Z Kleksem przez Białołękę
Z Kleksem przez Białołękę
| |
|---|---|
| Dystrybutor | Audioteka |
| Rok produkcji | 2021 |
| Data premiery | 6 lutego 2021 |
Z Kleksem przez Białołękę – audioserial dla dzieci zrealizowany przez fundację AVE. Premiera pierwszego odcinka miała miejsce 6 lutego 2021 roku.
Fabuła
Historie prowadzą młodego czytelnika od XVI wieku do czasów współczesnych. Łączy je para sympatycznych bohaterów. To czwartoklasiści, Tola i Janek, którzy przenoszą się w czasie i przeżywają niesamowite przygody.
Każda opowieść nawiązuje do autentycznych wydarzeń historycznych lub zabytkowych obiektów na terenie dzielnicy. Warto dodać, że tytułowy Kleks to wcale nie bohater książki Jana Brzechwy. Jest od niej starszy o 16 lat... A kto to jest? O tym przekonacie się, słuchając audiobooka. Zdradzimy tylko, że to tytuł lokalnej gazetki wydawanej od 1930 roku w podwarszawskim wówczas Wiśniewie przez grupę nastolatków.
Źródło: Audioteka
Obsada
Autor: Bartłomiej Włodkowski
Adaptacja: Justyna Bargielska
Reżyseria i kierownictwo produkcji: Tomasz Mitrowski
Nagranie i udźwiękowienie: Piotr Śmiejczak
W rolach głównych:
- Tomasz Mitrowski – Narrator
- Mateusz Michnikowski – Kleks
- Ida Kostrubiec – Tola
- Tymoteusz Mitrowski – Janek
W pozostałych rolach:
