Naj i Najka: Różnice pomiędzy wersjami
| (Nie pokazano 19 wersji utworzonych przez 5 użytkowników) | |||
| Linia 2: | Linia 2: | ||
|tytuł=Naj i Najka | |tytuł=Naj i Najka | ||
|tytuł oryginalny=Best & Bester | |tytuł oryginalny=Best & Bester | ||
|plakat= | |plakat=Naj i Najka.jpg | ||
|gatunek=animowany | |gatunek=animowany | ||
|kraj=Wielka Brytania, Finlandia, Kanada | |kraj=Wielka Brytania, Finlandia, Kanada | ||
|język=angielski, fiński, norweski, duński | |język=angielski, fiński, norweski, duński | ||
|stacja=[[Nicktoons]] | |stacja=[[Nicktoons]], [[Nickelodeon Polska]] | ||
|platforma=Canal+ Online | |||
|lata produkcji=2022 | |lata produkcji=2022 | ||
|data premiery=9 stycznia [[2023]] | |data premiery=9 stycznia [[2023]] | ||
|sezony=1 z 1 | |sezony=1 z 1 | ||
|odcinki= | |odcinki=26 z 26 | ||
}} | }} | ||
'''Naj i Najka''' (ang. ''Best & Bester'', 2022) – brytyjsko-fińsko-kanadyjski serial animowany. | '''Naj i Najka''' (ang. ''Best & Bester'', 2022) – brytyjsko-fińsko-kanadyjski serial animowany. | ||
| Linia 22: | Linia 23: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': na zlecenie Nickelodeon Polska | '''Wersja polska''': na zlecenie Nickelodeon Polska – [[Master Film|MASTER FILM]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Małgorzata Boratyńska]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Małgorzata Boratyńska]]<br /> | ||
''' | '''Tłumaczenie i dialogi''': [[Agata Mitura]]<br /> | ||
'''Dźwięk i montaż''': [[Paweł Siwiec]] | '''Dźwięk i montaż''': [[Paweł Siwiec]] i [[Krzysztof Podolski]]<br /> | ||
'''Teksty piosenek''': [[Agata Mitura]]<br /> | |||
'''Kierownictwo muzyczne''': [[Adam Krylik]]<br /> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Katarzyna Fijałkowska]]<br /> | '''Kierownictwo produkcji''': [[Katarzyna Fijałkowska]]<br /> | ||
'''Nadzór merytoryczny''': [[Aleksandra Dobrowolska]]<br /> | |||
'''Nadzór merytoryczny''': [[Aleksandra Dobrowolska]] | '''W wersji polskiej udział wzięli''': | ||
''' | |||
* [[Magdalena Herman-Urbańska]] – '''Najka''' | * [[Magdalena Herman-Urbańska]] – '''Najka''' | ||
* [[Maciej Marcin Tomaszewski]] – '''Naj''' | |||
'''W pozostałych rolach''': | |||
* [[Małgorzata Boratyńska]] – '''Kama''' | |||
* [[Jacek Król]] – '''Gość''' <small>(odc. 16b)</small> | |||
* [[Damian Kulec]] – '''Diamondo''' | |||
* [[Katarzyna Łaska|Katarzyna Łaska-Kaczanowska]] | |||
* [[Marta Markowicz-Dziarkowska]] – '''Podmorska Belle''' <small>(odc. 17b)</small> | |||
* [[Szymon Roszak]] – '''Pan Piłka''' | |||
* [[Joanna Sokołowska]] | |||
* [[Brygida Turowska]] | |||
* [[Janusz Wituch]] – '''Pan Smażalski''' <small>(odc. 17a)</small> | |||
* [[Przemysław Wyszyński]] – '''Aro Gatki''' | * [[Przemysław Wyszyński]] – '''Aro Gatki''' | ||
* [[ | '''oraz''': | ||
* [[ | * [[Paulina Raczyło]] – '''Klapka''' | ||
* [[]] – ''' | * [[Zbigniew Konopka]] – '''Koszul Krzyk''' <small>(odc. 4a)</small> | ||
* [[]] – ''' | * [[Dariusz Odija]] – '''Lektor audiobooka''' <small>(odc. 9a)</small> | ||
* [[ | * [[Barbara Kałużna]] – '''B.A.S.I.A.''' <small>(odc. 14b)</small> | ||
* [[ | * [[Dariusz Błażejewski]] – '''Wędzik''' <small>(odc. 15b)</small> | ||
* [[Anna Wodzyńska]] – '''Pani Poważka''' <small>(odc. 15b)</small> | |||
* [[Marek Bocianiak]] – '''Carl''' <small>(odc. 16b)</small> | |||
* [[Łukasz Talik]] | * [[Łukasz Talik]] | ||
* [[ | * [[Wojciech Chorąży]] | ||
* [[ | * [[Adam Krylik]] | ||
* [[ | * [[Monika Pikuła]] | ||
* [[Maciej Kosmala]] | |||
* [[Karolina Kalina-Bulcewicz]] | |||
i inni | i inni | ||
| Linia 47: | Linia 64: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="12%"|Premiera | !width="12%"|Premiera | ||
| Linia 54: | Linia 71: | ||
!width="41%"|Tytuł angielski | !width="41%"|Tytuł angielski | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|09.01.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''Upilnować kaktusa'' | | ''Upilnować kaktusa'' | ||
| ''Cactus Sitting'' | | ''Cactus Sitting'' | ||
| Linia 64: | Linia 81: | ||
| ''Disaster of Hole 2'' | | ''Disaster of Hole 2'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10.01.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''Tylko nie wielbłąd'' | | ''Tylko nie wielbłąd'' | ||
| ''Get the Hump'' | | ''Get the Hump'' | ||
| Linia 72: | Linia 89: | ||
| ''Sing For Your Supper'' | | ''Sing For Your Supper'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|11.01.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''Kluczowa rozgrywka'' | | ''Kluczowa rozgrywka'' | ||
| ''The Big Game'' | | ''The Big Game'' | ||
| Linia 80: | Linia 97: | ||
| ''Mugshot'' | | ''Mugshot'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12.01.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''Koszul Krzyk'' | | ''Koszul Krzyk'' | ||
| ''Get Shirty'' | | ''Get Shirty'' | ||
| Linia 88: | Linia 105: | ||
| ''This Solves Nothing'' | | ''This Solves Nothing'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|13.01.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''Śpij, Najusiu'' | | ''Śpij, Najusiu'' | ||
| ''Rock-a-Bye Besty'' | | ''Rock-a-Bye Besty'' | ||
| Linia 96: | Linia 113: | ||
| ''Shake or Break'' | | ''Shake or Break'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|16.01.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''Macko-płatki'' | | ''Macko-płatki'' | ||
| ''Tenta-Flakes'' | | ''Tenta-Flakes'' | ||
| Linia 104: | Linia 121: | ||
| ''Boss Level'' | | ''Boss Level'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|17.01.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''Piorunujący występ'' | | ''Piorunujący występ'' | ||
| ''Stage Struck'' | | ''Stage Struck'' | ||
| Linia 112: | Linia 129: | ||
| ''Ball Count'' | | ''Ball Count'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|18.01.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''Kubeł marzeń'' | | ''Kubeł marzeń'' | ||
| ''Bucket Pants'' | | ''Bucket Pants'' | ||
| Linia 120: | Linia 137: | ||
| ''Get Your Skate On'' | | ''Get Your Skate On'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|19.01.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''Żadnych spojlerów'' | | ''Żadnych spojlerów'' | ||
| ''Spoiler Alert'' | | ''Spoiler Alert'' | ||
| Linia 128: | Linia 145: | ||
| ''Something Fishy'' | | ''Something Fishy'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|20.01.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| ''Sprawiedliwie'' | | ''Sprawiedliwie'' | ||
| ''Fair Share'' | | ''Fair Share'' | ||
| Linia 136: | Linia 153: | ||
| ''Power Plant'' | | ''Power Plant'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|23.01.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''Nowy przyjaciel'' | | ''Nowy przyjaciel'' | ||
| ''Best Fwends'' | | ''Best Fwends'' | ||
| Linia 144: | Linia 161: | ||
| ''The Trivialist Pursuit'' | | ''The Trivialist Pursuit'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| ''Problem z jajem'' | | ''Problem z jajem'' | ||
| ''Bad Eggs'' | | ''Bad Eggs'' | ||
| Linia 152: | Linia 169: | ||
| ''Out of Bounds'' | | ''Out of Bounds'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|25.01.2023 | ||
| rowspan=2 | | rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| ''Robo-krok'' | | ''Robo-krok'' | ||
| ''Robo Stomp'' | | ''Robo Stomp'' | ||
| Linia 159: | Linia 176: | ||
| ''Leśne poszukiwania'' | | ''Leśne poszukiwania'' | ||
| ''Wood You?'' | | ''Wood You?'' | ||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|01.05.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|14 | |||
| ''Król szachów'' | |||
| ''Chess-a-pult'' | |||
|- | |||
| ''Bystrzaki'' | |||
| ''Smart & Smarter'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|02.05.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|15 | |||
| ''Wyprani'' | |||
| ''Taken to the Cleaners'' | |||
|- | |||
| ''Podwędzone'' | |||
| ''Mugshot'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|03.05.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|16 | |||
| ''Kosmiczna podróż Diamondo'' | |||
| ''In the Sky'' | |||
|- | |||
| ''Stary kumpel'' | |||
| ''Best Buddies'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|04.05.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|17 | |||
| ''Usmażona'' | |||
| ''Donut Disturb'' | |||
|- | |||
| ''Zaklęty amulet'' | |||
| ''The Cursed Amulet'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|05.05.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|18 | |||
| ''Romansidło'' | |||
| ''That’s So Cupid'' | |||
|- | |||
| ''Zapach przyjaźni'' | |||
| ''Buddy Odour'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|08.05.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|19 | |||
| ''Wakacyjny odlot'' | |||
| ''Fight or Flight'' | |||
|- | |||
| ''Pracownik miesiąca'' | |||
| ''Employee of the Month'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|09.05.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|20 | |||
| ''We wnętrzu'' | |||
| ''Stuck Inside'' | |||
|- | |||
| ''Przetrzymana'' | |||
| ''Long Overdue'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|10.05.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|21 | |||
| ''Zwierzyniec'' | |||
| ''Animal Hearts'' | |||
|- | |||
| ''Najlepszewski stwór'' | |||
| ''Beast & Beaster'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|11.05.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|22 | |||
| ''Głosuj na Kamę'' | |||
| ''Rocky the Vote'' | |||
|- | |||
| ''Podrzędny hotel'' | |||
| ''One Star Hotel'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|12.05.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|23 | |||
| ''Promocja zapadliska'' | |||
| ''That Sinkhole Feeling'' | |||
|- | |||
| ''Nowy brat'' | |||
| ''Like a Brother'' | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|15.05.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|24 | |||
| ''Źródło gotówki'' | |||
| ''Funny Money'' | |||
|- | |||
| ''Lepszy shake'' | |||
| ''Shaking Bad'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.05.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|25 | |||
| ''Moc przyciągania'' | |||
| ''Pulling Power'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.05.2023 | |||
| ''Opieka nad domem'' | |||
| ''Home Security'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.05.2023 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#CCE2FF"|26 | |||
| ''Lepszy Dzień – część 1'' | |||
| ''One Better Day – Part 1'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.05.2023 | |||
| ''Lepszy Dzień – część 2'' | |||
| ''One Better Day – Part 2'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 10:17, 26 lis 2025
| Tytuł | Naj i Najka |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Best & Bester |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Wielka Brytania, Finlandia, Kanada |
| Język oryginału | angielski, fiński, norweski, duński |
| Stacja telewizyjna | Nicktoons, Nickelodeon Polska |
| Platforma streamingowa | Canal+ Online |
| Lata produkcji | 2022 |
| Data premiery dubbingu | 9 stycznia 2023 |
| Wyemitowane serie |
1 z 1 |
| Wyemitowane odcinki | 26 z 26 |
Naj i Najka (ang. Best & Bester, 2022) – brytyjsko-fińsko-kanadyjski serial animowany.
Serial w Polsce emitowany na kanale Nicktoons od 9 stycznia 2023 roku.
Fabuła
Widzowie poznają pełne humoru i zwrotów akcji przygody pary bliźniaków, żyjących w alternatywnej rzeczywistości. Ich przyjaciółmi są dziwaczne istoty, takie jak para spodni czy chmurka gazów jelitowych. Każdego dnia Naj i Najka mogą przyjmować inną postać cielesną, co sprawia, że nigdy się nie nudzą.
Źródło: Teleman
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – MASTER FILM
Reżyseria: Małgorzata Boratyńska
Tłumaczenie i dialogi: Agata Mitura
Dźwięk i montaż: Paweł Siwiec i Krzysztof Podolski
Teksty piosenek: Agata Mitura
Kierownictwo muzyczne: Adam Krylik
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska
Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska
W wersji polskiej udział wzięli:
- Magdalena Herman-Urbańska – Najka
- Maciej Marcin Tomaszewski – Naj
W pozostałych rolach:
- Małgorzata Boratyńska – Kama
- Jacek Król – Gość (odc. 16b)
- Damian Kulec – Diamondo
- Katarzyna Łaska-Kaczanowska
- Marta Markowicz-Dziarkowska – Podmorska Belle (odc. 17b)
- Szymon Roszak – Pan Piłka
- Joanna Sokołowska
- Brygida Turowska
- Janusz Wituch – Pan Smażalski (odc. 17a)
- Przemysław Wyszyński – Aro Gatki
oraz:
- Paulina Raczyło – Klapka
- Zbigniew Konopka – Koszul Krzyk (odc. 4a)
- Dariusz Odija – Lektor audiobooka (odc. 9a)
- Barbara Kałużna – B.A.S.I.A. (odc. 14b)
- Dariusz Błażejewski – Wędzik (odc. 15b)
- Anna Wodzyńska – Pani Poważka (odc. 15b)
- Marek Bocianiak – Carl (odc. 16b)
- Łukasz Talik
- Wojciech Chorąży
- Adam Krylik
- Monika Pikuła
- Maciej Kosmala
- Karolina Kalina-Bulcewicz
i inni
Lektor: Dariusz Odija
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 09.01.2023 | 01 | Upilnować kaktusa | Cactus Sitting |
| Dramat przy dołku numer dwa | Disaster of Hole 2 | ||
| 10.01.2023 | 02 | Tylko nie wielbłąd | Get the Hump |
| Burger za jeden numer | Sing For Your Supper | ||
| 11.01.2023 | 03 | Kluczowa rozgrywka | The Big Game |
| Jazda z przeszkodami | Mugshot | ||
| 12.01.2023 | 04 | Koszul Krzyk | Get Shirty |
| Wielka zagadka | This Solves Nothing | ||
| 13.01.2023 | 05 | Śpij, Najusiu | Rock-a-Bye Besty |
| Szybki shake | Shake or Break | ||
| 16.01.2023 | 06 | Macko-płatki | Tenta-Flakes |
| Nowy szef | Boss Level | ||
| 17.01.2023 | 07 | Piorunujący występ | Stage Struck |
| Sprawa piłek | Ball Count | ||
| 18.01.2023 | 08 | Kubeł marzeń | Bucket Pants |
| Najowa strategia | Get Your Skate On | ||
| 19.01.2023 | 09 | Żadnych spojlerów | Spoiler Alert |
| Rybi biznes | Something Fishy | ||
| 20.01.2023 | 10 | Sprawiedliwie | Fair Share |
| Dorodny okaz | Power Plant | ||
| 23.01.2023 | 11 | Nowy przyjaciel | Best Fwends |
| Wymagająca rozgrywka | The Trivialist Pursuit | ||
| 24.01.2023 | 12 | Problem z jajem | Bad Eggs |
| Teren strzeżony | Out of Bounds | ||
| 25.01.2023 | 13 | Robo-krok | Robo Stomp |
| Leśne poszukiwania | Wood You? | ||
| 01.05.2023 | 14 | Król szachów | Chess-a-pult |
| Bystrzaki | Smart & Smarter | ||
| 02.05.2023 | 15 | Wyprani | Taken to the Cleaners |
| Podwędzone | Mugshot | ||
| 03.05.2023 | 16 | Kosmiczna podróż Diamondo | In the Sky |
| Stary kumpel | Best Buddies | ||
| 04.05.2023 | 17 | Usmażona | Donut Disturb |
| Zaklęty amulet | The Cursed Amulet | ||
| 05.05.2023 | 18 | Romansidło | That’s So Cupid |
| Zapach przyjaźni | Buddy Odour | ||
| 08.05.2023 | 19 | Wakacyjny odlot | Fight or Flight |
| Pracownik miesiąca | Employee of the Month | ||
| 09.05.2023 | 20 | We wnętrzu | Stuck Inside |
| Przetrzymana | Long Overdue | ||
| 10.05.2023 | 21 | Zwierzyniec | Animal Hearts |
| Najlepszewski stwór | Beast & Beaster | ||
| 11.05.2023 | 22 | Głosuj na Kamę | Rocky the Vote |
| Podrzędny hotel | One Star Hotel | ||
| 12.05.2023 | 23 | Promocja zapadliska | That Sinkhole Feeling |
| Nowy brat | Like a Brother | ||
| 15.05.2023 | 24 | Źródło gotówki | Funny Money |
| Lepszy shake | Shaking Bad | ||
| 16.05.2023 | 25 | Moc przyciągania | Pulling Power |
| 17.05.2023 | Opieka nad domem | Home Security | |
| 18.05.2023 | 26 | Lepszy Dzień – część 1 | One Better Day – Part 1 |
| 19.05.2023 | Lepszy Dzień – część 2 | One Better Day – Part 2 | |
