Tulipop: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 8: | Linia 8: | ||
|lata produkcji=2022 | |lata produkcji=2022 | ||
|data premiery=27 lutego [[2023]] | |data premiery=27 lutego [[2023]] | ||
|sezony= | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki= | |odcinki=36 z 39 | ||
}} | }} | ||
'''Tulipop''' (2022) – islandzki serial animowany. | '''Tulipop''' (2022) – islandzki serial animowany. | ||
| Linia 24: | Linia 24: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej''': [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]<br /> | '''Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej''': [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Miriam Aleksandrowicz]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Miriam Aleksandrowicz]]<!-- <small>(odc. 1-26)</small>--><br /> | ||
'''Dźwięk i montaż''': [[Agnieszka Stankowska]]<br /> | '''Dźwięk i montaż''': [[Agnieszka Stankowska]]<br /> | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Agnieszka Kudelska]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Agnieszka Kudelska]]<br /> | ||
| Linia 176: | Linia 176: | ||
| ''Podwójne urodziny'' | | ''Podwójne urodziny'' | ||
| ''Double Birthday'' | | ''Double Birthday'' | ||
|- | |||
| colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03.06.2024 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| ''Poszukiwacze jajek'' | |||
| ''Eg gHunt'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03.06.2024 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| ''Spotkanie z gwiazdą'' | |||
| ''Star Struck'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04.06.2024 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| ''Studnia życzeń'' | |||
| ''The Wishing Well'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04.06.2024 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| ''Żółwie wyspy'' | |||
| ''Turtle Islands'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04.06.2024 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| ''Tort'' | |||
| ''Cake'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05.06.2024 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| ''Dyniowa grządka'' | |||
| ''Pumpkin Patch'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.06.2024 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| ''Połyskliwe prządki'' | |||
| ''Sparky Spinners'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.06.2024 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| ''Zbłąkany Yodl'' | |||
| ''Little Lost Yodie'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07.06.2024 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| ''Uczta trolli'' | |||
| ''Troll Food'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07.06.2024 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| ''Opieka nad smokiem'' | |||
| ''Dragonsitting'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 15:22, 7 cze 2024
| Tytuł | Tulipop |
|---|---|
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Islandia |
| Język oryginału | angielski, islandzki |
| Stacja telewizyjna | MiniMini+ |
| Lata produkcji | 2022 |
| Data premiery dubbingu | 27 lutego 2023 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 36 z 39 |
Tulipop (2022) – islandzki serial animowany.
Serial emitowany w Polsce na kanale MiniMini+ od 27 lutego 2023 roku.
Fabuła
Niezwykłe przygody grupy przyjaciół mieszkających na wyspie Tulipop. Islandzka animacja dla najmłodszych widzów.
Tulipop to cudowna wyspa, która wyłoniła się z morza dawno, dawno temu na skutek wybuchu podwodnego wulkanu. Żyją tu niezwykłe stworzenia i świecą aż trzy księżyce. Na Tulipopie wieloryb nie jest tylko wielorybem, a drzewo tylko drzewem. To miejsce, w którym wszystko może się zdarzyć i często się zdarza! Oto islandzka animacja dla najmłodszych, pełna odniesień do lokalnych baśni i folkloru.
Źródło: MiniMini+
Wersja polska
Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO SONICA
Reżyseria: Miriam Aleksandrowicz
Dźwięk i montaż: Agnieszka Stankowska
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Kudelska
Wystąpili:
- Teresa Zdanowska – Maddy
- Bruno Owsikowski – Bubble
- Szymon Mysłakowski – Pan Drzewo
- Dariusz Odija – Grumpkin
- Piotr Bajtlik
i inni
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski | |
|---|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||||
| 27.02.2023 | 01 | W sieci | Stranded | |
| 28.02.2023 | 02 | Nocne światło | Night Light | |
| 01.03.2023 | 03 | Mooliepalooka | The Mooliepalooka | |
| 02.03.2023 | 04 | Drzewo życzeń | The Wishing Tree | |
| 03.03.2023 | 05 | Giligilgacze | Tuliticklers | |
| 06.03.2023 | 06 | Zapomniany las | The Forgotten Forest | |
| 07.03.2023 | 07 | Zabawa w chowanego | Hide and Seek | |
| 08.03.2023 | 08 | Przyjęcie przy basenie | Pool Party | |
| 09.03.2023 | 09 | Grumpkin | Grumpkin | |
| 10.03.2023 | 10 | Muffinpuffin | The Muffinpuffin | |
| 13.03.2023 | 11 | Peleryna Gloomy | Gloomy’s Cloak | |
| 14.03.2023 | 12 | Jak kochać sałatę | How to Love a Lettuce | |
| 15.03.2023 | 13 | Owsianka | Porridge | |
| 01.09.2023 | 14 | Wiadomość w muszli | Message in a Conch Shell | |
| 01.09.2023 | 15 | Tyci Fred | Tiny Fred | |
| 04.09.2023 | 16 | Kwiatowe wróżki | Flower Fairies | |
| 04.09.2023 | 17 | Pobudka! | Shakey Wakey! | |
| 05.09.2023 | 18 | Morskie zaklęcia | Sea Spells | |
| 05.09.2023 | 19 | Kruk | The Raven | |
| 06.09.2023 | 20 | Jodle | The Yodies | |
| 06.09.2023 | 21 | Gadające drzewa | Talking Trees | |
| 07.09.2023 | 22 | Jajko | The Egg | |
| 07.09.2023 | 23 | Wspaniali Wiggly i Wobbly | The Wonder of Wiggly & Wobbly | |
| 08.09.2023 | 24 | Wiosna | Springtime | |
| 08.09.2023 | 25 | Wszyscy na pokład | All Aboard! | |
| 11.09.2023 | 26 | Podwójne urodziny | Double Birthday | |
| SERIA DRUGA | ||||
| 03.06.2024 | 27 | Poszukiwacze jajek | Eg gHunt | |
| 03.06.2024 | 28 | Spotkanie z gwiazdą | Star Struck | |
| 04.06.2024 | 29 | Studnia życzeń | The Wishing Well | |
| 04.06.2024 | 30 | Żółwie wyspy | Turtle Islands | |
| 04.06.2024 | 31 | Tort | Cake | |
| 05.06.2024 | 32 | Dyniowa grządka | Pumpkin Patch | |
| 06.06.2024 | 33 | Połyskliwe prządki | Sparky Spinners | |
| 06.06.2024 | 34 | Zbłąkany Yodl | Little Lost Yodie | |
| 07.06.2024 | 35 | Uczta trolli | Troll Food | |
| 07.06.2024 | 36 | Opieka nad smokiem | Dragonsitting | |
| 37 | ' | ' | ||
| 38 | ' | ' | ||
| 39 | ' | ' | ||
