Czarodzieje z Waverly Place: Nowy rozdział: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
Marti (dyskusja | edycje)
nowy artykuł
 
Glimka (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 23 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 6: Linia 6:
|kraj=Stany Zjednoczone
|kraj=Stany Zjednoczone
|język=angielski
|język=angielski
|stacja=
|stacja=[[Disney Channel]]
|platforma=[[Disney+]]
|platforma=[[Disney+]]
|lata produkcji=2024
|lata produkcji=2024
|data premiery=16 stycznia [[2025]]
|data premiery=16 stycznia [[2025]]
|sezony=1 z 1
|sezony=2 z 2
|odcinki=4 z 17
|odcinki=31 z 31
}}
}}
'''Czarodzieje z Waverly Place: Nowy rozdział''' (ang. ''Wizards Beyond Waverly Place'', 2024-) – amerykański serial komediowy, kontynuacja serialu z 2007 roku – ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]''.
'''Czarodzieje z Waverly Place: Nowy rozdział''' (ang. ''Wizards Beyond Waverly Place'') – amerykański serial komediowy, kontynuacja serialu z 2007 roku – ''[[Czarodzieje z Waverly Place]]''.


Z polskim dubbingiem dostępny w zagranicznych wersjach platformy [[Disney+]] od 16 stycznia [[2025]] roku.
Z polskim dubbingiem dostępny w zagranicznych wersjach platformy [[Disney+]] od 16 stycznia [[2025]] roku. Oficjalna polska premiera odbyła się 10 marca 2025 roku na kanale [[Disney Channel]]. W polskiej wersji platformy [[Disney+]] dostępny od 25 czerwca 2025 roku.
== Fabuła ==
Dorosły Justin Russo (David Henrie) wiedzie zwyczajne życie z żoną Giadą (Mimi Gianopulos) i dwoma synami, Romanem (Alkaio Thiele) i Milo (Max Matenko), na Staten Island. Na prośbę młodszej siostry, Alex (Selena Gomez), przywraca swoje magiczne umiejętności. Krewna przyprowadza do niego psotną i wyjątkowo zdolną uczennicę, Billie (Janice LeAnn Brown). Justin zostaje jej nauczycielem, próbując pogodzić dotychczasowe życie z ochroną świata czarodziejów.


<small>Źródło: [https://www.teleman.pl/tv/-2540407 Teleman]</small>
== Wersja polska ==
== Wersja polska ==
'''Udział wzięli''':
'''W wersji polskiej udział wzięli''':
* [[Rafał Kołsut]] – '''Justin Russo'''
* [[Rafał Kołsut]] –
* [[Anna Wodzyńska]] – '''Alex Russo'''<!-- <small>(odc. 1)</small>-->
** '''Justin Russo''',
** '''Przystojny Majster''' <small>(odc. 27)</small>,
** '''Przystojny Magik''' <small>(odc. 27)</small>
* [[Katarzyna Wincza]] – '''Billie'''
* [[Katarzyna Wincza]] – '''Billie'''
* [[Paweł Szymański]] – '''Roman Russo'''
* [[Paweł Szymański]] – '''Roman Russo''' <small>(oprócz odc. 3<!--; odc. 1-2, 5-31-->)</small>
* [[Szymon Karbowy]] – '''Roman Russo''' <small>(odc. 3)</small>
* [[Mikołaj Wachowski]] – '''Milo Russo'''
* [[Mikołaj Wachowski]] – '''Milo Russo'''
* [[Klaudia Kuchtyk]] – '''Giada Russo'''
* [[Klaudia Kuchtyk]] – '''Giada Russo'''
'''W pozostałych rolach''':
* [[Krzysztof Szczepaniak]] –
* [[Krzysztof Szczepaniak]] –
** '''Flug''' <small>(odc. 1)</small>,
** '''Flug''' <small>(odc. 1)</small>,
** '''Fantomus''' <small>(odc. 2-3)</small>
** '''Fantomus''' <small>(odc. 2-3)</small>,
* [[Janusz Wituch]] – '''Czaropedia'''<!-- <small>(odc. 2, 6)</small>-->
** '''Ryba posłaniec''' <small>(odc. 30)</small>
* [[Katarzyna Mogielnicka]] – '''Winter'''<!-- <small>(odc. 3, 6)</small>-->
* [[Anna Wodzyńska]] – '''Alex Russo''' <small>(odc. 1, 21, 30-31)</small>
* [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]] – '''Gibel'''<!-- <small>(odc. 3)</small>-->
* [[Janusz Wituch]] –
* [[Sebastian Perdek]] – '''Marcus'''<!-- <small>(odc. 3)</small>-->
** '''Czaropedia''' <small>(odc. 2, 6)</small>,
'''W pozostałych rolach''':
** '''Czar Med''' <small>(odc. 23)</small>
* [[Jakub Urlich]]
** '''Zębacz''' <small>(odc. 26)</small>
* [[Katarzyna Mogielnicka]] – '''Winter''' <small>(odc. 3-6, 11-15, 20-26, 28-30)</small>
* [[Jan Aleksandrowicz-Krasko]] – '''Gibel''' <small>(odc. 3)</small>
* [[Sebastian Perdek]] – '''Marcus''' <small>(odc. 3, 10)</small>
* [[Mateusz Weber]] – '''Scarecrow''' <small>(odc. 4)</small>
* [[Jakub Wieczorek]] – '''Kurator Kowalski''' <small>(odc. 5)</small>
* [[Aleksandra Nowicka]] – '''Anita Bianchi''' <small>(odc. 8)</small>
* [[Marianna Kłos]] – '''Bella Bianchi''' <small>(odc. 8-9, 13, 20, 29)</small>
* [[Lucyna Malec]] – '''Bigelow McFigglehorn''' <small>(odc. 8, 19-22, 27, 30-31)</small>
* [[Klementyna Umer]] – '''Morphia Murkshadow''' <small>(odc. 8)</small>
* [[Antonina Żbikowska]] –
** '''Nerissa''' <small>(odc. 9)</small>,
** '''Piper''' <small>(odc. 23-24)</small>
* [[Katarzyna Majdak]] – '''Iggy''' <small>(odc. 9, 12)</small>
* [[Konrad Darocha]] –
** '''Krasnal''' <small>(odc. 9, 19)</small>,
** '''MC''' <small>(odc. 12)</small>,
** '''Skłonk''' <small>(odc. 20)</small>
* [[Bartosz Martyna]] – '''Alistair Goodspeed''' <small>(odc. 10)</small>
* [[Jarosław Boberek]] – '''Jerry Russo''' <small>(odc. 12, 20)</small>
* [[Oskar Berliński]] – '''Xander Dragonberry''' <small>(odc. 12)</small>
* [[Martin Fitch]] – '''Nigel Dragonberry''' <small>(odc. 12)</small>
* [[Konrad Żygadło]] –
** '''Kierownik sali''' <small>(odc. 13)</small>,
** '''Centaur''' <small>(odc. 16, 19)</small>
* [[Antonina Gajko]] – '''Sage''' <small>(odc. 14)</small>
* [[Jakub Rutkowski]] – '''Parker''' <small>(odc. 14)</small>
* [[Sebastian Machalski]] –
** '''Garth''' <small>(odc. 14)</small>,
** '''Martime''' <small>(odc. 15)</small>
* [[Julia Opania]] –
** '''Jenny''' <small>(odc. 14)</small>,
** '''Eva Morales''' <small>(odc. 16)</small>
* [[Gabriela Gajko|Gabrysia Gajko]] – '''Lucy''' <small>(odc. 16)</small>
* [[Jan Szydłowski]] –
** '''Rodney''' <small>(odc. 17)</small>,
** '''Silas Wrednini''' <small>(odc. 21)</small>
* [[Kamil Pruban]] –
** '''Boltron''' <small>(odc. 18)</small>,
** '''Cyklop''' <small>(odc. 18-19)</small>
* [[Wojciech Żołądkowicz]] – '''Gardor''' <small>(odc. 19)</small>
* [[Anna Gajewska]] – '''Theresa Russo''' <small>(odc. 20)</small>
* [[Robert Jarociński]] – '''Lord Morsus''' <small>(odc. 22, 29-31)</small>
* [[Paweł Piotrowski]] – '''Francis''' <small>(odc. 24)</small>
* [[Zbigniew Konopka]] – '''Pan Laritate''' <small>(odc. 24)</small>
* [[Olga Cybińska]] – '''Karina''' <small>(odc. 25, 29)</small>
* [[Bogusław Kudłek]] – '''Thorn Pogromca''' <small>(odc. 25)</small>
* [[Bruno Błach-Baar]] – '''Quentin''' <small>(odc. 27, 29-31)</small>
* [[Joanna Pach-Żbikowska]] – '''Pracownica ochrony''' <small>(odc. 28)</small>
* [[Filip Karaś]] – '''Plotkarski kamień''' <small>(odc. 31)</small>
* [[Zuzanna Własenko]] – '''Mała Billie''' <small>(odc. 31)</small>
* [[Aleksander Bauman]]
* [[Aleksander Bauman]]
* [[Zofia Wołyniec]]
* [[Zofia Wołyniec]]
* [[Mateusz Weber]]
* [[Julia Opania]]
* [[Mateusz Ceran]]
* [[Mateusz Ceran]]
* [[Szymon Rabaniuk]]
* [[Maja Zys]]


'''Reżyseria''': [[Mateusz Weber]]<br />
'''Reżyseria''': [[Mateusz Weber]]<br />
'''Dialogi polskie''':
'''Dialogi polskie''':
* [[Ewa Mart]] <small>(odc. 1-3)</small>,
* [[Ewa Mart]] <small>(odc. 1-4, 7-8, 10, 12-31)</small>,
* [[Elżbieta Pruśniewska]] <small>(odc. 6)</small>
* [[Elżbieta Pruśniewska]] <small>(odc. 5-6, 9, 11)</small>
'''Nagranie dialogów''': [[Magdalena Więsław]]<br />
'''Kierownictwo produkcji''': [[Klaudia Pawlikowska]]<br />
'''Kierownictwo produkcji''': [[Klaudia Pawlikowska]]<br />
'''Dubbing Studio''': [[Iyuno|IYUNO POLSKA]]
'''Wersja polska''': [[Iyuno|IYUNO POLSKA]]
 
'''Lektor''':
* [[Artur Kaczmarski]] <small>(odc. 1-3, 7-21)</small>,
* [[Jakub Urlich]] <small>(odc. 4-6)</small>


== Spis odcinków ==
== Spis odcinków ==
Linia 58: Linia 120:
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA'''
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA'''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|17.01.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a">Odcinek premierowo dostępny z dubbingiem w zagranicznych wersjach platformy.</ref>
| bgcolor="#CCE2FF"|17.01.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a">Odcinek premierowo dostępny z dubbingiem w zagranicznych wersjach platformy.</ref><ref name="b">Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 10.03.2025.</ref>
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''''
| ''Nic nie jest takie, jakie się wydaje''
| ''Everything Is Not What It Seems''
| ''Everything Is Not What It Seems''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|16.01.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" />
| bgcolor="#CCE2FF"|16.01.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="b" />
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| ''''
| ''Między śmiertelnikami''
| ''Mortal Vibes Only''
| ''Mortal Vibes Only''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|17.01.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" />
| bgcolor="#CCE2FF"|17.01.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="c">Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 17.03.2025.</ref>
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| ''''
| ''Ocaleni przez zaklęcie''
| ''Saved by the Spell''
| ''Saved by the Spell''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|25.01.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="d">Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 31.10.2025.</ref>
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| ''''
| ''Kto się boi czaro-strachów?''
| ''Something Wizard This Way Comes''
| ''Something Wizard This Way Comes''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|04.02.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="c" />
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| ''''
| ''Bez różdżki nie ma zabawy''
| ''Wizards Just Wand to Have Fun''
| ''Wizards Just Wand to Have Fun''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|17.01.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" />
| bgcolor="#CCE2FF"|17.01.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="e">Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 24.03.2025.</ref>
| bgcolor="#CCE2FF"|06
| bgcolor="#CCE2FF"|06
| bgcolor="#CCE2FF"|06
| bgcolor="#CCE2FF"|06
| ''''
| ''Przypowieść o strasznych followersach''
| ''The Legend of Creepy Follows''
| ''The Legend of Creepy Follows''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|02.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="e" />
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| ''''
| ''Potrzebna jest większa platforma''
| ''We’re Gonna Need a Bigger Float''
| ''We’re Gonna Need a Bigger Float''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|02.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="f">Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 31.03.2025.</ref>
| bgcolor="#CCE2FF"|08
| bgcolor="#CCE2FF"|08
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| ''''
| ''Nowa czarodziejska tożsamość''
| ''Wiz-Taken Identity''
| ''Wiz-Taken Identity''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|28.02.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="g">Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 07.04.2025.</ref>
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| ''''
| ''Czarodziejskie imprezy''
| ''Ain’t Gnome Party Like a Wizard Party''
| ''Ain’t Gnome Party Like a Wizard Party''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|28.02.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="g" />
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| ''''
| ''Ryzykowna gra''
| ''Potions Eleven''
| ''Potions Eleven''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|02.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="f" />
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| bgcolor="#CCE2FF"|08
| bgcolor="#CCE2FF"|08
| ''''
| ''Perypetie z zębem''
| ''You Can’t Handle the Tooth''
| ''You Can’t Handle the Tooth''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|28.02.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="h">Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 29.09.2025.</ref>
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| ''''
| ''Bitwa na różdżki''
| ''Battle of the Wands''
| ''Battle of the Wands''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|06.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="h" />
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| ''''
| ''Tajemnica rodziny Russo''
| ''There’s Something About the Russos''
| ''There’s Something About the Russos''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|06.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="i">Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 06.10.2025.</ref>
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| ''''
| ''Abrakatastrofa!''
| ''''
| ''Abraca-Disaster!''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|06.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="i" />
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| ''''
| ''Urodzinowa misja!''
| ''Quest Birthday Ever!''
| ''Quest Birthday Ever!''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|06.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="j">Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 13.10.2025.</ref>
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| ''''
| ''Nocowanka z lunaczarowaniem''
| ''While You Were Sleepcasting''
| ''While You Were Sleepcasting''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|06.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="j" />
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| ''Czarodziejski wieczór gier''
| ''Ready Player Wand''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|06.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="k">Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 20.10.2025.</ref>
| bgcolor="#CCE2FF"|18
| bgcolor="#CCE2FF"|18
| ''Starcie robotów''
| ''Hit Me With Your Best Bot''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|06.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="k" />
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| ''Poszukiwacze zamkniętego archiwum''
| ''Raiders of the Locked Archive''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|06.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="l">Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 27.10.2025.</ref>
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| ''Skłonk spełniający życzenia''
| ''When You Wish Upon A Squonk''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|06.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" /><ref name="l" />
| bgcolor="#CCE2FF"|21
| bgcolor="#CCE2FF"|21
| ''Czy to już kres?''
| ''Nigh is Now!''
|-
| colspan=5 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DRUGA'''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|12.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" />
| bgcolor="#CCE2FF"|22
| bgcolor="#CCE2FF"|22
| ''''
| ''Curse Me Baby One More Time''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|12.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" />
| bgcolor="#CCE2FF"|23
| bgcolor="#CCE2FF"|23
| ''''
| ''Ooze!…I Did it Again''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|12.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" />
| bgcolor="#CCE2FF"|24
| bgcolor="#CCE2FF"|24
| ''''
| ''Howdy with a Trance of Gumballs''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|12.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" />
| bgcolor="#CCE2FF"|25
| bgcolor="#CCE2FF"|25
| ''''
| ''''
| ''Ready Player Wand''<!--
| ''Don’t Go Changeling My Heart''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|12.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" />
| bgcolor="#CCE2FF"|18
| bgcolor="#CCE2FF"|26
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|26
| ''''
| ''Spells Like Halloween Spirit''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|12.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" />
| bgcolor="#CCE2FF"|27
| bgcolor="#CCE2FF"|27
| ''''
| ''Cruel Detentions''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|12.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" />
| bgcolor="#CCE2FF"|28
| bgcolor="#CCE2FF"|28
| ''''
| ''It’s Beginning to Look a Lot Like Wizmas''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|12.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" />
| bgcolor="#CCE2FF"|29
| bgcolor="#CCE2FF"|29
| ''''
| ''Boogie and the Beast''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|12.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" />
| bgcolor="#CCE2FF"|30
| bgcolor="#CCE2FF"|30
| ''''
| ''''
| ''The Wizard at the End of the World: Part One''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|12.2025<br /><small>(Disney+)</small><ref name="a" />
| bgcolor="#CCE2FF"|31
| bgcolor="#CCE2FF"|31
| ''''
| ''''
|--->
| ''The Wizard at the End of the World: Part Two''
|-
|}
|}
<references />
<references />
* №1 – numer odcinka według kolejności produkcyjnej.
* №1 – numer odcinka według kolejności produkcyjnej.
* №2 – numer odcinka według kolejności emisyjnej.
* №2 – numer odcinka według kolejności emisyjnej.
 
{{Czarodzieje z Waverly Place}}
[[Kategoria:Seriale fabularne dla dzieci i młodzieży]]
[[Kategoria:Seriale fabularne dla dzieci i młodzieży]]

Aktualna wersja na dzień 01:02, 28 gru 2025

Tytuł Czarodzieje z Waverly Place: Nowy rozdział
Tytuł oryginalny Wizards Beyond Waverly Place
Gatunek komediowy, fantasy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Disney Channel
Platforma streamingowa Disney+
Lata produkcji 2024
Data premiery dubbingu 16 stycznia 2025
Wyemitowane
serie
2 z 2
Wyemitowane odcinki 31 z 31

Czarodzieje z Waverly Place: Nowy rozdział (ang. Wizards Beyond Waverly Place) – amerykański serial komediowy, kontynuacja serialu z 2007 roku – Czarodzieje z Waverly Place.

Z polskim dubbingiem dostępny w zagranicznych wersjach platformy Disney+ od 16 stycznia 2025 roku. Oficjalna polska premiera odbyła się 10 marca 2025 roku na kanale Disney Channel. W polskiej wersji platformy Disney+ dostępny od 25 czerwca 2025 roku.

Fabuła

Dorosły Justin Russo (David Henrie) wiedzie zwyczajne życie z żoną Giadą (Mimi Gianopulos) i dwoma synami, Romanem (Alkaio Thiele) i Milo (Max Matenko), na Staten Island. Na prośbę młodszej siostry, Alex (Selena Gomez), przywraca swoje magiczne umiejętności. Krewna przyprowadza do niego psotną i wyjątkowo zdolną uczennicę, Billie (Janice LeAnn Brown). Justin zostaje jej nauczycielem, próbując pogodzić dotychczasowe życie z ochroną świata czarodziejów.

Źródło: Teleman

Wersja polska

W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

Reżyseria: Mateusz Weber
Dialogi polskie:

Nagranie dialogów: Magdalena Więsław
Kierownictwo produkcji: Klaudia Pawlikowska
Wersja polska: IYUNO POLSKA

Lektor:

Spis odcinków

Premiera №1 №2 Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
17.01.2025
(Disney+)[1][2]
01 01 Nic nie jest takie, jakie się wydaje Everything Is Not What It Seems
16.01.2025
(Disney+)[1][2]
02 02 Między śmiertelnikami Mortal Vibes Only
17.01.2025
(Disney+)[1][3]
03 03 Ocaleni przez zaklęcie Saved by the Spell
25.01.2025
(Disney+)[1][4]
04 04 Kto się boi czaro-strachów? Something Wizard This Way Comes
04.02.2025
(Disney+)[1][3]
05 05 Bez różdżki nie ma zabawy Wizards Just Wand to Have Fun
17.01.2025
(Disney+)[1][5]
06 06 Przypowieść o strasznych followersach The Legend of Creepy Follows
02.2025
(Disney+)[1][5]
07 07 Potrzebna jest większa platforma We’re Gonna Need a Bigger Float
02.2025
(Disney+)[1][6]
08 09 Nowa czarodziejska tożsamość Wiz-Taken Identity
28.02.2025
(Disney+)[1][7]
09 10 Czarodziejskie imprezy Ain’t Gnome Party Like a Wizard Party
28.02.2025
(Disney+)[1][7]
10 11 Ryzykowna gra Potions Eleven
02.2025
(Disney+)[1][6]
11 08 Perypetie z zębem You Can’t Handle the Tooth
28.02.2025
(Disney+)[1][8]
12 12 Bitwa na różdżki Battle of the Wands
06.2025
(Disney+)[1][8]
13 13 Tajemnica rodziny Russo There’s Something About the Russos
06.2025
(Disney+)[1][9]
14 17 Abrakatastrofa! Abraca-Disaster!
06.2025
(Disney+)[1][9]
15 15 Urodzinowa misja! Quest Birthday Ever!
06.2025
(Disney+)[1][10]
16 16 Nocowanka z lunaczarowaniem While You Were Sleepcasting
06.2025
(Disney+)[1][10]
17 14 Czarodziejski wieczór gier Ready Player Wand
06.2025
(Disney+)[1][11]
18 18 Starcie robotów Hit Me With Your Best Bot
06.2025
(Disney+)[1][11]
19 19 Poszukiwacze zamkniętego archiwum Raiders of the Locked Archive
06.2025
(Disney+)[1][12]
20 20 Skłonk spełniający życzenia When You Wish Upon A Squonk
06.2025
(Disney+)[1][12]
21 21 Czy to już kres? Nigh is Now!
SERIA DRUGA
12.2025
(Disney+)[1]
22 22 ' Curse Me Baby One More Time
12.2025
(Disney+)[1]
23 23 ' Ooze!…I Did it Again
12.2025
(Disney+)[1]
24 24 ' Howdy with a Trance of Gumballs
12.2025
(Disney+)[1]
25 25 ' Don’t Go Changeling My Heart
12.2025
(Disney+)[1]
26 26 ' Spells Like Halloween Spirit
12.2025
(Disney+)[1]
27 27 ' Cruel Detentions
12.2025
(Disney+)[1]
28 28 ' It’s Beginning to Look a Lot Like Wizmas
12.2025
(Disney+)[1]
29 29 ' Boogie and the Beast
12.2025
(Disney+)[1]
30 30 ' The Wizard at the End of the World: Part One
12.2025
(Disney+)[1]
31 31 ' The Wizard at the End of the World: Part Two
  1. 1,00 1,01 1,02 1,03 1,04 1,05 1,06 1,07 1,08 1,09 1,10 1,11 1,12 1,13 1,14 1,15 1,16 1,17 1,18 1,19 1,20 1,21 1,22 1,23 1,24 1,25 1,26 1,27 1,28 1,29 1,30 Odcinek premierowo dostępny z dubbingiem w zagranicznych wersjach platformy.
  2. 2,0 2,1 Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 10.03.2025.
  3. 3,0 3,1 Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 17.03.2025.
  4. Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 31.10.2025.
  5. 5,0 5,1 Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 24.03.2025.
  6. 6,0 6,1 Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 31.03.2025.
  7. 7,0 7,1 Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 07.04.2025.
  8. 8,0 8,1 Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 29.09.2025.
  9. 9,0 9,1 Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 06.10.2025.
  10. 10,0 10,1 Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 13.10.2025.
  11. 11,0 11,1 Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 20.10.2025.
  12. 12,0 12,1 Oficjalna polska premiera w Disney Channel – 27.10.2025.
  • №1 – numer odcinka według kolejności produkcyjnej.
  • №2 – numer odcinka według kolejności emisyjnej.
Czarodzieje z Waverly Place
Seriale Czarodzieje z Waverly Place (2007-2012)Czarodzieje z Waverly Place: Nowy rozdział (2024)
Filmy Czarodzieje z Waverly Place: Film (2009)Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex (2013)