Ekomisja leśniczego Hamzy: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 9: | Linia 9: | ||
|lata produkcji=2022 | |lata produkcji=2022 | ||
|data premiery=24 października [[2022]] | |data premiery=24 października [[2022]] | ||
|sezony=1 z | |sezony=1 z 2 | ||
|odcinki=20 z | |odcinki=20 z 40 | ||
}} | }} | ||
'''Ekomisja leśniczego Hamzy''' (ang. ''Ranger Hamza’s Eco Quest'', 2022) – brytyjski serial dla dzieci, emitowany w Polsce na kanale [[BBC CBeebies]] od 24 października [[2022]] roku. | '''Ekomisja leśniczego Hamzy''' (ang. ''Ranger Hamza’s Eco Quest'', 2022) – brytyjski serial dla dzieci, emitowany w Polsce na kanale [[BBC CBeebies]] od 24 października [[2022]] roku. | ||
| Linia 118: | Linia 118: | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | | style="background-color: #CCE2FF;"|20 | ||
| ''Buzzards'' | | ''Buzzards'' | ||
|- | |||
| colspan=3 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| ''Woodlice'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| ''Stinging Nettles'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| ''Lavender'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| ''Soil'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| ''Sand Dunes'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| ''Beavers'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| ''Orchards'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| ''Earthworms'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| ''Sunflowers'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| ''Ivy'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| ''Community Garden'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| ''Butterflies and Moths'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| ''Mosses'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| ''Reeds and Rushes'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| ''Owls'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| ''Beetles'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| ''Scots Pines'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| ''Shells'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| ''Wild Flower Meadow'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|40 | |||
| ''Chalk Streams'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 19:32, 12 lip 2024
| Tytuł | Ekomisja leśniczego Hamzy |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Ranger Hamza’s Eco Quest |
| Gatunek | edukacyjny |
| Kraj produkcji | Wielka Brytania |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | BBC CBeebies |
| Lata produkcji | 2022 |
| Data premiery dubbingu | 24 października 2022 |
| Wyemitowane serie |
1 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 20 z 40 |
Ekomisja leśniczego Hamzy (ang. Ranger Hamza’s Eco Quest, 2022) – brytyjski serial dla dzieci, emitowany w Polsce na kanale BBC CBeebies od 24 października 2022 roku.
Fabuła
Dołącz do leśniczego Hamzy i jego młodych pomocników. W każdym odcinku odkrywają oni jedno ze zjawisk naturalnych i poznają funkcje, jakie pełni ono w ekosystemie.
Jak mawia leśniczy Hamza – w przyrodzie wszystko ma swój głęboki sens. Nawet malutkie ziarenko oraz najbardziej błotnista kałuża odgrywają ważną rolę w zrównoważonym rozwoju naszej planety.
Wodorosty mają zdolność do usuwania toksyn z wody morskiej, żołędzie są pożywieniem dla zwierząt. Wiatr, ptaki i prądy morskie to kolejni pożyteczni bohaterowie, których znaczenie leśniczy wyjaśnia dzieciom, a proste i zabawne animacje ciekawie ilustrują przedstawiane fakty oraz ciekawostki przyrodnicze.
Źródło: SATinfo24.pl
Wersja polska
Wystąpili:
- Mateusz Narloch – Leśniczy Hamza
- Bruno Owsikowski
i inni
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł angielski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 24.10.2022 | 01 | Allotments |
| 28.10.2022 | 02 | Dandelions |
| 04.11.2022 | 03 | Acorns |
| 02.11.2022 | 04 | Wind |
| 26.10.2022 | 05 | Dead Wood |
| 03.11.2022 | 06 | Hedges |
| 01.11.2022 | 07 | Tides |
| 27.10.2022 | 08 | Puddles |
| 25.10.2022 | 09 | Blackbirds |
| 31.10.2022 | 10 | Seaweed |
| 07.11.2022 | 11 | City Parks |
| 08.11.2022 | 12 | Seeds |
| 09.11.2022 | 13 | Seals |
| 10.11.2022 | 14 | Woodpecker |
| 11.11.2022 | 15 | Grasses |
| 14.11.2022 | 16 | Lichen |
| 15.11.2022 | 17 | Water Lilies |
| 16.11.2022 | 18 | Caddiesflies |
| 17.11.2022 | 19 | Ducks |
| 18.11.2022 | 20 | Buzzards |
| SERIA DRUGA | ||
| 21 | Woodlice | |
| 22 | Stinging Nettles | |
| 23 | Lavender | |
| 24 | Soil | |
| 25 | Sand Dunes | |
| 26 | Beavers | |
| 27 | Orchards | |
| 28 | Earthworms | |
| 29 | Sunflowers | |
| 30 | Ivy | |
| 31 | Community Garden | |
| 32 | Butterflies and Moths | |
| 33 | Mosses | |
| 34 | Reeds and Rushes | |
| 35 | Owls | |
| 36 | Beetles | |
| 37 | Scots Pines | |
| 38 | Shells | |
| 39 | Wild Flower Meadow | |
| 40 | Chalk Streams | |
