Tulipop: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
| (Nie pokazano 18 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | {{Serial2 | ||
|tytuł=Tulipop | |tytuł=Tulipop | ||
|plakat= | |plakat=Tulipop.jpg | ||
|gatunek=animowany | |gatunek=animowany | ||
|kraj=Islandia | |kraj=Islandia | ||
| Linia 8: | Linia 8: | ||
|lata produkcji=2022 | |lata produkcji=2022 | ||
|data premiery=27 lutego [[2023]] | |data premiery=27 lutego [[2023]] | ||
|sezony= | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki= | |odcinki=52 z 52 | ||
}} | }} | ||
'''Tulipop''' | '''Tulipop''' – islandzki serial animowany. | ||
Serial emitowany w Polsce na kanale [[MiniMini+]] od 27 lutego [[2023]] roku. | Serial emitowany w Polsce na kanale [[MiniMini+]] od 27 lutego [[2023]] roku. | ||
| Linia 24: | Linia 24: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej''': [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]<br /> | '''Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej''': [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Miriam Aleksandrowicz]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Miriam Aleksandrowicz]] <small>(wcześniejsze odcinki<!--; odc. 1-26-->)</small><br /> | ||
'''Dźwięk i montaż''': [[Agnieszka Stankowska]]<br /> | '''Dźwięk i montaż''': [[Agnieszka Stankowska]]<br /> | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Agnieszka Kudelska]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Agnieszka Kudelska]]<br /> | ||
| Linia 38: | Linia 38: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="12%"|Premiera | !width="12%"|Premiera | ||
| Linia 45: | Linia 45: | ||
!width="41%"|Tytuł angielski | !width="41%"|Tytuł angielski | ||
|- | |- | ||
| colspan=5 | | colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.02.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''W sieci'' | | ''W sieci'' | ||
| ''Stranded'' | | ''Stranded'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.02.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''Nocne światło'' | | ''Nocne światło'' | ||
| ''Night Light'' | | ''Night Light'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.03.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''Mooliepalooka'' | | ''Mooliepalooka'' | ||
| ''The Mooliepalooka'' | | ''The Mooliepalooka'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.03.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''Drzewo życzeń'' | | ''Drzewo życzeń'' | ||
| ''The Wishing Tree'' | | ''The Wishing Tree'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.03.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''Giligilgacze'' | | ''Giligilgacze'' | ||
| ''Tuliticklers'' | | ''Tuliticklers'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.03.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''Zapomniany las'' | | ''Zapomniany las'' | ||
| ''The Forgotten Forest'' | | ''The Forgotten Forest'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.03.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''Zabawa w chowanego'' | | ''Zabawa w chowanego'' | ||
| ''Hide and Seek'' | | ''Hide and Seek'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.03.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''Przyjęcie przy basenie'' | | ''Przyjęcie przy basenie'' | ||
| ''Pool Party'' | | ''Pool Party'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.03.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''Grumpkin'' | | ''Grumpkin'' | ||
| ''Grumpkin'' | | ''Grumpkin'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10.03.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| ''Muffinpuffin'' | | ''Muffinpuffin'' | ||
| ''The Muffinpuffin'' | | ''The Muffinpuffin'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.03.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''Peleryna Gloomy'' | | ''Peleryna Gloomy'' | ||
| ''Gloomy’s Cloak'' | | ''Gloomy’s Cloak'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14.03.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| ''Jak kochać sałatę'' | | ''Jak kochać sałatę'' | ||
| ''How to Love a Lettuce'' | | ''How to Love a Lettuce'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15.03.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| ''Owsianka'' | | ''Owsianka'' | ||
| ''Porridge'' | | ''Porridge'' | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| ''Wiadomość w muszli'' | |||
| ''Message in a Conch Shell'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| ''Tyci Fred'' | |||
| ''Tiny Fred'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| ''Kwiatowe wróżki'' | |||
| ''Flower Fairies'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| ''Pobudka!'' | |||
| ''Shakey Wakey!'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18 | |||
| ''Morskie zaklęcia'' | |||
| ''Sea Spells'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| ''Kruk'' | |||
| ''The Raven'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| ''Jodle'' | |||
| ''The Yodies'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| ''Gadające drzewa'' | |||
| ''Talking Trees'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| ''Jajko'' | |||
| ''The Egg'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| ''Wspaniali Wiggly i Wobbly'' | |||
| ''The Wonder of Wiggly & Wobbly'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''Wiosna'' | |||
| ''Springtime'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| ''Wszyscy na pokład'' | |||
| ''All Aboard!'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.09.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''Podwójne urodziny'' | |||
| ''Double Birthday'' | |||
|- | |||
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27 | |||
| ''Poszukiwacze jajek'' | |||
| ''Egg Hunt'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28 | |||
| ''Spotkanie z gwiazdą'' | |||
| ''Star Struck'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29 | |||
| ''Studnia życzeń'' | |||
| ''The Wishing Well'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30 | |||
| ''Żółwie wyspy'' | |||
| ''Turtle Islands'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|31 | |||
| ''Tort'' | |||
| ''Cake'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|32 | |||
| ''Dyniowa grządka'' | |||
| ''Pumpkin Patch'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|33 | |||
| ''Połyskliwe prządki'' | |||
| ''Sparky Spinners'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|34 | |||
| ''Zbłąkany Yodl'' | |||
| ''Little Lost Yodie'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|35 | |||
| ''Uczta trolli'' | |||
| ''Troll Food'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|36 | |||
| ''Opieka nad smokiem'' | |||
| ''Dragonsitting'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|37 | |||
| ''Bańka wstańka'' | |||
| ''Bubble Trouble'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|38 | |||
| ''Taniec tęczy'' | |||
| ''Rainbow Dance'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|39 | |||
| ''Noc pod gwiazdami'' | |||
| ''Starry Night'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.07.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|40 | |||
| ''Pogodowe zaklęcia'' | |||
| ''Sunny Spells'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.07.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|41 | |||
| ''Niezwykła przejażdżka'' | |||
| ''Butterflying'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.07.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|42 | |||
| ''Zimowa wróżka'' | |||
| ''The Midwinter Munchkin'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.07.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|43 | |||
| ''Wysepki'' | |||
| ''Baby Islands'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.07.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|44 | |||
| ''Taniec cieni'' | |||
| ''Shadow Dancing'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.07.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|45 | |||
| ''Płacząca wierzba'' | |||
| ''The Weeping Willow'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.07.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|46 | |||
| ''Syrenka i ośmiornica'' | |||
| ''The Mermaid and the Octopus'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23.07.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|47 | |||
| ''Wycieczka Grumpkina'' | |||
| ''Grumpkin’s Big Day Out'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23.07.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|48 | |||
| ''Błotny potwór'' | |||
| ''Mud Monster'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23.07.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|49 | |||
| ''Lawowe duszki'' | |||
| ''Lava Sprites'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.07.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|50 | |||
| ''Leśny chochlik'' | |||
| ''The Forest Pixie'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.07.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|51 | |||
| ''Niech pada śnieg'' | |||
| ''Let it Snow'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.07.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|52 | |||
| ''Tygrysi księżyc'' | |||
| ''Tiger Moon'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 12:14, 25 paź 2025
| Tytuł | Tulipop |
|---|---|
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Islandia |
| Język oryginału | angielski, islandzki |
| Stacja telewizyjna | MiniMini+ |
| Lata produkcji | 2022 |
| Data premiery dubbingu | 27 lutego 2023 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 52 z 52 |
Tulipop – islandzki serial animowany.
Serial emitowany w Polsce na kanale MiniMini+ od 27 lutego 2023 roku.
Fabuła
Niezwykłe przygody grupy przyjaciół mieszkających na wyspie Tulipop. Islandzka animacja dla najmłodszych widzów.
Tulipop to cudowna wyspa, która wyłoniła się z morza dawno, dawno temu na skutek wybuchu podwodnego wulkanu. Żyją tu niezwykłe stworzenia i świecą aż trzy księżyce. Na Tulipopie wieloryb nie jest tylko wielorybem, a drzewo tylko drzewem. To miejsce, w którym wszystko może się zdarzyć i często się zdarza! Oto islandzka animacja dla najmłodszych, pełna odniesień do lokalnych baśni i folkloru.
Źródło: MiniMini+
Wersja polska
Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO SONICA
Reżyseria: Miriam Aleksandrowicz (wcześniejsze odcinki)
Dźwięk i montaż: Agnieszka Stankowska
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Kudelska
Wystąpili:
- Teresa Zdanowska – Maddy
- Bruno Owsikowski – Bubble
- Szymon Mysłakowski – Pan Drzewo
- Dariusz Odija – Grumpkin
- Piotr Bajtlik
i inni
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski | |
|---|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||||
| 27.02.2023 | 01 | W sieci | Stranded | |
| 28.02.2023 | 02 | Nocne światło | Night Light | |
| 01.03.2023 | 03 | Mooliepalooka | The Mooliepalooka | |
| 02.03.2023 | 04 | Drzewo życzeń | The Wishing Tree | |
| 03.03.2023 | 05 | Giligilgacze | Tuliticklers | |
| 06.03.2023 | 06 | Zapomniany las | The Forgotten Forest | |
| 07.03.2023 | 07 | Zabawa w chowanego | Hide and Seek | |
| 08.03.2023 | 08 | Przyjęcie przy basenie | Pool Party | |
| 09.03.2023 | 09 | Grumpkin | Grumpkin | |
| 10.03.2023 | 10 | Muffinpuffin | The Muffinpuffin | |
| 13.03.2023 | 11 | Peleryna Gloomy | Gloomy’s Cloak | |
| 14.03.2023 | 12 | Jak kochać sałatę | How to Love a Lettuce | |
| 15.03.2023 | 13 | Owsianka | Porridge | |
| 01.09.2023 | 14 | Wiadomość w muszli | Message in a Conch Shell | |
| 01.09.2023 | 15 | Tyci Fred | Tiny Fred | |
| 04.09.2023 | 16 | Kwiatowe wróżki | Flower Fairies | |
| 04.09.2023 | 17 | Pobudka! | Shakey Wakey! | |
| 05.09.2023 | 18 | Morskie zaklęcia | Sea Spells | |
| 05.09.2023 | 19 | Kruk | The Raven | |
| 06.09.2023 | 20 | Jodle | The Yodies | |
| 06.09.2023 | 21 | Gadające drzewa | Talking Trees | |
| 07.09.2023 | 22 | Jajko | The Egg | |
| 07.09.2023 | 23 | Wspaniali Wiggly i Wobbly | The Wonder of Wiggly & Wobbly | |
| 08.09.2023 | 24 | Wiosna | Springtime | |
| 08.09.2023 | 25 | Wszyscy na pokład | All Aboard! | |
| 11.09.2023 | 26 | Podwójne urodziny | Double Birthday | |
| SERIA DRUGA | ||||
| 03.06.2024 | 27 | Poszukiwacze jajek | Egg Hunt | |
| 03.06.2024 | 28 | Spotkanie z gwiazdą | Star Struck | |
| 04.06.2024 | 29 | Studnia życzeń | The Wishing Well | |
| 04.06.2024 | 30 | Żółwie wyspy | Turtle Islands | |
| 04.06.2024 | 31 | Tort | Cake | |
| 05.06.2024 | 32 | Dyniowa grządka | Pumpkin Patch | |
| 06.06.2024 | 33 | Połyskliwe prządki | Sparky Spinners | |
| 06.06.2024 | 34 | Zbłąkany Yodl | Little Lost Yodie | |
| 07.06.2024 | 35 | Uczta trolli | Troll Food | |
| 07.06.2024 | 36 | Opieka nad smokiem | Dragonsitting | |
| 10.06.2024 | 37 | Bańka wstańka | Bubble Trouble | |
| 10.06.2024 | 38 | Taniec tęczy | Rainbow Dance | |
| 11.06.2024 | 39 | Noc pod gwiazdami | Starry Night | |
| 17.07.2024 | 40 | Pogodowe zaklęcia | Sunny Spells | |
| 18.07.2024 | 41 | Niezwykła przejażdżka | Butterflying | |
| 18.07.2024 | 42 | Zimowa wróżka | The Midwinter Munchkin | |
| 19.07.2024 | 43 | Wysepki | Baby Islands | |
| 19.07.2024 | 44 | Taniec cieni | Shadow Dancing | |
| 22.07.2024 | 45 | Płacząca wierzba | The Weeping Willow | |
| 22.07.2024 | 46 | Syrenka i ośmiornica | The Mermaid and the Octopus | |
| 23.07.2024 | 47 | Wycieczka Grumpkina | Grumpkin’s Big Day Out | |
| 23.07.2024 | 48 | Błotny potwór | Mud Monster | |
| 23.07.2024 | 49 | Lawowe duszki | Lava Sprites | |
| 24.07.2024 | 50 | Leśny chochlik | The Forest Pixie | |
| 24.07.2024 | 51 | Niech pada śnieg | Let it Snow | |
| 25.07.2024 | 52 | Tygrysi księżyc | Tiger Moon | |
