Modi i Nanna: Sprytne smyki
Modi i Nanna: Sprytne smyki – polska gra zręcznościowo-przygodowa dla dzieci zrobiona przez rzeszowskie studio ReSync i wydane przez Licomp EMPiK Multimedia 15 listopada 2002 roku.
Gra posiada dwie wersje udźwiękowienia – pierwsza wersja użyta jedynie w wersji demonstracyjnej gry nagrywana przez twórców gry, druga zaś nagrywana w Warszawie, już użyta w pełnej wersji programu.
Fabuła gry
Dawno, dawno temu, gdy miejsce dzisiejszych miast zajmowała dziewicza puszcza, a po świecie swobodnie biegały skrzaty i gnomy, w małej osadzie wikingów, hen na północy żyli Modi i Nanna. Oboje byli dziećmi wodza, dzielnego Tyra, który był człowiekiem dobrym i sprawiedliwym, choć surowym. Życie w wiosce płynęło beztrosko i przyjemnie, do czasu gdy w krainie pojawił się nie wiadomo skąd zły Loki, który zapragnął władać całą północą. Był okrutny i zły, a wszystkich którzy sprzeciwiali się jego woli więził w swojej twierdzy. Gdy Tyr odmówił poddania się jego rozkazom, Loki jednym chuchnięciem otoczył wioskę lodową kopułą, i zniknął ze złośliwym chichotem.
Lód był tak gruby, że nawet najsilniejsi mężczyźni nie mogli go rozbić, ani największe ogniska nie mogły go stopić. Wydawało się, że już na wieki wioska będzie uwięziona w lodowej pułapce, gdy sprytna Nanna dostrzegła maleńką szczelinę wysoko, na samym wierzchołku lodowej kopuły. Była jednak tak maleńka, że mogło się nią przecisnąć tylko dziecko. Zdecydowano, że pomocy wyruszy szukać jedno z dzieci wodza - Modi, lub Nanna. Tak zaczyna się wielka przygoda. Głównym zadaniem gracza w „Modi i Nanna” jest odnalezienie boga Baldura, który swą mocą pokona złego Loki i uwolni uwięzioną pod lodem wioskę. Aby tego dokonać gracz musi pokonać wielu przeciwników, oraz wykazać się zręcznością i sprytem.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1855
Wersja polska
Wersja demonstracyjna
Głosów użyczyli:
- Jareczek Syrylak – Modi
- Majka Syrylak – Nanna
i inni
Pełna wersja gry
Udźwiękowienie: PAANFILM STUDIO WARSZAWA
Głosów użyczyli:
- Anna Apostolakis-Gluzińska – Nanna
- Tomasz Bednarek – Modi
- Jarosław Boberek –
- Olaf,
- Gnomy,
- Pomocnik kowala
- Stanisław Brudny –
- Huggin,
- Stary gnom
- Mieczysław Gajda –
- Instruktor,
- Weteran Eryk
- Tomasz Grochoczyński –
- Tyr,
- Cieśla
- Beata Łuczak – Pastuszka
- Mariusz Leszczyński –
- Loki,
- Młody gnom
- Ryszard Nawrocki –
- Dżin,
- Odyn,
- Narrator
- Dariusz Odija –
- Thor,
- Kowal
- Jolanta Wołłejko-Plucińska –
- Freyja,
- Żona cieśli