SamSam (film): Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 2: | Linia 2: | ||
52-odcinkowy serial animowany, emitowany w Polsce na kanale [[MiniMini]] oraz [[TVN Style]]. | 52-odcinkowy serial animowany, emitowany w Polsce na kanale [[MiniMini]] oraz [[TVN Style]]. | ||
== Fabuła == | |||
5-letni SamSam to najmniejszy superbohater świata. Dzielnie zmaga się on ze swoimi dziecięcymi lękami i słabościami, które w serialu wyobrażone są jako zabawne potworki. W fascynujących przygodach towarzyszą SamSamowi jego ukochana maskotka, Supermisio oraz przyjaciele: SuperJulia, SweetPea i WotaMess. Bohater zawsze też liczyć może na pomoc rodziców – Supermamy i Supertaty. | |||
<small>Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-32487</small> | |||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
| Linia 30: | Linia 35: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
=== Seria pierwsza === | |||
{| style="text-align: center; width: 74%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | {| style="text-align: center; width: 74%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | ||
|-style="background: #ABC;" | |-style="background: #ABC;" | ||
| Linia 355: | Linia 361: | ||
|} | |} | ||
=== Seria druga === | |||
{| style="text-align: center; width: 74%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|-style="background: #ABC;" | |||
!width="8%"|N/o | |||
!width="46%"|Polski tytuł | |||
!width="46%"|Francuski tytuł | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| colspan=3 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|53 | |||
| '' | |||
| ''Mission météorite'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|54 | |||
| '' | |||
| ''Les étoiles Pop'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|55 | |||
| '' | |||
| ''La Cosmeluche'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|56 | |||
| '' | |||
| ''Une partie de Maxi-planètes'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|57 | |||
| '' | |||
| ''Une pierre pour SamMaman'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|58 | |||
| '' | |||
| ''Méga Gino'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|59 | |||
| '' | |||
| ''Le rire de SamSam'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|60 | |||
| '' | |||
| ''Le trésor de Vénuf'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|61 | |||
| '' | |||
| ''Pour une poignée de bonbons'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|62 | |||
| ''Wielkie głupstwo'' | |||
| ''La grosse bêtise'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|63 | |||
| ''Prima Marthilis'' | |||
| ''Poichon de March'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|64 | |||
| '' | |||
| ''Les Beurkbeurks de l’amour'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|65 | |||
| '' | |||
| ''Un pour tous, tous pour un !'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|66 | |||
| '' | |||
| ''La boite à étoiles'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|67 | |||
| '' | |||
| ''En vert et contre tous'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|68 | |||
| '' | |||
| ''Monsieur Georges'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|69 | |||
| '' | |||
| ''La comète de Marchel'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|70 | |||
| '' | |||
| ''La flûte brisée'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|71 | |||
| '' | |||
| ''Un remplaçant pour SamNounours'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|72 | |||
| '' | |||
| ''Le nouveau maître'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|73 | |||
| '' | |||
| ''La journée des cartes'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|74 | |||
| '' | |||
| ''Ma première étoile'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|75 | |||
| '' | |||
| ''Petit Pôa ne manque pas d’air'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|76 | |||
| '' | |||
| ''Une chourche d’ennuis'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|77 | |||
| '' | |||
| ''March Mallo'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|78 | |||
| '' | |||
| ''On ne bouge plus'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|79 | |||
| '' | |||
| ''Même pas cap’!'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|80 | |||
| '' | |||
| ''La porte des héros'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|81 | |||
| '' | |||
| ''Une brillante mission'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|82 | |||
| '' | |||
| ''March TV'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|83 | |||
| '' | |||
| ''Dans la peau de Crapouille'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|84 | |||
| '' | |||
| ''SamSam n’a plus d’amis'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|85 | |||
| '' | |||
| ''Du tout cuit !'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|86 | |||
| '' | |||
| ''Marchel a dit'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|87 | |||
| '' | |||
| ''Star des étoiles'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|88 | |||
| '' | |||
| ''SamSam suffit !'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|89 | |||
| '' | |||
| ''Dessine-moi un trésor'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|90 | |||
| '' | |||
| ''SamSam perd la tête'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|91 | |||
| '' | |||
| ''Danse!'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* {{Wikipedia}} | * {{Wikipedia}} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
Wersja z 22:56, 4 lut 2012
SamSam (2007) – francuski serial animowany opowiadający o perypetiach SamSama – najmniejszego superbohatera świata.
52-odcinkowy serial animowany, emitowany w Polsce na kanale MiniMini oraz TVN Style.
Fabuła
5-letni SamSam to najmniejszy superbohater świata. Dzielnie zmaga się on ze swoimi dziecięcymi lękami i słabościami, które w serialu wyobrażone są jako zabawne potworki. W fascynujących przygodach towarzyszą SamSamowi jego ukochana maskotka, Supermisio oraz przyjaciele: SuperJulia, SweetPea i WotaMess. Bohater zawsze też liczyć może na pomoc rodziców – Supermamy i Supertaty.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-32487
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie MiniMini – STUDIO PUBLISHING
Dialogi:
- Małgorzata Kochańska (odc. 1-52),
- Daniel Wegner (odc. 53-78)
Reżyseria: Tomasz Grochoczyński
Dźwięk i montaż: Jacek Kacperek
Kierownictwo produkcji:
- Mira Ornatowska (odc. 1-52),
- Aneta Staniszewska (odc. 53-78)
Wystąpili:
- Anna Apostolakis – SamSam
- Iwona Rulewicz – Mama
- Mieczysław Morański – Łóżkosikacz
- Jakub Gajda – Misiaczek
- Tomasz Grochoczyński
- Grzegorz Drojewski – Łóżkosikacz
- Janusz Wituch – Łóżkosikacz
- Agnieszka Kunikowska – SuperJulka
- Piotruś Pluciński
i inni
Śpiewała: Anna Sztejner
Lektor: Janusz Kozioł
Spis odcinków
Seria pierwsza
| N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 01 | Atak Łóżkosikaczy | The Wettabeds Attack |
| 02 | Powrót na Marfa | Back to Marth |
| 03 | Flejek czyściochem | Mucky Yuck Becomes Clean |
| 04 | Drzewo magicznych kart | The Magiccardtree |
| 05 | Śmieszny i żałosny | Ludicrous and Ridiculous |
| 06 | Planeta luster | Planet of Mirrors |
| 07 | Nie całujcie SamSama | No More Kisses For SamSam |
| 08 | Kłopoty z piratami | Fed Up To The Teeth With The Piratrocitie |
| 09 | Na pomoc Misiaczkowi | Never Without Sam Teddy |
| 10 | Nie taki zły wybór | No Such a Bad Choice |
| 11 | Potwory, które się wprosiły | The Monsters Who Invited Themselves |
| 12 | Niewidzialny SamSam | The Invisible Sam Sam |
| 13 | Groszek bohaterem | What Goes Around Comes Around |
| 14 | Wymiana | What About Switching Kids? |
| 15 | Marthotworek | The Marthonians |
| 16 | SamSam nie chce spać | Sam Sam Is Not Sleepy |
| 17 | Bezimienny potwór | The Monster With No Name |
| 18 | Urodziny Jego Wysokości | Hith Majethty Hotht |
| 19 | Nauczycielka marzeń | A Dream Teacher |
| 20 | Planeta potworów | Planet of Monsters |
| 21 | Przyjaciele Flejka | MuckyYuck’s Friends |
| 22 | Chłopięce i dziewczęce zabawy | Boys and Girls Games |
| 23 | Wielkolud z Martha | The Marth Giant |
| 24 | Dzień Wielkiego Złego Snu | A Bigbad Dreamy Day |
| 25 | Zagubieni w kosmosie | Lost in Space |
| 26 | Podwieczorek u Flejka | Get Together At MuckyYuck’s |
| 27 | Piraci nie bawią się zabawkami | No Toys For The Piratrocities |
| 28 | Syn pirata | Samatrocity The Piratrocity |
| 29 | Kiki Złodziejem | Kiki The Thief |
| 30 | Wódz piratów w szkole | A Piratrocity at School |
| 31 | Opiekunka do dzieci | A Strange Baby Sitter |
| 32 | Niespodziewany gość | A Surprise Guest |
| 33 | Cień SamSama | SamSam’s Silhouette |
| 34 | Wielki wstyd | Big Shame |
| 35 | Skarb Wrednobrodego | Beastlybeard’s Treasure |
| 36 | Zakład | The Challenge |
| 37 | Pasierb | My Thon in Law |
| 38 | Wielki wyścig kosmiczny | The Big Space Race |
| 39 | Galaktyczna pomyłka | What A Galactic Mistake! |
| 40 | Marthal jest zbyt miły | Marthial is Too Nice |
| 41 | Kwadratowe oczy | The Squared Eyes |
| 42 | Bunt robotów | The House’s Revolution |
| 43 | Dziewczęce moce | Girls Power |
| 44 | Co się stało Misiaczkowi? | What Happened To Sam Teddy |
| 45 | Tajna misja | Secret Mission |
| 46 | Ochrona kosmosu | Take Care Of The Space |
| 47 | SuperJulka i Łóżkosikacze | Superjulie And The Wettabeds |
| 48 | Super Tata | Super Daddy |
| 49 | Choroba kosmiczna | Space Sick |
| 50 | SuperJulka zniknęła | Superjulie Disappears |
| 51 | Nowa praca Flejka | Muckyuck’s New Job |
| 52 | Największy lęk SamSama | SamSam’s Biggest Fear |
Seria druga
| N/o | Polski tytuł | Francuski tytuł |
|---|---|---|
| SERIA DRUGA | ||
| 53 | Mission météorite | |
| 54 | Les étoiles Pop | |
| 55 | La Cosmeluche | |
| 56 | Une partie de Maxi-planètes | |
| 57 | Une pierre pour SamMaman | |
| 58 | Méga Gino | |
| 59 | Le rire de SamSam | |
| 60 | Le trésor de Vénuf | |
| 61 | Pour une poignée de bonbons | |
| 62 | Wielkie głupstwo | La grosse bêtise |
| 63 | Prima Marthilis | Poichon de March |
| 64 | Les Beurkbeurks de l’amour | |
| 65 | Un pour tous, tous pour un ! | |
| 66 | La boite à étoiles | |
| 67 | En vert et contre tous | |
| 68 | Monsieur Georges | |
| 69 | La comète de Marchel | |
| 70 | La flûte brisée | |
| 71 | Un remplaçant pour SamNounours | |
| 72 | Le nouveau maître | |
| 73 | La journée des cartes | |
| 74 | Ma première étoile | |
| 75 | Petit Pôa ne manque pas d’air | |
| 76 | Une chourche d’ennuis | |
| 77 | March Mallo | |
| 78 | On ne bouge plus | |
| 79 | Même pas cap’! | |
| 80 | La porte des héros | |
| 81 | Une brillante mission | |
| 82 | March TV | |
| 83 | Dans la peau de Crapouille | |
| 84 | SamSam n’a plus d’amis | |
| 85 | Du tout cuit ! | |
| 86 | Marchel a dit | |
| 87 | Star des étoiles | |
| 88 | SamSam suffit ! | |
| 89 | Dessine-moi un trésor | |
| 90 | SamSam perd la tête | |
| 91 | Danse! | |
Linki zewnętrzne
- SamSam (film) w polskiej Wikipedii
