Henio Tulistworek: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
|||
| Linia 555: | Linia 555: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|73 | | bgcolor="#DFEEEF"|73 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''The Grr Cloud'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
| Linia 561: | Linia 561: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|74 | | bgcolor="#DFEEEF"|74 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | ''Monster Momma’s Day'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
| Linia 568: | Linia 568: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|75 | | bgcolor="#DFEEEF"|75 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
| Linia 574: | Linia 574: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|76 | | bgcolor="#DFEEEF"|76 | ||
| '''' | | '''' | ||
| '' | | '''' | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|77 | |||
| '''' | |||
| ''Roar-Plane Racing'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|78 | |||
| '''' | |||
| ''Hugglemonster and Son'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|79 | |||
| '''' | |||
| ''Henry Time'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|80 | |||
| '''' | |||
| ''Rock, Rattle and Roller Practice'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|81 | |||
| '''' | |||
| ''All About Summer Camp'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|82 | |||
| '''' | |||
| ''Huggle… Whaaa?!'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|83 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|84 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|85 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|86 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|87 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|88 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|89 | |||
| '''' | |||
| ''Never Enough Henrys'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|90 | |||
| '''' | |||
| ''Roddy the Hero'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|91 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|92 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Wersja z 16:54, 19 sie 2015
Henio Tulistworek (oryg. Henry Hugglemonster, 2012) – irlandzki serial animowany wyprodukowany przez Brown Bag Films.
Światowa premiera serialu miała miejsce 15 kwietnia 2013 roku na amerykańskim kanale Disney Junior. W Polsce premiera serialu odbyła się 3 sierpnia 2013 roku na kanale Disney Junior (serial emitowany na "taśmach" tureckich).
Fabuła
Pięcioletni Henio Tulistworek mieszka z rodzicami i rodzeństwem – Cobbym, Summer i Ivorem w miasteczku Roarsville. Jego najlepszym przyjacielem jest Denzel. Chłopcy razem muszą zmagać się z codziennymi problemami. Życie Henry’ego było by całkiem zwyczajne, gdyby nie to, że on i cała jego rodzina należą do świata nadprzyrodzonego. Wszyscy z rodu Tulistworków są potworami. Adaptacja powieści dla dzieci "I’m a Happy Hugglewug" cenionej irlandzkiej pisarki i ilustratorki książek dla dzieci Niamh Sharkey.
Źródło: Teleman
Wersja polska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Artur Kaczmarski
Dialogi: Małgorzata Kochańska
Teksty piosenek:
- Michał Wojnarowski (odc. 1-52)
- Maciej Wysocki (odc. 53-76)
Kierownictwo muzyczne: Juliusz Kamil Kuźnik
Koordynacja produkcji: Ewa Krawczyk
Kierownictwo produkcji: Beata Jankowska
Wystąpili:
- Agnieszka Mrozińska-Jaszczuk – Henio
- Katarzyna Łaska – Lilka
- Jakub Szydłowski – Tatko
- Paweł Ciołkosz – Kazik
- Katarzyna Kozak – Mamcia
- Beata Wyrąbkiewicz – Greta
- Mateusz Narloch – Daniel
- Anna Sztejner –
- Robercik,
- Matylda
- Stefan Knothe – Dziadzio
- Mirosława Krajewska – Babcia
- Izabela Dąbrowska – Stella Wielgachnystworek
W pozostałych rolach:
- Janusz Wituch – Edward Wielgachnystworek
- Cezary Kwieciński – policjant Higgins
- Grzegorz Pawlak – Senior Roartonio
- Józef Pawłowski – Max
oraz:
- Grzegorz Kwiecień – pan Lenistworek
- Grzegorz Drojewski
- Zbigniew Konopka – Tata Grety, pan Wielgachnystworek
- Artur Pontek –
- Oskar,
- Miłosz
- Ewa Prus – Izabela
- Krzysztof Cybiński
- Joanna Pach-Żbikowska – Radek Chmurnystworek
- Robert Tondera – Druto-bot
i inni
Piosenkę tytułową śpiewali: Jakub Molęda i inni
Lektor: Artur Kaczmarski
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 03.08.2013 | 01 | Tulikwiatek | The Huggleflower |
| 03.08.2013 | 02 | Stworkowa kołysanka | Monster Lullaby |
| 04.08.2013 | 03 | Uciekające ciasto | Runaway Dough |
| 04.08.2013 | 04 | Stworek papuga | The Copymonster |
| 05.08.2013 | 05 | Przedstawienie | The Henry Show |
| 05.08.2013 | 06 | Kłopotliwe megaskoczki | Mega Bouncers |
| 06.08.2013 | 07 | Lekcja muzyki | The Piano Lesson |
| 06.08.2013 | 08 | Stworko-fala | Monster Wave |
| 07.08.2013 | 09 | Astrobrix | Astrobrix |
| 07.08.2013 | 10 | Zdarte gardło | The Sore Roar |
| 08.08.2013 | 11 | Żegnaj Warkocie | Bye Bye Beckett |
| 08.08.2013 | 12 | Psie urodziny | Pet Party |
| 09.08.2013 | 13 | Obiecanki cacanki | Promises Promises |
| 09.08.2013 | 14 | Sztuczne ognie | Fireworks Night |
| 10.08.2013 | 15 | Najwierniejsza fanka | Number One Fan |
| 10.08.2013 | 16 | Tulirybka | Henry’s Hugglefish |
| 11.08.2013 | 17 | Dom zjeżdżalny | Sledhouse |
| 11.08.2013 | 18 | Pod opieką tatki | Daddo Daycare |
| 12.08.2013 | 19 | Żelazna babcia | Iron Granny |
| 12.08.2013 | 20 | Bezcenna moneta | The Monster Coin |
| 13.08.2013 | 21 | Pocztowe szaleństwo | Monster Mail Madness |
| 13.08.2013 | 22 | Komfortowy krążownik Kazika | Cobby’s Comfort Cruiser |
| 07.09.2013 | 23 | Dzień kichania | Sneez-o-Rama |
| 07.09.2013 | 24 | Mecz w tulipiłkę | The Huggleball Game |
| 14.09.2013 | 25 | Sklepik z tulisoczkiem | The Hugglejuice Stand |
| 14.09.2013 | 26 | Wieczorek tulitaneczny | The Huggledance Party |
| 21.09.2013 | 27 | Malujemy miasto | Paint the Town |
| 21.09.2013 | 28 | Henio przedsiębiorcą | Henry, Incorporated |
| 28.09.2013 | 29 | Stworki potworki | Monsters on the Town |
| 28.09.2013 | 30 | Wielgachny Henio | Enormo Henry |
| 02.11.2013 | 31 | Rrrykotki | Grr Power |
| 09.11.2013 | 32 | Gdy wypadnie kieł | Fangs Out |
| 16.11.2013 | 33 | Halloweenowe rozchwytywanie | The Halloween Scramble |
| 23.11.2013 | 34 | Noc Stworko-zuchów | Scout’s Night Out |
| 30.11.2013 | 35 | Lot w przestworzach | Carried Away |
| 07.12.2013 | 36 | Stworek dowodzący | Monsters in Charge |
| 14.12.2013 | 37 | Nie taki deszcz straszny | Rain, Rain, You’re Not a Pain |
| 28.12.2013 | 38 | Lilka ucieka z domu | Runaway Summer |
| 04.01.2014 | 39 | Dzień tulistworkościsku | Huggsgiving Day |
| 11.01.2014 | 40 | Cały ten wdzięk | All That Pizazz |
| 18.01.2014 | 41 | Turniej stworkozwierzaków | Monsterpet Pageant |
| 25.01.2014 | 42 | Pierwszy kroczek Igora | Ivor’s First Stomp |
| 21.12.2013 | 43 | Wesołych tuliświąt | Happy Hugglemas! |
| 44 | |||
| 22.03.2014 | 45 | Przygody w drodze do Stworko-szkoły | A Funny Thing Happened on the way to Monsterschool |
| 29.03.2014 | 46 | Lilko-śpiewanki | Summergrams |
| 17.05.2014 | 47 | Stworko-nasionka | Monster Seeds |
| 18.05.2014 | 48 | Henio i Śnieg-ogr | Henry and the Sno-grrr |
| 12.04.2014 | 49 | Dzielne stworki | The Mighty Heromonsters |
| 12.04.2014 | 50 | Nowy dzieciak w miasteczku | New Monsterkid on the Block |
| 25.10.2014 | 51 | Dawno, dawno, raurrrr | Once Upon a Roar |
| 52 | |||
| SERIA DRUGA | |||
| 04.05.2015 | 53 | Wielkie dziecko | Big Baby |
| 54 | Idealna rocznica ślubu | Perfect Anniversary | |
| 05.05.2015 | 55 | Niespodzianka Igora | Ivor Takes the Cake |
| 56 | Uciekający sterowiec | Runaway Airship | |
| 06.05.2015 | 57 | Gdzie jest Warkot? | Where’s Beckett? |
| 58 | Stworkolot | Huggleflight | |
| 07.05.2015 | 59 | Druto-bot | Knit-O-Bot |
| 60 | Zuchy kontra zuchy | Scouts vs. Scouts | |
| 08.05.2015 | 61 | W tuli-trasie | On the Huggleroad |
| 62 | |||
| 11.05.2015 | 63 | Nocowanka | The Do-It-Yourself Sleepover |
| 64 | Przepisy | Roarsville Rules | |
| 12.05.2015 | 65 | Stwornie i szczęśliwie | Monsterly Ever After |
| 66 | Stworna kapela | The Roarsome Foursome | |
| 13.05.2015 | 67 | Rodzina według Lilki | Summer Vision |
| 68 | Mistrzowie pieczenia pizzy | The Pizza Brothers | |
| 14.05.2015 | 69 | Daniela czy Izabela? | Is a Fella Isabella? |
| 70 | Męski dzień z Tatkiem | Dudes' Day With Daddo | |
| 15.05.2015 | 71 | Kazik i mózgownica | Cobby and the Brain |
| 72 | Robo-przyjaciel | Robo-Friend | |
| 73 | ' | The Grr Cloud | |
| 74 | ' | Monster Momma’s Day | |
| 75 | ' | ' | |
| 76 | ' | ' | |
| 77 | ' | Roar-Plane Racing | |
| 78 | ' | Hugglemonster and Son | |
| 79 | ' | Henry Time | |
| 80 | ' | Rock, Rattle and Roller Practice | |
| 81 | ' | All About Summer Camp | |
| 82 | ' | Huggle… Whaaa?! | |
| 83 | ' | ' | |
| 84 | ' | ' | |
| 85 | ' | ' | |
| 86 | ' | ' | |
| 87 | ' | ' | |
| 88 | ' | ' | |
| 89 | ' | Never Enough Henrys | |
| 90 | ' | Roddy the Hero | |
| 91 | ' | ' | |
| 92 | ' | ' | |
Linki zewnętrzne
- Henio Tulistworek w polskiej Wikipedii
