Szczeżujski: Różnice pomiędzy wersjami
m popr. |
|||
| Linia 39: | Linia 39: | ||
* [[Karol Jankiewicz]] | * [[Karol Jankiewicz]] | ||
* [[Jakub Konieczny]] | * [[Jakub Konieczny]] | ||
* [[Grzegorz Pawlak]] | |||
i inni | i inni | ||
| Linia 137: | Linia 138: | ||
| ''Marble Mischief'' | | ''Marble Mischief'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 13.04.2015 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|09 | |||
| ''Uwolnić Glutka'' | |||
| ''Free Gilly'' | |||
|- | |||
| ''Studio Inferno'' | |||
| ''The Studio Inferno'' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|10 | ||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|11 | |||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|12 | |||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|13 | |||
| '' | | '' | ||
| '''' | | '''' | ||
| Linia 150: | Linia 191: | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|14 | ||
| '' | | '' | ||
| '''' | | '''' | ||
| Linia 157: | Linia 198: | ||
| '''' | | '''' | ||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
|} | |} | ||
Wersja z 19:58, 13 kwi 2015
Szczeżujski (ang. Boyster, 2014-) – francusko-amerykański serial animowany wyprodukowany przez Je Suis Bien Content i The Walt Disney Company.
Serial jest emitowany w Polsce na kanale Disney XD od 4 października 2014 roku (zapowiedź serialu), regularna emisja serialu rozpoczęła się 17 listopada 2014 roku.
Fabuła
Boyster jest pół chłopcem i pół ostrygą. Rozumie język wielorybów, a ze zjedzonej kredy potrafi zrobić perły. Ukrywa jednak swoje niezwykłe umiejętności, bo zależy mu, aby wszyscy traktowali go jak zwyczajnego chłopca.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1203535
Wersja polska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Marek Robaczewski
Dialogi: Renata Wojnarowska
Koordynacja produkcji: Katarzyna Ciecierska
W wersji polskiej udział wzięli:
- Otar Saralidze – Szczeżujski
- Karol Osentowski – Rafik
- Mateusz Weber – Ostryś
- Paweł Krucz – Ozzy
- Marta Dylewska – Alicia
- Krzysztof Cybiński – pan Plusk
- Robert Tondera – doktor Goodall
- Sebastian Machalski – Bruno
- Krzysztof Szczepaniak – Arthur
- Piotr Piksa –
- Herman,
- Zane
- Kamil Pruban – Fingers
- Bożena Furczyk – mama Alicii
- Adam Krylik – tata Alicii
- Mikołaj Klimek – narrator w czołówce
W pozostałych rolach:
- Olga Omeljaniec
- Marta Dobecka
- Ewa Prus
- Anna Wodzyńska – głos z głośnika symulatora (odc. 2b)
- Maciej Więckowski
- Przemysław Wyszyński
- Karol Jankiewicz
- Jakub Konieczny
- Grzegorz Pawlak
i inni
Lektor: Mikołaj Klimek
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 17.11.2014 | 01 | Naszyjnik | The Necklace |
| 18.11.2014 | Obcy | The Alien | |
| 17.11.2014 | 02 | Super mięczak | Supermollusk |
| 04.10.2014 | Pluskinator | Teachinator | |
| 19.11.2014 | 03 | Szkielet | Skeleton |
| Ostryś, koneser sztuki | Shelby, the Art Lover | ||
| 20.11.2014 | 04 | Dziwny przyjaciel | A Strange New Friend |
| Mięśnie | Muscle Boy | ||
| 21.11.2014 | 05 | Miłość od pierwszego wejrzenia | Love at First Sight |
| Złota rybka | Go Fish! | ||
| 22.11.2014 | 06 | Głowa na włościach | Quiz Show No No |
| Śmieszne wojny | Fish Humour | ||
| 23.11.2014 | 07 | Trzecia ręka | A Third Arm |
| Basenowy melanż | Pool Partay | ||
| 24.11.2014 | 08 | Rozdymka | Puffed Up |
| Kulkowy przekręt | Marble Mischief | ||
| 13.04.2015 | 09 | Uwolnić Glutka | Free Gilly |
| Studio Inferno | The Studio Inferno | ||
| 10 | ' | ||
| ' | |||
| 11 | ' | ||
| ' | |||
| 12 | ' | ||
| ' | |||
| 13 | ' | ||
| ' | |||
| 14 | ' | ||
| ' | |||
Linki zewnętrzne
- Szczeżujski w polskiej Wikipedii
