Psia ekipa: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
Marti (dyskusja | edycje)
Marti (dyskusja | edycje)
 
(Nie pokazano 39 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
{{Serial2
{{Serial2
|tytuł=Psia ekipa<!-- / Psi Oddział-->
|tytuł=Psia ekipa / Psi Oddział
|tytuł oryginalny=Dog Squad
|tytuł oryginalny=Dog Squad
|plakat=
|plakat=Psia ekipa.jpg
|gatunek=dokumentalny
|gatunek=dokumentalny
|kraj=Wielka Brytania
|kraj=Wielka Brytania
|język=angielski
|język=angielski
|platforma=
|platforma=[[CDA Premium]]
|stacja=[[BBC CBeebies]]
|stacja=[[BBC CBeebies]]
|lata produkcji=2022
|lata produkcji=2022
|data premiery=8 lipca [[2024]]
|data premiery=8 lipca [[2024]]
|sezony=1 z 2
|sezony=3 z 3
|odcinki=10 z 35
|odcinki=55+2 z 55+4
}}
}}
'''Psia ekipa<!-- / Psi Oddział-->''' (ang. ''Dog Squad'', 2022) – brytyjski serial dokumentalny.
'''Psia ekipa''' lub '''Psi Oddział''' (ang. ''Dog Squad'', 2022) – brytyjski serial dokumentalny.


Serial emitowany w Polsce od 8 lipca [[2024]] roku na kanale [[BBC CBeebies]].
Serial emitowany w Polsce od 8 lipca [[2024]] roku na kanale [[BBC CBeebies]].
== Fabuła ==
Labradorka Kika jest przewodniczką niewidomego doktora Amita, a cocker spaniel Diesel towarzyszy niesłyszącemu Ryanowi. Meggy rasy border collie wykonuje misje poszukiwawcze i ratownicze, a nowofundlandka Sylvie pracuje jako psia terapeutka służąca w dogoterapii, gdyż jest łagodna, ma wielkie serce i uwielbia wspierać ludzi, gdy są zmartwieni. Z kolei Tinks, przedstawicielka niewielkiej rozmiarami, ale ogromnej sercem tybetańskiej rasy lhasa apso, pomaga swojej właścicielce poruszającej się na wózku inwalidzkim.
Pełen uroku serial oparty jest na prawdziwych doświadczeniach osób korzystających z pomocy psów asystujących. Łącząc animację z materiałem dokumentalnym, uwrażliwia widzów w wieku przedszkolnym na trudy pracy tych psich bohaterów.
<small>Źródło: [https://satinfo24.pl/kwiecien-na-kanalach-z-portfolio-bbc-studios-6/ SATInfo24.pl]</small>


== Wersja polska ==<!--
== Wersja polska ==<!--
'''Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej''': [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]<br />-->
'''Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej''': [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]<br />-->
'''Wystąpili''':
'''Wystąpili''':
* [[Julia Kołakowska-Bytner]] – '''Kika''' <small>(odc. 1, 4-11)</small>
* [[Julia Kołakowska-Bytner]] – '''Kika''' <small>(odc. 1, 4-55, SP2, SP4)</small>
* [[Michał Podsiadło]] –
* [[Michał Podsiadło]] –
** '''Doktor Amit''' <small>(odc. 1, 7)</small>,
** '''Doktor Amit''' <small>(odc. 1, 7, 14, 16, 23, 27, 32, 36, 43, 46, 55, SP2, SP4)</small>,
** '''Tata Rayane’a''' <small>(odc. 3)</small>
** '''Tata Rayane’a''' <small>(odc. 3, 34, 39, 45, 49, 52)</small>,
** '''Simon''' <small>(odc. 41)</small>,
** '''Pasażer autobusu''' <small>(odc. 53)</small>
* [[Szymon Mysłakowski]] –
* [[Szymon Mysłakowski]] –
** '''Drzewo''' <small>(odc. 1)</small>,
** '''Drzewo''' <small>(odc. 1)</small>,
** '''Doktor Stevens''' <small>(odc. 6)</small>>,
** '''Doktor Stevens''' <small>(odc. 6)</small>,
** '''Tata Erin''' <small>(odc. 11)</small>
** '''Tata Erin''' <small>(odc. 11)</small>,
** '''Fred, nauczyciel wspomagający''' <small>(odc. 29)</small>,
** '''Paco''' <small>(odc. SP2)</small>,
** '''Samochód sportowy''' <small>(odc. 36)</small>,
** '''Lampka''' <small>(odc. 45)</small>,
** '''Kserokopiarka''' <small>(odc. 49)</small>
* [[Agnieszka Fajlhauer]] –
* [[Agnieszka Fajlhauer]] –
** '''Helen''' <small>(odc. 1)</small>,
** '''Helen''' <small>(odc. 1)</small>,
** '''Katrina''' <small>(odc. 4, 6)</small>,
** '''Katrina''' <small>(odc. 4, 6, 12, 18, 21, 29, 35, SP2)</small>,
** '''Pachołek''' <small>(odc. 7)</small>
** '''Pachołek''' <small>(odc. 7)</small>,
* [[Anna Szymańczyk]] – '''Sylvie''' <small>(odc. 1-11)</small>
** '''Mama Rayane’a''' <small>(odc. 13)</small>,
* [[Anna Gajewska]] – '''Maggie<!-- (Meagaidh)-->''' <small>(odc. 1-4, 6-11)</small>
** '''Maggie''' <small>(odc. 14)</small>,
* [[Michał Konarski]] – '''Tom''' <small>(odc. 2, 9)</small>
** '''Sprzedawczyni lodów''' <small>(odc. 22)</small>,
** '''Molly''' <small>(odc. SP2)</small>
* [[Anna Szymańczyk]] – '''Sylvie''' <small>(odc. 1-35, SP2)</small>
* [[Anna Gajewska]] – '''Maggie<!-- (Meagaidh)-->''' <small>(odc. 1-4, 6-15)</small>
* [[Michał Konarski]] –
** '''Tom''' <small>(odc. 2, 9, 15, SP2, 38, 41, 47, 54, SP4)</small>,
** '''Doug''' <small>(odc. 16, 24, 42, SP4)</small>,
** '''Pan malarz''' <small>(odc. 17)</small>,
** '''Dziadzia (Robert)''' <small>(odc. 18, 31)</small>,
** '''Mężczyzna w parku''' <small>(odc. 31)</small>
* [[Martin Fitch]] – '''Joe''' <small>(odc. 2)</small>
* [[Martin Fitch]] – '''Joe''' <small>(odc. 2)</small>
* [[Piotr Bajtlik]] – '''Diesel''' <small>(odc. 3, 5-11)</small>
* [[Piotr Bajtlik]] – '''Diesel''' <small>(odc. 3, 5-55, SP2, SP4)</small>
* [[Julia Łukowiak]] –
* [[Julia Łukowiak]] –
** '''Mama Rayane’a''' <small>(odc. 3)</small>,
** '''Mama Rayane’a''' <small>(odc. 3)</small>,
** '''Pani Hughes''' <small>(odc. 4)</small>,
** '''Pani Hughes''' <small>(odc. 4)</small>,
** '''Klientka sklepu''' <small>(odc. 7)</small><!--
** '''Klientka sklepu''' <small>(odc. 7)</small><!--
* [[Karolina Kalina-Bulcewicz]] – '''Tinks''' <small>(odc. 4-11)</small>
* [[Karolina Kalina-Bulcewicz]] –
* [[Jakub Rutkowski]] – '''Rayane''' <small>(odc. 4, 7)</small>
** '''Tinks''' <small>(odc. 4-17, 19-55, SP2, SP4)</small>,
* [[Bartosz Obuchowicz]] – '''Piekarz Harry''' <small>(odc. 7)</small>-->
** '''Mama Alfiego''' <small>(odc. 18)</small>,
** '''Dawn''' <small>(odc. 35, 40)</small>
* [[Jakub Rutkowski]] – '''Rayane''' <small>(odc. 4, 7, 13)</small>
* [[Michał Chełmiński]] – '''Rayane''' <small>(odc. 19, 22, 26)</small>-->
* [[Karol Osentowski]] –
** '''Rayane''' <small>(odc. 39, 45, 49, 52, SP4)</small>,
** '''Raj''' <small>(odc. SP4)</small><!--
* [[Bartosz Obuchowicz]] –
** '''Piekarz Harry''' <small>(odc. 7)</small>,
** '''Listonosz Pete''' <small>(odc. 14)</small>-->
* [[Agnieszka Kudelska]] –
* [[Agnieszka Kudelska]] –
** '''Mama Bena''' <small>(odc. 6)</small>,
** '''Mama Bena''' <small>(odc. 6)</small>,
** '''Pani Saka''' <small>(odc. 9)</small>
** '''Pani Saka''' <small>(odc. 9)</small>,
** '''Pauline''' <small>(odc. 20)</small>,
** '''Obserwatorka ptaków''' <small>(odc. 28)</small>,
** '''Trenerka Molly''' <small>(odc. SP2)</small>,
** '''Seema''' <small>(odc. 36, 46)</small>,
** '''Głos elektronicznego przewodnika''' <small>(odc. 36)</small>,
** '''Sandy''' <small>(odc. 37)</small>,
** '''Trenerka Rayane’a''' <small>(odc. 39)</small>,
** '''Jay''' <small>(odc. 41)</small>,
** '''Przesyłka''' <small>(odc. 44)</small>,
** '''Mama Rayane’a''' <small>(odc. 45, 49, 52, SP4)</small>,
** '''Maszyna do szycia''' <small>(odc. 46)</small>,
** '''Opona''' <small>(odc. 47)</small>,
** '''Domofon''' <small>(odc. 48)</small>,
** '''Kierowca autobusu''' <small>(odc. 53)</small>,
** '''Astronomka''' <small>(odc. 54)</small>,
** '''Monica''' <small>(odc. 55)</small>,
** '''Lidia''' <small>(odc. SP4)</small>
* [[Dariusz Odija]] – '''Doug''' <small>(odc. 10)</small>
* [[Dariusz Odija]] – '''Doug''' <small>(odc. 10)</small>
* [[Magdalena Herman-Urbańska]] – '''Kasjerka''' <small>(odc. 11)</small>
* [[Magdalena Herman-Urbańska]] –
** '''Kasjerka''' <small>(odc. 11)</small>,
** '''Annie''' <small>(odc. 15)</small>
* [[Leszek Zduń]] – '''Dan''' <small>(odc. 16-55, SP2, SP4)</small>
* [[Mateusz Weber]] – '''Jamie''' <small>(odc. 17, 25, 28, 31, SP2, 38, 41, 47, 54, SP4)</small>
* [[Katarzyna Owczarz]] –
** '''Policjantka Penny''' <small>(odc. 17, 25, 31)</small>,
** '''Mama Rayane’a''' <small>(odc. 19, 22, 26, 34)</small>,
** '''Nauczycielka''' <small>(odc. 29)</small>
* [[Damian Kulec]] –
** '''Cid''' <small>(odc. 17)</small>,
** '''Eddie''' <small>(odc. 25)</small>,
** '''Listonosz Pete''' <small>(odc. 27, 35)</small>,
** '''Pomocny przechodzień''' <small>(odc. 30)</small>,
** '''Joe''' <small>(odc. 33)</small>,
** '''Elvis''' <small>(odc. SP2)</small>,
** '''Toffee''' <small>(odc. SP2, 36-39, 41-55, SP4)</small>,
** '''Matt''' <small>(odc. SP2)</small>
* [[Lidia Sadowa]] –
** '''Pani weterynarz''' <small>(odc. 21)</small>,
** '''Seema''' <small>(odc. 23, 27, 32)</small>,
** '''Anabelle''' <small>(odc. 30)</small>,
** '''Mama Eli’a''' <small>(odc. SP2)</small>,
** '''Devon''' <small>(odc. SP2)</small>
* [[Magda Kusa]] –
** '''Flora''' <small>(odc. 27)</small>,
** '''Grace''' <small>(odc. 34)</small>
* [[Janusz Wituch]] –
** '''Właściciel kafejki''' <small>(odc. 30)</small>,
** '''Tenisista''' <small>(odc. 55)</small>,
** '''Mikołaj''' <small>(odc. SP4)</small>
* [[Józef Pawłowski]] –
** '''Piekarz Harry''' <small>(odc. 35)</small>,
** '''Piran''' <small>(odc. SP2)</small><!--
* [[Adrianna Kosiorek]] – '''Sox''' <small>(odc. SP2)</small>-->
* [[Hanna Kinder-Kiss]] –
** '''Pani Thompson''' <small>(odc. 36)</small>,
** '''Staruszka 1''' <small>(odc. 37)</small>,
** '''Staruszka 2''' <small>(odc. 37)</small>,
** '''Sprzedawczyni''' <small>(odc. 43)</small>
* [[Monika Pikuła]] – '''Helena''' <small>(odc. 37, 44, 48, 51, SP4)</small>
* [[Ewa Serwa]] –
** '''Betty''' <small>(odc. 37)</small>,
** '''Anita''' <small>(odc. 48)</small>
* [[Marta Dobecka]] –
** '''Grace''' <small>(odc. 39)</small>,
** '''Alana''' <small>(odc. 43, 55)</small>,
** '''Kayla''' <small>(odc. 44, 51)</small>,
** '''Paulina''' <small>(odc. 46)</small>
* [[Michał Głowacki]] –
** '''Luca''' <small>(odc. 39)</small>,
** '''Listonosz Pete''' <small>(odc. 44, 49, SP4)</small><!--
* [[Katarzyna Domalewska]] –
** '''Flora''' <small>(odc. 40)</small>,
** '''Bibliotekarka''' <small>(odc. 49)</small>,
** '''Annabel''' <small>(odc. 50)</small>,
** '''Pani Hughes''' <small>(odc. SP4)</small>-->
* [[Maciej Dybowski]]
i inni
i inni


== Spis odcinków ==
== Spis odcinków ==
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="14%"|Premiera
!width="18%"|Premiera
!width="8%"|№
!width="12%"|№
!width="78%"|Tytuł angielski
!width="70%"|Tytuł angielski
|-
|-
| colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA'''
| colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA'''
Linia 104: Linia 210:
| ''Mission: Toy Shop''
| ''Mission: Toy Shop''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|23.07.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| ''Mission: Magic Show''
| ''Mission: Magic Show''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|24.07.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| ''Mission: Pet Shop''
| ''Mission: Pet Shop''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|25.07.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| ''Mission: Postbox''
| ''Mission: Post Box''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|26.07.2024
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| ''Mission: Missing Map''
| ''Mission: Missing Map''
Linia 122: Linia 228:
| colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DRUGA'''
| colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DRUGA'''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|06.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| ''Mission: Carrots''
| ''Mission: Carrots''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|07.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| ''Mission: Windy Day''
| ''Mission: Windy Day''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|08.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|18
| bgcolor="#CCE2FF"|18
| ''Mission: Pop-Pop''
| ''Mission: Pop-Pop''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|09.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| ''Mission: Ringy Thingy''
| ''Mission: Ringy Thingy''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|10.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| ''Mission: Litter Pick''
| ''Mission: Litter Pick''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|13.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|21
| bgcolor="#CCE2FF"|21
| ''Mission: Vets''
| ''Mission: Vets''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|14.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|22
| bgcolor="#CCE2FF"|22
| ''Mission: Treasure''
| ''Mission: Treasure''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|23
| bgcolor="#CCE2FF"|23
| ''Mission: Clever Dots''
| ''Mission: Clever Dots''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|16.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|24
| bgcolor="#CCE2FF"|24
| ''Mission: Sunflower Mystery''
| ''Mission: Sunflower Mystery''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|17.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|25
| bgcolor="#CCE2FF"|25
| ''Mission: Mountain Biker''
| ''Mission: Mountain Biker''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|20.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|26
| bgcolor="#CCE2FF"|26
| ''Mission: Fun Run''
| ''Mission: Fun Run''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|21.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|27
| bgcolor="#CCE2FF"|27
| ''Mission: Bumpy Bits''
| ''Mission: Bumpy Bits''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|22.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|28
| bgcolor="#CCE2FF"|28
| ''Mission: Birdwatcher''
| ''Mission: Birdwatcher''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|23.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|29
| bgcolor="#CCE2FF"|29
| ''Mission: New Girl''
| ''Mission: New Girl''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|24.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|30
| bgcolor="#CCE2FF"|30
| ''Mission: No Dogs Allowed''
| ''Mission: No Dogs Allowed''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|27.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|31
| bgcolor="#CCE2FF"|31
| ''Mission: Pop-Pop Lost''
| ''Mission: Pop-Pop Lost''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|28.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|32
| bgcolor="#CCE2FF"|32
| ''Mission: Seaside''
| ''Mission: Seaside''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|29.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|33
| bgcolor="#CCE2FF"|33
| ''Mission: Catwalk''
| ''Mission: Catwalk''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|30.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|34
| bgcolor="#CCE2FF"|34
| ''Mission: Camping Adventure''
| ''Mission: Camping Adventure''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|31.01.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|35
| bgcolor="#CCE2FF"|35
| ''Mission: Day Off''
| ''Mission: Day Off''
|-
| colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA TRZECIA'''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|14.04.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|36
| ''Mission: Transport Museum''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|15.04.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|37
| ''Mission: Talent Show''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|16.04.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|38
| ''Mission: Stormy Mountain''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|17.04.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|39
| ''Mission: Football Match''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|18.04.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|40
| ''Mission: Hobby Fair''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|21.04.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|41
| ''Mission: Rambler Badge''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|22.04.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|42
| ''Mission: Horse Riding''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|23.04.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|43
| ''Mission: Foldy Stick''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|24.04.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|44
| ''Mission: New Neighbour''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|25.04.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|45
| ''Mission: Sleepover''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|28.04.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|46
| ''Mission: Messy Rug''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|29.04.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|47
| ''Mission: Open Day''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|30.04.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|48
| ''Mission: Happy Memories''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|01.05.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|49
| ''Mission: Homework''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|02.05.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|50
| ''Mission: Last Minute Visitor''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|05.05.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|51
| ''Mission: Fireworks''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|06.05.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|52
| ''Mission: Birthday Surprise''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|07.05.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|53
| ''Mission: Bus Ride''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|08.05.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|54
| ''Mission: Astronomy Adventure''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|09.05.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|55
| ''Mission: Sound Tennis''
|-
| colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''ODCINKI SPECJALNE'''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|SP1
| ''Dog Squad Medley''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|14.02.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|SP2
| ''Pups in Training''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|SP3
| ''New Super Doggy Hero!''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|01.12.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|SP4
| ''Woofy Christmas''
|-
|-
|}
|}


[[Kategoria:Seriale fabularne dla dzieci i młodzieży]]
[[Kategoria:Seriale fabularne dla dzieci i młodzieży]]

Aktualna wersja na dzień 16:53, 1 gru 2025

Tytuł Psia ekipa / Psi Oddział
Tytuł oryginalny Dog Squad
Gatunek dokumentalny
Kraj produkcji Wielka Brytania
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna BBC CBeebies
Platforma streamingowa CDA Premium
Lata produkcji 2022
Data premiery dubbingu 8 lipca 2024
Wyemitowane
serie
3 z 3
Wyemitowane odcinki 55+2 z 55+4

Psia ekipa lub Psi Oddział (ang. Dog Squad, 2022) – brytyjski serial dokumentalny.

Serial emitowany w Polsce od 8 lipca 2024 roku na kanale BBC CBeebies.

Fabuła

Labradorka Kika jest przewodniczką niewidomego doktora Amita, a cocker spaniel Diesel towarzyszy niesłyszącemu Ryanowi. Meggy rasy border collie wykonuje misje poszukiwawcze i ratownicze, a nowofundlandka Sylvie pracuje jako psia terapeutka służąca w dogoterapii, gdyż jest łagodna, ma wielkie serce i uwielbia wspierać ludzi, gdy są zmartwieni. Z kolei Tinks, przedstawicielka niewielkiej rozmiarami, ale ogromnej sercem tybetańskiej rasy lhasa apso, pomaga swojej właścicielce poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Pełen uroku serial oparty jest na prawdziwych doświadczeniach osób korzystających z pomocy psów asystujących. Łącząc animację z materiałem dokumentalnym, uwrażliwia widzów w wieku przedszkolnym na trudy pracy tych psich bohaterów.

Źródło: SATInfo24.pl

Wersja polska

Wystąpili:

  • Julia Kołakowska-BytnerKika (odc. 1, 4-55, SP2, SP4)
  • Michał Podsiadło
    • Doktor Amit (odc. 1, 7, 14, 16, 23, 27, 32, 36, 43, 46, 55, SP2, SP4),
    • Tata Rayane’a (odc. 3, 34, 39, 45, 49, 52),
    • Simon (odc. 41),
    • Pasażer autobusu (odc. 53)
  • Szymon Mysłakowski
    • Drzewo (odc. 1),
    • Doktor Stevens (odc. 6),
    • Tata Erin (odc. 11),
    • Fred, nauczyciel wspomagający (odc. 29),
    • Paco (odc. SP2),
    • Samochód sportowy (odc. 36),
    • Lampka (odc. 45),
    • Kserokopiarka (odc. 49)
  • Agnieszka Fajlhauer
    • Helen (odc. 1),
    • Katrina (odc. 4, 6, 12, 18, 21, 29, 35, SP2),
    • Pachołek (odc. 7),
    • Mama Rayane’a (odc. 13),
    • Maggie (odc. 14),
    • Sprzedawczyni lodów (odc. 22),
    • Molly (odc. SP2)
  • Anna SzymańczykSylvie (odc. 1-35, SP2)
  • Anna GajewskaMaggie (odc. 1-4, 6-15)
  • Michał Konarski
    • Tom (odc. 2, 9, 15, SP2, 38, 41, 47, 54, SP4),
    • Doug (odc. 16, 24, 42, SP4),
    • Pan malarz (odc. 17),
    • Dziadzia (Robert) (odc. 18, 31),
    • Mężczyzna w parku (odc. 31)
  • Martin FitchJoe (odc. 2)
  • Piotr BajtlikDiesel (odc. 3, 5-55, SP2, SP4)
  • Julia Łukowiak
    • Mama Rayane’a (odc. 3),
    • Pani Hughes (odc. 4),
    • Klientka sklepu (odc. 7)
  • Karol Osentowski
    • Rayane (odc. 39, 45, 49, 52, SP4),
    • Raj (odc. SP4)
  • Agnieszka Kudelska
    • Mama Bena (odc. 6),
    • Pani Saka (odc. 9),
    • Pauline (odc. 20),
    • Obserwatorka ptaków (odc. 28),
    • Trenerka Molly (odc. SP2),
    • Seema (odc. 36, 46),
    • Głos elektronicznego przewodnika (odc. 36),
    • Sandy (odc. 37),
    • Trenerka Rayane’a (odc. 39),
    • Jay (odc. 41),
    • Przesyłka (odc. 44),
    • Mama Rayane’a (odc. 45, 49, 52, SP4),
    • Maszyna do szycia (odc. 46),
    • Opona (odc. 47),
    • Domofon (odc. 48),
    • Kierowca autobusu (odc. 53),
    • Astronomka (odc. 54),
    • Monica (odc. 55),
    • Lidia (odc. SP4)
  • Dariusz OdijaDoug (odc. 10)
  • Magdalena Herman-Urbańska
    • Kasjerka (odc. 11),
    • Annie (odc. 15)
  • Leszek ZduńDan (odc. 16-55, SP2, SP4)
  • Mateusz WeberJamie (odc. 17, 25, 28, 31, SP2, 38, 41, 47, 54, SP4)
  • Katarzyna Owczarz
    • Policjantka Penny (odc. 17, 25, 31),
    • Mama Rayane’a (odc. 19, 22, 26, 34),
    • Nauczycielka (odc. 29)
  • Damian Kulec
    • Cid (odc. 17),
    • Eddie (odc. 25),
    • Listonosz Pete (odc. 27, 35),
    • Pomocny przechodzień (odc. 30),
    • Joe (odc. 33),
    • Elvis (odc. SP2),
    • Toffee (odc. SP2, 36-39, 41-55, SP4),
    • Matt (odc. SP2)
  • Lidia Sadowa
    • Pani weterynarz (odc. 21),
    • Seema (odc. 23, 27, 32),
    • Anabelle (odc. 30),
    • Mama Eli’a (odc. SP2),
    • Devon (odc. SP2)
  • Magda Kusa
    • Flora (odc. 27),
    • Grace (odc. 34)
  • Janusz Wituch
    • Właściciel kafejki (odc. 30),
    • Tenisista (odc. 55),
    • Mikołaj (odc. SP4)
  • Józef Pawłowski
    • Piekarz Harry (odc. 35),
    • Piran (odc. SP2)
  • Hanna Kinder-Kiss
    • Pani Thompson (odc. 36),
    • Staruszka 1 (odc. 37),
    • Staruszka 2 (odc. 37),
    • Sprzedawczyni (odc. 43)
  • Monika PikułaHelena (odc. 37, 44, 48, 51, SP4)
  • Ewa Serwa
    • Betty (odc. 37),
    • Anita (odc. 48)
  • Marta Dobecka
    • Grace (odc. 39),
    • Alana (odc. 43, 55),
    • Kayla (odc. 44, 51),
    • Paulina (odc. 46)
  • Michał Głowacki
    • Luca (odc. 39),
    • Listonosz Pete (odc. 44, 49, SP4)
  • Maciej Dybowski

i inni

Spis odcinków

Premiera Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
08.07.2024 01 Mission: Train Station
09.07.2024 02 Mission: Muddy Puddle
10.07.2024 03 Mission: Wake Up!
11.07.2024 04 Mission: Big Bear
12.07.2024 05 Mission: Party Time
15.07.2024 06 Mission: Bandage Team
16.07.2024 07 Mission: Birthday Cake
17.07.2024 08 Mission: New Sound
18.07.2024 09 Mission: Cheese Sandwiches
19.07.2024 10 Mission: Sunflower Adventure
22.07.2024 11 Mission: Toy Shop
23.07.2024 12 Mission: Magic Show
24.07.2024 13 Mission: Pet Shop
25.07.2024 14 Mission: Post Box
26.07.2024 15 Mission: Missing Map
SERIA DRUGA
06.01.2025 16 Mission: Carrots
07.01.2025 17 Mission: Windy Day
08.01.2025 18 Mission: Pop-Pop
09.01.2025 19 Mission: Ringy Thingy
10.01.2025 20 Mission: Litter Pick
13.01.2025 21 Mission: Vets
14.01.2025 22 Mission: Treasure
15.01.2025 23 Mission: Clever Dots
16.01.2025 24 Mission: Sunflower Mystery
17.01.2025 25 Mission: Mountain Biker
20.01.2025 26 Mission: Fun Run
21.01.2025 27 Mission: Bumpy Bits
22.01.2025 28 Mission: Birdwatcher
23.01.2025 29 Mission: New Girl
24.01.2025 30 Mission: No Dogs Allowed
27.01.2025 31 Mission: Pop-Pop Lost
28.01.2025 32 Mission: Seaside
29.01.2025 33 Mission: Catwalk
30.01.2025 34 Mission: Camping Adventure
31.01.2025 35 Mission: Day Off
SERIA TRZECIA
14.04.2025 36 Mission: Transport Museum
15.04.2025 37 Mission: Talent Show
16.04.2025 38 Mission: Stormy Mountain
17.04.2025 39 Mission: Football Match
18.04.2025 40 Mission: Hobby Fair
21.04.2025 41 Mission: Rambler Badge
22.04.2025 42 Mission: Horse Riding
23.04.2025 43 Mission: Foldy Stick
24.04.2025 44 Mission: New Neighbour
25.04.2025 45 Mission: Sleepover
28.04.2025 46 Mission: Messy Rug
29.04.2025 47 Mission: Open Day
30.04.2025 48 Mission: Happy Memories
01.05.2025 49 Mission: Homework
02.05.2025 50 Mission: Last Minute Visitor
05.05.2025 51 Mission: Fireworks
06.05.2025 52 Mission: Birthday Surprise
07.05.2025 53 Mission: Bus Ride
08.05.2025 54 Mission: Astronomy Adventure
09.05.2025 55 Mission: Sound Tennis
ODCINKI SPECJALNE
SP1 Dog Squad Medley
14.02.2025 SP2 Pups in Training
SP3 New Super Doggy Hero!
01.12.2025 SP4 Woofy Christmas