He-Man i panowie wszechświata: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Utworzono nową stronę "{{Serial2 |tytuł=He-Man i panowie wszechświata |tytuł oryginalny=He-Man and the Masters of the Universe |plakat= |gatunek=animowany, akcji |kraj=Stany Zjednoczone |język=angielski |stacja= TVN |lata produkcji=1983-1987 |data premiery=<!--2000/2001--> }}'''He-Man i panowie wszechświata''' (ang. '' He-Man And The Masters Of The Universe'', 1983-1987) – amerykański serial animowany. Serial w Polsce był emitowany na antenie TVNu, początkowo z lek…" |
m poprawki |
||
| (Nie pokazano 11 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
|kraj=Stany Zjednoczone | |kraj=Stany Zjednoczone | ||
|język=angielski | |język=angielski | ||
|stacja= [[TVN]] | |stacja=[[TVN]] | ||
|lata produkcji=1983-1987 | |lata produkcji=1983-1987 | ||
|data premiery= | |data premiery=[[2000]] | ||
|odcinki=? ze 130 | |||
}} | |||
: ''Ten artykuł jest o serialu animowanym z 1983 roku. Możesz także szukać serialu animowanego [[He-Man i Władcy Wszechświata (serial animowany 2002)|z 2002 roku]] oraz [[He-Man i Władcy Wszechświata (serial animowany 2021)|z 2021 roku]].'' | |||
'''He-Man i panowie wszechświata''' (ang. '' He-Man And The Masters Of The Universe'', 1983-1987) – amerykański serial animowany. | |||
Serial w Polsce był emitowany na antenie [[TVN]]u, początkowo z lektorem (pod tytułem ''He-Man i władcy wszechświata''), po pewnym czasie wersja z lektorem została zastąpiona wersją z dubbingiem. | Serial w Polsce był emitowany na antenie [[TVN]]u, początkowo z lektorem (pod tytułem ''He-Man i władcy wszechświata''), po pewnym czasie wersja z lektorem została zastąpiona wersją z dubbingiem. | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': [[Master Film|MASTER FILM]] na zlecenie TVN <br /> | '''Wersja polska''': [[Master Film|MASTER FILM]] na zlecenie TVN<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Wojciech Szymański]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Wojciech Szymański]]<br /> | ||
'''Dialogi''': [[Joanna Klimkiewicz]] | '''Dialogi''': [[Joanna Klimkiewicz]]<!-- <small>(odc. 27, 29-30, 32, 34, 36, 38, 42, 44, 48)</small>--><br /> | ||
'''Dźwięk''': [[Dariusz Stanek]]<br /> | '''Dźwięk''': [[Dariusz Stanek]]<br /> | ||
'''Montaż''': [[Agnieszka Kołodziejczyk]]< | '''Montaż''': | ||
* [[Krzysztof Rustecki]] <small>(odc. 27, 29-30)</small>, | |||
* [[Agnieszka Kołodziejczyk]] <small>(odc. 32, 34, 36, 38, 42, 44, 48)</small> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Dariusz Falana]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Dariusz Falana]]<br /> | ||
'''Wystąpili''': | '''Wystąpili''': | ||
* [[Iwona Rulewicz]] – '''Teela''' | * [[Iwona Rulewicz]] – '''Teela''' | ||
* [[Brygida Turowska]] – '''Czarodziejka''' | |||
* [[Mirosław Konarowski]] – '''Książę Adam / He-Man''' | * [[Mirosław Konarowski]] – '''Książę Adam / He-Man''' | ||
* [[Cezary Kwieciński]] – '''Orko''' | * [[Cezary Kwieciński]] – '''Orko''' | ||
* [[Dariusz Odija]] – '''Kotek / Bojowy Kot''' | |||
* [[Wojciech Machnicki]] – '''Król Randal''' | * [[Wojciech Machnicki]] – '''Król Randal''' | ||
* [[Sławomir Pacek]] – '''Wojownik''' | * [[Ewa Kania]] – '''Królowa Marlena''' | ||
''' | * [[Robert Tondera]] – | ||
* [[ | ** '''Szkieletor''', | ||
** '''Trolle''' <small>(odc. 34)</small> | |||
* [[Włodzimierz Bednarski]] – '''Tauron Wojownik''' <small>(odc. 27)</small> | |||
* [[Wojciech Szymański]] – | |||
** '''Wujek Mędrek''' <small>(odc. 27)</small>, | |||
** '''Mistrz Alan''' <small>(odc. 30)</small>, | |||
** '''Zodac''' <small>(odc. 36)</small>, | |||
** '''Aremesh''' <small>(odc. 48)</small> | |||
* [[Jan Janga-Tomaszewski]] – '''Duncan / Wojownik''' <small>(odc. 29-30, 32, 34, 44, 48)</small> | |||
* [[Jacek Mikołajczak]] – | |||
** '''Bestior''' <small>(odc. 29, 36, 44, 48)</small>, | |||
** '''Granamyr''' <small>(odc. 34)</small>, | |||
** '''Szczęka''' <small>(odc. 42)</small> | |||
* [[Krzysztof Zakrzewski]] – | |||
** '''Morśniak''' <small>(odc. 29, 32, 36, 42)</small>, | |||
** '''Nieboklon''' <small>(odc. 34)</small> | |||
* [[Paweł Szczesny]] – | |||
** '''Tri-Klop''' <small>(odc. 29)</small>, | |||
** '''Kapitan''' <small>(odc. 32)</small>, | |||
** '''Danavas''' <small>(odc. 38)</small> | |||
* [[Adam Bauman]] – | |||
** '''Ram Man''' <small>(odc. 30)</small> | |||
** '''Hovar''' <small>(odc. 32)</small>, | |||
* [[Filip Dominik]] – '''Justin''' <small>(odc. 32)</small> | |||
* [[Henryk Łapiński]] – '''Tulamor''' <small>(odc. 34)</small> | |||
* [[Lucyna Malec]] – '''Chuck''' <small>(odc. 42)</small> | |||
* [[Andrzej Arciszewski]] – '''Dziadek Chucka''' <small>(odc. 42)</small> | |||
* [[Sławomir Pacek]] – | |||
** '''Duncan / Wojownik''' <small>(odc. 42)</small>, | |||
** '''Szczęka''' <small>(odc. 44)</small> | |||
* [[Monika Kwiatkowska]] – '''Śnieżynka''' <small>(odc. 44)</small> | |||
* [[Zbigniew Konopka]] – '''Lódlord''' <small>(odc. 44)</small><!-- | |||
* [[Ewa Serwa]] – '''Złolina''' <small>(odc. 48)</small>--> | |||
i inni | i inni | ||
'''Lektor''': [[Dariusz Odija]] | '''Lektor''': [[Dariusz Odija]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="10%"|№ | |||
!width="45%"|Tytuł polski | |||
!width="45%"|Tytuł angielski | |||
|- | |||
| colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|001 | |||
| '' | |||
| ''The Cosmic Comet'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|002 | |||
| '' | |||
| ''The Shaping Staff'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|003 | |||
| '' | |||
| ''Disappearing Act'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|004 | |||
| '' | |||
| ''Diamond Ray of Disappearance'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|005 | |||
| '' | |||
| ''She-Demon of Phantos'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|006 | |||
| '' | |||
| ''Teela’s Quest'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|007 | |||
| '' | |||
| ''The Curse of the Spellstone'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|008 | |||
| '' | |||
| ''The Time Corridor'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|009 | |||
| '' | |||
| ''The Dragon Invasion'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|010 | |||
| '' | |||
| ''A Friend in Need'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|011 | |||
| '' | |||
| ''Masks of Power'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|012 | |||
| '' | |||
| ''Evil-Lyn’s Plot'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|013 | |||
| '' | |||
| ''Like Father, Like Daughter'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|014 | |||
| '' | |||
| ''Colossor Awakes'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|015 | |||
| '' | |||
| ''A Beastly Sideshow'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|016 | |||
| '' | |||
| ''Reign of the Monster'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|017 | |||
| '' | |||
| ''Daimar the Demon'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|018 | |||
| '' | |||
| ''Creatures from the Tar Swamp'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|019 | |||
| '' | |||
| ''Quest for He-Man'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|020 | |||
| '' | |||
| ''Dawn of Dragoon'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|021 | |||
| '' | |||
| ''The Royal Cousin'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|022 | |||
| '' | |||
| ''Song of Celice'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|023 | |||
| '' | |||
| ''The Return of Orko’s Uncle'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|024 | |||
| '' | |||
| ''Wizard of Stone Mountain'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|025 | |||
| '' | |||
| ''Evilseed'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|026 | |||
| '' | |||
| ''Ordeal in the Darklands'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|027 | |||
| ''Ukochany wujek Orko'' | |||
| ''Orko’s Favorite Uncle'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|028 | |||
| '' | |||
| ''The Defection'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|029 | |||
| ''Rozterki Adama'' | |||
| ''Prince Adam No More'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|030 | |||
| ''Zdobycie Posępnego Czerepu'' | |||
| ''The Taking of Grayskull'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|031 | |||
| '' | |||
| ''A Tale of Two Cities'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|032 | |||
| ''Walka o oscylator'' | |||
| ''Search for the VHO'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|033 | |||
| '' | |||
| ''The Starchild'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|034 | |||
| ''Prezent dla smoka'' | |||
| ''The Dragon’s Gift'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|035 | |||
| '' | |||
| ''The Sleepers Awaken'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|036 | |||
| ''Poszukiwania'' | |||
| ''The Search'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|037 | |||
| '' | |||
| ''It’s Not My Fault'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|038 | |||
| ''Dolina mocy'' | |||
| ''Valley of Power'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|039 | |||
| '' | |||
| ''Trouble in Arcadia'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|040 | |||
| '' | |||
| ''House of Shokoti Part I'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|041 | |||
| '' | |||
| ''House of Shokoti Part II'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|042 | |||
| ''Dawna przysięga'' | |||
| ''Double Edged Sword'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|043 | |||
| '' | |||
| ''The Mystery of Man-E-Faces'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|044 | |||
| ''Kraina lodu'' | |||
| ''The Region of Ice'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|045 | |||
| '' | |||
| ''Orko’s Missing Magic'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|046 | |||
| '' | |||
| ''Eternal Darkness'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|047 | |||
| '' | |||
| ''Keeper of the Ancient Ruins'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|048 | |||
| ''Zło powraca'' | |||
| ''Return of Evil'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|049 | |||
| '' | |||
| ''Return of the Gryphon'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|050 | |||
| '' | |||
| ''Temple of the Sun'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|051 | |||
| '' | |||
| ''City Beneath the Sea'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|052 | |||
| '' | |||
| ''Teela’s Trial'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|053 | |||
| '' | |||
| ''Dree Elle’s Return'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|054 | |||
| '' | |||
| ''Game Plan'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|055 | |||
| '' | |||
| ''Eye of the Beholder'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|056 | |||
| '' | |||
| ''Quest for the Sword'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|057 | |||
| '' | |||
| ''Castle of Heroes'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|058 | |||
| '' | |||
| ''The Once and Future Duke'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|059 | |||
| '' | |||
| ''The Witch and the Warrior'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|060 | |||
| '' | |||
| ''The Return of Granamyr'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|061 | |||
| '' | |||
| ''Pawns of the Game Master'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|062 | |||
| '' | |||
| ''Golden Disks of Knowledge'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|063 | |||
| '' | |||
| ''The Huntsman'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|064 | |||
| '' | |||
| ''The Remedy'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|065 | |||
| '' | |||
| ''The Heart of a Giant'' | |||
|- | |||
| colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|066 | |||
| '' | |||
| ''The Cat and the Spider'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|067 | |||
| '' | |||
| ''The Energy Beast'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|068 | |||
| '' | |||
| ''Day of the Machines'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|069 | |||
| '' | |||
| ''The Gamesman'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|070 | |||
| '' | |||
| ''Fisto’s Forest'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|071 | |||
| '' | |||
| ''The Rarest Gift of All'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|072 | |||
| '' | |||
| ''The Great Books Mystery'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|073 | |||
| '' | |||
| ''Origin of the Sorceress'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|074 | |||
| '' | |||
| ''Island of Fear'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|075 | |||
| '' | |||
| ''To Save Skeletor'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|076 | |||
| '' | |||
| ''The Ice Age Cometh'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|077 | |||
| '' | |||
| ''Trouble in Trolla'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|078 | |||
| '' | |||
| ''Betrayal of Stratos'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|079 | |||
| '' | |||
| ''Disappearing Dragons'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|080 | |||
| '' | |||
| ''The Shadow of Skeletor'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|081 | |||
| '' | |||
| ''The Arena'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|082 | |||
| '' | |||
| ''Attack from Below'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|083 | |||
| '' | |||
| ''Into the Abyss'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|084 | |||
| '' | |||
| ''Fraidy Cat'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|085 | |||
| '' | |||
| ''The Rainbow Warrior'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|086 | |||
| '' | |||
| ''A Trip to Morainia'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|087 | |||
| '' | |||
| ''Things That Go Bump in the Night'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|088 | |||
| '' | |||
| ''Three on a Dare'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|089 | |||
| '' | |||
| ''Just a Little Lie'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|090 | |||
| '' | |||
| ''One for All'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|091 | |||
| '' | |||
| ''Jacob and the Widgets'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|092 | |||
| '' | |||
| ''The Littlest Giant'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|093 | |||
| '' | |||
| ''Trouble’s Middle Name'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|094 | |||
| '' | |||
| ''Journey to Stone City'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|095 | |||
| '' | |||
| ''A Bird in the Hand'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|096 | |||
| '' | |||
| ''BattleCat'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|097 | |||
| '' | |||
| ''The Time Wheel'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|098 | |||
| '' | |||
| ''Search for the Past'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|099 | |||
| '' | |||
| ''Hunt for He-Man'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|100 | |||
| '' | |||
| ''The Greatest Show on Eternia'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|101 | |||
| '' | |||
| ''Not so Blind'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|102 | |||
| '' | |||
| ''Revenge is Never Sweet'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|103 | |||
| '' | |||
| ''The Good Shall Survive'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|104 | |||
| '' | |||
| ''The Secret of Grayskull'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|105 | |||
| '' | |||
| ''No Job too Small'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|106 | |||
| '' | |||
| ''The Bitter Rose'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|107 | |||
| '' | |||
| ''The Gambler'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|108 | |||
| '' | |||
| ''Teela’s Triumph'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|109 | |||
| '' | |||
| ''Orko’s New Friend'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|110 | |||
| '' | |||
| ''The Problem with Power'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|111 | |||
| '' | |||
| ''Double Trouble'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|112 | |||
| '' | |||
| ''The Eternia Flower'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|113 | |||
| '' | |||
| ''Happy Birthday Roboto'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|114 | |||
| '' | |||
| ''Battle of the Dragons'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|115 | |||
| '' | |||
| ''Time Doesn’t Fly'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|116 | |||
| '' | |||
| ''Here, There, Skeletors Everywhere'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|117 | |||
| '' | |||
| ''Beauty and the Beast'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|118 | |||
| '' | |||
| ''Orko’s Return'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|119 | |||
| '' | |||
| ''Visitors From Earth'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|120 | |||
| '' | |||
| ''Monster on the Mountain'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|121 | |||
| '' | |||
| ''The Magic Falls'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|122 | |||
| '' | |||
| ''Search for a Son'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|123 | |||
| '' | |||
| ''Mistaken Identity'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|124 | |||
| '' | |||
| ''The Toy Maker'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|125 | |||
| '' | |||
| ''Bargain with Evil'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|126 | |||
| '' | |||
| ''Capture the Comet Keeper'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|127 | |||
| '' | |||
| ''The Ancient Mirror of Avathar'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|128 | |||
| '' | |||
| ''The Games'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|129 | |||
| '' | |||
| ''To Save the Creatures'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|130 | |||
| '' | |||
| ''The Cold Zone'' | |||
|- | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* {{Wikipedia|He-Man i władcy wszechświata (serial animowany 1983)}} | * {{Wikipedia|He-Man i władcy wszechświata (serial animowany 1983)}} | ||
* {{Filmweb|film|176115}} | * {{Filmweb|film|176115}} | ||
[[Kategoria: Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 22:22, 5 lut 2025
| Tytuł | He-Man i panowie wszechświata |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | He-Man and the Masters of the Universe |
| Gatunek | animowany, akcji |
| Kraj produkcji | Stany Zjednoczone |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | TVN |
| Lata produkcji | 1983-1987 |
| Data premiery dubbingu | 2000 |
| Wyemitowane odcinki | ? ze 130 |
- Ten artykuł jest o serialu animowanym z 1983 roku. Możesz także szukać serialu animowanego z 2002 roku oraz z 2021 roku.
He-Man i panowie wszechświata (ang. He-Man And The Masters Of The Universe, 1983-1987) – amerykański serial animowany.
Serial w Polsce był emitowany na antenie TVNu, początkowo z lektorem (pod tytułem He-Man i władcy wszechświata), po pewnym czasie wersja z lektorem została zastąpiona wersją z dubbingiem.
Wersja polska
Wersja polska: MASTER FILM na zlecenie TVN
Reżyseria: Wojciech Szymański
Dialogi: Joanna Klimkiewicz
Dźwięk: Dariusz Stanek
Montaż:
- Krzysztof Rustecki (odc. 27, 29-30),
- Agnieszka Kołodziejczyk (odc. 32, 34, 36, 38, 42, 44, 48)
Kierownictwo produkcji: Dariusz Falana
Wystąpili:
- Iwona Rulewicz – Teela
- Brygida Turowska – Czarodziejka
- Mirosław Konarowski – Książę Adam / He-Man
- Cezary Kwieciński – Orko
- Dariusz Odija – Kotek / Bojowy Kot
- Wojciech Machnicki – Król Randal
- Ewa Kania – Królowa Marlena
- Robert Tondera –
- Szkieletor,
- Trolle (odc. 34)
- Włodzimierz Bednarski – Tauron Wojownik (odc. 27)
- Wojciech Szymański –
- Wujek Mędrek (odc. 27),
- Mistrz Alan (odc. 30),
- Zodac (odc. 36),
- Aremesh (odc. 48)
- Jan Janga-Tomaszewski – Duncan / Wojownik (odc. 29-30, 32, 34, 44, 48)
- Jacek Mikołajczak –
- Bestior (odc. 29, 36, 44, 48),
- Granamyr (odc. 34),
- Szczęka (odc. 42)
- Krzysztof Zakrzewski –
- Morśniak (odc. 29, 32, 36, 42),
- Nieboklon (odc. 34)
- Paweł Szczesny –
- Tri-Klop (odc. 29),
- Kapitan (odc. 32),
- Danavas (odc. 38)
- Adam Bauman –
- Ram Man (odc. 30)
- Hovar (odc. 32),
- Filip Dominik – Justin (odc. 32)
- Henryk Łapiński – Tulamor (odc. 34)
- Lucyna Malec – Chuck (odc. 42)
- Andrzej Arciszewski – Dziadek Chucka (odc. 42)
- Sławomir Pacek –
- Duncan / Wojownik (odc. 42),
- Szczęka (odc. 44)
- Monika Kwiatkowska – Śnieżynka (odc. 44)
- Zbigniew Konopka – Lódlord (odc. 44)
i inni
Lektor: Dariusz Odija
Spis odcinków
| № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 001 | The Cosmic Comet | |
| 002 | The Shaping Staff | |
| 003 | Disappearing Act | |
| 004 | Diamond Ray of Disappearance | |
| 005 | She-Demon of Phantos | |
| 006 | Teela’s Quest | |
| 007 | The Curse of the Spellstone | |
| 008 | The Time Corridor | |
| 009 | The Dragon Invasion | |
| 010 | A Friend in Need | |
| 011 | Masks of Power | |
| 012 | Evil-Lyn’s Plot | |
| 013 | Like Father, Like Daughter | |
| 014 | Colossor Awakes | |
| 015 | A Beastly Sideshow | |
| 016 | Reign of the Monster | |
| 017 | Daimar the Demon | |
| 018 | Creatures from the Tar Swamp | |
| 019 | Quest for He-Man | |
| 020 | Dawn of Dragoon | |
| 021 | The Royal Cousin | |
| 022 | Song of Celice | |
| 023 | The Return of Orko’s Uncle | |
| 024 | Wizard of Stone Mountain | |
| 025 | Evilseed | |
| 026 | Ordeal in the Darklands | |
| 027 | Ukochany wujek Orko | Orko’s Favorite Uncle |
| 028 | The Defection | |
| 029 | Rozterki Adama | Prince Adam No More |
| 030 | Zdobycie Posępnego Czerepu | The Taking of Grayskull |
| 031 | A Tale of Two Cities | |
| 032 | Walka o oscylator | Search for the VHO |
| 033 | The Starchild | |
| 034 | Prezent dla smoka | The Dragon’s Gift |
| 035 | The Sleepers Awaken | |
| 036 | Poszukiwania | The Search |
| 037 | It’s Not My Fault | |
| 038 | Dolina mocy | Valley of Power |
| 039 | Trouble in Arcadia | |
| 040 | House of Shokoti Part I | |
| 041 | House of Shokoti Part II | |
| 042 | Dawna przysięga | Double Edged Sword |
| 043 | The Mystery of Man-E-Faces | |
| 044 | Kraina lodu | The Region of Ice |
| 045 | Orko’s Missing Magic | |
| 046 | Eternal Darkness | |
| 047 | Keeper of the Ancient Ruins | |
| 048 | Zło powraca | Return of Evil |
| 049 | Return of the Gryphon | |
| 050 | Temple of the Sun | |
| 051 | City Beneath the Sea | |
| 052 | Teela’s Trial | |
| 053 | Dree Elle’s Return | |
| 054 | Game Plan | |
| 055 | Eye of the Beholder | |
| 056 | Quest for the Sword | |
| 057 | Castle of Heroes | |
| 058 | The Once and Future Duke | |
| 059 | The Witch and the Warrior | |
| 060 | The Return of Granamyr | |
| 061 | Pawns of the Game Master | |
| 062 | Golden Disks of Knowledge | |
| 063 | The Huntsman | |
| 064 | The Remedy | |
| 065 | The Heart of a Giant | |
| SERIA DRUGA | ||
| 066 | The Cat and the Spider | |
| 067 | The Energy Beast | |
| 068 | Day of the Machines | |
| 069 | The Gamesman | |
| 070 | Fisto’s Forest | |
| 071 | The Rarest Gift of All | |
| 072 | The Great Books Mystery | |
| 073 | Origin of the Sorceress | |
| 074 | Island of Fear | |
| 075 | To Save Skeletor | |
| 076 | The Ice Age Cometh | |
| 077 | Trouble in Trolla | |
| 078 | Betrayal of Stratos | |
| 079 | Disappearing Dragons | |
| 080 | The Shadow of Skeletor | |
| 081 | The Arena | |
| 082 | Attack from Below | |
| 083 | Into the Abyss | |
| 084 | Fraidy Cat | |
| 085 | The Rainbow Warrior | |
| 086 | A Trip to Morainia | |
| 087 | Things That Go Bump in the Night | |
| 088 | Three on a Dare | |
| 089 | Just a Little Lie | |
| 090 | One for All | |
| 091 | Jacob and the Widgets | |
| 092 | The Littlest Giant | |
| 093 | Trouble’s Middle Name | |
| 094 | Journey to Stone City | |
| 095 | A Bird in the Hand | |
| 096 | BattleCat | |
| 097 | The Time Wheel | |
| 098 | Search for the Past | |
| 099 | Hunt for He-Man | |
| 100 | The Greatest Show on Eternia | |
| 101 | Not so Blind | |
| 102 | Revenge is Never Sweet | |
| 103 | The Good Shall Survive | |
| 104 | The Secret of Grayskull | |
| 105 | No Job too Small | |
| 106 | The Bitter Rose | |
| 107 | The Gambler | |
| 108 | Teela’s Triumph | |
| 109 | Orko’s New Friend | |
| 110 | The Problem with Power | |
| 111 | Double Trouble | |
| 112 | The Eternia Flower | |
| 113 | Happy Birthday Roboto | |
| 114 | Battle of the Dragons | |
| 115 | Time Doesn’t Fly | |
| 116 | Here, There, Skeletors Everywhere | |
| 117 | Beauty and the Beast | |
| 118 | Orko’s Return | |
| 119 | Visitors From Earth | |
| 120 | Monster on the Mountain | |
| 121 | The Magic Falls | |
| 122 | Search for a Son | |
| 123 | Mistaken Identity | |
| 124 | The Toy Maker | |
| 125 | Bargain with Evil | |
| 126 | Capture the Comet Keeper | |
| 127 | The Ancient Mirror of Avathar | |
| 128 | The Games | |
| 129 | To Save the Creatures | |
| 130 | The Cold Zone | |
Linki zewnętrzne
- He-Man i panowie wszechświata w polskiej Wikipedii
- He-Man i panowie wszechświata w bazie filmweb.pl
