Supa Strikas: Piłkarskie rozgrywki: Różnice pomiędzy wersjami
m nowy artykuł |
|||
| Linia 4: | Linia 4: | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
'''Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej''': na zlecenie ZigZap – [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]<br /> | '''Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej''': na zlecenie ZigZap <small>(odc. 1-13)</small> / teleTOON+ <small>(odc. 14)</small> – [[Studio Sonica|STUDIO SONICA]]<br /> | ||
'''Reżyseria''': [[Andrzej Mastalerz]]<br /> | '''Reżyseria''': | ||
'''Dialogi polskie''': [[Łukasz Zielonka]]< | * [[Andrzej Mastalerz]] <small>(odc. 1-13)</small>, | ||
* [[Jerzy Dominik]] <small>(odc. 14)</small> | |||
'''Tłumaczenie''': [[Władysław Weker]] <small>(odc. 14)</small><br /> | |||
'''Dialogi polskie''': | |||
* [[Łukasz Zielonka]] <small>(odc. 1-13)</small>, | |||
* [[Jan Chojnacki]] <small>(odc. 14)</small> | |||
'''Dźwięk i montaż''': [[Maciej Brzeziński]]<br /> | '''Dźwięk i montaż''': [[Maciej Brzeziński]]<br /> | ||
'''Organizacja produkcji''': [[Piotr Pluciński]]<br /> | '''Organizacja produkcji''': [[Piotr Pluciński]]<br /> | ||
| Linia 26: | Linia 31: | ||
* [[Paweł Szczesny]] | * [[Paweł Szczesny]] | ||
* [[Piotr Kozłowski]] | * [[Piotr Kozłowski]] | ||
* [[Anna Sroka]] | |||
i inni | i inni | ||
''' | '''Lektorzy''': | ||
* [[Andrzej Mastalerz]] <small>(odc. 1-13)</small>, | |||
* [[Jerzy Dominik]] <small>(odc. 14)</small> | |||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| style="text-align: center; width: | {| style="text-align: center; width: 65%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | ||
|-style="background: #ABC;" | |-style="background: #ABC;" | ||
!width=" | !width="14%"|Premiera odcinka | ||
!width=" | !width="10%"|N/o | ||
!width=" | !width="33%"|Polski tytuł | ||
!width="33%"|Angielski tytuł | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 15.02.2009 | | bgcolor="#DFEFFF"| 15.02.2009 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|01 | | bgcolor="#DFEEEF"|01 | ||
| ''Gibki Rasta na lodzie'' | | ''Gibki Rasta na lodzie'' | ||
| ''Dancing Rasta On Ice'' | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 22.02.2009 | | bgcolor="#DFEFFF"| 22.02.2009 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|02 | | bgcolor="#DFEEEF"|02 | ||
| ''Luźny Joe gubi rytm'' | | ''Luźny Joe gubi rytm'' | ||
| ''Cool Joe Looses His Groove'' | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 01.03.2009 | | bgcolor="#DFEFFF"| 01.03.2009 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|03 | | bgcolor="#DFEEEF"|03 | ||
| ''Zaginiona gwiazda'' | | ''Zaginiona gwiazda'' | ||
| ''The Lost Star'' | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 08.03.2009 | | bgcolor="#DFEFFF"| 08.03.2009 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|04 | | bgcolor="#DFEEEF"|04 | ||
| ''Szpiedzy w kompleksie'' | | ''Szpiedzy w kompleksie'' | ||
| ''Compound Compromised'' | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 15.03.2009 | | bgcolor="#DFEFFF"| 15.03.2009 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|05 | | bgcolor="#DFEEEF"|05 | ||
| ''Echa przeszłości'' | | ''Echa przeszłości'' | ||
| ''Blasts From The Past'' | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 22.03.2009 | | bgcolor="#DFEFFF"| 22.03.2009 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|06 | | bgcolor="#DFEEEF"|06 | ||
| ''Między przyjaciółmi'' | | ''Między przyjaciółmi'' | ||
| ''Between Friends'' | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 29.03.2009 | | bgcolor="#DFEFFF"| 29.03.2009 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|07 | | bgcolor="#DFEEEF"|07 | ||
| ''Zanik instynktu'' | | ''Zanik instynktu'' | ||
| ''Instinct Extinct'' | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 05.04.2009 | | bgcolor="#DFEFFF"| 05.04.2009 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|08 | | bgcolor="#DFEEEF"|08 | ||
| ''Wielki Bo za kratkami'' | | ''Wielki Bo za kratkami'' | ||
| ''Big Bo Lockdown'' | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 12.04.2009 | | bgcolor="#DFEFFF"| 12.04.2009 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|09 | | bgcolor="#DFEEEF"|09 | ||
| ''Koniec marzeń'' | | ''Koniec marzeń'' | ||
| ''The End Of Dreams'' | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 19.04.2009 | | bgcolor="#DFEFFF"| 19.04.2009 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|10 | | bgcolor="#DFEEEF"|10 | ||
| ''Pojednanie w drużynie'' | | ''Pojednanie w drużynie'' | ||
| ''No El’ in Team'' | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 26.04.2009 | | bgcolor="#DFEFFF"| 26.04.2009 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|11 | | bgcolor="#DFEEEF"|11 | ||
| ''Sabotaż'' | | ''Sabotaż'' | ||
| ''Wolf In Coach’s Clothing'' | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 03.05.2009 | | bgcolor="#DFEFFF"| 03.05.2009 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|12 | | bgcolor="#DFEEEF"|12 | ||
| ''Niema komunikacja'' | | ''Niema komunikacja'' | ||
| ''Communication Blok'' | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 10.05.2009 | | bgcolor="#DFEFFF"| 10.05.2009 | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|13 | | bgcolor="#DFEEEF"|13 | ||
| ''Opanowanie piłki'' | | ''Opanowanie piłki'' | ||
| ''Ball Control'' | |||
|- | |- | ||
| colspan= | | colspan=4 | | ||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| 01.10.2011 | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|14 | |||
| ''Nogi z ołowiu'' | |||
| ''Led Steppin’'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|15 | |||
| '' | |||
| ''Training Trap'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|16 | |||
| '' | |||
| ''Super Skarra'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|17 | |||
| '' | |||
| ''Spaceballs'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|18 | |||
| '' | |||
| ''El Sound Of Silencio'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|19 | |||
| '' | |||
| ''Amal 3’s a Crowd'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|20 | |||
| '' | |||
| ''Bad Altitude'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|21 | |||
| '' | |||
| ''Blok/Attak'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|22 | |||
| '' | |||
| ''Tough Luck'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|23 | |||
| '' | |||
| ''Hypno-Test'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|24 | |||
| '' | |||
| ''Big Bo,To Go'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|25 | |||
| '' | |||
| ''Beautiful Gaming'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|26 | |||
| '' | |||
| ''Bringing Down The House'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|} | |} | ||
Wersja z 17:33, 1 paź 2011
Supa Strikas: Piłkarskie rozgrywki (org. Supa Strikas, 2008-2009) – 26-odcinkowy serial animowany, stworzony w koprodukcji Republiki Południowej Afryki (RPA) i Francji, przedstawiający zmagania drużyny piłkarskiej Supa Strikas.
Serial emitowany w Polsce na kanale ZigZap, gdzie emitowanych jest 13 odcinków. Premiera serialu nastąpiła 15 lutego 2009 roku. Lektor (Andrzej Mastalerz) podaje tytuł Supa Strikas, jednak serial widnieje w programach telewizyjnych oraz w reklamach pod tytułem Supa Strikas: Piłkarskie rozgrywki.
Wersja polska
Opracowanie i udźwiękowienie wersji polskiej: na zlecenie ZigZap (odc. 1-13) / teleTOON+ (odc. 14) – STUDIO SONICA
Reżyseria:
- Andrzej Mastalerz (odc. 1-13),
- Jerzy Dominik (odc. 14)
Tłumaczenie: Władysław Weker (odc. 14)
Dialogi polskie:
- Łukasz Zielonka (odc. 1-13),
- Jan Chojnacki (odc. 14)
Dźwięk i montaż: Maciej Brzeziński
Organizacja produkcji: Piotr Pluciński
Wystąpili:
- Paweł Ciołkosz – Shaker
- Krzysztof Banaszyk – Gibki Rasta
- Andrzej Andrzejewski
- Modest Ruciński – Luźny Joe
- Przemysław Stippa – Skrętny Tygrys
- Piotr Warszawski
- Mirosław Zbrojewicz – Trener Supa Strikas
- Sławomir Pacek – Komentator Mac
- Leszek Zduń – Reporter Ben
- Piotr Zelt – Delos Santos
- Klaudiusz Kaufmann
- Jakub Molęda –
- Ninja,
- Miko Chan
- Paweł Szczesny
- Piotr Kozłowski
- Anna Sroka
i inni
Lektorzy:
- Andrzej Mastalerz (odc. 1-13),
- Jerzy Dominik (odc. 14)
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 15.02.2009 | 01 | Gibki Rasta na lodzie | Dancing Rasta On Ice |
| 22.02.2009 | 02 | Luźny Joe gubi rytm | Cool Joe Looses His Groove |
| 01.03.2009 | 03 | Zaginiona gwiazda | The Lost Star |
| 08.03.2009 | 04 | Szpiedzy w kompleksie | Compound Compromised |
| 15.03.2009 | 05 | Echa przeszłości | Blasts From The Past |
| 22.03.2009 | 06 | Między przyjaciółmi | Between Friends |
| 29.03.2009 | 07 | Zanik instynktu | Instinct Extinct |
| 05.04.2009 | 08 | Wielki Bo za kratkami | Big Bo Lockdown |
| 12.04.2009 | 09 | Koniec marzeń | The End Of Dreams |
| 19.04.2009 | 10 | Pojednanie w drużynie | No El’ in Team |
| 26.04.2009 | 11 | Sabotaż | Wolf In Coach’s Clothing |
| 03.05.2009 | 12 | Niema komunikacja | Communication Blok |
| 10.05.2009 | 13 | Opanowanie piłki | Ball Control |
| SERIA DRUGA | |||
| 01.10.2011 | 14 | Nogi z ołowiu | Led Steppin’ |
| 15 | Training Trap | ||
| 16 | Super Skarra | ||
| 17 | Spaceballs | ||
| 18 | El Sound Of Silencio | ||
| 19 | Amal 3’s a Crowd | ||
| 20 | Bad Altitude | ||
| 21 | Blok/Attak | ||
| 22 | Tough Luck | ||
| 23 | Hypno-Test | ||
| 24 | Big Bo,To Go | ||
| 25 | Beautiful Gaming | ||
| 26 | Bringing Down The House | ||
Linki zewnętrzne
- Supa Strikas: Piłkarskie rozgrywki w polskiej Wikipedii
