Miki i ja: Różnice pomiędzy wersjami
m uzupełnienie |
|||
| Linia 10: | Linia 10: | ||
|lata produkcji=2022- | |lata produkcji=2022- | ||
|data premiery=2 lutego [[2023]] | |data premiery=2 lutego [[2023]] | ||
|sezony= | |sezony=3 z 3 | ||
|odcinki= | |odcinki=100 z 100 | ||
}} | }} | ||
'''Miki i ja''' (ang. ''Me & Mickey'') – amerykański krótkometrażowy serial animowany. | '''Miki i ja''' (ang. ''Me & Mickey'') – amerykański krótkometrażowy serial animowany. | ||
Z polskim dubbingiem dostępny w zagranicznych wersjach platformy [[Disney+]] od 2 lutego [[2023]] roku. Serial w Polsce emitowany na kanale [[Disney Junior]] od 1 kwietnia 2023 roku. | Z polskim dubbingiem dostępny w zagranicznych wersjach platformy [[Disney+]] od 2 lutego [[2023]] roku. Serial w Polsce emitowany na kanale [[Disney Junior]] od 1 kwietnia 2023 roku. W polskiej wersji serwisu [[Disney+]] serial dostępny od 2 kwietnia 2025 roku. | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
| Linia 23: | Linia 23: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wystąpili''': | |||
* [[Kacper Kuszewski]] – '''Myszka Miki''' | * [[Kacper Kuszewski]] – '''Myszka Miki''' | ||
* [[Beata Wyrąbkiewicz]] – '''Myszka Minnie''' | |||
* [[Marek Robaczewski]] – '''Pluto''' | |||
'''Reżyseria''': [[Agnieszka Zwolińska-Składanowska]]<br /> | |||
'''Dialogi''': | |||
* [[Piotr Lenarczyk]] <small>(odc. 1-40)</small>, | |||
* [[Agnieszka Zwolińska-Składanowska|Agnieszka Zwolińska]] <small>(odc. 41-49, 51)</small>, | |||
* [[Ewa Mart]] <small>(odc. 54-90)</small> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': | |||
* [[Aleksandra Rusiłowicz]] <small>(odc. 31-49, 51, 54-55, 59-60, 63)</small>, | |||
* [[Anita Ucińska]] <small>(odc. 56-58, 62, 64-71, 73-90)</small> | |||
'''Teksty piosenek''': [[Hanna Malarowska]] <small>(odc. 71, 76, 81-90)</small><br /> | |||
'''Kierownictwo muzyczne''': [[Piotr Gogol]] <small>(odc. 71, 76, 81-90)</small><br /> | |||
'''Wersja polska''': [[Iyuno|IYUNO POLSKA]] | |||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="12%"|Premiera | !width="12%"|Premiera | ||
| Linia 37: | Linia 48: | ||
!width="41%"|Tytuł angielski | !width="41%"|Tytuł angielski | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.02.2023 <small>(Disney+)</small><ref name="c1">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 01.04.2023.</ref> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|001 | ||
| ''Skacz, tańcz, bujaj się, zastygnij'' | | ''Skacz, tańcz, bujaj się, zastygnij'' | ||
| ''Jump Dance Wiggle Freeze'' | | ''Jump Dance Wiggle Freeze'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.02.2023 <small>(Disney+)</small><ref name="c2">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 02.04.2023.</ref> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|002 | ||
| ''Poranne zwyczaje Mikiego'' | | ''Poranne zwyczaje Mikiego'' | ||
| ''Mickey’s Morning Routine'' | | ''Mickey’s Morning Routine'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.02.2023 <small>(Disney+)</small><ref name="c3">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 03.04.2023.</ref> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|003 | ||
| ''Świat kolorów i kształtów'' | | ''Świat kolorów i kształtów'' | ||
| ''World of Color and Shapes'' | | ''World of Color and Shapes'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.02.2023 <small>(Disney+)</small><ref name="c4">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 04.04.2023.</ref> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|004 | ||
| ''Zabawa z klockami'' | | ''Zabawa z klockami'' | ||
| ''Castle Block Party'' | | ''Castle Block Party'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.02.2023 <small>(Disney+)</small><ref name="c5">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 05.04.2023.</ref> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|005 | ||
| ''Bajka na dobranoc'' | | ''Bajka na dobranoc'' | ||
| ''Bedtime Story'' | | ''Bedtime Story'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.2023 <small>(Disney+)</small><ref name="c6">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 06.04.2023.</ref> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|006 | ||
| ''Dookoła świata'' | |||
| ''Soarin’'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.02.2023 <small>(Disney+)</small><ref name="c7">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 07.04.2023.</ref> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|007 | |||
| ''Muzykanci'' | | ''Muzykanci'' | ||
| ''Music Makers'' | | ''Music Makers'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.02.2023 <small>(Disney+)</small><ref name="c8">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 08.04.2023.</ref> | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|008 | |||
| | |||
| ''Zwierzątkowe wyzwanie'' | | ''Zwierzątkowe wyzwanie'' | ||
| ''Animal Adventure Challenge'' | | ''Animal Adventure Challenge'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.02.2023 <small>(Disney+)</small><ref name="c9">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 09.04.2023.</ref> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|009 | ||
| ''Co jest w plecaku Mikiego?'' | | ''Co jest w plecaku Mikiego?'' | ||
| ''What’s in Mickey’s Backpack?'' | | ''What’s in Mickey’s Backpack?'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.02.2023 <small>(Disney+)</small><ref name="c10">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 10.04.2023.</ref> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|010 | ||
| ''Co jest w lodówce Mikiego?'' | | ''Co jest w lodówce Mikiego?'' | ||
| ''What’s in Mickey’s Fridge?'' | | ''What’s in Mickey’s Fridge?'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.2023 <small>(Disney+)</small><ref name="c11">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 16.05.2023.</ref> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|011 | ||
| ''Przed spankiem'' | | ''Przed spankiem'' | ||
| ''Nighty Night Routine'' | | ''Nighty Night Routine'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.02.2023 <small>(Disney+)</small><ref name="c12">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 17.05.2023.</ref> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|012 | ||
| ''Pojedynek spojrzeń'' | | ''Pojedynek spojrzeń'' | ||
| ''Staring Contest with Mickey'' | | ''Staring Contest with Mickey'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.02.2023 <small>(Disney+)</small><ref name="c13">Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 18.05.2023.</ref> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|013 | ||
| ''Śmieszny taniec'' | | ''Śmieszny taniec'' | ||
| ''Super Silly Dance Party'' | | ''Super Silly Dance Party'' | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.05.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|014 | |||
| ''Rysowanie'' | |||
| ''Drawing with Mickey'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20.05.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|015 | |||
| ''Opowieść na dzień dobry'' | |||
| ''Good Morning Story'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.05.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|016 | |||
| ''Dzień pirata'' | |||
| ''Talk Like a Pirate'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.05.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|017 | |||
| ''Odzyskać uśmiech'' | |||
| ''Feeling Blue'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23.05.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|018 | |||
| ''Deszczowa panda'' | |||
| ''Rainy Day Roar'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.05.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|019 | |||
| ''Świat instrumentów'' | |||
| ''Music Mash Up'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.05.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|020 | |||
| ''Kartkowy prezent'' | |||
| ''DIY Card Making'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.06.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|021 | |||
| ''Odjazdowe halloween'' | |||
| ''Hot Diggity Halloween Tour'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20.06.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|022 | |||
| ''Przebieranki'' | |||
| ''Mickey’s Halloween Routine'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.06.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|023 | |||
| ''Diwali'' | |||
| ''Diwali'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.06.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|024 | |||
| ''Urodzinowy balonik'' | |||
| ''Birthday Balloon'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23.06.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|025 | |||
| ''Muzyczne urodziny'' | |||
| ''Birthday Boogie'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.06.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|026 | |||
| ''Urodzinowy tort'' | |||
| ''Birthday Cake'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.06.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|027 | |||
| ''Urodziowe poszukiwanie prezentów'' | |||
| ''Birthday Scavenger Hunt'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.06.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|028 | |||
| ''Urodzinowa herbatka'' | |||
| ''Birthday Tea Party'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.06.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|029 | |||
| ''Jesienna wdzięczność'' | |||
| ''Thank-Fall'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.06.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|030 | |||
| ''Zimowe święta'' | |||
| ''Holiday Scavenger Hunt'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.07.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|031 | |||
| ''Świąteczna rozgwaizdka'' | |||
| ''Minnie and the Christmas Starfish'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.07.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|032 | |||
| ''Historie przy ognisku'' | |||
| ''Campfire Story'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.07.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|033 | |||
| ''Skrzynia skarbów'' | |||
| ''Pirate Play'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20.07.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|034 | |||
| ''Lepienie bałwana'' | |||
| ''Snowman Fun'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.07.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|035 | |||
| ''Dzień pociągów'' | |||
| ''Mickey’s Train'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.07.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|036 | |||
| ''Sylwester'' | |||
| ''New Year'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23.07.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|037 | |||
| ''Chiński Nowy Rok'' | |||
| ''Lunar New Year'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.07.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|038 | |||
| ''Nasza piosenka'' | |||
| ''Me & Mickey Music Video'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.07.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|039 | |||
| ''Nauka tańca'' | |||
| ''Polka Dot Dance'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.07.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|040 | |||
| ''Głowa, ramiona, kolana, stopy!'' | |||
| ''Head, Shoulders, Knees & Toes'' | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.11.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|041 | |||
| ''Święto Nuruz'' | |||
| ''Nowruz'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.11.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|042 | |||
| ''Polowanie na pisanki'' | |||
| ''Easter Egg Hunt'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.11.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|043 | |||
| ''Dzień tęczy'' | |||
| ''Find a Rainbow Day'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30.11.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|044 | |||
| ''Na farmie'' | |||
| ''Farm Tour'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.12.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|045 | |||
| ''Wycieczka po ogrodzie'' | |||
| ''Backyard Garden Tour'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.12.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|046 | |||
| ''Majowe święto'' | |||
| ''May Day (Lei Day)'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.12.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|047 | |||
| ''Śmieszne filtry'' | |||
| ''Funny Filters'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.12.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|048 | |||
| ''Zabawa z bańkami'' | |||
| ''Playing with Bubbles'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.12.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|049 | |||
| ''Czas na slajm'' | |||
| ''Slime Time'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.12.2023 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|050 | |||
| ''Znajdź różnice'' | |||
| ''Spot the Differences'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.01.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|051 | |||
| ''Zabawa modą'' | |||
| ''Fashion Fun'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30.01.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|052 | |||
| ''Dzień Dziecka'' | |||
| ''Children’s Day'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|31.01.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|053 | |||
| ''Gdzie jet Miki?'' | |||
| ''Where’s Mickey?'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.02.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|054 | |||
| ''Balonowy wyścig'' | |||
| ''Balloon Race'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.02.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|055 | |||
| ''Opowieść o rekinie'' | |||
| ''A Shark Story'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.02.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|056 | |||
| ''Ratujmy gumowego kurczaka!'' | |||
| ''Rubber Chicken Rescue'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.02.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|057 | |||
| ''Poduszkowa Góra'' | |||
| ''Pillow Mountain'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.02.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|058 | |||
| ''Wakacje Mikiego'' | |||
| ''Vacation Routine'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.02.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|059 | |||
| ''Pokój-niespodzianka Mikiego'' | |||
| ''Mickey’s Surprise Room'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09.02.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|060 | |||
| ''Miki i zamek z piasku'' | |||
| ''Mickey’s Sandcastle'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.04.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|061 | |||
| ''Szukamy dinozaurów'' | |||
| ''Digging for Dinos'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09.04.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|062 | |||
| ''Powrót do szkoły'' | |||
| ''Back to School'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10.04.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|063 | |||
| ''Wieczór z pizzą'' | |||
| ''Pizza Night'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.04.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|064 | |||
| ''Budujemy z klocków'' | |||
| ''Block Stacking'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.04.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|065 | |||
| ''Występ komediowy'' | |||
| ''Stand Up'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15.08.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|066 | |||
| ''Miki strażakiem'' | |||
| ''Firehouse Mouse'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|067 | |||
| ''Zoo'' | |||
| ''Zoo'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|068 | |||
| ''Pakujemy się na biwak'' | |||
| ''Getting Ready for a Camping Trip'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|069 | |||
| ''Halloweenowy pociąg Mikiego'' | |||
| ''Halloween Train Ride'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|070 | |||
| ''Halloweenowa opowieść'' | |||
| ''Trick or Treat Story'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|071 | |||
| ''Pokaz magii'' | |||
| ''Magic Show'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.06.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|072 | ||
| '''' | | ''Dino-safari'' | ||
| '''' | | ''Dino Safari'' | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.08.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|073 | |||
| ''Wspomnienia z halloween'' | |||
| ''Mickey’s Favorite Halloween Moments'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13.08.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|074 | |||
| ''Urodzinowe gry'' | |||
| ''Birthday Party Games'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.11.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|075 | |||
| ''Urodzinowy obraz'' | |||
| ''Birthday Painting'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16.08.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|076 | ||
| '''' | | ''Święto zmarłych w Meksyku'' | ||
| '''' | | ''Día de Los Muertos'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18.11.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|077 | ||
| '''' | | ''Urodzinowa przejażdżka Mikiego i Minnie'' | ||
| '''' | | ''Mickey & Minnie Birthday Train Ride'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18.11.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|078 | ||
| '''' | | ''Diwali z Minnie'' | ||
| '''' | | ''Diwali with Minnie'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18.11.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|079 | ||
| '''' | | ''Zabawa w liściach'' | ||
| '''' | | ''Fall Leaf Dance'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14.08.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|080 | ||
| '''' | | ''Liczymy do 100'' | ||
| '''' | | ''100 Things'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.12.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|081 | ||
| '''' | | ''Świąteczne dekoracje'' | ||
| '''' | | ''Decorating for Christmas'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.12.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|082 | ||
| '''' | | ''Zimowe przesilenie'' | ||
| '''' | | ''Winter Solstice'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.12.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|083 | ||
| '''' | | ''Wychodzimy na dwór'' | ||
| '''' | | ''Getting Ready to Go Outside'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.12.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|084 | ||
| '''' | | ''Zabawa z bączkiem'' | ||
| '''' | | ''Dreidel Play'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05.12.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|085 | ||
| '''' | | ''Przerwa na odpoczynek'' | ||
| '''' | | ''Take a Holiday Break'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.12.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|086 | ||
| '''' | | ''Listowny przyjaciel Mikiego'' | ||
| '''' | | ''Mickey’s Penguin Pen Pal'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10.12.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|087 | ||
| '''' | | ''Śmieszne wpadki'' | ||
| '''' | | ''Favorite Bloopers'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11.12.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|088 | ||
| '''' | | ''Która godzina?'' | ||
| '''' | | ''Reading a Watch'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12.12.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|089 | ||
| '''' | | ''Nowy Rok'' | ||
| '''' | | ''New Year’s Eve'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.12.2024 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|090 | ||
| '''' | | ''Walentynki'' | ||
| '''' | | ''Valentine’s Day'' | ||
|- | |- | ||
| | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA TRZECIA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.01.2025 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|091 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Packing for a Camping Trip'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21.01.2025 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|092 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Going Camping'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22.01.2025 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|093 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Camping and Stargazing'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.01.2025 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|094 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Making Puppets with Flashlight'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|095 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Happy Campers Song'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.03.2025 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|096 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Me & Minnie Vlog'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25.03.2025 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|097 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Guessing Game'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.03.2025 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|098 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Picking a Halloween Costume'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.03.2025 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|099 | ||
| '''' | | '''' | ||
| ''Hot Dog Dance'' | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.03.2025 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|100 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | ''More Bloopers'' | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
<references /> | <references /> | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 14:38, 6 sie 2025
| Tytuł | Miki i ja |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Me & Mickey |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Disney Junior |
| Platforma streamingowa | Disney+ |
| Lata produkcji | 2022- |
| Data premiery dubbingu | 2 lutego 2023 |
| Wyemitowane serie |
3 z 3 |
| Wyemitowane odcinki | 100 z 100 |
Miki i ja (ang. Me & Mickey) – amerykański krótkometrażowy serial animowany.
Z polskim dubbingiem dostępny w zagranicznych wersjach platformy Disney+ od 2 lutego 2023 roku. Serial w Polsce emitowany na kanale Disney Junior od 1 kwietnia 2023 roku. W polskiej wersji serwisu Disney+ serial dostępny od 2 kwietnia 2025 roku.
Fabuła
Czy jesteś jednym z przyjaciół Mikiego, którzy odwiedzali Klub Myszki Miki? Jesteś gotów na więcej przygód z Mikim? Zabawa trwa nadal dzięki nowej interaktywnej serii Ja i Miki. Dołącz do Mikiego, który będzie opowiadał o swoich codziennych zwyczajach i zapraszał do wspólnych gier oraz zabaw! Miki chce wydobyć z ciebie kreatywność i zapewnić ci dużo dobrej zabawy w każdym odcinku. Razem z nim przeżyjesz wiele przygód, a każdy dzień będzie odjazdowy!
Oficjalny opis producenta
Wersja polska
Wystąpili:
- Kacper Kuszewski – Myszka Miki
- Beata Wyrąbkiewicz – Myszka Minnie
- Marek Robaczewski – Pluto
Reżyseria: Agnieszka Zwolińska-Składanowska
Dialogi:
- Piotr Lenarczyk (odc. 1-40),
- Agnieszka Zwolińska (odc. 41-49, 51),
- Ewa Mart (odc. 54-90)
Kierownictwo produkcji:
- Aleksandra Rusiłowicz (odc. 31-49, 51, 54-55, 59-60, 63),
- Anita Ucińska (odc. 56-58, 62, 64-71, 73-90)
Teksty piosenek: Hanna Malarowska (odc. 71, 76, 81-90)
Kierownictwo muzyczne: Piotr Gogol (odc. 71, 76, 81-90)
Wersja polska: IYUNO POLSKA
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 02.02.2023 (Disney+)[1] | 001 | Skacz, tańcz, bujaj się, zastygnij | Jump Dance Wiggle Freeze |
| 03.02.2023 (Disney+)[2] | 002 | Poranne zwyczaje Mikiego | Mickey’s Morning Routine |
| 02.02.2023 (Disney+)[3] | 003 | Świat kolorów i kształtów | World of Color and Shapes |
| 03.02.2023 (Disney+)[4] | 004 | Zabawa z klockami | Castle Block Party |
| 03.02.2023 (Disney+)[5] | 005 | Bajka na dobranoc | Bedtime Story |
| 02.2023 (Disney+)[6] | 006 | Dookoła świata | Soarin’ |
| 03.02.2023 (Disney+)[7] | 007 | Muzykanci | Music Makers |
| 03.02.2023 (Disney+)[8] | 008 | Zwierzątkowe wyzwanie | Animal Adventure Challenge |
| 03.02.2023 (Disney+)[9] | 009 | Co jest w plecaku Mikiego? | What’s in Mickey’s Backpack? |
| 02.02.2023 (Disney+)[10] | 010 | Co jest w lodówce Mikiego? | What’s in Mickey’s Fridge? |
| 02.2023 (Disney+)[11] | 011 | Przed spankiem | Nighty Night Routine |
| 03.02.2023 (Disney+)[12] | 012 | Pojedynek spojrzeń | Staring Contest with Mickey |
| 03.02.2023 (Disney+)[13] | 013 | Śmieszny taniec | Super Silly Dance Party |
| 19.05.2023 | 014 | Rysowanie | Drawing with Mickey |
| 20.05.2023 | 015 | Opowieść na dzień dobry | Good Morning Story |
| 21.05.2023 | 016 | Dzień pirata | Talk Like a Pirate |
| 22.05.2023 | 017 | Odzyskać uśmiech | Feeling Blue |
| 23.05.2023 | 018 | Deszczowa panda | Rainy Day Roar |
| 24.05.2023 | 019 | Świat instrumentów | Music Mash Up |
| 25.05.2023 | 020 | Kartkowy prezent | DIY Card Making |
| 19.06.2023 | 021 | Odjazdowe halloween | Hot Diggity Halloween Tour |
| 20.06.2023 | 022 | Przebieranki | Mickey’s Halloween Routine |
| 21.06.2023 | 023 | Diwali | Diwali |
| 22.06.2023 | 024 | Urodzinowy balonik | Birthday Balloon |
| 23.06.2023 | 025 | Muzyczne urodziny | Birthday Boogie |
| 24.06.2023 | 026 | Urodzinowy tort | Birthday Cake |
| 25.06.2023 | 027 | Urodziowe poszukiwanie prezentów | Birthday Scavenger Hunt |
| 26.06.2023 | 028 | Urodzinowa herbatka | Birthday Tea Party |
| 27.06.2023 | 029 | Jesienna wdzięczność | Thank-Fall |
| 28.06.2023 | 030 | Zimowe święta | Holiday Scavenger Hunt |
| 18.07.2023 | 031 | Świąteczna rozgwaizdka | Minnie and the Christmas Starfish |
| 17.07.2023 | 032 | Historie przy ognisku | Campfire Story |
| 19.07.2023 | 033 | Skrzynia skarbów | Pirate Play |
| 20.07.2023 | 034 | Lepienie bałwana | Snowman Fun |
| 21.07.2023 | 035 | Dzień pociągów | Mickey’s Train |
| 22.07.2023 | 036 | Sylwester | New Year |
| 23.07.2023 | 037 | Chiński Nowy Rok | Lunar New Year |
| 24.07.2023 | 038 | Nasza piosenka | Me & Mickey Music Video |
| 25.07.2023 | 039 | Nauka tańca | Polka Dot Dance |
| 26.07.2023 | 040 | Głowa, ramiona, kolana, stopy! | Head, Shoulders, Knees & Toes |
| SERIA DRUGA | |||
| 27.11.2023 | 041 | Święto Nuruz | Nowruz |
| 28.11.2023 | 042 | Polowanie na pisanki | Easter Egg Hunt |
| 29.11.2023 | 043 | Dzień tęczy | Find a Rainbow Day |
| 30.11.2023 | 044 | Na farmie | Farm Tour |
| 01.12.2023 | 045 | Wycieczka po ogrodzie | Backyard Garden Tour |
| 02.12.2023 | 046 | Majowe święto | May Day (Lei Day) |
| 03.12.2023 | 047 | Śmieszne filtry | Funny Filters |
| 04.12.2023 | 048 | Zabawa z bańkami | Playing with Bubbles |
| 05.12.2023 | 049 | Czas na slajm | Slime Time |
| 06.12.2023 | 050 | Znajdź różnice | Spot the Differences |
| 29.01.2024 | 051 | Zabawa modą | Fashion Fun |
| 30.01.2024 | 052 | Dzień Dziecka | Children’s Day |
| 31.01.2024 | 053 | Gdzie jet Miki? | Where’s Mickey? |
| 01.02.2024 | 054 | Balonowy wyścig | Balloon Race |
| 02.02.2024 | 055 | Opowieść o rekinie | A Shark Story |
| 05.02.2024 | 056 | Ratujmy gumowego kurczaka! | Rubber Chicken Rescue |
| 06.02.2024 | 057 | Poduszkowa Góra | Pillow Mountain |
| 07.02.2024 | 058 | Wakacje Mikiego | Vacation Routine |
| 08.02.2024 | 059 | Pokój-niespodzianka Mikiego | Mickey’s Surprise Room |
| 09.02.2024 | 060 | Miki i zamek z piasku | Mickey’s Sandcastle |
| 08.04.2024 | 061 | Szukamy dinozaurów | Digging for Dinos |
| 09.04.2024 | 062 | Powrót do szkoły | Back to School |
| 10.04.2024 | 063 | Wieczór z pizzą | Pizza Night |
| 11.04.2024 | 064 | Budujemy z klocków | Block Stacking |
| 12.04.2024 | 065 | Występ komediowy | Stand Up |
| 15.08.2024 | 066 | Miki strażakiem | Firehouse Mouse |
| 03.06.2024 | 067 | Zoo | Zoo |
| 04.06.2024 | 068 | Pakujemy się na biwak | Getting Ready for a Camping Trip |
| 05.06.2024 | 069 | Halloweenowy pociąg Mikiego | Halloween Train Ride |
| 06.06.2024 | 070 | Halloweenowa opowieść | Trick or Treat Story |
| 17.11.2024 | 071 | Pokaz magii | Magic Show |
| 01.06.2024 | 072 | Dino-safari | Dino Safari |
| 12.08.2024 | 073 | Wspomnienia z halloween | Mickey’s Favorite Halloween Moments |
| 13.08.2024 | 074 | Urodzinowe gry | Birthday Party Games |
| 18.11.2024 | 075 | Urodzinowy obraz | Birthday Painting |
| 16.08.2024 | 076 | Święto zmarłych w Meksyku | Día de Los Muertos |
| 18.11.2024 | 077 | Urodzinowa przejażdżka Mikiego i Minnie | Mickey & Minnie Birthday Train Ride |
| 18.11.2024 | 078 | Diwali z Minnie | Diwali with Minnie |
| 18.11.2024 | 079 | Zabawa w liściach | Fall Leaf Dance |
| 14.08.2024 | 080 | Liczymy do 100 | 100 Things |
| 09.12.2024 | 081 | Świąteczne dekoracje | Decorating for Christmas |
| 04.12.2024 | 082 | Zimowe przesilenie | Winter Solstice |
| 03.12.2024 | 083 | Wychodzimy na dwór | Getting Ready to Go Outside |
| 02.12.2024 | 084 | Zabawa z bączkiem | Dreidel Play |
| 05.12.2024 | 085 | Przerwa na odpoczynek | Take a Holiday Break |
| 06.12.2024 | 086 | Listowny przyjaciel Mikiego | Mickey’s Penguin Pen Pal |
| 10.12.2024 | 087 | Śmieszne wpadki | Favorite Bloopers |
| 11.12.2024 | 088 | Która godzina? | Reading a Watch |
| 12.12.2024 | 089 | Nowy Rok | New Year’s Eve |
| 13.12.2024 | 090 | Walentynki | Valentine’s Day |
| SERIA TRZECIA | |||
| 20.01.2025 | 091 | ' | Packing for a Camping Trip |
| 21.01.2025 | 092 | ' | Going Camping |
| 22.01.2025 | 093 | ' | Camping and Stargazing |
| 23.01.2025 | 094 | ' | Making Puppets with Flashlight |
| 24.01.2025 | 095 | ' | Happy Campers Song |
| 24.03.2025 | 096 | ' | Me & Minnie Vlog |
| 25.03.2025 | 097 | ' | Guessing Game |
| 26.03.2025 | 098 | ' | Picking a Halloween Costume |
| 27.03.2025 | 099 | ' | Hot Dog Dance |
| 28.03.2025 | 100 | ' | More Bloopers |
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 01.04.2023.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 02.04.2023.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 03.04.2023.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 04.04.2023.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 05.04.2023.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 06.04.2023.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 07.04.2023.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 08.04.2023.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 09.04.2023.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 10.04.2023.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 16.05.2023.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 17.05.2023.
- ↑ Oficjalna polska premiera w Disney Junior – 18.05.2023.
