Daltonowie: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 178: | Linia 178: | ||
| ''Uwięzieni na zewnątrz'' | | ''Uwięzieni na zewnątrz'' | ||
| ''Enfermés Dehors'' | | ''Enfermés Dehors'' | ||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|025 | |||
| ''Nareszcie wolny!'' | |||
| ''Enfin Libre!'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|026 | |||
| ''Fakir'' | |||
| ''Le Fakir'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|027 | |||
| ''Daltonowie leją wodę'' | |||
| ''Les Dalton a L’eau'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=3 |<!-- | | colspan=3 |<!-- | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|028 | ||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|029 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|030 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|031 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|032 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|033 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|034 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|035 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|036 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|037 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|038 | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
| Linia 187: | Linia 265: | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEEEF"| | | bgcolor="#DFEEEF"|039 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
Wersja z 13:51, 29 gru 2012
Daltonowie (fr. Les Dalton, 2009-2013) – francuski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale teleTOON+. Serial liczy 195 siedmiominutowych odcinków.
Fabuła
Perypetie zabawnych rabusiów, odwiecznych wrogów dzielnego szeryfa Lucky Luke’a. W każdym odcinku czwórka pechowców próbuje wydostać się z więzienia. Uciekają się do najróżniejszych, czasami zupełnie zwariowanych metod. Kopią labirynty podziemnych tuneli, które prowadza donikąd, używają materiałów wybuchowych niezgodnie z ich przeznaczeniem, czasami starają się nawet tańczyć, żeby wywołać deszcz. Daltonowie nie grzeszą inteligencją, a mimo to nie zabraknie im pomysłów, które rozbawią widzów do łez.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-843162
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie teleTOON+ – STUDIO PUBLISHING
Udział wzięli:
- Grzegorz Falkowski – Joe Dalton
- Tomasz Błasiak –
- William Dalton,
- Rintinkan
- Wojciech Socha –
- Jack Dalton,
- szaman
- Modest Ruciński – Averell Dalton
- Hanna Kinder-Kiss
- Janusz Wituch – dyrektor więzienia
- Cezary Kwieciński
i inni
Lektor: Maciej Gudowski
Spis odcinków
| N/o | Polski tytuł | Francuski tytuł |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 001 | Daltonowie się pienią | Ça Bulle Pour Les Dalton |
| 002 | Zakręceni | Les Dalton Twistés |
| 003 | Duszo, jesteś tu? | Esprit, Es-Tulà? |
| 004 | Kurtyna wodna | Le Rideau D’eau |
| 005 | Piesek Daltonów | Le Toutou des Dalton |
| 006 | Kwestia smaku | Une Affaire de Goût |
| 007 | Zakładnicy | Crise D’otages |
| 008 | Ostatnia wola | Dernieres Volontés |
| 009 | Diamenty | Touche Pas á Mes Diams |
| 010 | Daltonowie sięgają szczytów | Les Dalton Atteignent Des Sommets |
| 011 | Ukochana dyrektora | La Fiancée du Directeur |
| 012 | ' | ' |
| 013 | Światło w tunelu | Galeres en Galeries |
| 014 | Totem | Dalton en Totem |
| 015 | ' | ' |
| 016 | Pora spać | Zzzzzzzzzzzzz… |
| 017 | Mamusia | Mamma Mia! |
| 018 | ' | ' |
| 019 | Daltonowie w młynie | Les Dalton En Hêlée |
| 020 | Zimowe wakacje | Les Dalton À La Neige |
| 021 | ' | ' |
| 022 | Proszę posprzątać | Les Dalton Font Du Propre |
| 023 | Wybuchowy Joe | La Poudre D’escampette |
| 024 | Uwięzieni na zewnątrz | Enfermés Dehors |
| 025 | Nareszcie wolny! | Enfin Libre! |
| 026 | Fakir | Le Fakir |
| 027 | Daltonowie leją wodę | Les Dalton a L’eau |
