Niesamowity świat Gumballa: Różnice pomiędzy wersjami
m nowy artykuł |
|||
| Linia 51: | Linia 51: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|02 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|02 | ||
| '' | | ''Ciśnienie'' | ||
| ''The Pressure'' | | ''The Pressure'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Obrazek'' | ||
| ''The Painting'' | | ''The Painting'' | ||
|- | |- | ||
| Linia 61: | Linia 61: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|03 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|03 | ||
| '' | | '' Odpowiedzialni'' | ||
| ''The Responsible'' | | ''The Responsible'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Sukienka'' | ||
| ''The Dress'' | | ''The Dress'' | ||
|- | |- | ||
| Linia 71: | Linia 71: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|04 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|04 | ||
| '' | | ''Leniuchy'' | ||
| ''The Laziest'' | | ''The Laziest'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Duch'' | ||
| ''The Ghost'' | | ''The Ghost'' | ||
|- | |- | ||
| Linia 136: | Linia 136: | ||
| '' | | '' | ||
| ''The Genius'' | | ''The Genius'' | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|11 | |||
| '' | |||
| ''The Mustache'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''The Date'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Wersja z 15:15, 31 paź 2011
Niesamowity świat Gumballa (ang. The Amazing World of Gumball, 2011-??) – amerykańsko-brytyjski serial animowany stworzony przez Bena Bocqueleta.
Premiera serialu w Polsce – 8 listopada 2011 roku na kanale Cartoon Network.
Fabuła
Dwunastoletni Gumball i jego rodzina żyją w sympatycznym miasteczku, które zamieszkuje pełno kolorowych i niezwykłych postaci, takich jak banan, T-Rex czy fistaszek cheerleaderka. Ojciec Gumballa jest wielkim, różowym królikiem, który zostaje w domu, gdy żona idzie do pracy w tęczowej fabryce. Ich dzieci to właśnie Gumball – niebieski kot z gigantyczną głową, Anais – 4-letnia genialna króliczka i Darwin – udomowiona złota rybka, która stała się częścią rodziny, gdy wyrosły jej nogi. Gumball zawsze znajduje się w centrum wszystkich wydarzeń, uwielbia psikusy i przygody oraz ciągle wpada w tarapaty. A to musi uciekać przed gigantycznym T-Rexem, a to robot przejmuje jego osobowość, a raz też przebiera się za cheerleaderkę i robi szpagaty, aby zaimponować dziewczynie swoich marzeń. "Niesamowity świat Gumballa" to wizualnie przełomowy serial, który łączy animację 2D, 3D z realną scenerią.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-598966
Wersja polska
Wersja polska: STUDIO GENETIX FILM FACTORY
Dialogi polskie: Barbara Robaczewska
Reżyseria: Beata Kawka
Dźwięk: Zdzisław Zieliński
Organizacja produkcji: Agnieszka Sokół i Róża Zielińska
Wystąpili:
- Miłosz Konkel – Gumball
- Stanisław Pieszak – Darwin
- Martyna Sommer – Anais
- Cezary Kwieciński – Tata
- Agnieszka Fajlhauer – Mama
- Zbigniew Suszyński
i inni
Lektor: Andrzej Leszczyński
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 01 | Trzeci | The Third | |
| Dług | The Debt | ||
| 02 | Ciśnienie | The Pressure | |
| Obrazek | The Painting | ||
| 03 | Odpowiedzialni | The Responsible | |
| Sukienka | The Dress | ||
| 04 | Leniuchy | The Laziest | |
| Duch | The Ghost | ||
| 05 | The Mystery | ||
| The Prank | |||
| 06 | The Gi | ||
| The Kiss | |||
| 07 | The Party | ||
| The DVD | |||
| 08 | The Robot | ||
| The Picnic | |||
| 09 | The Goons | ||
| The Secret | |||
| 10 | The Sock | ||
| The Genius | |||
| 11 | The Mustache | ||
| The Date | |||
Linki zewnętrzne
- Niesamowity świat Gumballa w polskiej Wikipedii
