Super 4: Różnice pomiędzy wersjami
m poprawki |
|||
| (Nie pokazano 57 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Super 4''' (2014) – | {{Serial2 | ||
|tytuł=Super 4 | |||
|plakat=Super 4.jpg | |||
|gatunek=animowany, przygodowy | |||
|kraj=Francja, Niemcy | |||
|język=francuski, niemiecki | |||
|stacja=[[teleTOON+]] | |||
|platforma=[[Netflix]] | |||
|lata produkcji=2014-2018 | |||
|data premiery=13 grudnia [[2014]] | |||
|sezony=2 z 2 | |||
|odcinki=104 ze 104 | |||
}} | |||
'''Super 4''' (2014-2018) – francusko-niemiecki serial animowany. | |||
Serial emitowany w Polsce na kanale [[teleTOON+]] od 13 grudnia [[2014]] roku. | Serial emitowany w Polsce na kanale [[teleTOON+]] od 13 grudnia [[2014]] roku. W serwisie [[Netflix]] serial dostępny od 24 lutego 2016 roku. | ||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
| Linia 10: | Linia 23: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Opracowanie wersji polskiej''': na zlecenie platformy nc+ – [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]<br /> | '''Opracowanie wersji polskiej''': na zlecenie platformy nc+ – [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Jerzy Dominik]]<br /> | '''Reżyseria''': | ||
* [[Jerzy Dominik]] <small>(odc. 1-87, 93-104)</small>, | |||
* [[Miriam Aleksandrowicz]] <small>(odc. 88-92)</small> | |||
'''Tłumaczenie''': [[Julia Zduń]] <small>(odc. 79-92)</small><br /> | |||
'''Dialogi''': | '''Dialogi''': | ||
* [[Joanna Krejzler]] <small>(odc. 1, 3)</small>, | * [[Joanna Krejzler]] <small>(odc. 1, 3-13, 27-52)</small>, | ||
* [[Piotr Skodowski]] <small>(odc. 2)</small> | * [[Piotr Skodowski]] <small>(odc. 2, 4-52)</small>, | ||
'''Dźwięk i montaż''': [[Maciej Brzeziński]]< | * [[Antonina Kasprzak]] <small>(odc. 14-26, 66-72, 75-78)</small>, | ||
'''Kierownictwo produkcji''': [[Dorota Furtak]]< | * [[Dariusz Kosmowski]] <small>(odc. 53-65, 73-74)</small>, | ||
* [[Joanna Kuryłko]] <small>(odc. 79-92)</small>, | |||
* [[Julia Zduń]] <small>(odc. 93-104)</small> | |||
'''Dźwięk i montaż''': | |||
* [[Maciej Brzeziński]] <small>(odc. 1-104)</small>, | |||
* [[Agnieszka Stankowska]] <small>(odc. 79-87)</small>, | |||
* [[Łukasz Zięba]] <small>(odc. 88-92)</small> | |||
'''Kierownictwo produkcji''': | |||
* [[Dorota Furtak-Masica|Dorota Furtak]] <small>(odc. 1-52)</small>, | |||
* [[Agnieszka Kudelska]] <small>(odc. 53-104)</small> | |||
'''Wystąpili''': | '''Wystąpili''': | ||
* [[Magdalena Krylik]] – '''Ruby''' | * [[Magdalena Krylik]] – '''Ruby''' | ||
| Linia 27: | Linia 52: | ||
* [[Adam Bauman]] | * [[Adam Bauman]] | ||
* [[Stefan Knothe]] | * [[Stefan Knothe]] | ||
* [[Aleksander Wysocki]] | |||
* [[Mieczysław Morański]] | |||
* [[Michał Konarski]] | |||
'''W pozostałych rolach''': | '''W pozostałych rolach''': | ||
* [[Jerzy Dominik]] | * [[Jerzy Dominik]] | ||
* [[ | * [[Klementyna Umer]] | ||
* [[Joanna Pach-Żbikowska|Joanna Pach]] | |||
* [[Przemysław Stippa]] – '''baron''' | |||
* [[Ewa Serwa]] | |||
* [[Leszek Zduń]] | |||
* [[Julia Kołakowska-Bytner|Julia Kołakowska]] | |||
* [[Dorota Furtak-Masica|Dorota Furtak]] | |||
* [[Paweł Ciołkosz]] | |||
* [[Artur Pontek]] | |||
* [[Maciej Kosmala]] | |||
* [[Rafał Fudalej]] | |||
* [[Marta Dobecka]] | |||
i inni | |||
'''Lektor''': [[Jerzy Dominik]] | '''Lektor''': | ||
* [[Jerzy Dominik]] <small>(tytuły w odc. 1-104, tyłówka w odc. 1-78, 93-104)</small>, | |||
* [[Leszek Zduń]] <small>(tyłówka w odc. 79-92)</small> | |||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
| | !width="12%"|Premiera | ||
!width="6%"|№ | |||
!width="41%"|Tytuł polski | |||
!width="41%"|Tytuł angielski | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|13.12.2014 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|001 | ||
| ''Dzień sprzątania'' | | ''Dzień sprzątania'' | ||
| ''Cleaning Day'' | | ''Cleaning Day'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|14.12.2014 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|002 | |||
| bgcolor="# | |||
| bgcolor="# | |||
| ''Jeźdźcy smoków'' | | ''Jeźdźcy smoków'' | ||
| ''Dragonriders'' | | ''Dragonriders'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|20.12.2014 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|003 | |||
| bgcolor="# | |||
| bgcolor="# | |||
| ''Ja jestem królem'' | | ''Ja jestem królem'' | ||
| ''I’m the King'' | | ''I’m the King'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | bgcolor="#CCE2FF"|21.12.2014 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|004 | |||
| ''Czwórka Gene’a'' | |||
| ''Gene’s Four'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2014 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|005 | |||
| ''Mózgonet'' | |||
| ''Mindnet'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2014 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|006 | |||
| ''Niespodziewany ślub'' | |||
| ''Princely Wedding'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2014 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|007 | |||
| ''Wielki Gonk'' | |||
| ''The great Gonk'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2014 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|008 | |||
| ''Problem z wieżą'' | |||
| ''Tower Trouble'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2014 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|009 | |||
| ''Kolosalne wyzwanie'' | |||
| ''A Colossal Challenge'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2014 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|010 | |||
| ''Smoczek'' | |||
| ''Baby Dragon'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2014 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|011 | |||
| ''Dalej Ruby!'' | |||
| ''Go Ruby!'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2014 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|012 | |||
| ''Śpiew bociana'' | |||
| ''The Song of the Stork'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.12.2014 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|013 | |||
| ''Nawiedzony zamek'' | |||
| ''Haunted Castle'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.01.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|014 | |||
| ''Konwój honoru'' | |||
| ''Convoy of Honor'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|31.01.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|015 | |||
| ''Królestwo we mgle'' | |||
| ''Fog over Kingsland'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.02.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|016 | |||
| ''Misja ratunkowa'' | |||
| ''Saving Prince Alexander'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.02.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|017 | |||
| rowspan=4|''Ruby, królowa mórz'' | |||
| rowspan=4|''Ruby, Queen of the Seas'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.02.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|018 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14.02.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|019 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|15.02.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|020 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.02.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|021 | |||
| ''Piracka przygoda'' | |||
| ''Operation Swashbuckler'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.02.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|022 | |||
| ''Śpiący kolega'' | |||
| ''Sleeping Buddy'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.02.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|023 | |||
| ''Bez przyciągania'' | |||
| ''Outlaws of Gravity'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.03.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|024 | |||
| ''Oblężenie'' | |||
| ''The Siege'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.03.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|025 | |||
| ''Głodny jak ogr'' | |||
| ''Appetite for Destruction'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|02.03.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|026 | |||
| ''Epoka metalu'' | |||
| ''The Metal Age'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.04.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|027 | |||
| ''Złota różdżka'' | |||
| ''The Golden Wand'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.04.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|028 | |||
| ''Tuż przed eksplozją'' | |||
| ''The Final Countdowns'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.04.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|029 | |||
| ''Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem'' | |||
| ''Your Wish is My Command'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|08.04.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|030 | |||
| ''Rzepki i tajemniczy majątek'' | |||
| ''Turnips and Old Lace'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|09.04.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|031 | |||
| ''Wściekłość smoka'' | |||
| ''Rage of the Dragon'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.04.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|032 | |||
| ''Przepowiednia'' | |||
| ''The Prophecy'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.04.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|033 | |||
| ''Kura znosząca złote jaja'' | |||
| ''The Goose with the Golden Eggs'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.04.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|034 | |||
| ''Biały królik'' | |||
| ''The White Rabbit'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.04.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|035 | |||
| ''Księga zaklęć w niebezpieczeństwie'' | |||
| ''Spell Book in Danger'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.04.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|036 | |||
| ''Honor pirata'' | |||
| ''A Pirate Honor'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.04.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|037 | |||
| ''Milczenie posągów'' | |||
| ''Silence of the Statues'' | |||
|- | |||
| rowspan=4 bgcolor="#CCE2FF"|07.04.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|038 | |||
| rowspan=4|''Gene, technologiczny odkrywca'' | |||
| rowspan=4|''Gene, Techno-Explorer'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|039 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|040 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|041 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.06.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|042 | |||
| ''Wściekły elf'' | |||
| ''The Furious Elf'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.06.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|043 | |||
| ''Pół czary, pół serio'' | |||
| ''Some Like it Magical!'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.06.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|044 | |||
| ''Robot u wróżek'' | |||
| ''A Robot at the Fairies'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.06.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|045 | |||
| ''Rozejm'' | |||
| ''The Truce'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.06.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|046 | |||
| ''Jednorożcowa dama'' | |||
| ''Unicorn Lady'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.06.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|047 | |||
| ''Przeciwieństwa'' | |||
| ''The Negatives'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13.06.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|048 | |||
| ''Co się świeci?'' | |||
| ''All That Glitters'' | |||
|- | |||
| rowspan=4 bgcolor="#CCE2FF"|14.06.2015 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|049 | |||
| rowspan=4|''Początki'' | |||
| rowspan=4|''Origins'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|050 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|051 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|052 | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.06.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|053 | |||
| ''Najeźdźcy z kosmosu'' | |||
| ''Special Invaders'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.06.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|054 | |||
| ''Porywacze wróżek'' | |||
| ''Fairy Snatchers'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.06.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|055 | |||
| ''Sabotaż'' | |||
| ''Sabotage'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|056 | |||
| ''Smok i czarny królik'' | |||
| ''Light My Fire'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|30.06.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|057 | |||
| ''Rekinoruby'' | |||
| ''Sharkruby'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|04.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|058 | |||
| ''Sir Cleano'' | |||
| ''Sir Cleano'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|05.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|059 | |||
| ''Słodko-gorzki skarb'' | |||
| ''Bittersweet Treasure'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|06.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|060 | |||
| ''Bądźmy racjonalni'' | |||
| ''Let’s Be Rational'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|07.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|061 | |||
| ''Nabici w bańkę'' | |||
| ''Bubble Trouble'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|10.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|062 | |||
| ''Wróżkowa dżungla'' | |||
| ''Enchanted Jungle'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|11.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|063 | |||
| ''Magiczny chaos'' | |||
| ''Disenchanted Island'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|064 | |||
| ''W jaskini trolli'' | |||
| ''Mine Your Own Business'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|13.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|065 | |||
| ''Zamiana ról'' | |||
| ''A Mad Mad World'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|14.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|066 | |||
| ''Labirynt strachów'' | |||
| ''Maze of Fears'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|17.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|067 | |||
| ''Witajcie w dżungli'' | |||
| ''Welcome to the Jungle'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|068 | |||
| ''Super 5'' | |||
| ''Super 5'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|19.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|069 | |||
| ''Logicznie i magicznie'' | |||
| ''Logic and Magic'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|20.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|070 | |||
| ''Czarny jednorożec'' | |||
| ''The Dark Unicorn'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|071 | |||
| ''Ricky Rictus'' | |||
| ''Ricky Rictus'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|24.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|072 | |||
| ''Królewski jubileusz'' | |||
| ''The Kings’s Jubilee'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|073 | |||
| ''Super Gene'' | |||
| ''Super Gene'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|26.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|074 | |||
| ''Ochroniarze'' | |||
| ''Bodyguards'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|27.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|075 | |||
| ''Iskierka królową piratów'' | |||
| ''Twinkle Queen of the Pirates'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|28.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|076 | |||
| ''Super 3'' | |||
| ''Super 3'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|31.07.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|077 | |||
| ''Poszukiwany Rock Brock'' | |||
| ''Wanted Rock Brock'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|01.08.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|078 | |||
| ''Rusz się'' | |||
| ''Move It'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|12.11.2017 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|079 | |||
| ''Marzenie o opalu'' | |||
| ''Romancing the Opal'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|19.11.2017 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|080 | ||
| '''' | | ''Flecista z królestwa'' | ||
| '''' | | ''The Pied Piper of Kingsland'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.11.2027 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|081 | |||
| ''Rozdzielone światy'' | |||
| ''Worlds Apart'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|26.11.2017 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|082 | ||
| '''' | | ''Gorączka rycerskiej nocy'' | ||
| '''' | | ''Saturday Knight Fever'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.11.2017 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|083 | |||
| ''Latający rekin'' | |||
| ''Flying Shark'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|03.12.2017 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|084 | ||
| '''' | | ''Poetyckie przyjęcie'' | ||
| '''' | | ''Poetry Party'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03.12.2017 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|085 | |||
| ''Księżniczka Ruby'' | |||
| ''Princess Ruby'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|09.12.2017 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|086 | ||
| '''' | | ''Szara magia'' | ||
| '''' | | ''Grey Magic'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09.12.2017 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|087 | |||
| ''Jurajskie safari'' | |||
| ''Jurassic Safari'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|10.12.2017 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|088 | ||
| '''' | | ''Pudełko z zabawkami'' | ||
| '''' | | ''Toy Boxed'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10.12.2017 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|089 | |||
| ''Super szybko'' | |||
| ''Super Fast'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|16.12.2017 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|090 | ||
| '''' | | ''Superior'' | ||
| '''' | | ''Superior'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16.12.2017 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|091 | |||
| ''Super źli'' | |||
| ''Super Bad'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|17.12.2017 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|092 | ||
| '''' | | ''Pół i pół'' | ||
| '''' | | ''Half and Half'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18.06.2018 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|093 | |||
| ''Ratując pirata Rekinobrodego'' | |||
| ''Saving Pirate Sharkbeard'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|18.06.2018 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|094 | ||
| '''' | | ''Niebo spada'' | ||
| '''' | | ''The Sky is Falling'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.06.2018 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|095 | |||
| ''Wróżkowe szczęście'' | |||
| ''Fairy Happy'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|19.06.2018 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|096 | ||
| '''' | | ''Ścigając Kameleona'' | ||
| '''' | | ''Chasing the Chameleon'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.06.2018 | ||
| bgcolor="#CCE2FF"|097 | |||
| ''Przybywamy w pokoju'' | |||
| ''We Come in Peace'' | |||
|- | |- | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|20.06.2018 | ||
| bgcolor="# | | bgcolor="#CCE2FF"|098 | ||
| '''' | | ''Rycerskie serce'' | ||
| '''' | | ''Heart of a Knight'' | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|099 | |||
| ''Super Rock'' | |||
| ''Super Rock'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|21.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|100 | |||
| ''Prawda jest daleko stąd'' | |||
| ''The Truth is Far Out There'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|101 | |||
| ''Wirus Pirat'' | |||
| ''The Pirate Virus'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|22.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|102 | |||
| rowspan=2|''Wszyscy razem'' | |||
| rowspan=2|''All Together Now'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|103 | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|25.06.2018 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|104 | |||
| ''Migracja kosmików'' | |||
| ''Migration of Aliens'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | |||
* {{Wikipedia}} | |||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Aktualna wersja na dzień 16:22, 11 sie 2025
| Tytuł | Super 4 |
|---|---|
| Gatunek | animowany, przygodowy |
| Kraj produkcji | Francja, Niemcy |
| Język oryginału | francuski, niemiecki |
| Stacja telewizyjna | teleTOON+ |
| Platforma streamingowa | Netflix |
| Lata produkcji | 2014-2018 |
| Data premiery dubbingu | 13 grudnia 2014 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 104 ze 104 |
Super 4 (2014-2018) – francusko-niemiecki serial animowany.
Serial emitowany w Polsce na kanale teleTOON+ od 13 grudnia 2014 roku. W serwisie Netflix serial dostępny od 24 lutego 2016 roku.
Fabuła
Rycerz Alex, pirat Ruby, agent Gene i wróżka Iskierka walczą z siłami zła. Zawsze stają w obronie słusznej sprawy i zjawiają się tam, gdzie komuś grozi niebezpieczeństwo. Potrafią odnaleźć zapomnianą świątynię, uratować miasto pogrążone w tysiącletnim śnie, powstrzymać roboty, które wymknęły się spod kontroli czy odnaleźć skarb ukryty na odległej wyspie piratów. W rzeczywistości "Super 4" wszystko jest możliwe – piraci jeżdżą na dinozaurach, a rycerze pojedynkują się z robotami lub walczą o ocalenie świata z szalonymi naukowcami. Serial powstał w oparciu o popularną serię zabawek Playmobile, na które składają się tematyczne zestawy figurek, budynków, zwierząt i różnorodnych akcesoriów.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1237929
Wersja polska
Opracowanie wersji polskiej: na zlecenie platformy nc+ – STUDIO SONICA
Reżyseria:
- Jerzy Dominik (odc. 1-87, 93-104),
- Miriam Aleksandrowicz (odc. 88-92)
Tłumaczenie: Julia Zduń (odc. 79-92)
Dialogi:
- Joanna Krejzler (odc. 1, 3-13, 27-52),
- Piotr Skodowski (odc. 2, 4-52),
- Antonina Kasprzak (odc. 14-26, 66-72, 75-78),
- Dariusz Kosmowski (odc. 53-65, 73-74),
- Joanna Kuryłko (odc. 79-92),
- Julia Zduń (odc. 93-104)
Dźwięk i montaż:
- Maciej Brzeziński (odc. 1-104),
- Agnieszka Stankowska (odc. 79-87),
- Łukasz Zięba (odc. 88-92)
Kierownictwo produkcji:
- Dorota Furtak (odc. 1-52),
- Agnieszka Kudelska (odc. 53-104)
Wystąpili:
- Magdalena Krylik – Ruby
- Zuzanna Galia – Iskierka
- Sebastian Cybulski – Gene
- Karol Osentowski – Alex
- Wojciech Paszkowski – Doktor X
- Andrzej Chudy
- Jakub Szydłowski
- Janusz Wituch
- Adam Bauman
- Stefan Knothe
- Aleksander Wysocki
- Mieczysław Morański
- Michał Konarski
W pozostałych rolach:
- Jerzy Dominik
- Klementyna Umer
- Joanna Pach
- Przemysław Stippa – baron
- Ewa Serwa
- Leszek Zduń
- Julia Kołakowska
- Dorota Furtak
- Paweł Ciołkosz
- Artur Pontek
- Maciej Kosmala
- Rafał Fudalej
- Marta Dobecka
i inni
Lektor:
- Jerzy Dominik (tytuły w odc. 1-104, tyłówka w odc. 1-78, 93-104),
- Leszek Zduń (tyłówka w odc. 79-92)
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 13.12.2014 | 001 | Dzień sprzątania | Cleaning Day |
| 14.12.2014 | 002 | Jeźdźcy smoków | Dragonriders |
| 20.12.2014 | 003 | Ja jestem królem | I’m the King |
| 21.12.2014 | 004 | Czwórka Gene’a | Gene’s Four |
| 27.12.2014 | 005 | Mózgonet | Mindnet |
| 27.12.2014 | 006 | Niespodziewany ślub | Princely Wedding |
| 27.12.2014 | 007 | Wielki Gonk | The great Gonk |
| 27.12.2014 | 008 | Problem z wieżą | Tower Trouble |
| 27.12.2014 | 009 | Kolosalne wyzwanie | A Colossal Challenge |
| 27.12.2014 | 010 | Smoczek | Baby Dragon |
| 27.12.2014 | 011 | Dalej Ruby! | Go Ruby! |
| 27.12.2014 | 012 | Śpiew bociana | The Song of the Stork |
| 27.12.2014 | 013 | Nawiedzony zamek | Haunted Castle |
| 25.01.2015 | 014 | Konwój honoru | Convoy of Honor |
| 31.01.2015 | 015 | Królestwo we mgle | Fog over Kingsland |
| 01.02.2015 | 016 | Misja ratunkowa | Saving Prince Alexander |
| 07.02.2015 | 017 | Ruby, królowa mórz | Ruby, Queen of the Seas |
| 08.02.2015 | 018 | ||
| 14.02.2015 | 019 | ||
| 15.02.2015 | 020 | ||
| 21.02.2015 | 021 | Piracka przygoda | Operation Swashbuckler |
| 22.02.2015 | 022 | Śpiący kolega | Sleeping Buddy |
| 28.02.2015 | 023 | Bez przyciągania | Outlaws of Gravity |
| 01.03.2015 | 024 | Oblężenie | The Siege |
| 02.03.2015 | 025 | Głodny jak ogr | Appetite for Destruction |
| 02.03.2015 | 026 | Epoka metalu | The Metal Age |
| 08.04.2015 | 027 | Złota różdżka | The Golden Wand |
| 04.04.2015 | 028 | Tuż przed eksplozją | The Final Countdowns |
| 04.04.2015 | 029 | Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem | Your Wish is My Command |
| 08.04.2015 | 030 | Rzepki i tajemniczy majątek | Turnips and Old Lace |
| 09.04.2015 | 031 | Wściekłość smoka | Rage of the Dragon |
| 05.04.2015 | 032 | Przepowiednia | The Prophecy |
| 05.04.2015 | 033 | Kura znosząca złote jaja | The Goose with the Golden Eggs |
| 05.04.2015 | 034 | Biały królik | The White Rabbit |
| 05.04.2015 | 035 | Księga zaklęć w niebezpieczeństwie | Spell Book in Danger |
| 06.04.2015 | 036 | Honor pirata | A Pirate Honor |
| 06.04.2015 | 037 | Milczenie posągów | Silence of the Statues |
| 07.04.2015 | 038 | Gene, technologiczny odkrywca | Gene, Techno-Explorer |
| 039 | |||
| 040 | |||
| 041 | |||
| 11.06.2015 | 042 | Wściekły elf | The Furious Elf |
| 11.06.2015 | 043 | Pół czary, pół serio | Some Like it Magical! |
| 12.06.2015 | 044 | Robot u wróżek | A Robot at the Fairies |
| 12.06.2015 | 045 | Rozejm | The Truce |
| 12.06.2015 | 046 | Jednorożcowa dama | Unicorn Lady |
| 12.06.2015 | 047 | Przeciwieństwa | The Negatives |
| 13.06.2015 | 048 | Co się świeci? | All That Glitters |
| 14.06.2015 | 049 | Początki | Origins |
| 050 | |||
| 051 | |||
| 052 | |||
| SERIA DRUGA | |||
| 26.06.2017 | 053 | Najeźdźcy z kosmosu | Special Invaders |
| 27.06.2017 | 054 | Porywacze wróżek | Fairy Snatchers |
| 28.06.2017 | 055 | Sabotaż | Sabotage |
| 29.06.2017 | 056 | Smok i czarny królik | Light My Fire |
| 30.06.2017 | 057 | Rekinoruby | Sharkruby |
| 04.07.2017 | 058 | Sir Cleano | Sir Cleano |
| 05.07.2017 | 059 | Słodko-gorzki skarb | Bittersweet Treasure |
| 06.07.2017 | 060 | Bądźmy racjonalni | Let’s Be Rational |
| 07.07.2017 | 061 | Nabici w bańkę | Bubble Trouble |
| 10.07.2017 | 062 | Wróżkowa dżungla | Enchanted Jungle |
| 11.07.2017 | 063 | Magiczny chaos | Disenchanted Island |
| 12.07.2017 | 064 | W jaskini trolli | Mine Your Own Business |
| 13.07.2017 | 065 | Zamiana ról | A Mad Mad World |
| 14.07.2017 | 066 | Labirynt strachów | Maze of Fears |
| 17.07.2017 | 067 | Witajcie w dżungli | Welcome to the Jungle |
| 18.07.2017 | 068 | Super 5 | Super 5 |
| 19.07.2017 | 069 | Logicznie i magicznie | Logic and Magic |
| 20.07.2017 | 070 | Czarny jednorożec | The Dark Unicorn |
| 21.07.2017 | 071 | Ricky Rictus | Ricky Rictus |
| 24.07.2017 | 072 | Królewski jubileusz | The Kings’s Jubilee |
| 25.07.2017 | 073 | Super Gene | Super Gene |
| 26.07.2017 | 074 | Ochroniarze | Bodyguards |
| 27.07.2017 | 075 | Iskierka królową piratów | Twinkle Queen of the Pirates |
| 28.07.2017 | 076 | Super 3 | Super 3 |
| 31.07.2017 | 077 | Poszukiwany Rock Brock | Wanted Rock Brock |
| 01.08.2017 | 078 | Rusz się | Move It |
| 12.11.2017 | 079 | Marzenie o opalu | Romancing the Opal |
| 19.11.2017 | 080 | Flecista z królestwa | The Pied Piper of Kingsland |
| 19.11.2027 | 081 | Rozdzielone światy | Worlds Apart |
| 26.11.2017 | 082 | Gorączka rycerskiej nocy | Saturday Knight Fever |
| 26.11.2017 | 083 | Latający rekin | Flying Shark |
| 03.12.2017 | 084 | Poetyckie przyjęcie | Poetry Party |
| 03.12.2017 | 085 | Księżniczka Ruby | Princess Ruby |
| 09.12.2017 | 086 | Szara magia | Grey Magic |
| 09.12.2017 | 087 | Jurajskie safari | Jurassic Safari |
| 10.12.2017 | 088 | Pudełko z zabawkami | Toy Boxed |
| 10.12.2017 | 089 | Super szybko | Super Fast |
| 16.12.2017 | 090 | Superior | Superior |
| 16.12.2017 | 091 | Super źli | Super Bad |
| 17.12.2017 | 092 | Pół i pół | Half and Half |
| 18.06.2018 | 093 | Ratując pirata Rekinobrodego | Saving Pirate Sharkbeard |
| 18.06.2018 | 094 | Niebo spada | The Sky is Falling |
| 19.06.2018 | 095 | Wróżkowe szczęście | Fairy Happy |
| 19.06.2018 | 096 | Ścigając Kameleona | Chasing the Chameleon |
| 20.06.2018 | 097 | Przybywamy w pokoju | We Come in Peace |
| 20.06.2018 | 098 | Rycerskie serce | Heart of a Knight |
| 21.06.2018 | 099 | Super Rock | Super Rock |
| 21.06.2018 | 100 | Prawda jest daleko stąd | The Truth is Far Out There |
| 22.06.2018 | 101 | Wirus Pirat | The Pirate Virus |
| 22.06.2018 | 102 | Wszyscy razem | All Together Now |
| 25.06.2018 | 103 | ||
| 25.06.2018 | 104 | Migracja kosmików | Migration of Aliens |
Linki zewnętrzne
- Super 4 w polskiej Wikipedii
