Wesoła farma: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m nowy artykuł |
Nie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 2 wersji utworzonych przez jednego użytkownika) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Wesoła farma''' ( | {{Serial2 | ||
|tytuł=Wesoła farma | |||
|tytuł oryginalny=Big Barn Farm | |||
|plakat= | |||
|gatunek=edukacyjny | |||
|kraj=Wielka Brytania | |||
|język=angielski | |||
|stacja=[[BBC CBeebies]] | |||
|lata produkcji=2008-2010 | |||
|data premiery=6 kwietnia [[2009]] | |||
|sezony=2 z 2 | |||
|odcinki=40 z 40 | |||
}} | |||
'''Wesoła farma''' (ang. ''Big Barn Farm'', 2008-2010) – brytyjski serial fabularny, którego bohaterami jest grupka zwierząt, żyjących na farmie. | |||
40-odcinkowy serial emitowany w Polsce na kanale [[BBC CBeebies]] od 6 kwietnia [[2009]] roku. | |||
== Fabuła == | |||
W każdym odcinku śledzimy zabawne przygody żyjących na farmie zwierząt. O świecie widzianym swoimi oczami opowiedzą nam: świnka, koziołek, osiołek i mały labrador. Połączenie materiałów filmowych i animacji nadaje serialowi niepowtarzalny charakter. | |||
<small>Źródło: [https://www.teleman.pl/tv/-165192 Teleman.pl]</small> | |||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': na zlecenie BBC Worldwide – [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]]<br /> | '''Wersja polska''': na zlecenie BBC Worldwide – [[Start International Polska|START INTERNATIONAL POLSKA]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Marek Klimczuk]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Marek Klimczuk]]<br /> | ||
'''Dialogi polskie''': [[Piotr Radziwiłowicz]]< | '''Dialogi polskie''': | ||
* [[Piotr Radziwiłowicz]] <small>(odc. 1-20)</small>, | |||
* [[Anna Niedźwiecka-Medek|Anna Niedźwiecka]] <small>(odc. 21)</small>, | |||
* [[Jakub Osiński]] <small>(odc. 22-40)</small> | |||
'''Dźwięk i montaż''': [[Hanna Makowska]]<br /> | '''Dźwięk i montaż''': [[Hanna Makowska]]<br /> | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Anna Krajewska]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Anna Krajewska]]<br /> | ||
| Linia 12: | Linia 33: | ||
* [[Leszek Zduń]] – '''Narrator''' | * [[Leszek Zduń]] – '''Narrator''' | ||
* [[Anna Sztejner]] – '''Gobo''' | * [[Anna Sztejner]] – '''Gobo''' | ||
* [[ | * [[Brygida Turowska]] – '''Rózia''' | ||
* [[Joanna Pach]] – '''Urwis''' | * [[Joanna Pach-Żbikowska|Joanna Pach]] – '''Urwis''' | ||
* [[Jakub Szydłowski]] – '''Hops''' | * [[Jakub Szydłowski]] – '''Hops''' | ||
* [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] – '''Madam''' | * [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] – '''Madam''' | ||
| Linia 19: | Linia 40: | ||
* [[Wojciech Dmochowski]] – '''Lester''' | * [[Wojciech Dmochowski]] – '''Lester''' | ||
* [[Robert Tondera]] – '''Papcio''' | * [[Robert Tondera]] – '''Papcio''' | ||
* [[Izabella Bukowska|Iza Bukowska]] – '''Pani Łapka''' | * [[Izabella Bukowska-Chądzyńska|Iza Bukowska]] – | ||
** '''Pani Łapka''', | |||
** '''Trixie''' <small>(odc. 38)</small> | |||
* [[Cezary Kwieciński]] – '''Maciek''' | * [[Cezary Kwieciński]] – '''Maciek''' | ||
* [[Elżbieta Kijowska-Rozen|Elżbieta Kijowska]] – '''Sowa''' <small>(odc. 33)</small> | |||
i inni | |||
'''Lektor''': [[Andrzej Leszczyński]] | '''Lektor''': [[Andrzej Leszczyński]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="12%"|Premiera | |||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| '''' | |||
| ''You Can't Teach A New Dog Old Tricks'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| '''' | |||
| ''Lester Loses His Voice'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| '''' | |||
| ''The Grass Is Always Greener'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| '''' | |||
| ''Keeping Quiet'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| '''' | |||
| ''Petal and Gogo Fall Out'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| '''' | |||
| ''To Catch a Thief'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| '''' | |||
| ''The Important Visitors'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| '''' | |||
| ''Greedy Goat'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| '''' | |||
| ''Lester the Leader'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| '''' | |||
| ''Driving Miss Petal'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| '''' | |||
| ''Best in Show'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| '''' | |||
| ''40 Winks'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| '''' | |||
| ''Hot and Sticky Day'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| '''' | |||
| ''He's Got to Go'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| '''' | |||
| ''Recycling Proficiency Test'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| '''' | |||
| ''Hide & Seek'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| '''' | |||
| ''Going Camping'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| '''' | |||
| ''Touch the Sky'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30.04.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| '''' | |||
| ''What's Up Ducks?'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01.05.2009 | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| '''' | |||
| ''Who's Afraid of the Windy Wolf?'' | |||
|- | |||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA ''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| '''' | |||
| ''Summer Fete'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| '''' | |||
| ''What's that smell?'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| '''' | |||
| ''Great Eggspectations'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| '''' | |||
| ''Pink Play Pen'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| '''' | |||
| ''Hide a Donkey'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| '''' | |||
| ''Gobos Imaginary Friend'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| '''' | |||
| ''Hidden Piglet'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| '''' | |||
| ''Gobo gets hiccups'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| '''' | |||
| ''Giant Sunflower Seeds'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| '''' | |||
| ''Oink Factor'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| '''' | |||
| ''Vegetable Thief'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| '''' | |||
| ''Dash's birthday surprise'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| '''' | |||
| ''Quiz Wizard'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| '''' | |||
| ''Runaway Rubbish'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| '''' | |||
| ''Butter Fingers'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| '''' | |||
| ''Adventures of Petal'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| '''' | |||
| ''Brave Star'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| '''' | |||
| ''Pampered Pooch'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| '''' | |||
| ''Baby Sitters'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|40 | |||
| '''' | |||
| ''Pigs Might Fly'' | |||
|- | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
Aktualna wersja na dzień 00:03, 17 kwi 2022
| Tytuł | Wesoła farma |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Big Barn Farm |
| Gatunek | edukacyjny |
| Kraj produkcji | Wielka Brytania |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | BBC CBeebies |
| Lata produkcji | 2008-2010 |
| Data premiery dubbingu | 6 kwietnia 2009 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 40 z 40 |
Wesoła farma (ang. Big Barn Farm, 2008-2010) – brytyjski serial fabularny, którego bohaterami jest grupka zwierząt, żyjących na farmie.
40-odcinkowy serial emitowany w Polsce na kanale BBC CBeebies od 6 kwietnia 2009 roku.
Fabuła
W każdym odcinku śledzimy zabawne przygody żyjących na farmie zwierząt. O świecie widzianym swoimi oczami opowiedzą nam: świnka, koziołek, osiołek i mały labrador. Połączenie materiałów filmowych i animacji nadaje serialowi niepowtarzalny charakter.
Źródło: Teleman.pl
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie BBC Worldwide – START INTERNATIONAL POLSKA
Reżyseria: Marek Klimczuk
Dialogi polskie:
- Piotr Radziwiłowicz (odc. 1-20),
- Anna Niedźwiecka (odc. 21),
- Jakub Osiński (odc. 22-40)
Dźwięk i montaż: Hanna Makowska
Kierownictwo produkcji: Anna Krajewska
Udział wzięli:
- Leszek Zduń – Narrator
- Anna Sztejner – Gobo
- Brygida Turowska – Rózia
- Joanna Pach – Urwis
- Jakub Szydłowski – Hops
- Anna Apostolakis – Madam
- Agnieszka Kunikowska – Pani Ryjek
- Wojciech Dmochowski – Lester
- Robert Tondera – Papcio
- Iza Bukowska –
- Pani Łapka,
- Trixie (odc. 38)
- Cezary Kwieciński – Maciek
- Elżbieta Kijowska – Sowa (odc. 33)
i inni
Lektor: Andrzej Leszczyński
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 06.04.2009 | 01 | ' | You Can't Teach A New Dog Old Tricks |
| 07.04.2009 | 02 | ' | Lester Loses His Voice |
| 08.04.2009 | 03 | ' | The Grass Is Always Greener |
| 09.04.2009 | 04 | ' | Keeping Quiet |
| 10.04.2009 | 05 | ' | Petal and Gogo Fall Out |
| 13.04.2009 | 06 | ' | To Catch a Thief |
| 14.04.2009 | 07 | ' | The Important Visitors |
| 15.04.2009 | 08 | ' | Greedy Goat |
| 16.04.2009 | 09 | ' | Lester the Leader |
| 17.04.2009 | 10 | ' | Driving Miss Petal |
| 20.04.2009 | 11 | ' | Best in Show |
| 21.04.2009 | 12 | ' | 40 Winks |
| 22.04.2009 | 13 | ' | Hot and Sticky Day |
| 23.04.2009 | 14 | ' | He's Got to Go |
| 24.04.2009 | 15 | ' | Recycling Proficiency Test |
| 27.04.2009 | 16 | ' | Hide & Seek |
| 28.04.2009 | 17 | ' | Going Camping |
| 29.04.2009 | 18 | ' | Touch the Sky |
| 30.04.2009 | 19 | ' | What's Up Ducks? |
| 01.05.2009 | 20 | ' | Who's Afraid of the Windy Wolf? |
| SERIA DRUGA | |||
| 21 | ' | Summer Fete | |
| 22 | ' | What's that smell? | |
| 23 | ' | Great Eggspectations | |
| 24 | ' | Pink Play Pen | |
| 25 | ' | Hide a Donkey | |
| 26 | ' | Gobos Imaginary Friend | |
| 27 | ' | Hidden Piglet | |
| 28 | ' | Gobo gets hiccups | |
| 29 | ' | Giant Sunflower Seeds | |
| 30 | ' | Oink Factor | |
| 31 | ' | Vegetable Thief | |
| 32 | ' | Dash's birthday surprise | |
| 33 | ' | Quiz Wizard | |
| 34 | ' | Runaway Rubbish | |
| 35 | ' | Butter Fingers | |
| 36 | ' | Adventures of Petal | |
| 37 | ' | Brave Star | |
| 38 | ' | Pampered Pooch | |
| 39 | ' | Baby Sitters | |
| 40 | ' | Pigs Might Fly | |
Linki zewnętrzne
- Wesoła farma w polskiej Wikipedii
