream Street'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| ''Dziura bez dna'' | |||
| ''The Bottomless Pit'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| ''Wysięk zła'' | |||
| ''The Evil Ooze'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18 | |||
| ''Lepkie palce'' | |||
| ''Light Fingers'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| ''Potworna lektura'' | |||
| ''Homework from Hell'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| ''Klątwa wiecznej młodości'' | |||
| ''The Curse of Eternal Youth'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| ''Krew nie woda'' | |||
| ''Blood Is Thicker Than Water'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| ''Fast food grozy'' | |||
| ''Takeaway of Terror'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| ''Części z odzysku'' | |||
| ''The Zombie Body Shop'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''Krzyk albo psikus'' | |||
| ''Trick or Shriek'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| ''Król Nil'' | |||
| ''King Niles'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''Krew z krwi'' | |||
| ''Bad Blood'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| ''Potwory rocka'' | |||
| ''Mionsters of Rock'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| ''Bestia we mnie'' | |||
| ''The Beast Within'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| ''Lampir, który krzyczał wilki'' | |||
| ''Cry Wolf'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30 | |||
| ''Nieproszony'' | |||
| ''The Uninvited'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|31 | |||
| ''Zamiana ciał'' | |||
| ''Body Swap'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| ''Słodki, słodki gnom'' | |||
| ''Gnome Sweet Gnome'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|33 | |||
| ''Tutan Ciachun'' | |||
| ''Tutan Kutie'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|34 | |||
| ''Kościochrup'' | |||
| ''The Bone Cruncher'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|35 | |||
| ''Robal uszny'' | |||
| ''Earworm!'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|36 | |||
| ''Gobliński gaz'' | |||
| ''Goblin Gas'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|37 | |||
| ''Koszmarni sąsiedzi'' | |||
| ''Nightmare Neighbours'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|38 | |||
| ''Wujaszek Memfis'' | |||
| ''Uncle Memphis'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|39 | |||
| ''Przyjazny wilkołak z sąsiedztwa'' | |||
| ''Friendly Neighbourhood Werewolf'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|40 | |||
| ''Marian Mózg'' | |||
| ''Brian Brain'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|41 | |||
| ''Czytasz mi w myślach'' | |||
| ''You Read My Mind'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|42 | |||
| ''Gra nerwów'' | |||
| ''Game of Screams'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|43 | |||
| ''Komarza historia'' | |||
| ''Summer Sucks!'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|44 | |||
| ''Plaga'' | |||
| ''The Plague'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|45 | |||
| ''Umarł w butach'' | |||
| ''The Dread Shoes'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|46 | |||
| ''Dziadzio Gryzio'' | |||
| ''Grampy Vampy'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|47 | |||
| ''Resus zakaźny'' | |||
| ''Resus Goes Viral'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|48 | |||
| ''Listy z Podziemia'' | |||
| ''A Letter From The Underlands'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|49 | |||
| ''Deska śmierci'' | |||
| ''Wheel of Death'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|50 | |||
| ''Parszywe szczęście'' | |||
| ''Lucky Penny'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|51 | |||
| ''Zrzędek, część pierwsza'' | |||
| ''The Grumpus Part One'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|52 | |||
| ''Zrzędek, część druga'' | |||
| ''The Grumpus Part Two'' | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|53 | |||
| '''' | |||
| ''Monsterball'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|54 | |||
| '''' | |||
| ''Vanity Calamity'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|55 | |||
| '''' | |||
| ''The Toothfairy'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|56 | |||
| '''' | |||
| ''Endless Summer'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|57 | |||
| '''' | |||
| ''The Return of Wolfgang'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|58 | |||
| '''' | |||
| ''Double Trouble'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|59 | |||
| '''' | |||
| ''The Scream of Music'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|60 | |||
| '''' | |||
| ''Bad Scare Day'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|61 | |||
| '''' | |||
| ''The Screamworm'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|62 | |||
| '''' | |||
| ''Sofa So Bad'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|63 | |||
| '''' | |||
| ''Shape Shifter'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|64 | |||
| '''' | |||
| ''The Noisy Place – Part One'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|65 | |||
| '''' | |||
| ''The Noisy Place – Part Two'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|66 | |||
| '''' | |||
| ''Cabin in the Woods'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|67 | |||
| '''' | |||
| ''The Mummies’ Curse'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|68 | |||
| '''' | |||
| ''The Greatest Vampire'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|69 | |||
| '''' | |||
| ''Don’t Forget Your Head'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|70 | |||
| '''' | |||
| ''Zombie Smash-Fest'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|71 | |||
| '''' | |||
| ''Toy Scary – Part One'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|72 | |||
| '''' | |||
| ''Toy Scary – Part Two'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|73 | |||
| '''' | |||
| ''The Witching Hour'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|74 | |||
| '''' | |||
| ''The Green-Eyed Monster'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|75 | |||
| '''' | |||
| ''Fright Mike'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|76 | |||
| '''' | |||
| ''The Bones of Destiny'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|77 | |||
| '''' | |||
| ''Dr F and the Screamiverse – Part One'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|78 | |||
| '''' | |||
| ''Dr F and the Screamiverse – Part Two'' | |||
|- | |||
|} | |||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 13:46, 2 paź 2025
| Tytuł | Dzieciaki ze Strasznej |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Scream Street |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Wielka Brytania |
| Język oryginału | angielski |
| Platforma streamingowa | HBO GO, Viaplay, Amazon Prime Video, CDA Premium |
| Lata produkcji | 2015 |
| Data premiery dubbingu | 29 czerwca 2018 |
| Wyemitowane serie |
1 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 52 z 78 |
Dzieciaki ze Strasznej (ang. Scream Street, 2015) – brytyjski serial animowany.
Serial dostępny z polskim dubbingiem na platformie HBO GO od 29 czerwca 2018 roku (tylko pierwsza seria). Od 29 października 2022 roku serial udostępniony w serwisie Viaplay (odcinki 1-13).
Fabuła
Witamy na Ulicy Strasznej, gdzie surfujące zombie, sarkastyczne wampiry, waleczne mumie, szykowne czarownice i zwyczajnie zepsute do szpiku kości potwory nadają zupełnie nowe znaczenie duchowi czasu.
Źródło: Viaplay
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie HBO – START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Grzegorz Drojewski
Dialogi polskie: Marcin Bartkiewicz
Dźwięk i montaż: Janusz Tokarzewski
Kierownictwo produkcji: Anna Krajewska
Wystąpili:
- Karol Osentowski – Luke
- Maksymilian Michasiów – Resus
- Aleksandra Batko – Cleo
W pozostałych rolach:
- Magdalena Krylik – Mama Luke’a
- Julia Kołakowska-Bytner – Eefa
- Tomasz Borkowski – Otto Zgryz
- Grzegorz Drojewski – Gracjan
- Maciej Więckowski – Tata Luke’a
- Julia Kunikowska – Luella
- Stefan Pawłowski – Tata Resusa
- Sławomir Pacek – Doktor Czerepski
- Jakub Szydłowski –
- Żyła,
- Szaruch McZgon,
- Mózgojad (odc. 20, 48)
- Paulina Komenda –
- Anna,
- Dawina (odc. 23)
- Maksymilian Bogumił – Dred
- Jan Kulczycki –
- Pan Oblech,
- Dziadek Resusa (odc. 26)
- Karol Jankiewicz – Rob
- Mateusz Weber –
- Piszczel,
- Pruk
- Izabella Bukowska – Carla Zouzi (odc. 6, 28-29)
- Przemysław Glapiński – Wrota podziemia (odc. 8, 15, 17, 20, 30, 37, 40)
- Katarzyna Kozak –
- Pani Zgryz, mama Ottona (odc. 13),
- Pani Oblech
- Anna Sztejner –
- Vincencja van Gogh (odc. 14),
- Miś Śpioszek (odc. 15)
- Wojciech Żołądkowicz – Kapitan Złobrody (odc. 34)
- Dariusz Błażejewski – Marian Mózg (odc. 40)
- Anna Ułas –
- Pani Zgryz, mama Ottona (odc. 45),
- Reszka Fortunata (odc. 50)
- Zbigniew Konopka – Zrzędek (odc. 52)
- Mateusz Kwiecień
- Paweł Kubat
i inni
Piosenki śpiewał: Jakub Szydłowski
Lektor: Tomasz Borkowski
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 29.06.2018 | 01 | Czysto, że aż strach | Scream Clean |
| 29.06.2018 | 02 | Nawiedzony dom | Haunted House |
| 29.06.2018 | 03 | Opętani miłością | Lovestruck |
| 29.06.2018 | 04 | Wolfgang | Wolf Gang |
| 29.06.2018 | 05 | Resus daje czadu | Resus Rocks |
| 29.06.2018 | 06 | Zoo dziwolągów | Zoo of the Weird |
| 29.06.2018 | 07 | Lustereczko | Mirror Mirror |
| 29.06.2018 | 08 | Samo wygnany | Banished! |
| 29.06.2018 | 09 | Skradzione serce | Heartbreak Heist |
| 29.06.2018 | 10 | Krwiopijcze pnącze | The Creepy Creeper |
| 29.06.2018 | 11 | Brązowa laguna | The Brown Lagoon |
| 29.06.2018 | 12 | Zombie derby | Zombie Derby |
| 29.06.2018 | 13 | Jak mamę kocham | Mother of All Scares |
| 29.06.2018 | 14 | Stracone wdzięki | Lost Looks |
| 29.06.2018 | 15 | Koszmar z ulicy Strasznej | A Nightmare on Scream Street |
| 29.06.2018 | 16 | Dziura bez dna | The Bottomless Pit |
| 29.06.2018 | 17 | Wysięk zła | The Evil Ooze |
| 29.06.2018 | 18 | Lepkie palce | Light Fingers |
| 29.06.2018 | 19 | Potworna lektura | Homework from Hell |
| 29.06.2018 | 20 | Klątwa wiecznej młodości | The Curse of Eternal Youth |
| 29.06.2018 | 21 | Krew nie woda | Blood Is Thicker Than Water |
| 29.06.2018 | 22 | Fast food grozy | Takeaway of Terror |
| 29.06.2018 | 23 | Części z odzysku | The Zombie Body Shop |
| 29.06.2018 | 24 | Krzyk albo psikus | Trick or Shriek |
| 29.06.2018 | 25 | Król Nil | King Niles |
| 29.06.2018 | 26 | Krew z krwi | Bad Blood |
| 29.06.2018 | 27 | Potwory rocka | Mionsters of Rock |
| 29.06.2018 | 28 | Bestia we mnie | The Beast Within |
| 29.06.2018 | 29 | Lampir, który krzyczał wilki | Cry Wolf |
| 29.06.2018 | 30 | Nieproszony | The Uninvited |
| 29.06.2018 | 31 | Zamiana ciał | Body Swap |
| 29.06.2018 | 32 | Słodki, słodki gnom | Gnome Sweet Gnome |
| 29.06.2018 | 33 | Tutan Ciachun | Tutan Kutie |
| 29.06.2018 | 34 | Kościochrup | The Bone Cruncher |
| 29.06.2018 | 35 | Robal uszny | Earworm! |
| 29.06.2018 | 36 | Gobliński gaz | Goblin Gas |
| 29.06.2018 | 37 | Koszmarni sąsiedzi | Nightmare Neighbours |
| 29.06.2018 | 38 | Wujaszek Memfis | Uncle Memphis |
| 29.06.2018 | 39 | Przyjazny wilkołak z sąsiedztwa | Friendly Neighbourhood Werewolf |
| 29.06.2018 | 40 | Marian Mózg | Brian Brain |
| 29.06.2018 | 41 | Czytasz mi w myślach | You Read My Mind |
| 29.06.2018 | 42 | Gra nerwów | Game of Screams |
| 29.06.2018 | 43 | Komarza historia | Summer Sucks! |
| 29.06.2018 | 44 | Plaga | The Plague |
| 29.06.2018 | 45 | Umarł w butach | The Dread Shoes |
| 29.06.2018 | 46 | Dziadzio Gryzio | Grampy Vampy |
| 29.06.2018 | 47 | Resus zakaźny | Resus Goes Viral |
| 29.06.2018 | 48 | Listy z Podziemia | A Letter From The Underlands |
| 29.06.2018 | 49 | Deska śmierci | Wheel of Death |
| 29.06.2018 | 50 | Parszywe szczęście | Lucky Penny |
| 29.06.2018 | 51 | Zrzędek, część pierwsza | The Grumpus Part One |
| 29.06.2018 | 52 | Zrzędek, część druga | The Grumpus Part Two |
| SERIA DRUGA | |||
| 53 | ' | Monsterball | |
| 54 | ' | Vanity Calamity | |
| 55 | ' | The Toothfairy | |
| 56 | ' | Endless Summer | |
| 57 | ' | The Return of Wolfgang | |
| 58 | ' | Double Trouble | |
| 59 | ' | The Scream of Music | |
| 60 | ' | Bad Scare Day | |
| 61 | ' | The Screamworm | |
| 62 | ' | Sofa So Bad | |
| 63 | ' | Shape Shifter | |
| 64 | ' | The Noisy Place – Part One | |
| 65 | ' | The Noisy Place – Part Two | |
| 66 | ' | Cabin in the Woods | |
| 67 | ' | The Mummies’ Curse | |
| 68 | ' | The Greatest Vampire | |
| 69 | ' | Don’t Forget Your Head | |
| 70 | ' | Zombie Smash-Fest | |
| 71 | ' | Toy Scary – Part One | |
| 72 | ' | Toy Scary – Part Two | |
| 73 | ' | The Witching Hour | |
| 74 | ' | The Green-Eyed Monster | |
| 75 | ' | Fright Mike | |
| 76 | ' | The Bones of Destiny | |
| 77 | ' | Dr F and the Screamiverse – Part One | |
| 78 | ' | Dr F and the Screamiverse – Part Two | |
