Lana Długobroda: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
Glimka (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
 
(Nie pokazano 3 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika)
Linia 7: Linia 7:
|język=angielski
|język=angielski
|stacja=[[Cartoon Network]]
|stacja=[[Cartoon Network]]
|platforma=[[HBO Max]]
|platforma=[[HBO Max]], YouTube – Cartoon Network Polska
|lata produkcji=2025
|lata produkcji=2025
|data premiery=8 listopada [[2025]]
|data premiery=8 listopada [[2025]]
|sezony=1 z 1
|sezony=1 z 1
|odcinki=8 z 37
|odcinki=13 z 52
}}
}}
'''Lana Długobroda''' (ang. ''Lana Longbeard'') – kanadyjski serial animowany.
'''Lana Długobroda''' (ang. ''Lana Longbeard'') – kanadyjski serial animowany.
Linia 17: Linia 17:
Serial emitowany w Polsce od 8 listopada [[2025]] roku na antenie [[Cartoon Network]].
Serial emitowany w Polsce od 8 listopada [[2025]] roku na antenie [[Cartoon Network]].
== Fabuła ==
== Fabuła ==
Dwunastoletnia Lana Długobroda marzy o tym, by wesprzeć swojego tatę, Kapitana Andara, w jego bohaterskich morskich wyprawach i na dobre opuścić rodzinną wyspę. Gdy Andar uznaje, że czas przejść na emeryturę, Lana bierze sprawy w swoje ręce i… porywa jego statek! Kapitanowi udaje się dogonić córkę, a wtedy odzyskuje on dawny zapał do przygód. Postanawia nie rezygnować z wypraw i tym razem odbywać je u boku Lany. Tak zaczyna się ich niezwykła podróż – pełen przygód rejs ojca i córki!
Dwunastoletnia Lana Długobroda marzy o tym, by wesprzeć swojego tatę, Kapitana Andara, w jego bohaterskich morskich wyprawach i na dobre opuścić rodzinną wyspę. Gdy Andar uznaje, że czas przejść na emeryturę, Lana bierze sprawy w swoje ręce i… porywa jego statek! Kapitanowi udaje się dogonić córkę, a wtedy odzyskuje on dawny zapał do przygód. Postanawia nie rezygnować z wypraw i tym razem odbywać je u boku Lany. Tak zaczyna się ich niezwykła podróż – pełen przygód rejs ojca i córki!


U boku swojego taty-wikinga i jego barwnej załogi łotrzyków (w skład której wchodzą krasnolud, ork, barbarzyńca i cyklop), Lana pożegluje przez Dziesięć Krain, marząc o zdobyciu sławy największej poszukiwaczki przygód wszech czasów. Zanim to jednak nastąpi, musi pokonać kilka poważnych przeszkód: własną impulsywność, upór, bezgraniczną ciekawość, niechęć do przestrzegania zasad oraz... miłość do naleśników. Czyli wszystko, co najlepsze!
U boku swojego taty-wikinga i jego barwnej załogi łotrzyków (w skład której wchodzą krasnolud, ork, barbarzyńca i cyklop), Lana pożegluje przez Dziesięć Krain, marząc o zdobyciu sławy największej poszukiwaczki przygód wszech czasów. Zanim to jednak nastąpi, musi pokonać kilka poważnych przeszkód: własną impulsywność, upór, bezgraniczną ciekawość, niechęć do przestrzegania zasad oraz... miłość do naleśników. Czyli wszystko, co najlepsze!
Linia 26: Linia 26:
'''Reżyseria''': [[Wojciech Urbański]]<br />
'''Reżyseria''': [[Wojciech Urbański]]<br />
'''Dialogi polskie''': [[Anita Ucińska]]<br />
'''Dialogi polskie''': [[Anita Ucińska]]<br />
'''Nagranie dialogów''': [[Magdalena Więsław]]<br />
'''W rolach głównych''':
'''W rolach głównych''':
* [[Małgorzata Prochera]] – '''Lana'''
* [[Małgorzata Prochera]] – '''Lana'''
Linia 47: Linia 48:
* [[Wojciech Chorąży]]
* [[Wojciech Chorąży]]
* [[Damian Kulec]]
* [[Damian Kulec]]
* [[Magdalena Herman-Urbańska]]
* [[Przemysław Glapiński]]
i inni
i inni


'''Lektor''': [[Jakub Urlich]]
'''Lektor''': [[Jakub Urlich]]
== Spis odcinków ==
== Spis odcinków ==
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;"
Linia 100: Linia 104:
| ''The Zingalinger''
| ''The Zingalinger''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.11.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| ''Atak Vikijadła''
| ''Atak Vikijadła''
| ''Flap Shack Attack''
| ''Flap Shack Attack''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.11.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| ''Nie trać głowy''
| ''Nie trać głowy''
| ''Don’t Lose Your Head''
| ''Don’t Lose Your Head''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.11.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| ''Do pięciu razy sztuka''
| ''Do pięciu razy sztuka''
| ''Four Wrongs Make a Right''
| ''Four Wrongs Make a Right''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.11.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| ''Morska trawa jest zieleńsza''
| ''Morska trawa jest zieleńsza''
| ''The Sea-Grass is Always Greener''
| ''The Sea-Grass is Always Greener''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|16.11.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| ''Robal na morzu''
| ''Robal na morzu''
| ''The Can of Worm''
| ''The Can of Worm''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|19.01.2026
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| ''''
| ''Legenda Andara''
| ''The Legend of Andar''
| ''The Legend of Andar''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|19.01.2026
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| ''''
| ''Do tanga Durango trzeba dwojga''
| ''It Takes Two to Durango Tango''
| ''It Takes Two to Durango Tango''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|19.01.2026
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| ''''
| ''Nie bujaj łódką''
| ''Don’t Rock the Dinghy''
| ''Don’t Rock the Dinghy''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|19.01.2026
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| ''''
| ''Bitwa o blarga''
| ''Battle of the Blargs''
| ''Battle of the Blargs''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|19.01.2026
| bgcolor="#CCE2FF"|18
| bgcolor="#CCE2FF"|18
| ''''
| ''Seniorka szachrajka''
| ''A Wrinkle in Crime''
| ''A Wrinkle in Crime''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|19.01.2026
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| ''''
| ''Cios z przeszłości''
| ''Bash From the Past''
| ''Bash From the Past''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|19.01.2026
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| ''''
| ''Ojciec wie lepiej''
| ''Father Knows Quest''
| ''Father Knows Quest''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|19.01.2026
| bgcolor="#CCE2FF"|21
| bgcolor="#CCE2FF"|21
| ''''
| ''Stylowa misja''
| ''Dressed to Quest''
| ''Dressed to Quest''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|22
| bgcolor="#CCE2FF"|22
| ''''
| ''Spotkanie orków''
| ''Going Bozork''
| ''Going Bozork''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|23
| bgcolor="#CCE2FF"|23
| ''''
| ''Furia na pięć gwiazdek''
| ''Five Star Fury''
| ''Five Star Fury''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|24
| bgcolor="#CCE2FF"|24
| ''''
| ''Przepowiednia zguby''
| ''Prophecy of Doom''
| ''Prophecy of Doom''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|25
| bgcolor="#CCE2FF"|25
| ''''
| ''Dorwać latającą rybę''
| ''Catch That Flying Fish''
| ''Catch That Flying Fish''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|26
| bgcolor="#CCE2FF"|26
| ''''
| ''Kapitan w przebraniu''
| ''Undercover Captain''
| ''Undercover Captain''
|-
|-
Linia 244: Linia 248:
| ''''
| ''''
| ''Throw a Beard a Bone''
| ''Throw a Beard a Bone''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|38
| ''''
| ''The Mighty Wind Broken''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|39
| ''''
| ''Junk Imp and The Trash Kid''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|40
| ''''
| ''Trixie Trinket & Smilecrusher''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|41
| ''''
| ''Fear Island''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|42
| ''''
| ''On The Rocks''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|43
| ''''
| ''Doomscrolling''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|44
| ''''
| ''A Pearl of Wisdom''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|45
| ''''
| ''A Haunting, Ahoy''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|46
| ''''
| ''Best in Quest''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|47
| ''''
| ''The Tides of Time''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|59
| ''''
| ''he Dark Side of the Pancake''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|49
| ''''
| ''Side Kickin’ It''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|50
| ''''
| ''Chop Chop, Let’s Rock''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|51
| ''''
| ''Reset of the Realms''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|52
| ''''
| ''Lana Takes On The Titans''
|-
|-
|}
|}

Aktualna wersja na dzień 21:01, 19 sty 2026

Tytuł Lana Długobroda
Tytuł oryginalny Lana Longbeard
Gatunek animowany
Kraj produkcji Kanada
Język oryginału angielski
Stacja telewizyjna Cartoon Network
Platforma streamingowa HBO Max, YouTube – Cartoon Network Polska
Lata produkcji 2025
Data premiery dubbingu 8 listopada 2025
Wyemitowane
serie
1 z 1
Wyemitowane odcinki 13 z 52

Lana Długobroda (ang. Lana Longbeard) – kanadyjski serial animowany.

Serial emitowany w Polsce od 8 listopada 2025 roku na antenie Cartoon Network.

Fabuła

Dwunastoletnia Lana Długobroda marzy o tym, by wesprzeć swojego tatę, Kapitana Andara, w jego bohaterskich morskich wyprawach i na dobre opuścić rodzinną wyspę. Gdy Andar uznaje, że czas przejść na emeryturę, Lana bierze sprawy w swoje ręce i… porywa jego statek! Kapitanowi udaje się dogonić córkę, a wtedy odzyskuje on dawny zapał do przygód. Postanawia nie rezygnować z wypraw i tym razem odbywać je u boku Lany. Tak zaczyna się ich niezwykła podróż – pełen przygód rejs ojca i córki!

U boku swojego taty-wikinga i jego barwnej załogi łotrzyków (w skład której wchodzą krasnolud, ork, barbarzyńca i cyklop), Lana pożegluje przez Dziesięć Krain, marząc o zdobyciu sławy największej poszukiwaczki przygód wszech czasów. Zanim to jednak nastąpi, musi pokonać kilka poważnych przeszkód: własną impulsywność, upór, bezgraniczną ciekawość, niechęć do przestrzegania zasad oraz... miłość do naleśników. Czyli wszystko, co najlepsze!

Opis nadawcy

Wersja polska

Wersja polska: IYUNO POLSKA
Reżyseria: Wojciech Urbański
Dialogi polskie: Anita Ucińska
Nagranie dialogów: Magdalena Więsław
W rolach głównych:

W pozostałych rolach:

i inni

Lektor: Jakub Urlich

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
08.11.2025 01 Życiowa misja Quest for Your Life
08.11.2025 02 Owoce grozy Fruits of Terror
08.11.2025 03 O flądra! Oh Fishsticks!!
08.11.2025 04 Przepis na katastrofę Recipe for Disaster
09.11.2025 05 On zawsze powraca It Always Comes Back
09.11.2025 06 Broda złola Beard of Evil
09.11.2025 07 Morski naciągacz Grifters Adrift
09.11.2025 08 Ironistka The Zingalinger
15.11.2025 09 Atak Vikijadła Flap Shack Attack
15.11.2025 10 Nie trać głowy Don’t Lose Your Head
15.11.2025 11 Do pięciu razy sztuka Four Wrongs Make a Right
15.11.2025 12 Morska trawa jest zieleńsza The Sea-Grass is Always Greener
16.11.2025 13 Robal na morzu The Can of Worm
19.01.2026 14 Legenda Andara The Legend of Andar
19.01.2026 15 Do tanga Durango trzeba dwojga It Takes Two to Durango Tango
19.01.2026 16 Nie bujaj łódką Don’t Rock the Dinghy
19.01.2026 17 Bitwa o blarga Battle of the Blargs
19.01.2026 18 Seniorka szachrajka A Wrinkle in Crime
19.01.2026 19 Cios z przeszłości Bash From the Past
19.01.2026 20 Ojciec wie lepiej Father Knows Quest
19.01.2026 21 Stylowa misja Dressed to Quest
22 Spotkanie orków Going Bozork
23 Furia na pięć gwiazdek Five Star Fury
24 Przepowiednia zguby Prophecy of Doom
25 Dorwać latającą rybę Catch That Flying Fish
26 Kapitan w przebraniu Undercover Captain
27 ' Going Overboard
28 ' Tale of the Wolf Mom
29 ' Dice of Destiny
30 ' A Hardwired Holiday
31 ' Escape from Escape Island
32 ' Lana the Something Super Great and Totally Awesome
33 ' Baron Buckethead
34 ' Fan Friction
35 ' War and Pizza
36 ' Bo Diggity
37 ' Throw a Beard a Bone
38 ' The Mighty Wind Broken
39 ' Junk Imp and The Trash Kid
40 ' Trixie Trinket & Smilecrusher
41 ' Fear Island
42 ' On The Rocks
43 ' Doomscrolling
44 ' A Pearl of Wisdom
45 ' A Haunting, Ahoy
46 ' Best in Quest
47 ' The Tides of Time
59 ' he Dark Side of the Pancake
49 ' Side Kickin’ It
50 ' Chop Chop, Let’s Rock
51 ' Reset of the Realms
52 ' Lana Takes On The Titans

Linki zewnętrzne