Sówka Ewa: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
| Linia 9: | Linia 9: | ||
|lata produkcji=2023 | |lata produkcji=2023 | ||
|data premiery=31 marca [[2023]] | |data premiery=31 marca [[2023]] | ||
|sezony= | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki=<small>główna seria</small>: | |odcinki=<small>główna seria</small>: 17 z 17<br /><small>krótkometrażowe</small>: 4 z 4 | ||
}} | }} | ||
'''Sówka Ewa''' (ang. ''Eva the Owlet'', 2023) – amerykańsko-brytyjsko-irlandzki serial animowany. | '''Sówka Ewa''' (ang. ''Eva the Owlet'', 2023) – amerykańsko-brytyjsko-irlandzki serial animowany. | ||
| Linia 22: | Linia 22: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Studio dźwiękowe''': [[ | '''Studio dźwiękowe''': [[TransPerfect Media Poland|HIVENTY POLAND (START INTERNATIONAL POLSKA)]]<br /> | ||
'''Tłumaczenie i redakcja''': | '''Tłumaczenie i redakcja''': | ||
* [[Elżbieta Pruśniewska]] <small>(odc. 1-8)</small>, | * [[Elżbieta Pruśniewska]] <small>(odc. 1-8)</small>, | ||
* [[Sylwia Weider]] <small>(odc. 9)</small> | * [[Sylwia Weider]] <small>(odc. 9-17)</small> | ||
'''Reżyseria''': [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]]<br /> | ||
'''Dźwięk, montaż i zgranie wersji polskiej''': [[Marta Lopukh]]<br /> | '''Dźwięk, montaż i zgranie wersji polskiej''': [[Marta Lopukh]]<br /> | ||
| Linia 63: | Linia 63: | ||
* [[Joanna Sokołowska]] | * [[Joanna Sokołowska]] | ||
* [[Beata Wyrąbkiewicz]] | * [[Beata Wyrąbkiewicz]] | ||
* [[Agata Pruchniewska]] | |||
i inni | i inni | ||
| Linia 75: | Linia 76: | ||
!width="41%"|Tytuł angielski | !width="41%"|Tytuł angielski | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA''' | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31.03.2023 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|31.03.2023 | ||
| Linia 144: | Linia 145: | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|09 | | bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''Księżyczenie Ewy'' | | ''Księżyczenie Ewy'' | ||
| ''Eva’s Moon Wish'' | | ''Eva’s Moon Wish'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DRUGA''' | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| '''' | | ''Ewa na lodzie'' | ||
| '''' | | ''Eva on Ice'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Pierwsze słowo Małego Mo'' | ||
| '''' | | ''Baby Mo’s First Word'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF" |'''ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE''' | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|11 | |||
| ''Skrzydełkowo'' | |||
| ''Wingdale Style'' | |||
|- | |||
| ''Nocna przygoda'' | |||
| ''Adventure Night'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12 | |||
| ''Witamy w Gałązkowie'' | |||
| ''Welcome to Treetopington'' | |||
|- | |||
| ''Melodia Humphreya'' | |||
| ''Humphrey’s Song'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|13 | |||
| ''Wyklunocka'' | |||
| ''Hatch Night'' | |||
|- | |||
| ''Toby z tobą'' | |||
| ''Toby Time'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| ''Ewa Listek'' | |||
| ''Eva Leafdale'' | |||
|- | |||
| ''Hu-chórek'' | |||
| ''The Hoot Chorus'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| ''Mediatorka Ewa'' | |||
| ''Eva in the Middle'' | |||
|- | |||
| ''Fanklub Rudejkity'' | |||
| ''The Fuzztail Fan'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| ''Paraton'' | |||
| ''The Fun Fly'' | |||
|- | |||
| ''Ewa tu i tam'' | |||
| ''va Does it All'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| ''Jaka mama, taka sówka'' | |||
| ''Like Mother, Like Owlet'' | |||
|- | |||
| ''Ewa, pamiętnikowa detektyw'' | |||
| ''Eva the Diary Detective'' | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE''' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.08.2023 | | bgcolor="#CCE2FF"|04.08.2023 | ||
Aktualna wersja na dzień 14:07, 30 maj 2025
| Tytuł | Sówka Ewa |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Eva the Owlet |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Irlandia |
| Język oryginału | angielski |
| Platforma streamingowa | Apple TV+ |
| Lata produkcji | 2023 |
| Data premiery dubbingu | 31 marca 2023 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | główna seria: 17 z 17 krótkometrażowe: 4 z 4 |
Sówka Ewa (ang. Eva the Owlet, 2023) – amerykańsko-brytyjsko-irlandzki serial animowany.
Serial z polskim dubbingiem dostępny na platformie Apple TV+ od 31 marca 2023 roku.
Fabuła
Dołącz do Sówki Ewy i przeżyj z nią niesamowite przygody pośród drzew. Każdej nocy Ewa uczy się czegoś nowego, pisze pamiętnik i pomaga wszystkim wokół. Serial na podstawie bestsellerowej serii „Owl Diaries”.
Źródło: Apple TV+
Wersja polska
Studio dźwiękowe: HIVENTY POLAND (START INTERNATIONAL POLSKA)
Tłumaczenie i redakcja:
- Elżbieta Pruśniewska (odc. 1-8),
- Sylwia Weider (odc. 9-17)
Reżyseria: Anna Apostolakis
Dźwięk, montaż i zgranie wersji polskiej: Marta Lopukh
Kierownictwo produkcji: Anna Kuszewska
Kierownictwo muzyczne: Łukasz Fober
Miks piosenek: Łukasz Fober
Głosu użyczyli:
- Adrianna Kosiorek – Ewa
- Zofia Nowosielska – Lucy
- Katarzyna Łaska – Jacob
- Marta Dylewska-Kocięcka – Pani Pohukalska
- Laura Bączkiewicz – Sue
- Aleksandra Bieńkowska – Mama
- Grzegorz Kwiecień – Tata
- Bruno Owsikowski – Humphrey
- Joanna Pach-Żbikowska – Carlos
Głosy dodatkowe:
- Justyna Bojczuk
- Marta Dobecka
- Przemysław Glapiński
- Juliusz Kamil
- Katarzyna Kozak
- Mateusz Kwiecień
- Magdalena Sildatk
- Wit Apostolakis-Gluziński
- Dominika Sell-Kukułka
- Piotr Bajtlik
- Wojciech Chorąży
- Jacek Król
- Ewelina Kudeń-Nowosielska
- Małgorzata Majerska
- Agata Skórska
- Joanna Sokołowska
- Beata Wyrąbkiewicz
- Agata Pruchniewska
i inni
Lektor: Adrianna Kosiorek
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 31.03.2023 | 01 | Konkurs Leśnych Smakołyków | Treetop Treats |
| Ewa, łowczyni duchów | Eva the Ghost Catcher | ||
| 31.03.2023 | 02 | Pomocnicy | Humphrey’s Helper |
| Kwietne sówki | Flower Owlets | ||
| 31.03.2023 | 03 | Wielka niespodzianka Ewy | Eva’s Acorn Surprise |
| Starociowa wymianka | Treetop Swap | ||
| 31.03.2023 | 04 | Opiekunki zwierząt | Pet School |
| Proptasionalna fotografia | Eva’s Flaptastic Photo | ||
| 31.03.2023 | 05 | Gniazdokumple | Nest Buddies |
| Noc gier pod gwiazdami | Game Night Under the Stars | ||
| 31.03.2023 | 06 | Wielki połów Ewy | Eva’s Big Catch |
| Soki Carlosa | Carlos’s Juice Stand | ||
| 31.03.2023 | 07 | Nocowanka | Slumber Owls |
| Lampion Lucy | Lucy’s Lantern | ||
| 31.03.2023 | 08 | Tata w pracy | Dad’s Mail Route |
| „Kurier Gałązkowy” | Treetopington Times | ||
| 13.12.2024 | 09 | Księżyczenie Ewy | Eva’s Moon Wish |
| SERIA DRUGA | |||
| 24.01.2025 | 10 | Ewa na lodzie | Eva on Ice |
| Pierwsze słowo Małego Mo | Baby Mo’s First Word | ||
| 24.01.2025 | 11 | Skrzydełkowo | Wingdale Style |
| Nocna przygoda | Adventure Night | ||
| 24.01.2025 | 12 | Witamy w Gałązkowie | Welcome to Treetopington |
| Melodia Humphreya | Humphrey’s Song | ||
| 24.01.2025 | 13 | Wyklunocka | Hatch Night |
| Toby z tobą | Toby Time | ||
| 24.01.2025 | 14 | Ewa Listek | Eva Leafdale |
| Hu-chórek | The Hoot Chorus | ||
| 24.01.2025 | 15 | Mediatorka Ewa | Eva in the Middle |
| Fanklub Rudejkity | The Fuzztail Fan | ||
| 24.01.2025 | 16 | Paraton | The Fun Fly |
| Ewa tu i tam | va Does it All | ||
| 24.01.2025 | 17 | Jaka mama, taka sówka | Like Mother, Like Owlet |
| Ewa, pamiętnikowa detektyw | Eva the Diary Detective | ||
| ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE | |||
| 04.08.2023 | K01 | Pamiętniku, proszę, pociesz mnie! | Diary, Cheer Me Up, Up, Up! |
| 04.08.2023 | K02 | Wszystko o Małym Mo | All About Baby Mo |
| 04.08.2023 | K03 | Gryzmoły | Diary Doodles |
| 04.08.2023 | K04 | Pamiętniku, proszę, pociesz Lucy! | Diary, Cheer Lucy Up, Up, Up! |
