Filmowa Warszawa: Różnice pomiędzy wersjami

Z Dubbingpedia
Skocz do:nawigacja, szukaj
Marti (dyskusja | edycje)
m poprawki
Marti (dyskusja | edycje)
m poprawki
Linia 7: Linia 7:
== Dystrybucja z dubbingiem ==
== Dystrybucja z dubbingiem ==
=== Filmy fabularne ===
=== Filmy fabularne ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 90%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="8%"|№
!width="8%"|№
Linia 14: Linia 14:
!width="15%"|Premiera kinowa
!width="15%"|Premiera kinowa
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|001
| bgcolor="#CCE2FF"|001
| ''[[Świąteczna wyprawa Pana Patyka]]''
| ''[[Świąteczna wyprawa Pana Patyka]]''
| [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]]
| [[Studio Publishing|STUDIO PUBLISHING]]
| 19.11.2021
| 19.11.2021
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|002
| bgcolor="#CCE2FF"|002
| ''[[Świat Bustera]]''
| ''[[Świat Bustera]]''
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]]
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]]
| 13.01.2023
| 13.01.2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|003
| bgcolor="#CCE2FF"|003
| ''[[Magiczna podróż Emily]]''
| ''[[Magiczna podróż Emily]]''
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]]
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]]
| 22.09.2023
| 22.09.2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|004
| bgcolor="#CCE2FF"|004
| ''[[Szczęśliwe Święta]]''
| ''[[Szczęśliwe Święta]]''
| [[Mastergroove Studios|MASTERGROOVE STUDIOS]]
| [[Mastergroove Studios|MASTERGROOVE STUDIOS]]
| 22.12.2023
| 22.12.2023
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|005
| bgcolor="#CCE2FF"|005
| ''[[Wielkie marzenia]]''
| ''[[Wielkie marzenia]]''
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]]
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]]
| 02.02.2024
| 02.02.2024
|-
| bgcolor="#CCE2FF"|006
| ''[[Pamiętnik Pauliny P.]]''
|
| 07.03.2025
|-
|-
|}
|}
=== Filmy animowane ===
=== Filmy animowane ===
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 80%; margin: 0 auto;"
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 90%; margin: 0 auto;"
|-
|-
!width="8%"|№
!width="8%"|№
Linia 48: Linia 53:
!width="15%"|Premiera kinowa
!width="15%"|Premiera kinowa
|-
|-
| style="background-color: #CCE2FF;"|001
| bgcolor="#CCE2FF"|001
| ''[[Wróżka Różka]]''
| ''[[Wróżka Różka]]''
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]]
| [[Studio Nagrań Dora|STUDIO NAGRAŃ DORA]]

Wersja z 23:21, 7 mar 2025

Fundacja Filmowa Warszawa – organizacja pozarządowa zajmująca się promocją kultury filmowej w Polsce. Siedziba mieści się w Lublinie na ul. 3 maja 18, lok. 1.

Personalnie jest powiązana z firmami Vivarto i Bomba Film. Od 2020 roku prowadzi także samodzielną dystrybucję kinową.

Spółka zleca dubbingi Studiu Nagrań Dora, Studiu Publishing oraz Mastergroove Studios.

Dystrybucja z dubbingiem

Filmy fabularne

Tytuł Studio dubbingowe Premiera kinowa
001 Świąteczna wyprawa Pana Patyka STUDIO PUBLISHING 19.11.2021
002 Świat Bustera STUDIO NAGRAŃ DORA 13.01.2023
003 Magiczna podróż Emily STUDIO NAGRAŃ DORA 22.09.2023
004 Szczęśliwe Święta MASTERGROOVE STUDIOS 22.12.2023
005 Wielkie marzenia STUDIO NAGRAŃ DORA 02.02.2024
006 Pamiętnik Pauliny P. 07.03.2025

Filmy animowane

Tytuł Studio dubbingowe Premiera kinowa
001 Wróżka Różka STUDIO NAGRAŃ DORA 26.05.2023

Linki zewnętrzne