Uśmiechnięci przyjaciele: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
Snackqween (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
MinisterDubu (dyskusja | edycje)
mNie podano opisu zmian
 
(Nie pokazano 36 wersji utworzonych przez 5 użytkowników)
Linia 9: Linia 9:
|lata produkcji=2020-
|lata produkcji=2020-
|data premiery=6 października [[2025]]
|data premiery=6 października [[2025]]
|sezony=1 z 3
|sezony=3 z 3
|odcinki=1 z 25
|odcinki=25 z 27<br /><small>krótkometrażówki</small>: 2 z 2
}}
}}
'''Uśmiechnięci przyjaciele''' (ang. ''Smiling Friends'') – amerykański serial animowany dla dorosłych stworzony przez Zacha Hadela i Michaela Cusacka.
'''Uśmiechnięci przyjaciele''' (ang. ''Smiling Friends'') – amerykański serial animowany dla dorosłych stworzony przez Zacha Hadela i Michaela Cusacka.
Linia 19: Linia 19:


<small>Źródło: [https://play.hbomax.com/show/b692705b-2f12-4a3d-ab4d-579124e0667c Max]</small>
<small>Źródło: [https://play.hbomax.com/show/b692705b-2f12-4a3d-ab4d-579124e0667c Max]</small>
== Wersja polska ==<!--
== Wersja polska ==
'''Wersja polska''': na zlecenie HBO – [[]]<br />
'''Wersja polska''': na zlecenie HBO – [[TransPerfect Media Poland|TRANSPERFECT MEDIA POLAND]]<br />
'''Reżyseria''': [[]]<br />
'''Reżyseria''': [[Michał Podsiadło]]<br /><!--
'''Dialogi''': [[]]<br />-->
'''Dialogi polskie''': [[Sylwia Weider/Grzegorz Drojewski]]<br />-->
'''W wersji polskiej udział wzięli''': <!--
'''W wersji polskiej udział wzięli''':
* [[Krzysztof Wach]] – '''Charlie''' -->
* [[Szymon Roszak]] – '''Charlie Dompler'''
* [[Michał Klawiter]] – '''Charlie Dompler''' <small>(odc. 13 – jedna scena)</small>
* [[Mateusz Kwiecień]] –  
* [[Mateusz Kwiecień]] –  
** '''Pim''',
** '''Pim Pimling''',
** '''Allan''',
** '''Allan''',
** '''Glep''',
** '''Glep''',
** '''Zapowiadacz''' <small>(odc. 18)</small>
** '''Spiker''' <small>(odc. 18)</small>,
* [[Grzegorz Drojewski]] – '''Pan Szef'''
** '''Kuzyn Pima''' <small>(odc. 25)</small>,
** '''Tata Allana''' <small>(odc. 25)</small>
* [[Grzegorz Drojewski]] –
** '''Pan Szef''',
** '''Lustro''' <small>(odc. 7)</small>
'''W pozostałych rolach''':
'''W pozostałych rolach''':
* [[Bartosz Wesołowski]] – '''Śmieszny Samuel''' <small>(odc. 18)</small>
* [[Anna Apostolakis-Gluzińska]] –
* [[Andrzej Chudy]] – '''Inspektor''' <small>(odc. 18)</small>  
** '''Mama Desmonda''' <small>(odc. 1)</small>,
* [[Anna Wodzyńska]] –  
** '''Prezeska fundcji''' <small>(odc. 2)</small>,<!--
** '''Kobieta #2''' <small>(odc. 18)</small>,
** '''Żona''' <small>(odc. 4)</small>,-->
** '''Gwary''' <small>(odc. 18)</small>
** '''Wiedźma''' <small>(odc. 6)</small>,
** '''Babcia Charliego''' <small>(odc. 8)</small>,
** '''Prezydent Jimble''' <small>(odc. 11)</small>
* [[Izabella Bukowska-Chądzyńska]] –
** '''Amy''' <small>(odc. 1)</small>,
** '''Prezenterka''' <small>(odc. 2)</small>
* [[Andrzej Chudy]] –
** '''Steven''' <small>(odc. 1, 6)</small>,
** '''Siłacz''' <small>(odc. 3)</small>,
** '''Stuletnie jajo''' <small>(odc. 5)</small>,<!--
** '''Drzewo''' <small>(odc. 6)</small>,-->
** '''Waffen Buffett''' <small>(odc. 7)</small>,
** '''Ksiądz''' <small>(odc. 8, 13)</small>,
** '''Mężczyzna na lotnisku''' <small>(odc. 9)</small>,
** '''Lektor spotu''' <small>(odc. 11)</small>,
** '''Plilford''' <small>(odc. 12)</small>,
** '''Bill''' <small>(odc. 15)</small>,
** '''Inspektor''' <small>(odc. 18)</small>,
** '''Ojciec Pana Żaby''' <small>(odc. 19)</small>,
** '''William Robal''' <small>(odc. 20)</small>,
** '''Staruszek''' <small>(odc. 20)</small>,
** '''Pan Rożek''' <small>(odc. 23)</small>,
** '''Król Szmalungów''' <small>(odc. 24)</small>,
** '''Narrator''' <small>(odc. 25)</small>
* [[Norbert Kaczorowski]] –  
* [[Norbert Kaczorowski]] –  
** '''Alarm''' <small>(odc. 1)</small>,
** '''Mężczyzna''' <small>(odc. 2)</small>,
** '''Kosmita''' <small>(odc. 6)</small>,
** '''Człowiek Renesansu''' <small>(odc. 7)</small>,
** '''Jebnięty Will #2''' <small>(odc. 18)</small>,
** '''Jebnięty Will #2''' <small>(odc. 18)</small>,
** '''Mężczyzna #1''' <small>(odc. 18)</small>,
** '''Mężczyzna #1''' <small>(odc. 18)</small>,
** '''Mężczyzna #3''' <small>(odc. 18)</small>,
** '''Mężczyzna #3''' <small>(odc. 18)</small>,
** '''Mężczyzna #5''' <small>(odc. 18)</small><!--
** '''Tata Glarpa''' <small>(odc. 23)</small>,
'''Lekarz''' <small>(odc. 18)</small>  
** '''Policjant #1''' <small>(odc. 23)</small>,
** '''Neil''' <small>(odc. 24)</small>,
** '''Szmalung #3''' <small>(odc. 24)</small>,
** '''Mężczyzna''' <small>(odc. 25)</small>,
** '''Szlachcic #1''' <small>(odc. 25)</small>
* [[Mateusz Narloch]] –
** '''Mama Pima''' <small>(odc. 1)</small>,
** '''Goblin Jacob''' <small>(odc. 2, 4)</small>,
** '''Simon S. Salty''' <small>(odc. 5)</small>,
** '''Mały Kościotrupik''' <small>(odc. 7)</small>,
** '''Dusza #3''' <small>(odc. 8)</small>,
** '''Pani Groxia''' <small>(odc. 10)</small>,
** '''Pan Landford''' <small>(odc. 12)</small>,
** '''Kapitan''' <small>(odc. 12)</small>,
** '''Goblin''' <small>(odc. 14)</small>,
** '''Kosmita #1''' <small>(odc. 15)</small>,
** '''Generał''' <small>(odc. 19)</small>,
** '''Komentator''' <small>(odc. 19)</small>,
** '''Pan Ventura''' <small>(odc. 20)</small>,
** '''Matka Pana Szefa''' <small>(odc. 21)</small><!--,
** '''Duch''' <small>(odc. 21)</small>,
** '''Wiedźma''' <small>(odc. 21)</small>-->,
** '''Matka Natura''' <small>(odc. 22)</small>,
** '''Squim''' <small>(odc. 23)</small>,
** '''Grubas''' <small>(odc. 23)</small>,
** '''Centurion''' <small>(odc. 25)</small>
* [[Tomasz Olejnik]] –
** '''Mężczyzna zza ściany''' <small>(odc. 1)</small>,
** '''Lektor reklamy''' <small>(odc. 3)</small>,
** '''Gnarly''' <small>(odc. 6)</small>,
** '''William Robal''' <small>(odc. 11)</small>,
** '''Armzo''' <small>(odc. 12)</small>,
** '''Daniel Pogromca Demonów''' <small>(odc. 13)</small>,
** '''Doug''' <small>(odc. 14)</small>,
** '''Doktor''' <small>(odc. 18)</small>,
** '''Chłopak''' <small>(odc. 21)</small>
* [[Kamil Pruban]] –
** '''Party Bro''' <small>(odc. 1)</small>,
** '''Pan Żaba''' <small>(odc. 2, 11, 19)</small>,
** '''Leśny demon''' <small>(odc. 4)</small>,
** '''Napój''' <small>(odc. 5)</small>,
** '''DJ Spit''' <small>(odc. 7 – część kwestii)</small>,
** '''Proszę Pana''' <small>(odc. 7)</small>,
** '''Narrator''' <small>(odc. 8)</small>,
** '''Hrabia Groxia''' <small>(odc. 10)</small>,
** '''Kierownik''' <small>(odc. 12)</small>,
** '''Grubas #2''' <small>(odc. 14)</small>,
** '''Kosmita #2''' <small>(odc. 15)</small>,
** '''Yeti''' <small>(odc. 17)</small>,
** '''Spiker''' <small>(odc. 20)</small>,
** '''Ojciec Człowieka-Ćmy''' <small>(odc. 22)</small>
* [[Magdalena Herman-Urbańska]] –
** '''Asystentka''' <small>(odc. 2)</small>,
** '''Jennifer''' <small>(odc. 3)</small>,
** '''Księżniczka''' <small>(odc. 6)</small>,
** '''Kelnerka''' <small>(odc. 9)</small>
* [[Modest Ruciński]] –
** '''Rex''' <small>(odc. 2)</small>,
** '''Centaur''' <small>(odc. 4)</small>,
** '''Mr. Peanut''' <small>(odc. 7)</small>,
** '''Szatan''' <small>(odc. 8)</small>
* [[Bartosz Wesołowski]] – 
** '''Graham Nelly''' <small>(odc. 1)</small>,
** '''Jimmy Fallon''' <small>(odc. 2)</small>,
** '''Policjant''' <small>(odc. 4)</small>,
** '''Ketchup''' <small>(odc. 5)</small>,
** '''Homunculus''' <small>(odc. 14)</small>,
** '''Oscar''' <small>(odc. 16)</small>,
** '''Śmieszny Samuel''' <small>(odc. 18)</small>,
** '''Facet w barze''' <small>(odc. 19)</small>,
** '''Żołnierz''' <small>(odc. 23)</small>,
** '''Szlachcic #3''' <small>(odc. 25)</small><!--
* [[Maksymilian Michasiów]] – '''Klient''' <small>(odc. 3)</small>-->
* [[Krzysztof Szczepaniak]] –
** '''Kreweta''' <small>(odc. 3)</small>,
** '''Wróżki''' <small>(odc. 6)</small>,
** '''Grim''' <small>(odc. 7)</small>,
** '''Bóg''' <small>(odc. 8)</small>,
** '''Gwimbly''' <small>(odc. 10)</small>,
** '''Profesor Psycholek''' <small>(odc. 14)</small>,
** '''Fillmore''' <small>(odc. 15)</small>,
** '''Czarodziej''' <small>(odc. 24)</small>,
** '''Cezar''' <small>(odc. 25)</small>
* [[Przemysław Glapiński]] –
** '''Prezenter''' <small>(odc. 4)</small>,
** '''Elf''' <small>(odc. 6)</small>,
** '''Ronald Reagan''' <small>(odc. 7)</small>
* [[Anna Wodzyńska]] –
** '''Zoey''' <small>(odc. 4)</small>,
** '''Pieprz''' <small>(odc. 5)</small>,
** '''Musztarda''' <small>(odc. 5)</small>,
** '''Spikerka''' <small>(odc. 9)</small>,
** '''Tara Android''' <small>(odc. 13)</small>,
** '''Marina''' <small>(odc. 20)</small>
* [[Martin Fitch]] – '''Sól''' <small>(odc. 5)</small>
* [[Michał Podsiadło]] –
** '''DJ Spit''' <small>(odc. 7 – część kwestii, 12, 23)</small>,
** '''Prezes IGBG''' <small>(odc. 10)</small>,
** '''Rosjanin''' <small>(odc. 11)</small>,
** '''Bill Nye''' <small>(odc. 17)</small>,
** '''Kret''' <small>(odc. 20)</small>,
** '''Brian O’Halloran''' <small>(odc. 24)</small>,
** '''Klient''' <small>(odc. 25)</small><!--,
** '''Party Bro''' <small>(odc. 25)</small>-->,
** '''Roy Dismey''' <small>(odc. S02)</small><!--
* [[Michał Skarżyński]] – '''Dostawca''' <small>(odc. 8)</small>-->
* [[Wojciech Chorąży]] –
** '''James''' <small>(odc. 10)</small>,
** '''Wielka Stopa''' <small>(odc. 12)</small>,
** '''Szczur''' <small>(odc. 23)</small>,
** '''Barman''' <small>(odc. 25)</small>
* [[Aleksandra Dziewit]] – '''Recepcjonistka''' <small>(odc. 10)</small>
* [[Ada Chełmińska]] –
** '''Wendy Robal''' <small>(odc. 11)</small>,
** '''Britney''' <small>(odc. 13)</small>
* [[Aleksandra Podgródna]] – '''Dziewczyna''' <small>(odc. 12)</small>
* [[Dawid Dziarkowski]] – '''Robal Wiedzy''' <small>(odc. 19)</small>
* [[Jarosław Domin]] –
** '''Policjant #2''' <small>(odc. 23)</small>,
** '''Szmalung #1''' <small>(odc. 24)</small>,
** '''Wieśniak #2''' <small>(odc. 25)</small>
* [[Katarzyna Pachelska]]<!--
'''Alpha''' <small>(odc. 1)</small>
'''Desmond''' <small>(odc. 1)</small>
'''Obcy''' <small>(odc. 1)</small>
'''Fan''' <small>(odc. 2)</small>
'''Robal''' <small>(odc. 2)</small>
'''Klient solarium''' <small>(odc. 3)</small>
'''Smormu''' <small>(odc. 3)</small>
'''Dzieci Pima''' <small>(odc. 4)</small>
'''Staruszka''' <small>(odc. 4)</small>
'''Party Bro''' <small>(odc. 4)</small>
'''Uczestniczka imprezy''' <small>(odc. 4)</small>
'''Staruszka''' <small>(odc. 4)</small>
'''Policjant dyżurny''' <small>(odc. 5)</small>
'''Tłuszcz''' <small>(odc. 5)</small>
'''Mip''' <small>(odc. 6)</small>
'''Diabeł''' <small>(odc. 8)</small>
'''Dusza #1''' <small>(odc. 8)</small>
'''Dusza #2''' <small>(odc. 8)</small>
'''Dusza #4''' <small>(odc. 8)</small>
'''Wnuk Glepa''' <small>(odc. 8)</small>
'''Troglor''' <small>(odc. 10)</small>
'''Ochroniarz #1''' <small>(odc. 11)</small>
'''Ochroniarz #2''' <small>(odc. 11)</small>
'''Pilot''' <small>(odc. 12)</small>
'''Szatan''' <small>(odc. 13)</small>
'''Grubas #1''' <small>(odc. 14)</small>
'''Gliniarz''' <small>(odc. 15)</small>
'''Strażnik''' <small>(odc. 15)</small>
'''Tyler''' <small>(odc. 16)</small>
'''Gnijek''' <small>(odc. 17)</small>
'''Jebnięty Will #1''' <small>(odc. 18)</small>
'''Jebnięty Will #1''' <small>(odc. 18)</small>
'''Jebnięty Will #3''' <small>(odc. 18)</small>  
'''Jebnięty Will #3''' <small>(odc. 18)</small>  
'''Gwary''' <small>(odc. 18)</small>
'''Mężczyzna #2''' <small>(odc. 18)</small>
'''Mężczyzna #2''' <small>(odc. 18)</small>
'''Mężczyzna #5''' <small>(odc. 18)</small>
'''Kobieta #1''' <small>(odc. 18)</small>
'''Kobieta #1''' <small>(odc. 18)</small>
'''Kobieta #2''' <small>(odc. 18)</small>
'''Mężczyzna #4''' <small>(odc. 18)</small>
'''Mężczyzna #4''' <small>(odc. 18)</small>
-->
'''Pielęgniarka''' <small>(odc. 20)</small>
'''Człowiek-Ćma''' <small>(odc. 22)</small>
'''Glarp''' <small>(odc. 23)</small>
'''Mama Glarpa''' <small>(odc. 23)</small>
'''Larwa''' <small>(odc. 23)</small>
'''Pasażerka''' <small>(odc. 23)</small>
'''Doktor''' <small>(odc. 23)</small>
'''Księżniczka Szmalung''' <small>(odc. 24)</small>
'''Szmalung #2''' <small>(odc. 24)</small>
'''Marge Simpson''' <small>(odc. 25)</small>
'''William Robal''' <small>(odc. 25)</small>
'''Bohater telenoweli''' <small>(odc. 25)</small>
'''Strzelec''' <small>(odc. 25)</small>
'''Centurion #2''' <small>(odc. 25)</small>
'''Wieśniak #1''' <small>(odc. 25)</small>
'''Szlachcic #2''' <small>(odc. 25)</small>
'''Zoey''' <small>(odc. 25)</small>-->
i inni
i inni
'''Wykonanie piosenek''':
* '''''„So It’s You”''''': [[Martin Fitch]] <small>(odc. 3)</small>
* '''''„Picking Up Twigs”''''': [[Mateusz Kwiecień]] <small>(odc. 4)</small><!--
* '''''„Charlie the Hero”''''': [[]] <small>(odc. 6)</small>-->
* '''''„$piTz PaRadise”''''': [[Michał Podsiadło]] <small>(odc. 7)</small>
* '''''„Christmas in H.E.L.L.”''''': [[Martin Fitch]] i inni <small>(odc. 8)</small>
* '''''„We Get to Play”''''': [[Grzegorz Drojewski]] <small>(odc. 13)</small>
* '''''„Welcome to Spamtopia”''''': [[Sebastian Machalski]] <small>(odc. 16)</small>
* '''''„Winter Friends”''''': [[Marcin Franc]] <small>(odc. 17)</small>
* '''''„Bill Nye’s Death Song”''''': [[Sebastian Machalski]], [[Marcin Franc]] <small>(odc. 17)</small>
* '''''„Dust in the Wind”''''': [[Kamil Pruban]] <small>(odc. 19)</small>
* '''''„If You’re Feeling Down”''''': [[Mateusz Kwiecień]] <small>(odc. 19)</small>
'''Lektor''': [[Michał Podsiadło]]


== Spis odcinków ==
== Spis odcinków ==
Linia 62: Linia 277:
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA'''
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA'''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|16.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| bgcolor="#CCE2FF"|01
| ''''
| ''Wielki dzień Desmonda''
| ''Desmond's Big Day Out''
| ''Desmond’s Big Day Out''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| bgcolor="#CCE2FF"|02
| ''''
| ''Pan Żaba''
| ''Mr. Frog''
| ''Mr. Frog''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| bgcolor="#CCE2FF"|03
| ''''
| ''Odyseja krewetkowa''
| ''Shrimp's Odyssey''
| ''Shrimp’s Odyssey''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| bgcolor="#CCE2FF"|04
| ''''
| ''Śmieszne Halloween''
| ''A Silly Halloween Special''
| ''A Silly Halloween Special''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| bgcolor="#CCE2FF"|05
| ''''
| ''Kto brutalnie zamordował Simona S. Salty’ego?''
| ''Who Violently Murdered Simon S. Salty?''
| ''Who Violently Murdered Simon S. Salty?''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|16.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|06
| bgcolor="#CCE2FF"|06
| ''''
| ''Zaczarowany las''
| ''Enchanted Forest''
| ''Enchanted Forest''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|16.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| bgcolor="#CCE2FF"|07
| ''''
| ''Skwaszeni przyjaciele''
| '' Frowning Friends''
| ''Frowning Friends''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|08
| bgcolor="#CCE2FF"|08
| ''''
| ''Charlie umiera i nie wraca''
| ''Charlie Dies and Doesn't Come Back''
| ''Charlie Dies and Doesn’t Come Back''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|16.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| bgcolor="#CCE2FF"|09
| ''''
| ''Uśmiechnięci przyjaciele lecą do Brazylii!''
| ''The Smiling Friends Go to Brazil!''
| ''The Smiling Friends Go to Brazil!''
|-
|-
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA'''
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA'''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|16.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| bgcolor="#CCE2FF"|10
| ''''
| ''Gwimbly''
| ''Gwimbly: Definitive Remastered Enhanced Extended Edition DX 4k (Anniversary Director's Cut)''
| ''Gwimbly: Definitive Remastered Enhanced Extended Edition DX 4k (Anniversary Director’s Cut)''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| bgcolor="#CCE2FF"|11
| ''''
| ''Pan Żaba na prezydenta''
| ''Mr. President''
| ''Mr. President''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| bgcolor="#CCE2FF"|12
| ''''
| ''Przygoda Allana''
| ''A Allan Adventure''
| ''A Allan Adventure''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| bgcolor="#CCE2FF"|13
| ''''
| ''Szef się żeni⁩''
| ''Erm, the Boss Finds Love?''
| ''Erm, the Boss Finds Love?''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| bgcolor="#CCE2FF"|14
| ''''
| ''Jajo brata''
| ''Brother's Egg''
| ''Brother’s Egg''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| bgcolor="#CCE2FF"|15
| ''''
| ''Charlie i Pim kontra kosmici⁩''
| ''Charlie, Pim, and Bill vs. The Alien''
| ''Charlie, Pim, and Bill vs. The Alien''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|15.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| bgcolor="#CCE2FF"|16
| ''''
| ''Czerwony klejnot czyli Tyler wylatuje''
| ''The Magical Red Jewel AKA Tyler Gets Fired''
| ''The Magical Red Jewel AKA Tyler Gets Fired''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|16.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| bgcolor="#CCE2FF"|17
| ''''
| ''Pim zielenieje''
| ''Pim Finally Turns Green''
| ''Pim Finally Turns Green''
|-
|-
Linia 156: Linia 371:
| ''Silly Samuel''
| ''Silly Samuel''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|13.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| bgcolor="#CCE2FF"|19
| ''''
| ''Niezwykła podróż Pana Żaby''
| ''Le Voyage Incroyable De Monsieur Grenouille''
| ''Le Voyage Incroyable De Monsieur Grenouille''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|20.10.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| bgcolor="#CCE2FF"|20
| ''''
| ''Człowiek Kret''
| ''Mole Man''
| ''Mole Man''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|03.11.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|21
| bgcolor="#CCE2FF"|21
| ''''
| ''Klątwa Zielonej Wiedźmy''
| ''Curse of the Green Halloween Witch''
| ''Curse of the Green Halloween Witch''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|10.11.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|22
| bgcolor="#CCE2FF"|22
| ''''
| ''Pim i Charlie ratują Matkę Naturę''
| ''Pim and Charlie Save Mother Nature''
| ''Pim and Charlie Save Mother Nature''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|17.11.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|23
| bgcolor="#CCE2FF"|23
| ''''
| ''Squim powraca''
| ''Squim Returns''
| ''Squim Returns''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|24.11.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|24
| ''Szmalugowie''
| ''Shmaloogles''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|01.12.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|25
| ''Co robi Glep?''
| ''The Glep Ep''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|24
| bgcolor="#CCE2FF"|26
| ''''
| ''''
| ''Shmaloogles''
| ''Friend-Bot (Version 12589218731809213528796879521)''
|-
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|
| bgcolor="#CCE2FF"|25
| bgcolor="#CCE2FF"|27
| ''''
| ''''
| ''The Glep Ep''
| ''Charlie’s Uncle Dies and Doesn’t Come Back''
|-
| colspan=5 style="background-color: #70ACFF;" |'''ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE'''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|05.12.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|S01
| ''Nowe oczy Pima''
| ''<small>Smiling Shorts:</small><br />Pim’s New Eyes''
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|05.12.2025
| bgcolor="#CCE2FF"|S02
| ''Gra w karty''
| ''<small>Smiling Shorts:</small><br />Roy Dismey''
|-
|-
|}
|}

Aktualna wersja na dzień 14:12, 5 gru 2025

Tytuł Uśmiechnięci przyjaciele
Tytuł oryginalny Smiling Friends
Gatunek animowany, komediowy
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Język oryginału angielski
Platforma streamingowa HBO Max
Lata produkcji 2020-
Data premiery dubbingu 6 października 2025
Wyemitowane
serie
3 z 3
Wyemitowane odcinki 25 z 27
krótkometrażówki: 2 z 2

Uśmiechnięci przyjaciele (ang. Smiling Friends) – amerykański serial animowany dla dorosłych stworzony przez Zacha Hadela i Michaela Cusacka.

Serial dostępny z polskim dubbingiem od 6 października 2025 roku na platformie HBO Max.

Fabuła

Pracownicy niewielkiej firmy chcą dawać ludziom szczęście w tym dziwnym i zwariowanym świecie.

Źródło: Max

Wersja polska

Wersja polska: na zlecenie HBO – TRANSPERFECT MEDIA POLAND
Reżyseria: Michał Podsiadło
W wersji polskiej udział wzięli:

W pozostałych rolach:

  • Anna Apostolakis-Gluzińska
    • Mama Desmonda (odc. 1),
    • Prezeska fundcji (odc. 2),
    • Wiedźma (odc. 6),
    • Babcia Charliego (odc. 8),
    • Prezydent Jimble (odc. 11)
  • Izabella Bukowska-Chądzyńska
    • Amy (odc. 1),
    • Prezenterka (odc. 2)
  • Andrzej Chudy
    • Steven (odc. 1, 6),
    • Siłacz (odc. 3),
    • Stuletnie jajo (odc. 5),
    • Waffen Buffett (odc. 7),
    • Ksiądz (odc. 8, 13),
    • Mężczyzna na lotnisku (odc. 9),
    • Lektor spotu (odc. 11),
    • Plilford (odc. 12),
    • Bill (odc. 15),
    • Inspektor (odc. 18),
    • Ojciec Pana Żaby (odc. 19),
    • William Robal (odc. 20),
    • Staruszek (odc. 20),
    • Pan Rożek (odc. 23),
    • Król Szmalungów (odc. 24),
    • Narrator (odc. 25)
  • Norbert Kaczorowski
    • Alarm (odc. 1),
    • Mężczyzna (odc. 2),
    • Kosmita (odc. 6),
    • Człowiek Renesansu (odc. 7),
    • Jebnięty Will #2 (odc. 18),
    • Mężczyzna #1 (odc. 18),
    • Mężczyzna #3 (odc. 18),
    • Tata Glarpa (odc. 23),
    • Policjant #1 (odc. 23),
    • Neil (odc. 24),
    • Szmalung #3 (odc. 24),
    • Mężczyzna (odc. 25),
    • Szlachcic #1 (odc. 25)
  • Mateusz Narloch
    • Mama Pima (odc. 1),
    • Goblin Jacob (odc. 2, 4),
    • Simon S. Salty (odc. 5),
    • Mały Kościotrupik (odc. 7),
    • Dusza #3 (odc. 8),
    • Pani Groxia (odc. 10),
    • Pan Landford (odc. 12),
    • Kapitan (odc. 12),
    • Goblin (odc. 14),
    • Kosmita #1 (odc. 15),
    • Generał (odc. 19),
    • Komentator (odc. 19),
    • Pan Ventura (odc. 20),
    • Matka Pana Szefa (odc. 21),
    • Matka Natura (odc. 22),
    • Squim (odc. 23),
    • Grubas (odc. 23),
    • Centurion (odc. 25)
  • Tomasz Olejnik
    • Mężczyzna zza ściany (odc. 1),
    • Lektor reklamy (odc. 3),
    • Gnarly (odc. 6),
    • William Robal (odc. 11),
    • Armzo (odc. 12),
    • Daniel Pogromca Demonów (odc. 13),
    • Doug (odc. 14),
    • Doktor (odc. 18),
    • Chłopak (odc. 21)
  • Kamil Pruban
    • Party Bro (odc. 1),
    • Pan Żaba (odc. 2, 11, 19),
    • Leśny demon (odc. 4),
    • Napój (odc. 5),
    • DJ Spit (odc. 7 – część kwestii),
    • Proszę Pana (odc. 7),
    • Narrator (odc. 8),
    • Hrabia Groxia (odc. 10),
    • Kierownik (odc. 12),
    • Grubas #2 (odc. 14),
    • Kosmita #2 (odc. 15),
    • Yeti (odc. 17),
    • Spiker (odc. 20),
    • Ojciec Człowieka-Ćmy (odc. 22)
  • Magdalena Herman-Urbańska
    • Asystentka (odc. 2),
    • Jennifer (odc. 3),
    • Księżniczka (odc. 6),
    • Kelnerka (odc. 9)
  • Modest Ruciński
    • Rex (odc. 2),
    • Centaur (odc. 4),
    • Mr. Peanut (odc. 7),
    • Szatan (odc. 8)
  • Bartosz Wesołowski
    • Graham Nelly (odc. 1),
    • Jimmy Fallon (odc. 2),
    • Policjant (odc. 4),
    • Ketchup (odc. 5),
    • Homunculus (odc. 14),
    • Oscar (odc. 16),
    • Śmieszny Samuel (odc. 18),
    • Facet w barze (odc. 19),
    • Żołnierz (odc. 23),
    • Szlachcic #3 (odc. 25)
  • Krzysztof Szczepaniak
    • Kreweta (odc. 3),
    • Wróżki (odc. 6),
    • Grim (odc. 7),
    • Bóg (odc. 8),
    • Gwimbly (odc. 10),
    • Profesor Psycholek (odc. 14),
    • Fillmore (odc. 15),
    • Czarodziej (odc. 24),
    • Cezar (odc. 25)
  • Przemysław Glapiński
    • Prezenter (odc. 4),
    • Elf (odc. 6),
    • Ronald Reagan (odc. 7)
  • Anna Wodzyńska
    • Zoey (odc. 4),
    • Pieprz (odc. 5),
    • Musztarda (odc. 5),
    • Spikerka (odc. 9),
    • Tara Android (odc. 13),
    • Marina (odc. 20)
  • Martin FitchSól (odc. 5)
  • Michał Podsiadło
    • DJ Spit (odc. 7 – część kwestii, 12, 23),
    • Prezes IGBG (odc. 10),
    • Rosjanin (odc. 11),
    • Bill Nye (odc. 17),
    • Kret (odc. 20),
    • Brian O’Halloran (odc. 24),
    • Klient (odc. 25),
    • Roy Dismey (odc. S02)
  • Wojciech Chorąży
    • James (odc. 10),
    • Wielka Stopa (odc. 12),
    • Szczur (odc. 23),
    • Barman (odc. 25)
  • Aleksandra DziewitRecepcjonistka (odc. 10)
  • Ada Chełmińska
    • Wendy Robal (odc. 11),
    • Britney (odc. 13)
  • Aleksandra PodgródnaDziewczyna (odc. 12)
  • Dawid DziarkowskiRobal Wiedzy (odc. 19)
  • Jarosław Domin
    • Policjant #2 (odc. 23),
    • Szmalung #1 (odc. 24),
    • Wieśniak #2 (odc. 25)
  • Katarzyna Pachelska

i inni

Wykonanie piosenek:

Lektor: Michał Podsiadło

Spis odcinków

Premiera Tytuł polski Tytuł angielski
SERIA PIERWSZA
16.10.2025 01 Wielki dzień Desmonda Desmond’s Big Day Out
15.10.2025 02 Pan Żaba Mr. Frog
15.10.2025 03 Odyseja krewetkowa Shrimp’s Odyssey
15.10.2025 04 Śmieszne Halloween A Silly Halloween Special
15.10.2025 05 Kto brutalnie zamordował Simona S. Salty’ego? Who Violently Murdered Simon S. Salty?
16.10.2025 06 Zaczarowany las Enchanted Forest
16.10.2025 07 Skwaszeni przyjaciele Frowning Friends
15.10.2025 08 Charlie umiera i nie wraca Charlie Dies and Doesn’t Come Back
16.10.2025 09 Uśmiechnięci przyjaciele lecą do Brazylii! The Smiling Friends Go to Brazil!
SERIA DRUGA
16.10.2025 10 Gwimbly Gwimbly: Definitive Remastered Enhanced Extended Edition DX 4k (Anniversary Director’s Cut)
15.10.2025 11 Pan Żaba na prezydenta Mr. President
15.10.2025 12 Przygoda Allana A Allan Adventure
15.10.2025 13 Szef się żeni⁩ Erm, the Boss Finds Love?
15.10.2025 14 Jajo brata Brother’s Egg
15.10.2025 15 Charlie i Pim kontra kosmici⁩ Charlie, Pim, and Bill vs. The Alien
15.10.2025 16 Czerwony klejnot czyli Tyler wylatuje The Magical Red Jewel AKA Tyler Gets Fired
16.10.2025 17 Pim zielenieje Pim Finally Turns Green
SERIA TRZECIA
06.10.2025 18 Śmieszny Samuel Silly Samuel
13.10.2025 19 Niezwykła podróż Pana Żaby Le Voyage Incroyable De Monsieur Grenouille
20.10.2025 20 Człowiek Kret Mole Man
03.11.2025 21 Klątwa Zielonej Wiedźmy Curse of the Green Halloween Witch
10.11.2025 22 Pim i Charlie ratują Matkę Naturę Pim and Charlie Save Mother Nature
17.11.2025 23 Squim powraca Squim Returns
24.11.2025 24 Szmalugowie Shmaloogles
01.12.2025 25 Co robi Glep? The Glep Ep
26 ' Friend-Bot (Version 12589218731809213528796879521)
27 ' Charlie’s Uncle Dies and Doesn’t Come Back
ODCINKI KRÓTKOMETRAŻOWE
05.12.2025 S01 Nowe oczy Pima Smiling Shorts:
Pim’s New Eyes
05.12.2025 S02 Gra w karty Smiling Shorts:
Roy Dismey

Linki zewnętrzne