Tomasz Błasiak

Z Dubbingpedia
Skocz do: nawigacja, szukaj

Tomasz Błasiak (ur. 15 lipca 1981 w Elblągu) – polski aktor dubbingowy i filmowy. W 2004 roku ukończył Akademię Teatralną w Warszawie.

Polski dubbing

Filmy

Seriale

  • 1976-1978: Scooby Doo (wersja DVD)
  • 1978: Był sobie człowiek
    • Młodszy jaskiniowiec (odc. 3),
    • Młodszy budowniczy piramidy (odc. 4)
  • 1979-1982: Scooby i Scrappy Doo (wersja DVD)
  • 1988-1994: Garfield i przyjaciele – Orson
  • 1992-1998: Batman
  • 1994: Byli sobie wynalazcy
    • jeden z żołnierzy króla Syrakuzy (odc. 2),
    • jeden z żołnierzy rzymskich (odc. 2)
  • 1994-1998: Magiczny autobus – Borówka (druga wersja; odc. 9)
  • 1996-2001: Billy – kot – żartowniś Stevie (wersja TVP – odc. 51)
  • 1996: Byli sobie odkrywcy (druga wersja dubbingu)
  • 1999: Wodnikowe Wzgórze – Czerniec (odc. 5, 7-9)
  • 2001-2002: Lucky Luke
    • William Dalton,
    • Rintinkan,
    • wódz Drepczący Niedźwiedź (odc. 2),
    • Double Bill (odc. 4),
    • Aron Hanydrop (odc. 10),
    • Jay Dead Flower (odc. 17),
    • Sucha Kura (odc. 18),
    • Esteban (odc. 23),
    • Sanches (odc. 25),
    • Bob (odc. 26),
    • Siwy Bizon (odc. 28),
    • Fuldi (odc. 30),
    • Sprytny Kojot (odc. 30),
    • Blacksmith (odc. 32),
    • szpieg #1 (odc. 34),
    • szeryf Gloomy City (odc. 34),
    • woźnica dyliżansu (odc. 35),
    • Joshua Skunks (odc. 41),
    • Meredit (odc. 45),
    • senator Blowheart (odc. 52)
  • 2001: Ekstremalne kaczory − J.T. Thrash
  • 2002-2007: Naruto
    • Kabuto Yakushi (odc. 23, późniejsze odcinki serii III, 79-80),
    • Kiba Inuzuka (od odc. 24),
    • Hayate Gekko,
    • Genma Shiranui
  • 2003: Wojownicze Żółwie Ninja
    • Godman Falcon (odc. 72, 75),
    • ninja pracujący dla Pana Hebi (odc. 74),
    • pracownik Bishopa (odc. 76, 78),
    • żołnierz Bishopa (jedna scena w odc. 76, odc. 77),
    • ochroniarz na przyjęciu (odc. 77),
    • pracownik Shreddera (odc. 77),
    • kelner (odc. 77),
    • jeden z żołnierzy (odc. 77),
    • pan Mortu (jedna scena w odc. 78)
  • 2003: Power Rangers Ninja Storm
    • Shane / Czerwony Ninja Storm Rangers,
    • Kyle
  • 2003-2005: Dziewczyny i miłość
  • 2003: Dzieci pani Pająkowej ze Słonecznej Doliny
  • 2003: Małgosia i buciki – Wiórek (odc. 26b)
  • 2004: 6 w pracy
    • Ted (odc. 41),
    • Tim – szef Wyatta (odc. 44, 53-55, 61, 81, 89),
    • Stone (odc. 46, 48, 56),
    • powitalny bożek sklepu Albatros i Finch (odc. 61),
    • Nathan (odc. 79-80),
    • ratownik medyczny (odc. 80),
    • złodziej karty kredytowej (odc. 85),
    • Tom i Todd (odc. 88),
    • Dean (odc. 89)
  • 2004-2009: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster – Douglas (odc. 51-52)
  • 2004: Klub Winx – Valtor
  • 2004: Pani Pająkowa i jej przyjaciele ze Słonecznej Doliny
  • 2004: Power Rangers Dino Grzmot – Conner / Czerwony Dino Thunder Rangers (odc. 14-39)
  • 2005-2007: A.T.O.M. Alpha Teens On Machines
    • King,
    • jeden z braci Cannonball (odc. 3),
    • Wrecka (odc. 29, 31-32, 36, 43-44, 47-48, 51)
  • 2005-2007: Amerykański smok Jake Long
    • chłopiec w klasie Haley (odc. 13a),
    • Sven (odc. 16)
  • 2005: Power Rangers S.P.D. – Sky / Niebieski B Squad Ranger
  • 2005-2008: Robotboy – Lance (odc. 35a)
  • 2005: B-Daman – Biars
  • 2006: Blanka
  • 2006-2008: Dolina Koni – Smite (wersja TV – odc. 23)
  • 2006-2008: Team Galaxy – kosmiczne przygody galaktycznej drużyny
    • Spavid (odc. 1-23, 40-52),
    • Ryan (odc. 1-13),
    • MegaUltra-Zwierzątko – Buster,
    • Seth (odc. 48),
    • różne głosy
  • 2006: Power Rangers Mistyczna Moc – Xander Bly / Zielony Mistyczny Ranger
  • 2006: Galactik Football
    • Rocket,
    • Robokomik
  • 2006: Fantastyczna Czwórka
    • Artysta malarz (odc. 9),
    • Reporter (odc. 9)
  • 2006: Rintinkan – Rintinkan
  • 2006: Storm Hawks
  • 2006: Rozgadana farma – owce
  • 2007: IMP
  • 2007: Pokémon: Wymiar Walki
    • Wallace,
    • Jeden z członków Zespołu R (odc. 26)
  • 2007: Power Rangers Operacja Overdrive
    • Mig,
    • Xander Bly (odc. 20-21)
  • 2007: S.A.W. Szkolna Agencja Wywiadowcza
    • Dom (odc. 1),
    • ochroniarz A (odc. 4),
    • głos z komputera (odc. 5),
    • Silas Fenton (odc. 7, 30),
    • generał Scrap (odc. 9),
    • agent 1 (odc. 10),
    • Maksimus (odc. 14),
    • Gesungheit (odc. 17),
    • major Stevens (szef Ninja) (odc. 19),
    • Bruce Boardman (odc. 22),
    • Fenton (odc. 30),
    • legionista (odc. 48),
    • Charlton / Ośmironica (odc. 49),
    • strażnik M.I.9 (odc. 54),
    • Hal McMasters (odc. 56),
    • gwary (odc. 63, 65-67, 69-70, 72-73, 79),
    • Derren Beige (odc. 78),
    • Wyżyna (odc. 80),
    • prezenter (odc. 85, 88),
    • robot (odc. 88)
  • 2007: Sushi Pack
  • 2008: Garfield Show
  • 2008: Gwiezdne wojny: Wojny klonów
  • 2008: Najnowsze wydanie – Michael D’Ascenzo (odc. 8)
  • 2008: Strażak Sam – Sam
  • 2008: SuperZeke – Ike Palmer
  • 2008: Beyblade: Metal Masters – Gingka Hagane
  • 2009: Archer – Sterling Malory Archer
  • 2009-2013: Daltonowie
    • William Dalton,
    • Rintinkan
  • 2009: Opowieści z Tinga Tinga
  • 2010: Angelo rządzi
    • Głos z telewizora (odc. 1b),
    • Jeden ze Śliniaków (odc. 2b, 49b),
    • Trener Czonka (odc. 3c, 6a, 8c, 12a, 15b, 19b, 26b-26c, 27a, 32a, 33b, 34a, 36b-37a, 38b, 39b, 40a, 43a, 45a, 46a),
    • DJ Doker (odc. 4a)
  • 2010: Koszykarze
    • Ochen (odc. 27, 35),
    • Brutal (odc. 31),
    • sprzedawca na stacji benzynowej (odc. 32),
    • Sukh (odc. 36, 40-42, 45, 48, 52),
    • Winston (odc. 42),
    • Babac (odc. 42, 44-45),
    • szejk (odc. 49-50)
  • 2010-2011: Księga dżungli
  • 2010-2012: Mój kumpel anioł
    • Dennis (odc. 1-14),
    • woźny Jenkins (odc. 27, 36, 38),
    • Książę Salazar (odc. 30),
    • anielski serwisant (odc. 34)
  • 2010: Oktonauci
    • latająca ryba (odc. 22),
    • żaglica #2 (odc. 24),
    • żarłacz cytrynowy (odc. 58),
    • wampirnica (odc. 61),
    • miecznik #3 (odc. 64-65),
    • Lucjusz, skrzydlica (odc. 67),
    • połykacz #1 (odc. 72)
  • 2010: Sherlock Jak
    • Rajski Ptak (odc. 4, 24, 32, 41, 50, 52),
    • Leniwiec (odc. 6, 23),
    • Szybki Szop (odc. 8, 18, 22, 23),
    • Dromader (odc. 9, 43, 45),
    • Pingwin Skalny (odc. 13, 28, 36, 42, 47, 48)
  • 2010-2011: Spike Team – Craig
  • 2010: Transformers: Rescue Bots – komendant Charlie Burns
  • 2010-2017: Zwyczajny serial
    • świadomość kulturysty (odc. 11),
    • gitarzysta (odc. 12),
    • Melard (odc. 17, 22, 104, 143, 152, 154, 162, 184, 194, 197, 219, 221, 224, 231, 253),
    • policjant (odc. 18),
    • Impra Pete (odc. 21),
    • Sprzedawca w sklepie z grami (odc. 24),
    • Ojciec Ducha Piątki (odc. 29)
    • pracownik wypożyczalni kaset wideo (odc. 31),
    • jeden z widzów (odc. 31),
    • Sędzia walk (odc. 32),
    • Ojciec z reklamy Bzikołapska (odc. 33),
    • Strażnik muzeum #1 (odc. 34),
    • Gatko-ninja (odc. 39),
    • Dave (odc. 41),
    • Jeleń (odc. 46),
    • Oskarżyciel (odc. 48),
    • Ojciec Bensona (odc. 55),
    • Aktor z Najdłuższego weekendu (odc. 95),
    • Ace Balthazar (odc. 97),
    • Kłop, kuzyn Hopa (odc. 99, 157),
    • Ochroniarz #2 (odc. 101),
    • Briggs (odc. 107),
    • Robot testujący stres (odc. 108),
    • Tłumacz (odc. 109),
    • Frank Jones (odc. 110),
    • Tata Małgosi (odc. 112),
    • Bibliotekarz (odc. 113),
    • Przywódca elitarnego klubu (odc. 114),
    • Agent Costello (odc. 120),
    • Policjant (odc. 121),
    • Mechanik (odc. 123),
    • Jimbo (odc. 124),
    • Jebediah Townhouse (odc. 128-129),
    • Prezenter wiadomości (odc. 128-129),
    • Scotty (odc. 128-129),
    • Don (odc. 131),
    • Prezenter (odc. 132),
    • Farmer Jimmy (odc. 133-134),
    • Timmy (odc. 135),
    • Sędzia turnieju zbijaka (odc. 137),
    • Wesley (odc. 139),
    • Archibald, członek Samorządu Nieśmiertelnych (strażnik Źródła Młodości) (odc. 144),
    • Benny Harris (odc. 146),
    • Bert Coleman (odc. 150),
    • Hurl Hurlbutt (odc. 151),
    • Tango (odc. 152),
    • Gene (odc. 155, 172),
    • sędzia Błotomanii (odc. 158),
    • William, tata Mordechaja (odc. 161),
    • Carl Putter, ojciec C.J. (odc. 163),
    • Dr. Henry (odc. 166),
    • Brat Atlety (odc. 166),
    • staruszek wypchnięty z samochodu przez Joanne (odc. 168),
    • asystent prezydenta Davisa (odc. 169-170),
    • Karpow (odc. 169-170),
    • muzyczny telegrafista (odc. 173),
    • premier Australii (odc. 175),
    • Wally Tharah (odc. 175),
    • Kyle Garrity (odc. 176)
  • 2011-2013: Grachi – Ricardo Esquivel
  • 2011: Groove High
  • 2011: Koszykarze
    • Ochen (odc. 27, 35),
    • Brutal (odc. 31),
    • sprzedawca na stacji benzynowej (odc. 32),
    • Sukh (odc. 36, 40-42, 45, 48, 52),
    • Winston (odc. 42),
    • Babac (odc. 42, 44-45),
    • szejk (odc. 49-50)
  • 2011: Na tropie króla lasu
    • nutria Rysiek (odc. 2),
    • męski głos z dyktafonu (odc. 3)
  • 2011: Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu – Neuro
  • 2012: Czarodzieje kontra Obcy
    • Nathaniel Nightjar (odc. 13-14),
    • recepcjonista (odc. 21-22),
    • reporter (odc. 23),
    • Joseph Jacana (odc. 25-26),
    • Poszukiwacz (odc. 27-28),
    • Eelix (odc. 28-30, 33-36)
  • 2012: Jamie Mamacki – sierżant Gratchett (krowa)
  • 2012: Klinika dla pluszaków
    • Dionizy (odc. 110),
    • Tomek (odc. 113)
  • 2013: Akademia tańca
    • tancerz z grupy B (odc. 31),
    • pan Abernathy (odc. 54-55),
    • Spiker (odc. 58-64, 89-94)
  • 2013: Avengers: Zjednoczeni
    • Crossbones (odc. 69),
    • agent Hydry (odc. 72)
  • 2013: Dofus: Skarby Keruba
    • dorosły Kerub,
    • sprzedawca #1 (odc. 1)
  • 2013: Grajband – Burmistrz Mellow
  • 2013: Hulk i agenci M.I.A.Z.G.I.
    • Silver Surfer (odc. 29),
    • Null (odc. 29),
    • hulkbustery (odc. 33),
    • N’Kantu / Żywa Mumia (odc. 35)
  • 2013: Jej Wysokość Zosia
    • Malachite (odc. 89),
    • Omar (odc. 90)
  • 2013: Mixele
  • 2013: Oddział specjalny
    • Bob, asystent Dreadlocka (odc. 23),
    • Katastrof (odc. 26),
    • Pułapkarz (odc. 36)
  • 2013: Rick i Morty (wersja Netflixa)
    • Poncho (odc. 3),
    • Książe Nebulon (odc. 4),
    • Prawnik (odc. 5),
    • Koleś, który nie potrafi się pohamować (odc. 8),
    • Koleś z reklamy Sztucznych Drzwi (odc. 8),
    • Myśliwy (odc. 12),
    • Paul Fleischman (odc. 13),
    • Recepcjonista (odc. 13),
    • Trybogłowy (odc. 13),
    • Blim Blam (odc. 14),
    • Obcy (odc. 14),
    • Ochroniarz (odc. 14),
    • Kuzyn Nicky (odc. 15),
    • Łapicuszek (odc. 16),
    • Terry (odc. 16),
    • Pediatra (odc. 17),
    • Prezydent Miniświata (odc. 17),
    • Asystent (odc. 19),
    • Phillip Jacobs (odc. 19),
    • Prowadzący teleturniej Jak się tu znalazłem? (odc. 19),
    • Sędzia-kosmita (odc. 19),
    • Jaguar (odc. 24),
    • Krokobot (odc. 25)
  • 2013: Sam i Cat – John Zakappa / "Łupacz Czach" (odc. 10)
  • 2013: Steven Universe – Lektor (odc. 100-103)
  • 2013: Totalna Porażka: Plejada gwiazd – Rodney
  • 2014: Fangbone!– Głaziniec (odc. 12)
  • 2014: Lassie i przyjaciele – Graham Parker
  • 2014: Lolirock – Gramor
  • 2014: Nowe przygody Piotrusia Pana
    • Jaro,
    • Kosa,
    • gadające drzewo #3 (odc. 1),
    • tukan z zegara (odc. 6),
    • jeden z Indian (odc. 6),
    • Kapitan Mięśniak (odc. 39, 43),
    • Wódz Indian (ostatnia scena w odc. 42),
    • jedno z gadających drzew (odc. 44)
  • 2014: To nie ja – Roland Iskra (odc. 35)
  • 2014: Zwierzaki-przebieraki
  • 2015: Dom: Przygody Tip i Oh
  • 2015: Kroniki Zorro
  • 2015: Lwia Straż
    • Goigoi (odc. 8, 18, 29),
    • czapla (odc. 16),
    • Uroho (odc. 36)
  • 2015: Nastoletnia agentka
    • Mikal (odc. 8),
    • bandyta #1 (odc. 45)
  • 2016: Bajgiel i Becia Show
  • 2016: Beat Bugs (odcinek specjalny All Together Now)
  • 2016: Dyniowe wieści
    • Szymon,
    • chłopiec w kołnierzu (odc. 9, 22, 37, 44),
    • Farmer Ed (odc. 18, 32, 37-38, 40, 42, 44),
    • Fotograf (odc. 18),
    • okularnik (odc. 20),
    • Eryk (odc. 33, 38-39, 52),
    • mieszkańcy (odc. 33),
    • młody Szymon (odc. 43),
    • jeden z Kemunów (odc. 51)
  • 2016: Elena z Avaloru
  • 2016: Justice League Action – Clark Kent / Superman (odcinki krótkometrażowe)
  • 2016: LEGO Bionicle: Droga do jedności – Tahu
  • 2016: Magi: Adventure of Sinbad – Narrator
  • 2017: Big Mouth
  • 2017; Dzieciaki Straszaki
    • Tata Frankiego,
    • Nauczyciel
  • 2017: Hotel Transylwania
  • 2017: Jedenastka
    • Judd,
    • Stallone
  • 2017: Magiczny autobus znów rusza w trasę
  • 2017: Odlotowe wyścigi – Bruno Cegiełka
  • 2017: Spider-Man – Crossbones (odc. 21)
  • 2017; Strażniczki Kadabry – Piro
  • 2017: Stretch Armstrong i Flex Fighterzy
  • 2017: Vampirina – Dragos (odc. 3b)

Gry

Słuchowiska

Wykonanie piosenek

Linki zewnętrzne