Rycerka Nella: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m uzupełnienie |
|||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Serial2 | |||
|tytuł= Super Wings | |||
|tytuł oryginalny= Nella the Princess Knight | |||
|plakat= | |||
|gatunek= animacja | |||
|kraj= Stany Zjednoczone, Irlandia, Wielka Brytania | |||
|język= angielski | |||
|stacja= [[Nickelodeon Polska]],<br />[[Nickelodeon Polska|Nick Jr.]], [[Nickelodeon Polska|Nickelodeon HD]] | |||
|lata produkcji= 2017- | |||
|data premiery= 22 maja [[2017]] | |||
|sezony= 1 z 1 | |||
|odcinki= 14 z 23 | |||
}} | |||
'''Rycerka Nella''' (ang. ''Nella the Princess Knight'', 2017) – amerykańsko-irlandzko-brytyjski serial animowany. | '''Rycerka Nella''' (ang. ''Nella the Princess Knight'', 2017) – amerykańsko-irlandzko-brytyjski serial animowany. | ||
| Linia 24: | Linia 37: | ||
* [[Jacek Król]] – '''Wielgaś''' | * [[Jacek Król]] – '''Wielgaś''' | ||
* [[Mieczysław Morański]] | * [[Mieczysław Morański]] | ||
* [[Anna Sroka]] – '''smoczyca Szelma''' | * [[Anna Sroka-Hryń|Anna Sroka]] – '''smoczyca Szelma''' | ||
* [[Jacek Kopczyński]] | * [[Jacek Kopczyński]] | ||
i inni | i inni | ||
| Linia 62: | Linia 75: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 04.07.2017 <small>(Nick Jr.)</small> | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|03 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|03 | ||
| '''' | | ''Gra w chowanego'' | ||
| '''' | | ''Inside and Seek'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Śpiące smoki'' | ||
| '''' | | ''Knighty Knight Dragons'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 92: | Linia 105: | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 05.07.2017 <small>(Nick Jr.)</small> | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|06 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|06 | ||
| '''' | | ''Gafa Lotnika'' | ||
| '''' | | ''The Flutter Blunder'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Niezwykły gracz'' | ||
| '''' | | ''A Striking Surprise'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 109: | Linia 122: | ||
| ''Dzień bańkoplusku'' | | ''Dzień bańkoplusku'' | ||
| ''Sparkle Splash Friend Day'' | | ''Sparkle Splash Friend Day'' | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 01.07.2017 <small>(Nick Jr.)</small> | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|08 | |||
| ''Od czego są najlepsi przyjaciele'' | |||
| ''That’s What Best Friends Are For'' | |||
|- | |||
| ''Arbuzowe tarapaty'' | |||
| ''In Hot Watermelon'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 02.07.2017 <small>(Nick Jr.)</small> | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|09 | |||
| ''Rycerska Karta Wiedzy Trenera'' | |||
| ''Sir Coach’s Knightly Trading Card'' | |||
|- | |||
| ''Historia o rycerzu'' | |||
| ''A Knights Tale'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 25.09.2017 <small>(Nick Jr.)</small> | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|10 | |||
| ''Zakaz wstępu bez sukienki i korony'' | |||
| ''No Gown, No Crown, No Party'' | |||
|- | |||
| ''Malarz Clod'' | |||
| ''Clod Monet'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 26.09.2017 <small>(Nick Jr.)</small> | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|11 | |||
| ''Radość obdarowywania'' | |||
| ''The Share Fair'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 27.09.2017 <small>(Nick Jr.)</small> | |||
| ''Konkurs talentów'' | |||
| ''Hooves Got Talent?'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 03.07.2017 <small>(Nick Jr.)</small> | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|12 | |||
| ''Trójka to już tłum'' | |||
| ''Three’s a Crowd'' | |||
|- | |||
| ''Czego oko nie widzi…'' | |||
| ''More Than Meets the Eye'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 28.09.2017 <small>(Nick Jr.)</small> | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|13 | |||
| ''Królewski Plażo-Dzień'' | |||
| ''Royally Awesome Beach Day'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 29.09.2017 <small>(Nick Jr.)</small> | |||
| ''Królewskie polowanie'' | |||
| ''Stop Dragon Me Around'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 06.11.2017 <small>(Nick Jr.)</small> | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|14 | |||
| ''Gąsiedziczki i Dzikosmoczki'' | |||
| ''Of Critters and Dragons'' | |||
|- | |||
| ''Wyprawa na Liliową Polanę'' | |||
| ''Carriages, Carts and Giantmobiles'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|15 | |||
| ''Smoko-rycerka'' | |||
| ''The Dragon Knight'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| ''Olbrzymi problem'' | |||
| ''Giant Trouble'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|16 | |||
| ''Idealny rodzinny portret'' | |||
| ''Princess Nella’s Perfect Family Picture'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| ''Misja Trenera'' | |||
| ''Sir Coach’s Quest'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|17 | |||
| ''Z przyjęcia na przyjęcie'' | |||
| ''Dueling Sleepovers'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| ''Wielka Gwiazda Artystka'' | |||
| ''The Great Doodle Star'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|18 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|19 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|20 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
| Linia 143: | Linia 261: | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|21 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
| Linia 153: | Linia 271: | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|22 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
| Linia 163: | Linia 281: | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|23 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
Wersja z 21:31, 6 lis 2017
| Tytuł | Super Wings |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Nella the Princess Knight |
| Gatunek | animacja |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone, Irlandia, Wielka Brytania |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Nickelodeon Polska, Nick Jr., Nickelodeon HD |
| Lata produkcji | 2017- |
| Data premiery dubbingu | 22 maja 2017 |
| Wyemitowane serie |
1 z 1 |
| Wyemitowane odcinki | 14 z 23 |
Rycerka Nella (ang. Nella the Princess Knight, 2017) – amerykańsko-irlandzko-brytyjski serial animowany.
Serial emitowany w Polsce na kanale Nickelodeon Polska od 22 maja 2017 roku.
Fabuła
Przygody odważnej księżniczki Nelli, która zamienia się w walecznego rycerza. Z pomocą przyjaciół, jednorożca Trinketa, rycerza Sir Garreta i jego rumaka Cloda, Nella stawia czoła wyzwaniom, pokonując liczne przeszkody. Bez względu na to, z jakim problemem przychodzi jej się zmagać, śmiała i sprytna księżniczka zawsze dzielnie walczy o sprawiedliwość.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1624228
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska
Wystąpili:
- Zofia Modej – Nella
- Karol Kwiatkowski – Sir Garret
- Antoni Scardina – Sir Blaine
- Wojciech Chorąży
- Zbigniew Konopka – król
- Bożena Furczyk – Różokropka
- Marta Markowicz
- Janusz Wituch – Trener
- Malwina Jachowicz – Ania
- Agata Paszkowska
- Jacek Król – Wielgaś
- Mieczysław Morański
- Anna Sroka – smoczyca Szelma
- Jacek Kopczyński
i inni
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 23.05.2017 | 01 | Ork-kiestra królewny Nelli | Princess Nella’s Orc-hestra |
| Gierka Blaine’a | The Blaine Game | ||
| 22.05.2017 | 02 | Sir Clod | Sir Clod |
| Nocna przygoda | Up All Knight | ||
| 04.07.2017 (Nick Jr.) | 03 | Gra w chowanego | Inside and Seek |
| Śpiące smoki | Knighty Knight Dragons | ||
| 25.05.2017 | 04 | Smoczyca Szelma | The Dragon Bully |
| Pyszotkowa śliweczka | Royalicious Plumberry | ||
| 24.05.2017 | 05 | Nowa mieszkanka Zamkogrodu | New Kid in the Kingdom |
| Urodzinowa niespodzianka | Big Birthday Surprise | ||
| 05.07.2017 (Nick Jr.) | 06 | Gafa Lotnika | The Flutter Blunder |
| Niezwykły gracz | A Striking Surprise | ||
| 26.05.2017 | 07 | Przygoda na festynie gwiazd | The Sparkle Fest Showdown |
| Dzień bańkoplusku | Sparkle Splash Friend Day | ||
| 01.07.2017 (Nick Jr.) | 08 | Od czego są najlepsi przyjaciele | That’s What Best Friends Are For |
| Arbuzowe tarapaty | In Hot Watermelon | ||
| 02.07.2017 (Nick Jr.) | 09 | Rycerska Karta Wiedzy Trenera | Sir Coach’s Knightly Trading Card |
| Historia o rycerzu | A Knights Tale | ||
| 25.09.2017 (Nick Jr.) | 10 | Zakaz wstępu bez sukienki i korony | No Gown, No Crown, No Party |
| Malarz Clod | Clod Monet | ||
| 26.09.2017 (Nick Jr.) | 11 | Radość obdarowywania | The Share Fair |
| 27.09.2017 (Nick Jr.) | Konkurs talentów | Hooves Got Talent? | |
| 03.07.2017 (Nick Jr.) | 12 | Trójka to już tłum | Three’s a Crowd |
| Czego oko nie widzi… | More Than Meets the Eye | ||
| 28.09.2017 (Nick Jr.) | 13 | Królewski Plażo-Dzień | Royally Awesome Beach Day |
| 29.09.2017 (Nick Jr.) | Królewskie polowanie | Stop Dragon Me Around | |
| 06.11.2017 (Nick Jr.) | 14 | Gąsiedziczki i Dzikosmoczki | Of Critters and Dragons |
| Wyprawa na Liliową Polanę | Carriages, Carts and Giantmobiles | ||
| 15 | Smoko-rycerka | The Dragon Knight | |
| Olbrzymi problem | Giant Trouble | ||
| 16 | Idealny rodzinny portret | Princess Nella’s Perfect Family Picture | |
| Misja Trenera | Sir Coach’s Quest | ||
| 17 | Z przyjęcia na przyjęcie | Dueling Sleepovers | |
| Wielka Gwiazda Artystka | The Great Doodle Star | ||
| 18 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 19 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 20 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 21 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 22 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 23 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
