Struś Oliwia: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
mNie podano opisu zmian |
m poprawki |
||
| Linia 6: | Linia 6: | ||
|kraj=Wielka Brytania | |kraj=Wielka Brytania | ||
|język=angielski | |język=angielski | ||
|stacja=[[Nickelodeon Polska | |stacja=[[Nickelodeon Polska]], [[Nick Jr.]], [[Nickelodeon HD]] | ||
|lata produkcji=2011 | |lata produkcji=2011 | ||
|data premiery=19 listopada [[2012]] | |data premiery=19 listopada [[2012]] | ||
|sezony= | |sezony=2 z 2 | ||
|odcinki= | |odcinki=104 ze 104 | ||
}}'''Struś Oliwia''' (ang. ''Olive the Ostrich'', 2011) – brytyjski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale [[Nickelodeon Polska]] w bloku ''Nick Jr.'' od 19 listopada [[2012]] roku. | }} | ||
'''Struś Oliwia''' (ang. ''Olive the Ostrich'', 2011) – brytyjski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale [[Nickelodeon Polska]] w bloku ''Nick Jr.'' od 19 listopada [[2012]] roku. | |||
== Fabuła == | == Fabuła == | ||
| Linia 19: | Linia 20: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Wersja polska''': na zlecenie Nickelodeon Polska – [[ | '''Wersja polska''': na zlecenie Nickelodeon Polska – [[TransPerfect Media Poland|START INTERNATIONAL POLSKA]]<br /> | ||
'''Wystąpili''': | '''Wystąpili''': | ||
* [[Stefan Knothe]] – '''Narrator''' | * [[Stefan Knothe]] – '''Narrator''' | ||
| Linia 37: | Linia 38: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 95%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width=" | !width="14%"|Premiera | ||
!width=" | !width="6%"|№ | ||
!width=" | !width="40%"|Tytuł polski | ||
!width="40%"|Tytuł angielski | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|001 | ||
| ''Oliwka aktorką'' | |||
| ''Olive the Actress'' | | ''Olive the Actress'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|002 | ||
| ''Oliwka kowbojką'' | |||
| ''Olive the Cowgirl Ostrich'' | | ''Olive the Cowgirl Ostrich'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|003 | ||
| ''Oliwka i szalony naukowiec'' | |||
| ''Olive and the Mad Scientist'' | | ''Olive and the Mad Scientist'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|004 | ||
| ''Oliwka i zawody pływackie'' | |||
| ''Olive and the High Diving Competition'' | | ''Olive and the High Diving Competition'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|005 | ||
| ''Oliwka artystką'' | |||
| ''Olive the Artist Ostrich'' | | ''Olive the Artist Ostrich'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|006 | ||
| ''Oliwka gra w hokeja'' | |||
| ''Olive Plays Hockey'' | | ''Olive Plays Hockey'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|007 | ||
| ''Oliwka i mariaczi'' | |||
| ''Olive the Mariachi Ostrich'' | | ''Olive the Mariachi Ostrich'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|008 | ||
| ''Oliwka i zapominalski ufoludek'' | |||
| ''Olive and the Forgetful Alien'' | | ''Olive and the Forgetful Alien'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|009 | ||
| ''Oliwka, instrumenty i dźwięki'' | |||
| ''Olive and the Instruments & Sounds'' | | ''Olive and the Instruments & Sounds'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|010 | ||
| ''Oliwka w londyńskiej twierdzy'' | |||
| ''Olive Visits the Tower of London'' | | ''Olive Visits the Tower of London'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|011 | ||
| ''Oliwka i mecz tenisa'' | |||
| ''Olive and the Great Tennis Match'' | | ''Olive and the Great Tennis Match'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|012 | ||
| ''Oliwka i wóz z lodami'' | |||
| ''Olive and the Ice Cream Van'' | | ''Olive and the Ice Cream Van'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|013 | ||
| ''Oliwka w pralni'' | |||
| ''Olive at the Laundrette'' | | ''Olive at the Laundrette'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|014 | ||
| ''Oliwka w bibliotece'' | |||
| ''Olive at the Library'' | | ''Olive at the Library'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|015 | ||
| ''Oliwka kaskaderem'' | |||
| ''Olive Rides a Stunt Bike'' | | ''Olive Rides a Stunt Bike'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|016 | ||
| ''Oliwka i smok'' | |||
| ''Olive Meets a Dragon'' | | ''Olive Meets a Dragon'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|017 | ||
| ''Oliwka archeolożką'' | |||
| ''Olive the Archaeologist'' | | ''Olive the Archaeologist'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|018 | ||
| ''Oliwka badaczką dżungli'' | |||
| ''Olive the Jungle Explorer'' | | ''Olive the Jungle Explorer'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|019 | ||
| ''Oiwka kelnerką'' | |||
| ''Olive the Waitress'' | | ''Olive the Waitress'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.11.2012 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|020 | ||
| ''Oliwka i yeti'' | |||
| ''Olive Meets a Yeti'' | | ''Olive Meets a Yeti'' | ||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|021 | |||
| ''Oliwka i podwodny świat'' | |||
| ''Olive the Deep Sea Explorer'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|022 | |||
| ''Oliwka i jesienne liście'' | |||
| ''Olive and the Autumn Leaves'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|023 | |||
| ''Oliwka w kinie'' | |||
| ''Olive at the Cinema'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|024 | |||
| ''Oliwka w muzeum dinozaurów | |||
| ''Olive at the Dinosaur Museum'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|025 | |||
| ''Oliwka na morzu'' | |||
| ''Olive All at Sea'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|026 | |||
| ''Oliwka w cyrku'' | |||
| ''Olive at the Circus'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|027 | |||
| ''Oliwka w Alpach'' | |||
| ''Olive in the Alps'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|028 | |||
| ''Oliwka na pokazie mody'' | |||
| ''Olive at the Fashion Show'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|029 | |||
| ''Oliwka na plaży'' | |||
| ''Olive at the Beach'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|030 | |||
| ''Oliwka i balon'' | |||
| ''Olive and the Great Hot Air Balloon Race'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|031 | |||
| ''Oliwka zbiera owoce'' | |||
| ''Olive the Fruit-Picker'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|032 | |||
| ''Oliwka stewardessą'' | |||
| ''Olive the Air Hostess'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|033 | |||
| ''Oliwka asystentką iluzjonisty'' | |||
| ''Olive the Magician’s Assistant'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|034 | |||
| ''Oliwka łyżwiarką | |||
| ''Olive the Ice Skater'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|035 | |||
| ''Oliwka i spragnione kwiatki'' | |||
| ''Olive and the Thirsty Flowers'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|036 | |||
| ''Oliwka idzie do dentysty'' | |||
| ''Olive Visits the Dentist'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|037 | |||
| ''Oliwka i zamek, w którym straszy'' | |||
| ''Olive and the Spooky Castle'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|038 | |||
| ''Oliwka i strach na wróble'' | |||
| ''Olive Meets a Scarecrow'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|039 | |||
| ''Oliwka w telewizji'' | |||
| ''Olive Gets the Wow Factor'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|040 | |||
| ''Oliwka na wystawie psów'' | |||
| ''Olive at the Dog Show'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|041 | |||
| ''Oliwka listonoszką'' | |||
| ''Olive the Postman'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|042 | |||
| ''Oliwka i zawody w pieczeniu pizzy'' | |||
| ''Olive and the Pizza Competition'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|043 | |||
| ''Oliwka i pracowite pszczólki'' | |||
| ''Olive and the Busy Bees'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|044 | |||
| ''Oliwka i wynalazca'' | |||
| ''Olive and the Inventor'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|045 | |||
| ''Oliwka na budowie'' | |||
| ''Olive at the Building Site'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|046 | |||
| ''Oliwka w Paryżu'' | |||
| ''Olive in Paris'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|047 | |||
| ''Oliwka na wyścigu'' | |||
| ''Olive and the Big Race'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|048 | |||
| ''Oliwka na boisku'' | |||
| ''Olive’s Football Feast'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|049 | |||
| ''Oilwka w salonie piękności'' | |||
| ''Olive at the Beauty Parlour'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|050 | |||
| ''Oliwka tańczy street dance'' | |||
| ''Olive Joins a Street Dance Crew'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|051 | |||
| ''Oliwka, struś, który lata'' | |||
| ''Olive the Flying Ostrich'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|052 | |||
| ''Oliwka w parku rozrywki'' | |||
| ''Olive at the Amusement Park'' | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#70ACFF"|'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|053 | |||
| ''Ziarnka kawy hopsa-hopsa'' | |||
| ''Olive and the Muchojumpo Coffee Beans'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|054 | |||
| ''Oliwka i uciekający książę'' | |||
| ''Olive and the Runaway Prince'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|055 | |||
| ''Oliwka w supermarkecie'' | |||
| ''Olive’s Sweet Supermarket Sweep'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|056 | |||
| ''Oliwka na stoku'' | |||
| ''Olive on the Ski Slope'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|057 | |||
| ''Czyściciel okien'' | |||
| ''Olive the Window Cleaner'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|058 | |||
| ''Oliwka i pułapka w domku na drzewie'' | |||
| ''Olive and the Tree House Trap'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|059 | |||
| ''Oliwka i kosmiczny aerobik'' | |||
| ''Olive and the Starship Exercise'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|060 | |||
| ''Smutny błazen'' | |||
| ''Olive and the Not So Jolly Jester'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|061 | |||
| ''Małpi eksperyment'' | |||
| ''Olive and the Typing Monkeys'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|062 | |||
| ''Wyścig zaprzęgów'' | |||
| ''Olive and the Great Chariot Race'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|063 | |||
| ''Oliwka i hotel bez widoku na morze'' | |||
| ''Olive and the No Sea View Hotel'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|064 | |||
| ''Żabia impreza'' | |||
| ''Olive and the Frog Pond Party'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|065 | |||
| ''Oliwka i orkiestra'' | |||
| ''Olive and the Orchestra'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|066 | |||
| ''Oliwka i kłopot z wielbłądami'' | |||
| ''Olive and the Camel Crisis'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|067 | |||
| ''Oliwka i jaskiniowiec'' | |||
| ''Olive and the Arty Caveman'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|068 | |||
| ''Oliwka i nietoperze w czapkach'' | |||
| ''Olive and the Bats in Hats'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|069 | |||
| ''Oliwka i przetwarzanie odpadków'' | |||
| ''Olive’s Recycling Rhythms'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|070 | |||
| ''Strażaczka Oliwka'' | |||
| ''Olive the Fire Fighter'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|071 | |||
| ''Oliwka i owocowa małpka'' | |||
| ''Olive and the Juicy Juicy Monkey'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|072 | |||
| ''Oliwka i wulkan'' | |||
| ''Olive and the Volcano'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|073 | |||
| ''Zagadka panny Marbles'' | |||
| ''Olive and Miss Marble’s Mystery'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|074 | |||
| ''Uciekające pianino'' | |||
| ''Olive and the Runaway Piano)'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|075 | |||
| ''Oliwka i bociany dzwonnnicy'' | |||
| ''Olive and the Big Ben Birds'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|076 | |||
| ''Oliwka na lekcji jogi'' | |||
| ''Olive Practices Laughing Yoga'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|077 | |||
| ''Oliwka i kierowca bez okularów'' | |||
| ''Olive and the Bus Driver’s Glasses'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|078 | |||
| ''Oliwka i wata cukrowa'' | |||
| ''Olive and the Candyfloss Catastrophe'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|079 | |||
| ''Oliwka i premier'' | |||
| ''Olive the Prime Minister Ostrich'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|080 | |||
| ''Agentka Oliwka'' | |||
| ''Olive the Secret Agent'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|081 | |||
| ''Oliwka i zawody w jedzeniu chilli'' | |||
| ''Olive and the Hot Hot Chilli Contest'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|082 | |||
| ''Oliwka i kręgle'' | |||
| ''Olive the Ten-Pin Bowler'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|083 | |||
| ''Oliwka i dinozaury'' | |||
| ''Olive and the Dinosaurs'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|084 | |||
| ''Oliwka i gondolier'' | |||
| ''Olive and the Gondolier'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|085 | |||
| ''Oliwka i Robin Hood'' | |||
| ''Olive Meets Robin Hood'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|086 | |||
| ''Oliwka i głodne króliki'' | |||
| ''Olive and the Hungry Rabbits'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|087 | |||
| ''Oliwka i zawody gimnastyczne'' | |||
| ''Olive and the Gymnastics Competition'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|088 | |||
| ''Oliwka i potwór z Loch Ness'' | |||
| ''Olive and the Loch Ness Monster'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|089 | |||
| ''Oliwka i wycieczka donikąd'' | |||
| ''Olive and the Going Nowhere Tour'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|090 | |||
| ''Oliwka i pies pasterski'' | |||
| ''Olive Helps a Sheepdog'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|091 | |||
| ''Oliwka i Arktyka'' | |||
| ''Olive in the Arctic'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|092 | |||
| ''Oliwka serwuje obiad'' | |||
| ''Olive and the Dinner Lady’s Disaster'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|093 | |||
| ''Oliwka i zaginiony latający dywan'' | |||
| ''Olive and the Missing Magic Carpet'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|094 | |||
| ''Oliwka i kolorowa panda'' | |||
| ''Olive and the Colourful Panda'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|095 | |||
| ''Oliwka pomaga łososiowi'' | |||
| ''Olive and the Great Salmon Run'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|096 | |||
| ''Oliwka surfuje'' | |||
| ''Olive’s Sensational Surfing'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|097 | |||
| ''Oliwka i zaginione buty'' | |||
| ''Olive and the Missing Running Shoes'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|098 | |||
| ''Oliwka i chory renifer'' | |||
| ''Olive and the Poorly Reindeer'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|099 | |||
| ''Oliwka i Krzyś Kong'' | |||
| ''Olive Meets Keith Kong'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|100 | |||
| ''Młyn bez wiatru'' | |||
| ''Olive and the Windless Windmill'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|101 | |||
| ''Oliwka i tajski tuk-tuk'' | |||
| ''Olive and the Thai Tuk Tuk'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|102 | |||
| ''Oliwka i pechowa panna młoda'' | |||
| ''Olive and the Bad Day Bride'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|103 | |||
| ''Królowa karnawału'' | |||
| ''Olive the Carnival Queen'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|104 | |||
| ''Wyścig koników morskich'' | |||
| ''Olive and the Seahorse Race'' | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Aktualna wersja na dzień 22:11, 13 lut 2025
| Tytuł | Struś Oliwia |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Olive the Ostrich |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Wielka Brytania |
| Język oryginału | angielski |
| Stacja telewizyjna | Nickelodeon Polska, Nick Jr., Nickelodeon HD |
| Lata produkcji | 2011 |
| Data premiery dubbingu | 19 listopada 2012 |
| Wyemitowane serie |
2 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 104 ze 104 |
Struś Oliwia (ang. Olive the Ostrich, 2011) – brytyjski serial animowany, emitowany w Polsce na kanale Nickelodeon Polska w bloku Nick Jr. od 19 listopada 2012 roku.
Fabuła
Żądna przygód Oliwia jest strusiem i wraz z rodziną mieszka w buszu. Gdy jej towarzysze wysiadują jajka lub grzebią w ziemi w poszukiwaniu przysmaków, Oliwia chowa głowę w piasek i marzy o dalekich podróżach.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-835504
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – START INTERNATIONAL POLSKA
Wystąpili:
- Stefan Knothe – Narrator
- Justyna Bojczuk – Oliwka
- Wojciech Słupiński
- Marek Robaczewski
- Karol Wróblewski
- Jarosław Domin
- Anna Sroka
- Anna Apostolakis
- Zbigniew Konopka
- Paweł Ciołkosz
- Janusz Wituch
- Stefan Pawłowski
- Izabela Dąbrowska
i inni
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 19.11.2012 | 001 | Oliwka aktorką | Olive the Actress |
| 19.11.2012 | 002 | Oliwka kowbojką | Olive the Cowgirl Ostrich |
| 20.11.2012 | 003 | Oliwka i szalony naukowiec | Olive and the Mad Scientist |
| 20.11.2012 | 004 | Oliwka i zawody pływackie | Olive and the High Diving Competition |
| 21.11.2012 | 005 | Oliwka artystką | Olive the Artist Ostrich |
| 21.11.2012 | 006 | Oliwka gra w hokeja | Olive Plays Hockey |
| 22.11.2012 | 007 | Oliwka i mariaczi | Olive the Mariachi Ostrich |
| 22.11.2012 | 008 | Oliwka i zapominalski ufoludek | Olive and the Forgetful Alien |
| 23.11.2012 | 009 | Oliwka, instrumenty i dźwięki | Olive and the Instruments & Sounds |
| 23.11.2012 | 010 | Oliwka w londyńskiej twierdzy | Olive Visits the Tower of London |
| 26.11.2012 | 011 | Oliwka i mecz tenisa | Olive and the Great Tennis Match |
| 26.11.2012 | 012 | Oliwka i wóz z lodami | Olive and the Ice Cream Van |
| 27.11.2012 | 013 | Oliwka w pralni | Olive at the Laundrette |
| 27.11.2012 | 014 | Oliwka w bibliotece | Olive at the Library |
| 28.11.2012 | 015 | Oliwka kaskaderem | Olive Rides a Stunt Bike |
| 28.11.2012 | 016 | Oliwka i smok | Olive Meets a Dragon |
| 29.11.2012 | 017 | Oliwka archeolożką | Olive the Archaeologist |
| 29.11.2012 | 018 | Oliwka badaczką dżungli | Olive the Jungle Explorer |
| 30.11.2012 | 019 | Oiwka kelnerką | Olive the Waitress |
| 30.11.2012 | 020 | Oliwka i yeti | Olive Meets a Yeti |
| brak danych | 021 | Oliwka i podwodny świat | Olive the Deep Sea Explorer |
| brak danych | 022 | Oliwka i jesienne liście | Olive and the Autumn Leaves |
| brak danych | 023 | Oliwka w kinie | Olive at the Cinema |
| brak danych | 024 | Oliwka w muzeum dinozaurów | Olive at the Dinosaur Museum |
| brak danych | 025 | Oliwka na morzu | Olive All at Sea |
| brak danych | 026 | Oliwka w cyrku | Olive at the Circus |
| brak danych | 027 | Oliwka w Alpach | Olive in the Alps |
| brak danych | 028 | Oliwka na pokazie mody | Olive at the Fashion Show |
| brak danych | 029 | Oliwka na plaży | Olive at the Beach |
| brak danych | 030 | Oliwka i balon | Olive and the Great Hot Air Balloon Race |
| brak danych | 031 | Oliwka zbiera owoce | Olive the Fruit-Picker |
| brak danych | 032 | Oliwka stewardessą | Olive the Air Hostess |
| brak danych | 033 | Oliwka asystentką iluzjonisty | Olive the Magician’s Assistant |
| brak danych | 034 | Oliwka łyżwiarką | Olive the Ice Skater |
| brak danych | 035 | Oliwka i spragnione kwiatki | Olive and the Thirsty Flowers |
| brak danych | 036 | Oliwka idzie do dentysty | Olive Visits the Dentist |
| brak danych | 037 | Oliwka i zamek, w którym straszy | Olive and the Spooky Castle |
| brak danych | 038 | Oliwka i strach na wróble | Olive Meets a Scarecrow |
| brak danych | 039 | Oliwka w telewizji | Olive Gets the Wow Factor |
| brak danych | 040 | Oliwka na wystawie psów | Olive at the Dog Show |
| brak danych | 041 | Oliwka listonoszką | Olive the Postman |
| brak danych | 042 | Oliwka i zawody w pieczeniu pizzy | Olive and the Pizza Competition |
| brak danych | 043 | Oliwka i pracowite pszczólki | Olive and the Busy Bees |
| brak danych | 044 | Oliwka i wynalazca | Olive and the Inventor |
| brak danych | 045 | Oliwka na budowie | Olive at the Building Site |
| brak danych | 046 | Oliwka w Paryżu | Olive in Paris |
| brak danych | 047 | Oliwka na wyścigu | Olive and the Big Race |
| brak danych | 048 | Oliwka na boisku | Olive’s Football Feast |
| brak danych | 049 | Oilwka w salonie piękności | Olive at the Beauty Parlour |
| brak danych | 050 | Oliwka tańczy street dance | Olive Joins a Street Dance Crew |
| brak danych | 051 | Oliwka, struś, który lata | Olive the Flying Ostrich |
| brak danych | 052 | Oliwka w parku rozrywki | Olive at the Amusement Park |
| SERIA DRUGA | |||
| brak danych | 053 | Ziarnka kawy hopsa-hopsa | Olive and the Muchojumpo Coffee Beans |
| brak danych | 054 | Oliwka i uciekający książę | Olive and the Runaway Prince |
| brak danych | 055 | Oliwka w supermarkecie | Olive’s Sweet Supermarket Sweep |
| brak danych | 056 | Oliwka na stoku | Olive on the Ski Slope |
| brak danych | 057 | Czyściciel okien | Olive the Window Cleaner |
| brak danych | 058 | Oliwka i pułapka w domku na drzewie | Olive and the Tree House Trap |
| brak danych | 059 | Oliwka i kosmiczny aerobik | Olive and the Starship Exercise |
| brak danych | 060 | Smutny błazen | Olive and the Not So Jolly Jester |
| brak danych | 061 | Małpi eksperyment | Olive and the Typing Monkeys |
| brak danych | 062 | Wyścig zaprzęgów | Olive and the Great Chariot Race |
| brak danych | 063 | Oliwka i hotel bez widoku na morze | Olive and the No Sea View Hotel |
| brak danych | 064 | Żabia impreza | Olive and the Frog Pond Party |
| brak danych | 065 | Oliwka i orkiestra | Olive and the Orchestra |
| brak danych | 066 | Oliwka i kłopot z wielbłądami | Olive and the Camel Crisis |
| brak danych | 067 | Oliwka i jaskiniowiec | Olive and the Arty Caveman |
| brak danych | 068 | Oliwka i nietoperze w czapkach | Olive and the Bats in Hats |
| brak danych | 069 | Oliwka i przetwarzanie odpadków | Olive’s Recycling Rhythms |
| brak danych | 070 | Strażaczka Oliwka | Olive the Fire Fighter |
| brak danych | 071 | Oliwka i owocowa małpka | Olive and the Juicy Juicy Monkey |
| brak danych | 072 | Oliwka i wulkan | Olive and the Volcano |
| brak danych | 073 | Zagadka panny Marbles | Olive and Miss Marble’s Mystery |
| brak danych | 074 | Uciekające pianino | Olive and the Runaway Piano) |
| brak danych | 075 | Oliwka i bociany dzwonnnicy | Olive and the Big Ben Birds |
| brak danych | 076 | Oliwka na lekcji jogi | Olive Practices Laughing Yoga |
| brak danych | 077 | Oliwka i kierowca bez okularów | Olive and the Bus Driver’s Glasses |
| brak danych | 078 | Oliwka i wata cukrowa | Olive and the Candyfloss Catastrophe |
| brak danych | 079 | Oliwka i premier | Olive the Prime Minister Ostrich |
| brak danych | 080 | Agentka Oliwka | Olive the Secret Agent |
| brak danych | 081 | Oliwka i zawody w jedzeniu chilli | Olive and the Hot Hot Chilli Contest |
| brak danych | 082 | Oliwka i kręgle | Olive the Ten-Pin Bowler |
| brak danych | 083 | Oliwka i dinozaury | Olive and the Dinosaurs |
| brak danych | 084 | Oliwka i gondolier | Olive and the Gondolier |
| brak danych | 085 | Oliwka i Robin Hood | Olive Meets Robin Hood |
| brak danych | 086 | Oliwka i głodne króliki | Olive and the Hungry Rabbits |
| brak danych | 087 | Oliwka i zawody gimnastyczne | Olive and the Gymnastics Competition |
| brak danych | 088 | Oliwka i potwór z Loch Ness | Olive and the Loch Ness Monster |
| brak danych | 089 | Oliwka i wycieczka donikąd | Olive and the Going Nowhere Tour |
| brak danych | 090 | Oliwka i pies pasterski | Olive Helps a Sheepdog |
| brak danych | 091 | Oliwka i Arktyka | Olive in the Arctic |
| brak danych | 092 | Oliwka serwuje obiad | Olive and the Dinner Lady’s Disaster |
| brak danych | 093 | Oliwka i zaginiony latający dywan | Olive and the Missing Magic Carpet |
| brak danych | 094 | Oliwka i kolorowa panda | Olive and the Colourful Panda |
| brak danych | 095 | Oliwka pomaga łososiowi | Olive and the Great Salmon Run |
| brak danych | 096 | Oliwka surfuje | Olive’s Sensational Surfing |
| brak danych | 097 | Oliwka i zaginione buty | Olive and the Missing Running Shoes |
| brak danych | 098 | Oliwka i chory renifer | Olive and the Poorly Reindeer |
| brak danych | 099 | Oliwka i Krzyś Kong | Olive Meets Keith Kong |
| brak danych | 100 | Młyn bez wiatru | Olive and the Windless Windmill |
| brak danych | 101 | Oliwka i tajski tuk-tuk | Olive and the Thai Tuk Tuk |
| brak danych | 102 | Oliwka i pechowa panna młoda | Olive and the Bad Day Bride |
| brak danych | 103 | Królowa karnawału | Olive the Carnival Queen |
| brak danych | 104 | Wyścig koników morskich | Olive and the Seahorse Race |
Linki zewnętrzne
- Struś Oliwia w polskiej Wikipedii
