Nareszcie możemy być źli: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
OkiDoki (dyskusja | edycje)
Utworzono nową stronę "'''Nareszcie możemy być źli''' – słuchowisko radiowe zrealizowane przez Polskie Radio. Premiera miała miejsce 28 marca 2020 roku. == Obsada == '''Realizacja''..."
 
Nie podano opisu zmian
 
Linia 1: Linia 1:
'''Nareszcie możemy być źli''' – słuchowisko radiowe zrealizowane przez Polskie Radio. Premiera miała miejsce 28 marca [[2020]] roku.
'''Nareszcie możemy być źli''' – słuchowisko radiowe zrealizowane przez Polskie Radio. Premiera miała miejsce 28 marca [[2020]] roku.
==Fabuła==
Dwie pary wybrały się na tropikalną wycieczkę nad jedno z mórz południowych, by ocalić swoje związki i odreagować towarzyszące im na co dzień traumy – osobiste i te większe, narodowe. Demony jednak dopadają we śnie męskich bohaterów tej sztuki. To sny o przegranych powstaniach, wojnie i katastrofie smoleńskiej, wpływ kompleksów.
W sztuce cały czas panuje atmosfera niepokojącego napięcia – idylliczny spokój kurortu nieustannie zakłócany jest przez poczucie zagrożenia towarzyszące turystom.
Perspektywa historyczna – przegrane wojny i powstania, katastrofa smoleńska – nakłada się na perspektywę osobistą – kompleksy, świadomość przegranej, "monotonne lata impotencji" oraz kryzysy w związkach. To zarazem bolesny portret rozpadu mężczyzny i sztuka o pamięci zbiorowej i kompleksach narodowych.
== Obsada ==
== Obsada ==
'''Realizacja''': [[Teatr Polskiego Radia|TEATR POLSKIEGO RADIA]]<br />
'''Realizacja''': [[Teatr Polskiego Radia|TEATR POLSKIEGO RADIA]]<br />

Aktualna wersja na dzień 20:52, 16 cze 2021

Nareszcie możemy być źli – słuchowisko radiowe zrealizowane przez Polskie Radio. Premiera miała miejsce 28 marca 2020 roku.

Fabuła

Dwie pary wybrały się na tropikalną wycieczkę nad jedno z mórz południowych, by ocalić swoje związki i odreagować towarzyszące im na co dzień traumy – osobiste i te większe, narodowe. Demony jednak dopadają we śnie męskich bohaterów tej sztuki. To sny o przegranych powstaniach, wojnie i katastrofie smoleńskiej, wpływ kompleksów. W sztuce cały czas panuje atmosfera niepokojącego napięcia – idylliczny spokój kurortu nieustannie zakłócany jest przez poczucie zagrożenia towarzyszące turystom. Perspektywa historyczna – przegrane wojny i powstania, katastrofa smoleńska – nakłada się na perspektywę osobistą – kompleksy, świadomość przegranej, "monotonne lata impotencji" oraz kryzysy w związkach. To zarazem bolesny portret rozpadu mężczyzny i sztuka o pamięci zbiorowej i kompleksach narodowych.

Obsada

Realizacja: TEATR POLSKIEGO RADIA
Autor: Jarosław Jakubowski
Reżyseria: Adam Wojtyszko
Realizacja akustyczna: Paweł Szaliński
Opracowanie muzyczne: Renata Baszun
Obsada: