Banany w piżamach: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
| Linia 5: | Linia 5: | ||
'''Reżyseria''': | '''Reżyseria''': | ||
* [[Anna Apostolakis-Gluzińska]] <small>(odc. 1-52)</small>, | * [[Anna Apostolakis-Gluzińska]] <small>(odc. 1-52)</small>, | ||
* [[Dobrosława Bałazy]] <small>(odc. 53-56, 58-65, 75)</small> | * [[Dobrosława Bałazy]] <small>(odc. 53-56, 58-65, 74-75)</small> | ||
'''Dialogi polskie''': | '''Dialogi polskie''': | ||
* [[Joanna Kuryłko]] <small>(odc. 1-27, 29-40, 53, 55-56, 58-61, 75)</small>, | * [[Joanna Kuryłko]] <small>(odc. 1-27, 29-40, 53, 55-56, 58-61, 74-75)</small>, | ||
* [[Krzysztof Pieszak]] <small>(odc. 28, 41-52)</small> | * [[Krzysztof Pieszak]] <small>(odc. 28, 41-52)</small> | ||
'''Realizacja dźwięku''': | '''Realizacja dźwięku''': | ||
* [[Zdzisław Zieliński]] <small>(odc. 1-26)</small>, | * [[Zdzisław Zieliński]] <small>(odc. 1-26)</small>, | ||
* [[Anna Żarnecka]] <small>(odc. 27-53, 55-56, 58-61, 75)</small>, | * [[Anna Żarnecka]] <small>(odc. 27-53, 55-56, 58-61, 74-75)</small>, | ||
* [[Jakub Jęczmionka]] <small>(odc. 53, 55-56, 58-61, 75)</small> | * [[Jakub Jęczmionka]] <small>(odc. 53, 55-56, 58-61, 74-75)</small> | ||
'''Organizacja produkcji''': | '''Organizacja produkcji''': | ||
* [[Róża Zielińska]] i [[Agnieszka Sokół]] <small>(odc. 1-26)</small>, | * [[Róża Zielińska]] i [[Agnieszka Sokół]] <small>(odc. 1-26)</small>, | ||
* [[Elżbieta Kręciejewska]] <small>(odc. 27-52)</small>, | * [[Elżbieta Kręciejewska]] <small>(odc. 27-52)</small>, | ||
* [[Natalia Siwicka]] <small>(odc. 27-53, 55-56, 58-63, 75)</small> | * [[Natalia Siwicka]] <small>(odc. 27-53, 55-56, 58-63, 74-75)</small> | ||
'''Wystąpili''': | '''Wystąpili''': | ||
* [[Tomasz Kozłowicz]] – '''Pierwszy''' | * [[Tomasz Kozłowicz]] – '''Pierwszy''' | ||
| Linia 556: | Linia 556: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| 31.10.2012 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|74 | | bgcolor="#DFEEEF"|74 | ||
| '' | | ''Halloween'' | ||
| '' | | ''Halloween'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 586: | Linia 586: | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|78 | | bgcolor="#DFEEEF"|78 | ||
| '' | |||
| ''The Snowman'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|79 | |||
| '' | | '' | ||
| ''The Surf Off'' | | ''The Surf Off'' | ||
| Linia 592: | Linia 599: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|80 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Over the Moon'' | | ''Over the Moon'' | ||
| Linia 599: | Linia 606: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|81 | ||
| '' | | '' | ||
| ''The Sneaky Shadows'' | | ''The Sneaky Shadows'' | ||
| Linia 606: | Linia 613: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|82 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Jobs Galore'' | | ''Jobs Galore'' | ||
| Linia 613: | Linia 620: | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|83 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Topsylocks'' | | ''Topsylocks'' | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|84 | |||
| '' | |||
| ''Mayor Rat'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|85 | |||
| '' | |||
| ''Muckle Bird Madness'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|86 | |||
| '' | |||
| ''The Soap'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|87 | |||
| '' | |||
| ''Pedros Cousin'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|88 | |||
| '' | |||
| ''Rat’s Wishing Well'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|89 | |||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|90 | |||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|91 | |||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Wersja z 12:45, 31 paź 2012
Banany w piżamach (ang. Bananas in Pyjamas, 2011-??) – australijski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale Boomerang w bloku Cartoonito od 12 października 2011 roku.
Wersja polska
Wersja polska: STUDIO GENETIX FILM FACTORY
Reżyseria:
- Anna Apostolakis-Gluzińska (odc. 1-52),
- Dobrosława Bałazy (odc. 53-56, 58-65, 74-75)
Dialogi polskie:
- Joanna Kuryłko (odc. 1-27, 29-40, 53, 55-56, 58-61, 74-75),
- Krzysztof Pieszak (odc. 28, 41-52)
Realizacja dźwięku:
- Zdzisław Zieliński (odc. 1-26),
- Anna Żarnecka (odc. 27-53, 55-56, 58-61, 74-75),
- Jakub Jęczmionka (odc. 53, 55-56, 58-61, 74-75)
Organizacja produkcji:
- Róża Zielińska i Agnieszka Sokół (odc. 1-26),
- Elżbieta Kręciejewska (odc. 27-52),
- Natalia Siwicka (odc. 27-53, 55-56, 58-63, 74-75)
Wystąpili:
- Tomasz Kozłowicz – Pierwszy
- Wojciech Brzeziński – Drugi
- Tomasz Borkowski – Szczurek
- Joanna Pach – Amy
- Beata Wyrąbkiewicz – Lulu
- Tomasz Steciuk – Morgan
- Cezary Kwieciński – Bernard
- Jarosław Domin
- Julia Kołakowska
i inni
Lektor: Andrzej Leszczyński
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 12.10.2011 | 01 | Magiczna sztuczka | The Magic Trick |
| 12.10.2011 | 02 | Przemeblowanie | Moving |
| 12.10.2011 | 03 | Rybka | The Little Fish |
| 12.10.2011 | 04 | Klej | Glue |
| 14.10.2011 | 05 | Książę szczur | Prince Rat |
| 14.10.2011 | 06 | Króliczek | Fluffy Bunny |
| 15.10.2011 | 07 | Wielki wyścig | The Billy Cart Race |
| 15.10.2011 | 08 | Ptasie trele | Bird Song |
| 16.10.2011 | 09 | Opiekuńcze banany | The Nursing Bananas |
| 16.10.2011 | 10 | Kolekcja | The Collection |
| 17.10.2011 | 11 | Gorączka złota | Gold Rush |
| 17.10.2011 | 12 | Wyjątkowa galaretka | The Very Special Jelly |
| 18.10.2011 | 13 | Wędrówka | The Bushwalk |
| 18.10.2011 | 14 | Bananowe dżiny | The Genie Bananas |
| 19.10.2011 | 15 | Nowy rower | The New Bike |
| 19.10.2011 | 16 | Banany ogrodnicy | The Gardening Bananas |
| 20.10.2011 | 17 | Różowe piżamy | Pink Pyjamas |
| 20.10.2011 | 18 | Aparat | The Camera |
| 21.10.2011 | 19 | Supermarket Szczurka | Rat’s Superstore |
| 21.10.2011 | 20 | Tajemnica Bernarda | The Bernard Mystery |
| 22.10.2011 | 21 | Konkurs talentów | Talent Quest |
| 22.10.2011 | 22 | Tajemniczy dźwięk | Mystery Noise |
| 23.10.2011 | 23 | Poszukiwanie skarbu | Treasure Hunt |
| 23.10.2011 | 24 | Pensjonat Szczura | Rat’s Retreat |
| 24.10.2011 | 25 | Kwiaty | The Flowers |
| brak danych | 26 | Złote rączki | The Fix-it Bananas |
| 23.04.2012 | 27 | Wspaniały dzień | A Wonderful Day |
| 23.04.2012 | 28 | Śpiący złodziejaszek | The Sleepy Snitcher |
| 24.04.2012 | 29 | Bananowy dostawca | The Delivery Bananas |
| 24.04.2012 | 30 | Chmurka Morgana | Morgan’s Cloud |
| 25.04.2012 | 31 | Stara owsianka | Old Porridge |
| 25.04.2012 | 32 | Przyjęcie u Bernarda | Bernard’s Party |
| 26.04.2012 | 33 | Śmierdzące trampki Morgana | Morgan’s Smelly Sneakers |
| 26.04.2012 | 34 | Podstępnozaurus | The Trickisaurus |
| 27.04.2012 | 35 | Ptaszki | The Little Birds |
| 27.04.2012 | 36 | Wakacje | The Holiday |
| 28.04.2012 | 37 | Wystawa sztuki | The Art Show |
| 28.04.2012 | 38 | Kaczątka | The Ducklings |
| 29.04.2012 | 39 | Odejdź, robocie | Go Robot |
| 29.04.2012 | 40 | Placek | The Pie |
| 02.05.2012 | 41 | Smok | The Dragon |
| 02.05.2012 | 42 | Niespodzianka | The Surprise |
| 03.05.2012 | 43 | Paczka dla Amy | Amy’s Package |
| 03.05.2012 | 44 | Bąbelki | Bubbles |
| 04.05.2012 | 45 | Restauracja Morgana | Morgan’s Cafe |
| 04.05.2012 | 46 | Szczurek banan | Rat the Banana |
| 05.05.2012 | 47 | A, sio! | Shoo! Scram! |
| 05.05.2012 | 48 | Urodziny | The Birthdays |
| 06.05.2012 | 49 | Idealne miejsce | The Perfect Spot |
| 06.05.2012 | 50 | Banano-fony | Banana Phones |
| 07.05.2012 | 51 | Ciężarówka | The Banana Truck |
| 07.05.2012 | 52 | Rekordy | Cuddlestown Records |
| 24.09.2012 | 53 | Banany na ratunek | Bananas To The Rescue |
| 12.10.2012 | 54 | Tęcze | Rainbows |
| 12.10.2012 | 55 | Dzień Banana | Banana Day |
| 27.09.2012 | 56 | Ratując Skida | Saving Skid |
| 28.09.2012 | 57 | Zaginione muffinki | The Missing Muffins |
| 01.10.2012 | 58 | Wiadomości Szczurka | Rat News |
| 02.10.2012 | 59 | Tajemnicza ryba | Fishy Business |
| 03.10.2012 | 60 | Wyprawa na biwak | The Camping Trip |
| 26.09.2012 | 61 | Skaczące Banany | The Hopping Bananas |
| 28.09.2012 | 62 | Światowa trasa | World Tour |
| 06.10.2012 | 63 | Wielki żart | The Big Trick |
| 12.10.2012 | 64 | Pozytywka | The Music Box |
| 08.10.2012 | 65 | Galaretowa planeta | The Jelly Planet |
| 09.10.2012 | 66 | Noc filmowa Szczurka | Rat’s Movie Night |
| 67 | Bad Luck Morgan | ||
| 11.10.2012 | 68 | Wodopój | The Waterhole |
| 16.10.2012 | 69 | Sędzie smakosz | The Jam Judge |
| 13.10.2012 | 70 | Serowy książę | The Prince of Cheese |
| 14.10.2012 | 71 | Click Clack | Click Clack |
| 15.10.2012 | 72 | Festyn na plaży | Beach Carnival |
| 16.10.2012 | 73 | Gry | Games |
| 31.10.2012 | 74 | Halloween | Halloween |
| 25.09.2012 | 75 | Mówiący ptak | The Talking Bird |
| 07.10.2012 | 76 | Zespół z Miluśkowa | The Cuddlestown Band |
| 20.10.2012 | 77 | Super Miś | Super Bear |
| 78 | The Snowman | ||
| 79 | The Surf Off | ||
| 80 | Over the Moon | ||
| 81 | The Sneaky Shadows | ||
| 82 | Jobs Galore | ||
| 83 | Topsylocks | ||
| 84 | Mayor Rat | ||
| 85 | Muckle Bird Madness | ||
| 86 | The Soap | ||
| 87 | Pedros Cousin | ||
| 88 | Rat’s Wishing Well | ||
| 89 | ' | ||
| 90 | ' | ||
| 91 | ' | ||
Linki zewnętrzne
- Banany w piżamach w polskiej Wikipedii
