Kornisz i Fistach: Różnice pomiędzy wersjami
m Uzupełnienie ze słuchu. |
m Małe uzupełnienie. Widzę, że nikt poza mną tego "Kornisza i Fistacha" nie sprawdza. |
||
| Linia 54: | Linia 54: | ||
* [[Jacek Król]] – | * [[Jacek Król]] – | ||
** '''Żelaznonogi''' <small>(odc. 12a)</small>, | ** '''Żelaznonogi''' <small>(odc. 12a)</small>, | ||
** '''Miś Oldschool''' <small>(odc. 13a)</small> | ** '''Miś Oldschool''' <small>(odc. 13a)</small>, | ||
** '''Doktor Fok''' <small>(odc. 18a)</small> | |||
* [[Andrzej Hausner]]<!-- | * [[Andrzej Hausner]]<!-- | ||
* [[Kamil Pruban]]--> | * [[Kamil Pruban]]--> | ||
| Linia 208: | Linia 209: | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|17 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|17 | ||
| ''Bats'' | | ''Bats'' | ||
|- | |- | ||
| bgcolor="#DFEFFF"| 07.11.2016 | |||
| ''Movie Camp Out'' | | ''Movie Camp Out'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#DFEFFF"| 08.11.2016 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|18 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|18 | ||
| '' | | ''What Lies Beneath'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#DFEFFF"| 09.11.2016 | ||
| ''The Rat King Moves In'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#DFEFFF"| 11.11.2016 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|19 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|19 | ||
| '' | | ''Night Shift'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | bgcolor="#DFEFFF"| 10.11.2016 | ||
| ''Scalped'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
| Linia 235: | Linia 239: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|20 | | bgcolor="#DFEEEF"|20 | ||
| ''Australia'' | | ''Australia'' | ||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|21 | |||
| ''Trick or Treat'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
Wersja z 18:26, 11 lis 2016
Kornisz i Fistach (org. Pickle and Peanut, 2015–??) – amerykański serial animowany stworzony przez Disney Animation Studios.
Polska premiera serialu odbyła się 29 lutego 2016 roku na kanale Disney XD.
Fabuła
Kumple z miasteczka, Kornisz i Fistach, rozpoczynają swój ostatni rok w szkole średniej. Obaj marzą by zostać kimś niezwykłym zanim będą musieli zająć się nieuniknionymi obowiązkami związanymi z dorosłością. Przyjaciele nieustanie wpadają w kłopoty, ale jakimś cudem wychodzą z nich bez szwanku
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/tv/-1450052
Wersja polska
Wersja polska: SDI MEDIA POLSKA
Reżyseria: Marek Robaczewski
Dialogi: Elżbieta Pruśniewska
Kierownictwo muzyczne: Juliusz Kamil
Teksty piosenek: Krzysztof Pruśniewski
W wersji polskiej udział wzięli:
- Paweł Krucz – Kornisz
- Mateusz Weber – Fistach
- Marek Robaczewski – Pan Mjart
- Adam Krylik –
- Lazer,
- funkcjonariusz więzienia dla staruszek (odc. 1b),
- Krwawobrody (odc. 2a),
- Edzio (odc. 5a),
- Drakula (odc. 5b)
- Krzysztof Cybiński – Psychocyklopka (odc. 1b, 12b)
- Sebastian Cybulski –
- KOLO-SKAN (odc. 4a),
- Krwawa Aga (odc. 5a),
- Pierre (odc. 5b),
- Radu (odc. 10a),
- mięśniak w żółtych szortach (odc. 12b),
- Król Szczur (odc. 14a)
- Marta Dylewska – matka Karmelka (odc. 4b)
- Zbigniew Konopka –
- myśliwy (odc. 8a),
- eksterminator insektów (odc. 11a),
- konferansjer (odc. 12a),
- trener gry w baseball (odc. 12a),
- tata Frani (odc. 15a)
- Anna Wodzyńska – matka dziecka (odc. 10b)
- Sebastian Machalski –
- Jędruś (odc. 10b),
- Ziutek (odc. 13a),
- Rowero Hopak (odc. 14b)
- Joanna Węgrzynowska-Cybińska – jedna z pomarszczonych kobiet (odc. 11a)
- Monika Pikuła –
- Lady Amanda (odc. 12a),
- Luzka (odc. 13a),
- dziewczyna (odc. 14b),
- Frania (odc. 15a)
- Jacek Król –
- Żelaznonogi (odc. 12a),
- Miś Oldschool (odc. 13a),
- Doktor Fok (odc. 18a)
- Andrzej Hausner
i inni
Lektor: Marek Robaczewski
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Angielski tytuł |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 29.02.2016 | 01 | Greg |
| Gramma Jail | ||
| 01.03.2016 | 02 | Cart Rustlers |
| Swim Lessons | ||
| 02.03.2016 | 03 | Pickle the Falcon Master |
| Pickle Adopts a Family | ||
| 03.03.2016 | 04 | PAL-SCAN |
| America's Sweetboy | ||
| 04.03.2016 | 05 | Gory Agnes |
| Haunted Couch | ||
| 08.03.2016 | 06 | Body Spray |
| Luxury Car Service | ||
| 07 | Cookie Racket | |
| 08.03.2016 | Busted Arm | |
| 05.03.2016 | 08 | Pigfoot |
| Tae Kwon Bro | ||
| 06.03.2016 | 09 | Sewer Shark |
| Swim Lessons (powt. z odc. 2b) | ||
| 07.03.2016 | 10 | A Cabbage Day Miracle |
| Springtime for Christmas | ||
| Yellow Snow | ||
| 01.07.2016 | 11 | Bee Colony |
| Pet Psychic | ||
| 27.06.2016 | 12 | Wiz Fest |
| Gym Rats | ||
| 28.06.2016 | 13 | 90's Adventure Bear |
| Parking Lot Carnival | ||
| 29.06.2016 | 14 | Volcano |
| Bike Jumper | ||
| 30.06.2016 | 15 | Francine |
| Cellphone Tree | ||
| 01.07.2016 | 16 | Baby Tooth |
| Sneaky Patty Sleepover | ||
| 17 | Bats | |
| 07.11.2016 | Movie Camp Out | |
| 08.11.2016 | 18 | What Lies Beneath |
| 09.11.2016 | The Rat King Moves In | |
| 11.11.2016 | 19 | Night Shift |
| 10.11.2016 | Scalped | |
| 20 | Australia | |
| 21 | Trick or Treat | |
Linki zewnętrzne
- Kornisz i Fistach w polskiej Wikipedii
