Matklocki: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 9: | Linia 9: | ||
|lata produkcji=2016-2021 | |lata produkcji=2016-2021 | ||
|data premiery=8 stycznia [[2024]] | |data premiery=8 stycznia [[2024]] | ||
|sezony= | |sezony=4 z 4 | ||
|odcinki= | |odcinki=120 ze 120 | ||
}} | }} | ||
'''Matklocki''' (ang. ''Numberblocks'', 2016-2021) – brytyjski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale [[BBC CBeebies]] od 8 stycznia [[2024]] roku. | '''Matklocki''' (ang. ''Numberblocks'', 2016-2021) – brytyjski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale [[BBC CBeebies]] od 8 stycznia [[2024]] roku. | ||
| Linia 48: | Linia 48: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width=" | !width="18%"|Premiera | ||
!width=" | !width="12%"|№ | ||
!width=" | !width="70%"|Tytuł angielski | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|001 | ||
| ''One'' | | ''One'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|002 | ||
| ''Another One'' | | ''Another One'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|003 | ||
| ''Two'' | | ''Two'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|004 | ||
| ''Three'' | | ''Three'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|005 | ||
| ''One, Two, Three!'' | | ''One, Two, Three!'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|006 | ||
| ''Four'' | | ''Four'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|007 | ||
| ''Five'' | | ''Five'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|008 | ||
| ''Three Little Pigs'' | | ''Three Little Pigs'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|009 | ||
| ''Off We Go'' | | ''Off We Go'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|010 | ||
| ''How to Count'' | | ''How to Count'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|011 | ||
| ''Stampolines'' | | ''Stampolines'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|012 | ||
| ''Whole of Me'' | | ''Whole of Me'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|013 | ||
| ''The Terrible Twos'' | | ''The Terrible Twos'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|014 | ||
| ''Holes'' | | ''Holes'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|015 | ||
| ''Hide and Seek'' | | ''Hide and Seek'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|016 | ||
| ''Six'' | | ''Six'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|017 | ||
| ''Seven'' | | ''Seven'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|018 | ||
| ''Eight'' | | ''Eight'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|019 | ||
| ''Nine'' | | ''Nine'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|020 | ||
| ''Ten'' | | ''Ten'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|021 | ||
| ''Just Add One'' | | ''Just Add One'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|022 | ||
| ''Blast Off'' | | ''Blast Off'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|023 | ||
| ''Counting Sheep'' | | ''Counting Sheep'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|024 | ||
| ''Double Trouble'' | | ''Double Trouble'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|025 | ||
| ''The Three Threes'' | | ''The Three Threes'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|026 | ||
| ''Odds and Evens'' | | ''Odds and Evens'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|027 | ||
| ''Fluffies'' | | ''Fluffies'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|028 | ||
| ''The Two Tree'' | | ''The Two Tree'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|029 | ||
| ''Numberblock Castle'' | | ''Numberblock Castle'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|030 | ||
| ''Ten Green Bottles'' | | ''Ten Green Bottles'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|031 | ||
| ''Once Upon a Time'' | | ''Once Upon a Time'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|032 | ||
| ''Blockzilla'' | | ''Blockzilla'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|033 | ||
| ''The Numberblocks Express'' | | ''The Numberblocks Express'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|034 | ||
| ''Fruit Salad'' | | ''Fruit Salad'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|035 | ||
| ''Zero'' | | ''Zero'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|036 | ||
| ''Now We Are Six to Ten'' | | ''Now We Are Six to Ten'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|037 | ||
| ''Numberblobs'' | | ''Numberblobs'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|038 | ||
| ''Building Blocks'' | | ''Building Blocks'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|039 | ||
| ''Peekaboo!'' | | ''Peekaboo!'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|040 | ||
| ''Hiccups'' | | ''Hiccups'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|041 | ||
| ''What’s the Difference?'' | | ''What’s the Difference?'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|042 | ||
| ''Numberblocks Rally'' | | ''Numberblocks Rally'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|043 | ||
| ''Five and Friends'' | | ''Five and Friends'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|044 | ||
| ''Octoblock to the Rescue!'' | | ''Octoblock to the Rescue!'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|045 | ||
| ''Ten Again'' | | ''Ten Again'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|046 | ||
| ''Flatland'' | | ''Flatland'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|31.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|047 | ||
| ''Pattern Palace'' | | ''Pattern Palace'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|31.01.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|048 | ||
| ''The Legend of Big Tum'' | | ''The Legend of Big Tum'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.02.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|049 | ||
| ''Mirror, Mirror'' | | ''Mirror, Mirror'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.02.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|050 | ||
| ''The Wrong Number'' | | ''The Wrong Number'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.02.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|051 | ||
| ''Eleven'' | | ''Eleven'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.02.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|052 | ||
| ''Twelve'' | | ''Twelve'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.02.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|053 | ||
| ''The Way of the Rectangle'' | | ''The Way of the Rectangle'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.02.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|054 | ||
| ''Ride the Rays'' | | ''Ride the Rays'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.02.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|055 | ||
| ''Block Star'' | | ''Block Star'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.02.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|056 | ||
| ''Thirteen'' | | ''Thirteen'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.02.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|057 | ||
| ''Fourteen'' | | ''Fourteen'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.02.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|058 | ||
| ''Fifteen'' | | ''Fifteen'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.02.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|059 | ||
| ''Tween Scenes'' | | ''Tween Scenes'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.02.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|060 | ||
| ''Step Squads'' | | ''Step Squads'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA TRZECIA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|061 | ||
| ''Fifteen’s Minute of Fame'' | | ''Fifteen’s Minute of Fame'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|062 | ||
| ''On Your Head'' | | ''On Your Head'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|063 | ||
| ''Ten’s Place'' | | ''Ten’s Place'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|064 | ||
| ''Balancing Bridge'' | | ''Balancing Bridge'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|065 | ||
| ''Sixteen'' | | ''Sixteen'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|066 | ||
| ''Square Club'' | | ''Square Club'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|067 | ||
| ''Seventeen'' | | ''Seventeen'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|068 | ||
| ''Eighteen'' | | ''Eighteen'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|069 | ||
| ''Loop the Loop'' | | ''Loop the Loop'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|070 | ||
| ''Nineteen'' | | ''Nineteen'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|071 | ||
| ''Twenty'' | | ''Twenty'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|072 | ||
| ''Tall Stories'' | | ''Tall Stories'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|073 | ||
| ''Flights of Fancy'' | | ''Flights of Fancy'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|074 | ||
| ''I Can Count to Twenty'' | | ''I Can Count to Twenty'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|075 | ||
| ''Heist'' | | ''Heist'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|076 | ||
| ''Sign of the Times'' | | ''Sign of the Times'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|077 | ||
| ''Fun Times Fair'' | | ''Fun Times Fair'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|078 | ||
| ''The Lair of Shares'' | | ''The Lair of Shares'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|079 | ||
| ''Terrible Twosday'' | | ''Terrible Twosday'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|080 | ||
| ''Divide and Drive'' | | ''Divide and Drive'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|081 | ||
| ''Twenty-One and On'' | | ''Twenty-One and On'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|082 | ||
| ''We’re Going on a Square Hunt'' | | ''We’re Going on a Square Hunt'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|083 | ||
| ''Thirty’s Big Top'' | | ''Thirty’s Big Top'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|084 | ||
| ''Land of the Giants'' | | ''Land of the Giants'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|085 | ||
| ''Fifty'' | | ''Fifty'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|086 | ||
| ''Sixty’s High Score'' | | ''Sixty’s High Score'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|087 | ||
| ''The Big One'' | | ''The Big One'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|31.03.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|088 | ||
| ''One Hundred'' | | ''One Hundred'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.04.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|089 | ||
| ''One Thousand and One'' | | ''One Thousand and One'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.04.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|090 | ||
| ''More to Explore'' | | ''More to Explore'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA CZWARTA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|091 | ||
| ''Your Turn'' | | ''Your Turn'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|092 | ||
| ''Now You See Us'' | | ''Now You See Us'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|093 | ||
| ''Ten’s Top Ten'' | | ''Ten’s Top Ten'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|094 | ||
| ''What’s My Number?'' | | ''What’s My Number?'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|095 | ||
| ''Fun Times One Times Table'' | | ''Fun Times One Times Table'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|096 | ||
| ''Ten Vaulting'' | | ''Ten Vaulting'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|097 | ||
| ''The Many Friends of Twenty'' | | ''The Many Friends of Twenty'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|098 | ||
| ''Twoland'' | | ''Twoland'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|099 | ||
| ''Two Times Shoe Shop'' | | ''Two Times Shoe Shop'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|100 | ||
| ''Odd Side Story'' | | ''Odd Side Story'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|101 | ||
| ''How Rectangly'' | | ''How Rectangly'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|102 | ||
| '' | | ''Rectangle Racers'' | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.09.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|103 | |||
| ''The Team Factor'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|104 | ||
| ''Hidden Talents'' | | ''Hidden Talents'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|105 | ||
| ''Making Patterns'' | |||
| '' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|106 | ||
| ''Now in 3D'' | | ''Now in 3D'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|107 | ||
| ''Club Picnic'' | | ''Club Picnic'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|108 | ||
| ''Too Many Threes'' | | ''Too Many Threes'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|109 | ||
| ''Circus of Threes'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.09.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|110 | |||
| ''Figure It Out'' | | ''Figure It Out'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.09.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|111 | ||
| ''Snow Day Doubles'' | | ''Snow Day Doubles'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.10.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|112 | ||
| ''Steps Versus Squares'' | | ''Steps Versus Squares'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.10.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|113 | ||
| ''Puzzle Square'' | | ''Puzzle Square'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.10.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|114 | ||
| '' | | ''Four on the Floor'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.10.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|115 | ||
| ''Sky High Fives'' | | ''Sky High Fives'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.10.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|114 | ||
| '' | | ''One Giant Step Squad'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.10.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|117 | ||
| '' | | ''Square on the Moon'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.10.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|118 | ||
| ''Heroes with Zeroes'' | | ''Heroes with Zeroes'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10.10.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|119 | ||
| ''What If?'' | | ''What If?'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.10.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|120 | ||
| ''100 Ways to Leave the Planet'' | | ''100 Ways to Leave the Planet'' | ||
|- | |- | ||
Aktualna wersja na dzień 16:02, 6 sty 2025
| Tytuł | Matklocki |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Numberblocks |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Wielka Brytania |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | BBC CBeebies |
| Lata produkcji | 2016-2021 |
| Data premiery dubbingu | 8 stycznia 2024 |
| Wyemitowane serie |
4 z 4 |
| Wyemitowane odcinki | 120 ze 120 |
Matklocki (ang. Numberblocks, 2016-2021) – brytyjski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale BBC CBeebies od 8 stycznia 2024 roku.
Fabuła
Nauka liczenia to świetna zabawa! Przekonują o tym matklocki, czyli kolorowe klocki symbolizujące cyfry.
Te wesołe postacie bawią się i wspólnie rozwiązują łatwe oraz trudniejsze zadania.
Żywa i prosta animacja, urocze postacie, wesołe piosenki oraz wciągająca fabuła to atuty programu, którego zadaniem jest łagodne wprowadzanie przedszkolaków w świat liczb. W pierwszych odcinkach programu dzieci poznają Jedynkę, czyli czerwony pojedynczy klocek o radosnym usposobieniu, oraz miłą i bardzo inteligentną Dwójkę, jego wierną przyjaciółkę.
Animacja rekomendowana przez brytyjskie Narodowe Centrum Doskonalenia Nauczania Matematyki.
Źródło: SATinfo24.pl
Wersja polska
Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO SONICA
Wystąpili:
- Sebastian Machalski – 2
- Magdalena Krylik –
- 5,
- 10
- Maciej Dybowski –
- 7,
- 14
- Piotr Bajtlik – 8
i inni
Wykonanie piosenki czołówkowej: Sebastian Machalski i inni
Lektor: Michał Konarski
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł angielski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 08.01.2024 | 001 | One |
| 08.01.2024 | 002 | Another One |
| 09.01.2024 | 003 | Two |
| 09.01.2024 | 004 | Three |
| 10.01.2024 | 005 | One, Two, Three! |
| 10.01.2024 | 006 | Four |
| 11.01.2024 | 007 | Five |
| 11.01.2024 | 008 | Three Little Pigs |
| 12.01.2024 | 009 | Off We Go |
| 12.01.2024 | 010 | How to Count |
| 13.01.2024 | 011 | Stampolines |
| 13.01.2024 | 012 | Whole of Me |
| 14.01.2024 | 013 | The Terrible Twos |
| 14.01.2024 | 014 | Holes |
| 15.01.2024 | 015 | Hide and Seek |
| 15.01.2024 | 016 | Six |
| 16.01.2024 | 017 | Seven |
| 16.01.2024 | 018 | Eight |
| 17.01.2024 | 019 | Nine |
| 17.01.2024 | 020 | Ten |
| 18.01.2024 | 021 | Just Add One |
| 18.01.2024 | 022 | Blast Off |
| 19.01.2024 | 023 | Counting Sheep |
| 19.01.2024 | 024 | Double Trouble |
| 20.01.2024 | 025 | The Three Threes |
| 20.01.2024 | 026 | Odds and Evens |
| 21.01.2024 | 027 | Fluffies |
| 21.01.2024 | 028 | The Two Tree |
| 22.01.2024 | 029 | Numberblock Castle |
| 22.01.2024 | 030 | Ten Green Bottles |
| SERIA DRUGA | ||
| 23.01.2024 | 031 | Once Upon a Time |
| 23.01.2024 | 032 | Blockzilla |
| 24.01.2024 | 033 | The Numberblocks Express |
| 24.01.2024 | 034 | Fruit Salad |
| 25.01.2024 | 035 | Zero |
| 25.01.2024 | 036 | Now We Are Six to Ten |
| 26.01.2024 | 037 | Numberblobs |
| 26.01.2024 | 038 | Building Blocks |
| 27.01.2024 | 039 | Peekaboo! |
| 27.01.2024 | 040 | Hiccups |
| 28.01.2024 | 041 | What’s the Difference? |
| 28.01.2024 | 042 | Numberblocks Rally |
| 29.01.2024 | 043 | Five and Friends |
| 29.01.2024 | 044 | Octoblock to the Rescue! |
| 30.01.2024 | 045 | Ten Again |
| 30.01.2024 | 046 | Flatland |
| 31.01.2024 | 047 | Pattern Palace |
| 31.01.2024 | 048 | The Legend of Big Tum |
| 01.02.2024 | 049 | Mirror, Mirror |
| 01.02.2024 | 050 | The Wrong Number |
| 02.02.2024 | 051 | Eleven |
| 02.02.2024 | 052 | Twelve |
| 03.02.2024 | 053 | The Way of the Rectangle |
| 03.02.2024 | 054 | Ride the Rays |
| 04.02.2024 | 055 | Block Star |
| 04.02.2024 | 056 | Thirteen |
| 05.02.2024 | 057 | Fourteen |
| 05.02.2024 | 058 | Fifteen |
| 06.02.2024 | 059 | Tween Scenes |
| 06.02.2024 | 060 | Step Squads |
| SERIA TRZECIA | ||
| 04.03.2024 | 061 | Fifteen’s Minute of Fame |
| 05.03.2024 | 062 | On Your Head |
| 06.03.2024 | 063 | Ten’s Place |
| 07.03.2024 | 064 | Balancing Bridge |
| 08.03.2024 | 065 | Sixteen |
| 09.03.2024 | 066 | Square Club |
| 10.03.2024 | 067 | Seventeen |
| 11.03.2024 | 068 | Eighteen |
| 12.03.2024 | 069 | Loop the Loop |
| 13.03.2024 | 070 | Nineteen |
| 14.03.2024 | 071 | Twenty |
| 15.03.2024 | 072 | Tall Stories |
| 16.03.2024 | 073 | Flights of Fancy |
| 17.03.2024 | 074 | I Can Count to Twenty |
| 18.03.2024 | 075 | Heist |
| 19.03.2024 | 076 | Sign of the Times |
| 20.03.2024 | 077 | Fun Times Fair |
| 21.03.2024 | 078 | The Lair of Shares |
| 22.03.2024 | 079 | Terrible Twosday |
| 23.03.2024 | 080 | Divide and Drive |
| 24.03.2024 | 081 | Twenty-One and On |
| 25.03.2024 | 082 | We’re Going on a Square Hunt |
| 26.03.2024 | 083 | Thirty’s Big Top |
| 27.03.2024 | 084 | Land of the Giants |
| 28.03.2024 | 085 | Fifty |
| 29.03.2024 | 086 | Sixty’s High Score |
| 30.03.2024 | 087 | The Big One |
| 31.03.2024 | 088 | One Hundred |
| 01.04.2024 | 089 | One Thousand and One |
| 02.04.2024 | 090 | More to Explore |
| SERIA CZWARTA | ||
| 02.09.2024 | 091 | Your Turn |
| 03.09.2024 | 092 | Now You See Us |
| 04.09.2024 | 093 | Ten’s Top Ten |
| 05.09.2024 | 094 | What’s My Number? |
| 06.09.2024 | 095 | Fun Times One Times Table |
| 09.09.2024 | 096 | Ten Vaulting |
| 10.09.2024 | 097 | The Many Friends of Twenty |
| 11.09.2024 | 098 | Twoland |
| 12.09.2024 | 099 | Two Times Shoe Shop |
| 13.09.2024 | 100 | Odd Side Story |
| 16.09.2024 | 101 | How Rectangly |
| 17.09.2024 | 102 | Rectangle Racers |
| 18.09.2024 | 103 | The Team Factor |
| 19.09.2024 | 104 | Hidden Talents |
| 20.09.2024 | 105 | Making Patterns |
| 23.09.2024 | 106 | Now in 3D |
| 24.09.2024 | 107 | Club Picnic |
| 25.09.2024 | 108 | Too Many Threes |
| 26.09.2024 | 109 | Circus of Threes |
| 27.09.2024 | 110 | Figure It Out |
| 30.09.2024 | 111 | Snow Day Doubles |
| 01.10.2024 | 112 | Steps Versus Squares |
| 02.10.2024 | 113 | Puzzle Square |
| 03.10.2024 | 114 | Four on the Floor |
| 04.10.2024 | 115 | Sky High Fives |
| 07.10.2024 | 114 | One Giant Step Squad |
| 08.10.2024 | 117 | Square on the Moon |
| 09.10.2024 | 118 | Heroes with Zeroes |
| 10.10.2024 | 119 | What If? |
| 11.10.2024 | 120 | 100 Ways to Leave the Planet |
