Charlotte i trzy muszkieterki: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
| (Nie pokazano 16 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
| Linia 11: | Linia 11: | ||
|data premiery=20 czerwca [[2025]] | |data premiery=20 czerwca [[2025]] | ||
|sezony=1 z 1 | |sezony=1 z 1 | ||
|odcinki= | |odcinki=38 z 52 | ||
}} | }} | ||
'''Charlotte i trzy muszkieterki''' (fr. ''Les 3 Mousquetaires'', 2024) – francuski serial animowany. | '''Charlotte i trzy muszkieterki''' (fr. ''Les 3 Mousquetaires'', 2024) – francuski serial animowany. | ||
| Linia 20: | Linia 20: | ||
'''Wersja polska''': [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]]<br /> | '''Wersja polska''': [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]]<br /> | ||
'''Dialogi''': | '''Dialogi''': | ||
* [[Katarzyna Michalska]] <small>(odc. 1-5, 11- | * [[Katarzyna Michalska]] <small>(odc. 1-5, 11-38)</small>, | ||
* [[Joanna Kessler]] <small>(odc. 6-10)</small> | * [[Joanna Kessler]] <small>(odc. 6-10)</small> | ||
'''Reżyseria''': [[Beata Łuczak-Mastyna|Beata Łuczak]]<br /> | '''Reżyseria''': [[Beata Łuczak-Mastyna|Beata Łuczak]]<br /> | ||
| Linia 33: | Linia 33: | ||
* [[Agnieszka Mrozińska]] – '''Ines / Aramis''' | * [[Agnieszka Mrozińska]] – '''Ines / Aramis''' | ||
* [[Julia Kołakowska-Bytner]] – | * [[Julia Kołakowska-Bytner]] – | ||
** ''' | ** '''Król Ludwik XIII''', | ||
** '''Milady''' | ** '''Milady''' | ||
* [[Waldemar Barwiński]] – | * [[Waldemar Barwiński]] – | ||
** '''Richelieu''', | ** '''Richelieu''', | ||
** '''Lord Buckingham''' | ** '''Lord Buckingham''' | ||
* [[Cezary Nowak]] – '''Hrabia de Tréville''' | * [[Cezary Nowak]] – | ||
** '''Hrabia de Tréville''', | |||
** '''Samuel de Plaindert''' | |||
* [[Wojciech Chorąży]] – '''Rochefort''' | * [[Wojciech Chorąży]] – '''Rochefort''' | ||
* [[Klaudiusz Kaufmann]] – | * [[Klaudiusz Kaufmann]] – | ||
** '''Złodziej''', | ** '''Złodziej''', | ||
** '''Pan Ścigacz''', | ** '''Pan Ścigacz''', | ||
** '''Gaston de Rustignac''' <small>(odc. 8)</small> | ** '''Gaston de Rustignac'''<!-- <small>(odc. 8, 16, 19, 21)</small>--> | ||
'''W pozostałych rolach''': | '''W pozostałych rolach''': | ||
* [[Mateusz Weber]] – '''Alex''' | * [[Mateusz Weber]] – '''Alex''' | ||
| Linia 49: | Linia 51: | ||
** '''Konstancja''', | ** '''Konstancja''', | ||
** '''Rolande''' | ** '''Rolande''' | ||
* [[Janusz Wituch]] – '''Strażnik Bertrand''' | * [[Janusz Wituch]] – | ||
** '''Strażnik Bertrand''', | |||
** '''Lord Kamienne Serce''' | |||
i inni | i inni | ||
| Linia 142: | Linia 146: | ||
| ''Les fantômes du Louvre'' | | ''Les fantômes du Louvre'' | ||
| ''The Ghosts of the Louvre'' | | ''The Ghosts of the Louvre'' | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|014 | |||
| ''Okup'' | |||
| ''La rançon'' | |||
| ''The Ransom'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|015 | |||
| ''Król uciekinier'' | |||
| ''L’art de la fugue'' | |||
| ''The Runaway King'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|016 | |||
| ''Królestwo za jajko'' | |||
| ''Rien que pour vos œufs'' | |||
| ''My Kingdom for an Egg'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|017 | |||
| ''Nie wszystko złoto co się świeci'' | |||
| ''Tout ce qui brille n’est pas de l’or'' | |||
| ''All that glitters is not gold'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|018 | |||
| ''Pojedynek taneczny'' | |||
| ''Duel de danse'' | |||
| ''Dancing Duel'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|16.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|019 | |||
| ''Królewska rakieta'' | |||
| ''La fusée du roi'' | |||
| ''The King’s Rocket'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|020 | |||
| ''Powrót Milady'' | |||
| ''Le retour de Milady'' | |||
| ''The Return of Milady'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|021 | |||
| ''Szach-mat'' | |||
| ''Échec et mat'' | |||
| ''Checkmate'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|022 | |||
| ''Bestia z lasu'' | |||
| ''Au loup'' | |||
| ''Crying Wolf'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|023 | |||
| ''Klacz o złotych podkowach'' | |||
| ''Tête de mule'' | |||
| ''The Horse with the Golden Hooves'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|23.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|024 | |||
| ''Marynarz Alex'' | |||
| ''Mousse Alex'' | |||
| ''Sailor Alex'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|025 | |||
| ''Wielki prorok'' | |||
| ''Le grand œil'' | |||
| ''The Great Seer'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.07.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|026 | |||
| ''Obraz'' | |||
| ''Le tableau'' | |||
| ''The Painting'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|027 | |||
| ''Pościg za gazetą'' | |||
| ''La chasse au canard'' | |||
| ''The Paper Chase'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|028 | |||
| ''Podróż dziennika'' | |||
| ''Les bottes secrètes'' | |||
| ''The Journey of the Journal'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|029 | |||
| ''Perfumy'' | |||
| ''Le parfum'' | |||
| ''The Perfume'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|030 | |||
| ''Sekret Sekwany'' | |||
| ''Le secret du fleuve'' | |||
| ''The Seine Secret'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|031 | |||
| ''Medalion tajemnic'' | |||
| ''Faiblesse oblige'' | |||
| ''Medallion of Secrets'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|032 | |||
| ''Rochefort kapitanem kadetów'' | |||
| ''Rochefort, chef des cadets'' | |||
| ''Cadet Captain Rochefort'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|033 | |||
| ''Kwiatowa moc'' | |||
| ''Le pouvoir des fleurs'' | |||
| ''Flower Power'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|034 | |||
| ''Król Leon'' | |||
| ''Le roi Léon'' | |||
| ''The Leon King'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|03.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|035 | |||
| ''Planchet wkracza do akcji'' | |||
| ''Planche contre-attaque'' | |||
| ''Planchet Strikes Back'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|036 | |||
| ''Dzień wypłaty'' | |||
| ''Jour de solde'' | |||
| ''Pay Day'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|037 | |||
| ''O jedną nianię za dużo'' | |||
| ''Une nourrice de trop'' | |||
| ''One too many Nannies'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.12.2025 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|038 | |||
| ''Czarny kot'' | |||
| ''Le chat noir'' | |||
| ''The Black Cat'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"| | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|039 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|040 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|041 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|042 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|043 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|044 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|045 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|046 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|047 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|048 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|049 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|050 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|051 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"| | ||
| bgcolor="#CCE2FF"| | | bgcolor="#CCE2FF"|052 | ||
| '''' | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
Aktualna wersja na dzień 16:57, 4 gru 2025
| Tytuł | Charlotte i trzy muszkieterki |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Les 3 Mousquetaires |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Francja |
| Język oryginału | francuski |
| Stacja telewizyjna | teleTOON+ |
| Lata produkcji | 2024 |
| Data premiery dubbingu | 20 czerwca 2025 |
| Wyemitowane serie |
1 z 1 |
| Wyemitowane odcinki | 38 z 52 |
Charlotte i trzy muszkieterki (fr. Les 3 Mousquetaires, 2024) – francuski serial animowany.
Serial emitowany w Polsce od 20 czerwca 2025 roku na kanale teleTOON+.
Wersja polska
Wersja polska: STUDIO PUBLISHING
Dialogi:
- Katarzyna Michalska (odc. 1-5, 11-38),
- Joanna Kessler (odc. 6-10)
Reżyseria: Beata Łuczak
Dźwięk i montaż: Mikołaj Urbański
Kierownictwo produkcji: Urszula Jankowska
Wystąpili:
- Anna Wodzyńska – Charlotte / D’Artagnan
- Joanna Pach-Żbikowska –
- Isa / Portos,
- Henry
- Małgorzata Szymańska – Olivia / Atos
- Agnieszka Mrozińska – Ines / Aramis
- Julia Kołakowska-Bytner –
- Król Ludwik XIII,
- Milady
- Waldemar Barwiński –
- Richelieu,
- Lord Buckingham
- Cezary Nowak –
- Hrabia de Tréville,
- Samuel de Plaindert
- Wojciech Chorąży – Rochefort
- Klaudiusz Kaufmann –
- Złodziej,
- Pan Ścigacz,
- Gaston de Rustignac
W pozostałych rolach:
- Mateusz Weber – Alex
- Beata Łuczak –
- Konstancja,
- Rolande
- Janusz Wituch –
- Strażnik Bertrand,
- Lord Kamienne Serce
i inni
Lektor: Maciej Motylski
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł francuski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||||
| 20.06.2025 | 001 | Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną, część pierwsza | Une pour toutes et toutes pour une – 1re partie | One for all and all for one part 1 |
| 23.06.2025 | 002 | Jedna za wszystkie, wszystkie za jedną, część druga | Une pour toutes et toutes pour une – 2e partie | One for all and all for one part 2 |
| 24.06.2025 | 003 | Herb przyjaźni | Le blason de l’amitié | The Crest of Friendship |
| 25.06.2025 | 004 | Skradziona korona | La couronne volée | The Stolen Crown |
| 26.06.2025 | 005 | Podstęp | Double jeu | Double-Cross |
| 27.06.2025 | 006 | O jednego konia za dużo | Un cheval de trop | One Horse too many |
| 30.06.2025 | 007 | Rezerwowy król | Un roi de rechange | The Spare King |
| 01.07.2025 | 008 | Wszystkie konie króla | Henni soit qui mal y pense | All the King’s horses |
| 02.07.2025 | 009 | Uwolnić Aleksa! | Libérez Alex | Free Alex! |
| 03.07.2025 | 010 | Wyzwanie | Le défi | The Challenge |
| 04.07.2025 | 011 | Iskierka | Hauteclaire | Moonshadow |
| 07.07.2025 | 012 | Floridor | Floridor | Floridor |
| 08.07.2025 | 013 | Duchy Luwru | Les fantômes du Louvre | The Ghosts of the Louvre |
| 09.07.2025 | 014 | Okup | La rançon | The Ransom |
| 10.07.2025 | 015 | Król uciekinier | L’art de la fugue | The Runaway King |
| 11.07.2025 | 016 | Królestwo za jajko | Rien que pour vos œufs | My Kingdom for an Egg |
| 14.07.2025 | 017 | Nie wszystko złoto co się świeci | Tout ce qui brille n’est pas de l’or | All that glitters is not gold |
| 15.07.2025 | 018 | Pojedynek taneczny | Duel de danse | Dancing Duel |
| 16.07.2025 | 019 | Królewska rakieta | La fusée du roi | The King’s Rocket |
| 17.07.2025 | 020 | Powrót Milady | Le retour de Milady | The Return of Milady |
| 18.07.2025 | 021 | Szach-mat | Échec et mat | Checkmate |
| 21.07.2025 | 022 | Bestia z lasu | Au loup | Crying Wolf |
| 22.07.2025 | 023 | Klacz o złotych podkowach | Tête de mule | The Horse with the Golden Hooves |
| 23.07.2025 | 024 | Marynarz Alex | Mousse Alex | Sailor Alex |
| 24.07.2025 | 025 | Wielki prorok | Le grand œil | The Great Seer |
| 25.07.2025 | 026 | Obraz | Le tableau | The Painting |
| 01.12.2025 | 027 | Pościg za gazetą | La chasse au canard | The Paper Chase |
| 01.12.2025 | 028 | Podróż dziennika | Les bottes secrètes | The Journey of the Journal |
| 01.12.2025 | 029 | Perfumy | Le parfum | The Perfume |
| 02.12.2025 | 030 | Sekret Sekwany | Le secret du fleuve | The Seine Secret |
| 02.12.2025 | 031 | Medalion tajemnic | Faiblesse oblige | Medallion of Secrets |
| 02.12.2025 | 032 | Rochefort kapitanem kadetów | Rochefort, chef des cadets | Cadet Captain Rochefort |
| 03.12.2025 | 033 | Kwiatowa moc | Le pouvoir des fleurs | Flower Power |
| 03.12.2025 | 034 | Król Leon | Le roi Léon | The Leon King |
| 03.12.2025 | 035 | Planchet wkracza do akcji | Planche contre-attaque | Planchet Strikes Back |
| 04.12.2025 | 036 | Dzień wypłaty | Jour de solde | Pay Day |
| 04.12.2025 | 037 | O jedną nianię za dużo | Une nourrice de trop | One too many Nannies |
| 04.12.2025 | 038 | Czarny kot | Le chat noir | The Black Cat |
| 039 | ' | ' | ' | |
| 040 | ' | ' | ' | |
| 041 | ' | ' | ' | |
| 042 | ' | ' | ' | |
| 043 | ' | ' | ' | |
| 044 | ' | ' | ' | |
| 045 | ' | ' | ' | |
| 046 | ' | ' | ' | |
| 047 | ' | ' | ' | |
| 048 | ' | ' | ' | |
| 049 | ' | ' | ' | |
| 050 | ' | ' | ' | |
| 051 | ' | ' | ' | |
| 052 | ' | ' | ' | |
