Angelo rządzi: Różnice pomiędzy wersjami
m uzupełnienie |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 201: | Linia 201: | ||
| ''Dzieciak, Który Ma Wszystko'' | | ''Dzieciak, Który Ma Wszystko'' | ||
| ''The Kid Who Has Everythink'' | | ''The Kid Who Has Everythink'' | ||
|- | |||
| colspan=4 | | |||
|- | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEFFF"| 14.12.2010 | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|12 | |||
| colspan=2| ''Odcinek pominięty'' | |||
|- | |||
| ''Plaża'' | |||
| ''The Beach'' | |||
|- | |||
| ''Zbierz Wszystkie'' | |||
| ''Collect Them All'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=4 | | | colspan=4 | | ||
Wersja z 17:55, 14 gru 2010
Angelo rządzi (ang. Angelo rules!, 2010) – kanadyjsko-francuski serial animowany wyprodukowany przez Teamto i CAKE Entertainment. Powstała na bazie popularnych francuskich książek „Comment faire enrager…” autrostwa Sylvie de Mathuisieulx, zilustrowanych przez Sébastiena Diologenta, wydane przez „Petit à Petit”.
W Polsce serial po raz pierwszy został wyemitowany 29 listopada 2010 roku na kanale Cartoon Network.
Fabuła
Jedenastoletni Angelo to chłopak kipiący pomysłami i uparty w dążeniu do stawianych sobie celów. Jeśli zaświta mu jakaś idea w głowie, zrobi wszystko, aby ją zrealizować. Ten chłopak po prostu uwielbia rządzić. Jednak jego przygody nie zawsze są pasmem samych sukcesów. W życiu czasem zaświeci mu słońce, czasem zmoczy go deszcz. Co najważniejsze – Angelo nigdy się nie poddaje. Dzięki swojej charyzmie do realizacji skomplikowanych i „niezawodnych” planów Angelo zawsze wciąga swoich wiernych przyjaciół, Lolę i Lurentego. Dla tej szalonej trójki nie ma rzeczy niemożliwych. Nawet złośliwa starsza siostra Angela – Elena, która uwielbia utrudniać mu życie, nie da rady pokrzyżować im szyków.
Wersja polska
Wersja polska: STUDIO GENETIX FILM FACTORY
Dialogi polskie: Joanna Kuryłko
Reżyseria: Ewa Kania
Dźwięk: Zdzisław Zieliński
Kierownictwo produkcji: Agnieszka Sokół i Róża Zielińska
Wystąpili:
- Hanna Kinder-Kiss – Angelo
- Monika Pikuła – Lola
- Krzysztof Bednarek – Laurenty
W pozostałych rolach:
- Brygida Turowska – Mama Angela
- Tomasz Kozłowicz – Tata Angela
- Joanna Pach – Elena
- Leszek Zduń –
- Fikoł,
- Jeden ze Śliniaków (odc. 11a)
- Sławomir Pacek – Pan Cal
- Lucyna Malec –
- Panna Patty,
- Monika (odc. 7b)
- Tomasz Bednarek –
- Alonzo,
- Oli Van Dank (odc. 7b, 10c)
- Krzysztof Szczerbiński – Ślamazara
- Adam Pluciński – Clyde
- Tomasz Błasiak –
- Głos z telewizora (odc. 1b),
- Trener Czonka (odc. 3c, 6a, 8b),
- DJ Doker (odc. 4a),
- Jeden ze Śliniaków (odc. 11a)
- Łukasz Lewandowski –
- Prezenter (odc. 1c),
- Maniucha
- Iwona Rulewicz –
- Cathy (odc. 2a),
- Dziewczyna bez batonika (odc. 5a)
- Aleksander Mikołajczak –
- Ojciec Loli (odc. 6c),
- Pan Ramol (odc. 11b)
i inni
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 29.11.2010 | 01 | Bojowe gatki | Battle Underwear |
| Kuweta | Cat Box | ||
| Nie ma jak jak | Yakking it up | ||
| 30.11.2010 | 02 | Najlepsze darmowe próbki na świecie | The Greatest Free Sample Ever |
| Precz z eksperymentalną muzyką | Stop the Experimental Music | ||
| Czyste wyjście | Clean break | ||
| 01.12.2010 | 03 | Odsiadka | Detention |
| Kartkówka | Pop Quiz | ||
| Dłuższa przerwa | A Longer Recess | ||
| 02.12.2010 | 04 | Władcy nagrody | Lords of The Prize |
| Boliwijski eksport bąków | Bolivia Exports Farts | ||
| Rybka zwana Panem Bomblem | A Fish Called Mr. Bubble | ||
| 03.12.2010 | 05 | Złodziej smakołyków | Snack Thief |
| Wojna na rurki | Spitball Wars | ||
| Niech wygra Maniucha | Let Manetti Win | ||
| 06.12.2010 | 06 | Wybrany jako ostatni | Picked Last |
| Wojna na obowiązki | Chore Wars | ||
| Zmienić kanał | Changing the Channel | ||
| 07.12.2010 | 07 | Jak się przejechać na smoczym ogonie? | Riding the Dragontail |
| Wielkie czekanie | The Great Wait | ||
| Uroczy, koszmarny Peter | Adorable Horrible Peter | ||
| 08.12.2010 | 08 | Kto zabił Królika? | Who Killed the Rabbit? |
| Odcinek pominięty | |||
| Bez zastępstwa | No Subtitute | ||
| 09.12.2010 | 09 | Zapiekanka | The Casserole |
| Wysadzony z Siodła | Out Of The Saddle | ||
| Zerwanie | Break Up | ||
| 10.12.2010 | 10 | Kichnięcie | The Sneeze |
| Szczyt Obciachu | Shame Of Lame | ||
| Oto i Sędzia | Here Comes The Judge | ||
| 13.12.2010 | 11 | Festiwal szaleństwa | Go Mental Fest |
| Dzień Symulanta | The Fake Sick Day | ||
| Dzieciak, Który Ma Wszystko | The Kid Who Has Everythink | ||
| 14.12.2010 | 12 | Odcinek pominięty | |
| Plaża | The Beach | ||
| Zbierz Wszystkie | Collect Them All | ||
Linki zewnętrzne
- Angelo rządzi w polskiej Wikipedii
- Angelo rządzi w bazie filmweb.pl
