Pamiętnik Chrumasa: Różnice pomiędzy wersjami
mNie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 4 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
|język=polski | |język=polski | ||
|platforma=YouTube – Program dla szkół | |platforma=YouTube – Program dla szkół | ||
|lata produkcji=2017 | |lata produkcji=2017 – obecnie | ||
|data premiery pl=29 czerwca 2017 | |data premiery pl=29 czerwca 2017 | ||
|sezony=7 z 7 | |sezony=7 z 7 | ||
|odcinki=35 z 35 | |odcinki=<small>główna seria</small>: 35 z 35<br /> <small>odcinki specjalne</small>: 1 z 1 | ||
}} | }} | ||
'''Ekipa Chrumasa''' <small>(seria I)</small> lub '''Pamiętnik Chrumasa''' <small>(serie II-VII)</small> – polski serial edukacyjny, realizowany na potrzeby programu | '''Ekipa Chrumasa''' <small>(seria I)</small> lub '''Pamiętnik Chrumasa''' <small>(serie II-VII)</small> – polski serial edukacyjny, realizowany na potrzeby programu „Owoce i warzywa dla szkół”. | ||
== Fabuła == | |||
„Pamiętnik Chrumasa” to internetowy serial dla dzieci, będący częścią unijnej kampanii “Program dla szkół”. Te zabawne filmiki pokazują dzieciom i rodzicom, dlaczego zdrowe odżywianie jest tak ważne. Do tej pory powstało już blisko 40 odcinków „Pamiętnika Chrumasa”. | |||
Każdy odcinek serialu przedstawia przygody trójki przyjaciół – Chrumasa, Uchola i kozy Mee. W późniejszych odcinkach do ekipy dołącza kotka Miau. Chrumas to sympatyczna świnka, główny bohater serialu. Próbuje odnaleźć równowagę w świecie zdrowego odżywiania, stara się ćwiczyć i przestrzegać zasad zdrowego trybu życia, które wpoili mu rodzice. Nie zawsze jest to łatwe zadanie, szczególnie, gdy jego przyjaciel Uchol, otyły królik, przynosi do szkoły plecak pełen pysznych batoników, a z jego szkolnej szafki aż wysypują się kaloryczne przekąski… | |||
Na szczęście ich koleżanka, koza Mee, próbuje sprowadzić kolegów na dobre tory i zawsze przypomina im i porcji świeżych warzyw i owoców. Paczka przyjaciół w każdym odcinku „Pamiętnika Chrumasa” z pomocą nauczycieli, członków rodziny i znajomych przekonuje się do tego, że warto jeść warzywa i owoce, ponieważ są smaczne, zdrowe, pełne witamin i błonnika. | |||
<small>Oficjalny opis producenta</small> | |||
== Obsada == | == Obsada == | ||
| Linia 34: | Linia 43: | ||
'''Scenariusz''': [[Rafał Skarżycki]], [[Piotr Płachecki]]<br /> | '''Scenariusz''': [[Rafał Skarżycki]], [[Piotr Płachecki]]<br /> | ||
'''Chórki dziecięce''': [[Paulina Dołębska]], [[Joanna Dołębska]], [[Lech Leszczyński]]<br /> | '''Chórki dziecięce''': [[Paulina Dołębska]], [[Joanna Dołębska]], [[Lech Leszczyński]]<br /> | ||
'''Realizacja dźwięku''': [[Błażej Kafarski]], [[Dariusz Podhajski|Darek Podhajski]] | '''Realizacja dźwięku''': [[Błażej Kafarski]], [[Dariusz Podhajski|Darek Podhajski]]<br /> | ||
'''Nagranie dialogów''': [[Głośno Studio|GŁOŚNO]] | |||
'''Lektor''': [[Jarosław Boberek]] | '''Lektor''': [[Jarosław Boberek]] | ||
| Linia 139: | Linia 149: | ||
* [[Maksymilian Michasiów]] – | * [[Maksymilian Michasiów]] – | ||
** '''Kelner Pingwin''' <small>(odc. 30)</small>, | ** '''Kelner Pingwin''' <small>(odc. 30)</small>, | ||
** '''Pies Raptus''' <small>(odc. 32-33)</small> | ** '''Pies Raptus''' <small>(odc. 32-33, S1)</small> | ||
* [[Kamil Pruban]] – | * [[Kamil Pruban]] – | ||
** '''Lis Fris''' <small>(odc. 32-33, 35)</small>, | ** '''Lis Fris''' <small>(odc. 32-33, 35)</small>, | ||
| Linia 150: | Linia 160: | ||
* [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]] – '''Baton''' <small>(odc. 35)</small> | * [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]] – '''Baton''' <small>(odc. 35)</small> | ||
* [[Jakub Wieczorek]] – '''Jabłko''' <small>(odc. 35)</small> | * [[Jakub Wieczorek]] – '''Jabłko''' <small>(odc. 35)</small> | ||
* [[Andrzej Chudy]] – '''Kapitan''' <small>(odc. S1)</small> | |||
'''Scenariusz''': [[Mateusz Motyka]]<br /> | '''Scenariusz''': [[Mateusz Motyka]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Andrzej Usień]]<!-- <small>(odc. 30-31, 33)</small>--><br /> | '''Reżyseria''': [[Andrzej Usień]]<!-- <small>(odc. 30-31, 33)</small>--><br /> | ||
'''Reżyseria dubbingu''': [[Maksymilian Michasiów]]<br /> | '''Reżyseria dubbingu''': [[Maksymilian Michasiów]]<br /> | ||
'''Nagranie dubbingu, miks i mastering dźwięku''': [[Aleksander Cherczyński]] | '''Nagranie dubbingu, miks i mastering dźwięku''': [[Aleksander Cherczyński]] – [[ToStudio|TOSTUDIO]]<br /> | ||
'''Kierownik produkcji''': [[Paulina Albiniak]] | '''Kierownik produkcji''': [[Paulina Albiniak]] | ||
| Linia 160: | Linia 171: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width=" | !width="18%"|Premiera | ||
!width="8%"|№ | !width="8%"|№ | ||
!width=" | !width="62%"|Tytuł polski | ||
!width="12%"|Online | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2017 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''Słodkie złego początki'' | | ''Słodkie złego początki'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=8LAQjAr4-rA YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.07.2017 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''Zombie atakują'' | | ''Zombie atakują'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=5nMvl_dur74 YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.07.2017 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''Podaj... gruszkę!'' | | ''Podaj... gruszkę!'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=MTa1DzRJBEE YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.07.2017 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''Kilka słów do mikrofonu'' | | ''Kilka słów do mikrofonu'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=9qnrBIs9HhM YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.07.2017 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''Podróż w czasie'' | | ''Podróż w czasie'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=kXd7AScLYig YT] | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21.07.2018 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''Wycieczka do mleczarni i wielka miłość Uchola'' | | ''Wycieczka do mleczarni i wielka miłość Uchola'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=hlqycoHobYw YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25.07.2018 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''Chrumas i przyjaciele zakładają ogródki'' | | ''Chrumas i przyjaciele zakładają ogródki'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=E7BGg3aHuO8 YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.07.2018 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''Piknik – niespodzianka dla Miau'' | | ''Piknik – niespodzianka dla Miau'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=FZRsoJLmPtA YT] | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA TRZECIA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.07.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''List miłosny Uchola'' | | ''List miłosny Uchola'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=DEj7sU3jWUQ YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.07.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| ''Konkurs na smaczne hasło'' | | ''Konkurs na smaczne hasło'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=9qez83TxkFQ YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10.07.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''Eko liść'' | | ''Eko liść'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=57G5xmnZG9Y YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.07.2019 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| ''Warsztaty kulinarne „Programu dla szkół”'' | | ''Warsztaty kulinarne „Programu dla szkół”'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=cg689HXbpJI YT] | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA CZWARTA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.06.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| ''Jądro nieczystości'' | | ''Jądro nieczystości'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=nmNK0Ry14nU YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.07.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14 | ||
| ''Szkoła w domu'' | | ''Szkoła w domu'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=FvBYpJLH44s YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.07.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15 | ||
| ''Usterka'' | | ''Usterka'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=4IuW1nnSspM YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15.07.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16 | ||
| ''Zdrowa impreza'' | | ''Zdrowa impreza'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=Iprfaq5onL8 YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22.07.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17 | ||
| ''Zdrowe wyzwanie'' | | ''Zdrowe wyzwanie'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=imCpFZDnCDQ YT] | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIĄTA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18 | ||
| ''Kosmiczna przygoda'' | | ''Kosmiczna przygoda'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=uJsy8bSCgug YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.07.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19 | ||
| ''Dzielny pacjent'' | | ''Dzielny pacjent'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=poj_xYp_8Is YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.07.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20 | ||
| ''Wycieczka do babci'' | | ''Wycieczka do babci'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=B_yQ0IR-8Oc YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.07.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21 | ||
| ''Każdy ma jakiś talent'' | | ''Każdy ma jakiś talent'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=lzV73Z6vl-U YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.07.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22 | ||
| ''Igrzyska sportowe – pchnięcie kulą'' | | ''Igrzyska sportowe – pchnięcie kulą'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=IGBfwqnj6tw YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|31.07.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23 | ||
| ''Cztery pory roku'' | | ''Cztery pory roku'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=Iz1M_TzRfm4 YT] | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA SZÓSTA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.07.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24 | ||
| ''Pole kukurydzy'' | | ''Pole kukurydzy'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=3oF2IP2mm8k YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.07.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25 | ||
| ''W magicznym śnie'' | | ''W magicznym śnie'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=IpQw2QaJ0oQ YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.07.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26 | ||
| ''Namiotowa przygoda'' | | ''Namiotowa przygoda'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=0uwePJtYXa0 YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.07.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27 | ||
| ''Lekcja WF-u'' | | ''Lekcja WF-u'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=YDPmkNt5rAA YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.07.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28 | ||
| ''Rodzeństwo'' | | ''Rodzeństwo'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=dKhYDwwzWHo YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.07.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29 | ||
| ''Wizyta w szklarni'' | | ''Wizyta w szklarni'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=nntlgZRdkD8 YT] | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA SIÓDMA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.07.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30 | ||
| ''Chrupiące kino'' | | ''Chrupiące kino'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=E-DbCKxQoS8 YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.07.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|31 | ||
| ''Straszne historie'' | | ''Straszne historie'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=SoI4VdfW0U4 YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.09.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|32 | ||
| ''Muzyczne wyzwanie'' | | ''Muzyczne wyzwanie'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=83cyDbfUfHY YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.10.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|33 | ||
| ''Apetyt na sztukę'' | | ''Apetyt na sztukę'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=ejpSQQSDMHk YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.10.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|34 | ||
| ''Koszmar Głodomora'' | | ''Koszmar Głodomora'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=LGeIUNYpY1Y YT] | |||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.10.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|35 | ||
| ''Zombie 2.0'' | | ''Zombie 2.0'' | ||
| [https://www.youtube.com/watch?v=vdmgHPYpn9o YT] | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''ODCINKI SPECJALNE''' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|SP1 | |||
| ''Wszyscy na pokład!'' | |||
| [https://www.youtube.com/watch?v=JPghUA3GZMc YT] | |||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | |||
* [https://www.youtube.com/playlist?list=PLQF_cx1t3QI_d6sUYU3F5vv5Aq6uUYftV Odcinki online] | |||
* [https://pamietnikchrumasa.pl Oficjalna strona serialu] | |||
* {{Wikipedia}} | |||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
[[Kategoria:Produkcje polskie]] | [[Kategoria:Produkcje polskie]] | ||
Aktualna wersja na dzień 12:46, 28 lip 2025
| Tytuł | Ekipa Chrumasa / Pamiętnik Chrumasa |
|---|---|
| Gatunek | animowany, edukacyjny |
| Kraj produkcji | Polska |
| Język oryginału | polski |
| Platforma streamingowa | YouTube – Program dla szkół |
| Lata produkcji | 2017 – obecnie |
| Data polskiej premiery | 29 czerwca 2017 |
| Wyemitowane serie |
7 z 7 |
| Wyemitowane odcinki | główna seria: 35 z 35 odcinki specjalne: 1 z 1 |
Ekipa Chrumasa (seria I) lub Pamiętnik Chrumasa (serie II-VII) – polski serial edukacyjny, realizowany na potrzeby programu „Owoce i warzywa dla szkół”.
Fabuła
„Pamiętnik Chrumasa” to internetowy serial dla dzieci, będący częścią unijnej kampanii “Program dla szkół”. Te zabawne filmiki pokazują dzieciom i rodzicom, dlaczego zdrowe odżywianie jest tak ważne. Do tej pory powstało już blisko 40 odcinków „Pamiętnika Chrumasa”.
Każdy odcinek serialu przedstawia przygody trójki przyjaciół – Chrumasa, Uchola i kozy Mee. W późniejszych odcinkach do ekipy dołącza kotka Miau. Chrumas to sympatyczna świnka, główny bohater serialu. Próbuje odnaleźć równowagę w świecie zdrowego odżywiania, stara się ćwiczyć i przestrzegać zasad zdrowego trybu życia, które wpoili mu rodzice. Nie zawsze jest to łatwe zadanie, szczególnie, gdy jego przyjaciel Uchol, otyły królik, przynosi do szkoły plecak pełen pysznych batoników, a z jego szkolnej szafki aż wysypują się kaloryczne przekąski…
Na szczęście ich koleżanka, koza Mee, próbuje sprowadzić kolegów na dobre tory i zawsze przypomina im i porcji świeżych warzyw i owoców. Paczka przyjaciół w każdym odcinku „Pamiętnika Chrumasa” z pomocą nauczycieli, członków rodziny i znajomych przekonuje się do tego, że warto jeść warzywa i owoce, ponieważ są smaczne, zdrowe, pełne witamin i błonnika.
Oficjalny opis producenta
Obsada
Seria I
Wystąpili:
- Julia Kamińska – Koza Mee
- Jarosław Boberek –
- Chrumas,
- Ptak #2,
- Pani Sowa,
- Pracownik szkoły (odc. 3)
- Mirosław Zbrojewicz – Uchol
- Włodek „Paprodziad” Dembowski – Strach na wróble
- Agnieszka Matysiak –
- Mama Uchola (odc. 1),
- Mama Chrumasa (odc. 1),
- Marchewka (odc. 2)
- Jacek Rozenek – Jabłko (odc. 2)
Reżyseria: Tomasz Karelus
Scenariusz: Rafał Skarżycki, Piotr Płachecki
Chórki dziecięce: Paulina Dołębska, Joanna Dołębska, Lech Leszczyński
Realizacja dźwięku: Błażej Kafarski, Darek Podhajski
Nagranie dialogów: GŁOŚNO
Lektor: Jarosław Boberek
Seria II
Udział wzięli:
- Stefan Knothe – Chrumas
- Magdalena Krylik – Koza Mee
- Grzegorz Pawlak – Uchol
- Maciej Jabłoński – Pani Sowa
i inni
Serie III-IV
Udział wzięli:
- Tomasz Kozłowicz – Chrumas
- Janusz German –
- Uchol,
- Szef Jeż (odc. 12)
- Kinga Miśkiewicz – Koza Mee
- Paulina Komenda – Kotka Miau
- Joanna Leszczyńska – Pani Sowa
W pozostałych rolach:
- Stefan Knothe – Dorosły Chrumas (czołówka i tyłówka)
- Sebastian Cybulski –
- Lis Fris (odc. 13, 17),
- Pies Raptus (odc. 14, 16)
- Justyna Gardzińska – Mama Chrumasa (odc. 14)
- Maciej Gajewski – Tata Chrumasa (odc. 15)
Scenariusz i reżyseria: Łukasz Zdanowski
Kierownik produkcji: Maciej Koleśnik
Nagranie dubbingowe: Anna Blachowska, Jan Wroński
Lektor: Robert Cacaj
Seria V
Udział wzięli:
- Tomasz Kozłowicz – Chrumas
- Janusz German – Uchol
- Kinga Miśkiewicz – Koza Mee
- Paulina Komenda – Kotka Miau
- Joanna Leszczyńska – Pani Sowa
W pozostałych rolach:
- Stefan Knothe – Dorosły Chrumas (czołówka i tyłówka)
- Ireneusz Machnicki –
- Kosmonauta Jurij (odc. 18),
- Szef Jeż (odc. 21),
- Kelner Pingwin (odc. 23)
- Maciej Falana – Lis Fris (odc. 18)
- Sebastian Cybulski – Pies Raptus (odc. 19-20, 22)
- Brygida Turowska – Dentystka (odc. 19)
- Hanna Chojnacka-Gościniak – Babcia Mee (odc. 20)
Reżyseria: Rafał Pyszka
Scenariusz: Ewelina Żarczyńska, Kamila Osińska
Kierownik produkcji:
- Jacek Klunder (odc. 18-19),
- Ewelina Żarczyńska (odc. 20-23)
Nagranie dubbingu: Edyta Machnicka – STUDIO REWERS
Lektor: Ireneusz Machnicki
Seria VI
Udział wzięli:
- Tomasz Kozłowicz – Chrumas
- Janusz German – Uchol
- Kinga Miśkiewicz – Koza Mee
- Paulina Komenda – Kotka Miau
- Karolina Liminowicz –
- Pani Sowa,
- Mama Uchola (odc. 28)
W pozostałych rolach:
- Stefan Knothe – Dorosły Chrumas (czołówka i tyłówka)
- Artur Ziajkiewicz –
- Pies Raptus (odc. 25-27),
- Bili (odc. 28),
- Boli (odc. 28)
- Adam Łoniewski – Lis Fris (odc. 26-27)
- Marcin Grzybowski – Pan Rysiek (odc. 27)
- Katarzyna Tokarczyk – Kura kierownik (odc. 29)
Scenariusz: Agnieszka Pocierznicka
Reżyseria: Lech Wilczaszek
Miks i mastering dźwięku: Jarosław Hejmann, Lech Wilczaszek
Nagranie dubbingu: FILM FACTORY STUDIO – WARSZAWA
Lektor: Artur Ziajkiewicz
Seria VII
Udział wzięli:
- Damian Kulec – Chrumas
- Weronika Łukaszewska – Koza Mee
- Paulina Komenda – Kotka Miau
- Szymon Roszak – Uchol
- Anna Apostolakis-Gluzińska –
- Pani Sowa,
- Babcia Mee (odc. 30, 33)
W pozostałych rolach:
- Stefan Knothe – Dorosły Chrumas (czołówka i tyłówka)
- Anna Wodzyńska –
- Mama Chrumasa (odc. 30),
- Marchew (odc. 35)
- Maksymilian Michasiów –
- Kelner Pingwin (odc. 30),
- Pies Raptus (odc. 32-33, S1)
- Kamil Pruban –
- Lis Fris (odc. 32-33, 35),
- Lord Złol (odc. 34)
- Jakub Szydłowski – Wujek Mee (odc. 33)
- Wojan Trocki – Pizza (odc. 34)
- Julia Kołakowska-Bytner –
- Mama Uchola (odc. 34),
- Smakoszka (odc. 34)
- Jan Aleksandrowicz-Krasko – Baton (odc. 35)
- Jakub Wieczorek – Jabłko (odc. 35)
- Andrzej Chudy – Kapitan (odc. S1)
Scenariusz: Mateusz Motyka
Reżyseria: Andrzej Usień
Reżyseria dubbingu: Maksymilian Michasiów
Nagranie dubbingu, miks i mastering dźwięku: Aleksander Cherczyński – TOSTUDIO
Kierownik produkcji: Paulina Albiniak
Lektor: Kamil Pruban
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Online |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 29.06.2017 | 01 | Słodkie złego początki | YT |
| 06.07.2017 | 02 | Zombie atakują | YT |
| 13.07.2017 | 03 | Podaj... gruszkę! | YT |
| 20.07.2017 | 04 | Kilka słów do mikrofonu | YT |
| 27.07.2017 | 05 | Podróż w czasie | YT |
| SERIA DRUGA | |||
| 21.07.2018 | 06 | Wycieczka do mleczarni i wielka miłość Uchola | YT |
| 25.07.2018 | 07 | Chrumas i przyjaciele zakładają ogródki | YT |
| 28.07.2018 | 08 | Piknik – niespodzianka dla Miau | YT |
| SERIA TRZECIA | |||
| 03.07.2019 | 09 | List miłosny Uchola | YT |
| 07.07.2019 | 10 | Konkurs na smaczne hasło | YT |
| 10.07.2019 | 11 | Eko liść | YT |
| 13.07.2019 | 12 | Warsztaty kulinarne „Programu dla szkół” | YT |
| SERIA CZWARTA | |||
| 24.06.2020 | 13 | Jądro nieczystości | YT |
| 01.07.2020 | 14 | Szkoła w domu | YT |
| 08.07.2020 | 15 | Usterka | YT |
| 15.07.2020 | 16 | Zdrowa impreza | YT |
| 22.07.2020 | 17 | Zdrowe wyzwanie | YT |
| SERIA PIĄTA | |||
| 29.06.2021 | 18 | Kosmiczna przygoda | YT |
| 19.07.2021 | 19 | Dzielny pacjent | YT |
| 28.07.2021 | 20 | Wycieczka do babci | YT |
| 29.07.2021 | 21 | Każdy ma jakiś talent | YT |
| 30.07.2021 | 22 | Igrzyska sportowe – pchnięcie kulą | YT |
| 31.07.2021 | 23 | Cztery pory roku | YT |
| SERIA SZÓSTA | |||
| 04.07.2022 | 24 | Pole kukurydzy | YT |
| 06.07.2022 | 25 | W magicznym śnie | YT |
| 08.07.2022 | 26 | Namiotowa przygoda | YT |
| 28.07.2022 | 27 | Lekcja WF-u | YT |
| 29.07.2022 | 28 | Rodzeństwo | YT |
| 30.07.2022 | 29 | Wizyta w szklarni | YT |
| SERIA SIÓDMA | |||
| 07.07.2023 | 30 | Chrupiące kino | YT |
| 19.07.2023 | 31 | Straszne historie | YT |
| 29.09.2023 | 32 | Muzyczne wyzwanie | YT |
| 02.10.2023 | 33 | Apetyt na sztukę | YT |
| 20.10.2023 | 34 | Koszmar Głodomora | YT |
| 20.10.2023 | 35 | Zombie 2.0 | YT |
| ODCINKI SPECJALNE | |||
| 18.06.2024 | SP1 | Wszyscy na pokład! | YT |
Linki zewnętrzne
- Odcinki online
- Oficjalna strona serialu
- Pamiętnik Chrumasa w polskiej Wikipedii
