Zoo

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zoo

Zoo

Zoo.jpg
Gatunek familijny
Kraj produkcji Irlandia, Wielka Brytania
Język oryginału angielski
Rok produkcji 2017
Dystrybutor kinowy Kino Świat
Data premiery dubbingu 3 maja 2019

Zoo – irlandzko-brytyjski film familijny z 2017 roku w reżyserii Colina McIvora.

Premiera filmu w polskich kinach – 27 sierpnia 2018 roku w ramach Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Frajda"; dystrybucja: Kino Świat. Premiera w serwisach VOD – 3 maja 2019 roku.

Fabuła

Poruszająca i podnosząca na duchu opowieść o wielkiej odwadze, przyjaźni i wytrwałości. „Zoo” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia chłopca, który postanawia uratować małe słoniątko z zoo podczas niemieckiego bombardowania w Belfaście w 1941 roku. W rolach głównych występują Art Parkinson („Kubo i dwie struny”), nominowany do Złotego Globu Toby Jones („Naga Normandia”) i Penelope Wilton („Downton Abbey”). „Zoo” znalazło się w programach m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dla Dzieci w Nowym Jorku i Festiwalu Filmowego w Chicago.

Belfast, 1941 rok. Ojciec młodego Toma (Art Parkinson) dostaje wezwanie do wojska, tym samym pozostawiając bez opieki rodzinę i nowego członka zoo – słoniątko imieniem Buster. Gdy niemieckie bombardowania zaczynają zagrażać mieszkańcom zoo, Tom z pomocą przyjaciół i osobliwej miłośniczki zwierząt (Penelope Wilton) postanawia uratować Bustera. Film oparty na faktach.

Opis pochodzi ze strony dystrybutora

Wersja polska

Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: STUDIO REWERS
Tłumaczenie i dialogi: Anna Brysiak
Reżyseria: Ireneusz Machnicki
Kierownictwo produkcji: Edyta Machnicka
Dźwięk i montaż: Paweł Janułajtys, Maciej Wiejaczka
W wersji polskiej udział wzięli:

Lektor: Ireneusz Machnicki

Linki zewnętrzne