Akwalans: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 65: | Linia 65: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 13.02.2011 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 13.02.2011 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|02 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|02 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"|02 | ||
| '' | | ''Babska Impreza'' | ||
| ''Fish Sleepover Party'' | | ''Fish Sleepover Party'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Urodziny Ośmiorniaka'' | ||
| ''Happy Birthfish, Joctopus'' | | ''Happy Birthfish, Joctopus'' | ||
|- | |- | ||
| Linia 76: | Linia 76: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 20.02.2011 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 20.02.2011 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|03 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|03 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"|03 | ||
| '' | | ''Doris Paris Kalmaris'' | ||
| ''Doris Flores Gorgeous'' | | ''Doris Flores Gorgeous'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Chłopak od wody'' | ||
| ''Underwater Boy'' | | ''Underwater Boy'' | ||
|- | |- | ||
| Linia 87: | Linia 87: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 26.02.2011 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 26.02.2011 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|04 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|04 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"|04 | ||
| '' | | ''Bea jest dorosła'' | ||
| ''Bea becomes an Adult Fish'' | | ''Bea becomes an Adult Fish'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Pieskie życie'' | ||
| ''Doggonit'' | | ''Doggonit'' | ||
|- | |- | ||
| Linia 98: | Linia 98: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 26.02.2011 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 26.02.2011 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|05 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|05 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"|05 | |||
| ''Oblać rybę'' | |||
| ''Fail Fish'' | |||
|- | |||
| ''Ryba Śmieszka'' | |||
| ''Funny Fish'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 12.03.2011 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|06 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"|06 | |||
| ''Królowa Bea'' | |||
| ''Queen Bea'' | |||
|- | |||
| ''Łysek - Super Ryba'' | |||
| ''Baldwin the Super Fish'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 19.03.2011 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|07 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"|07 | |||
| ''Milo i Ninja'' | |||
| ''Milo Gets a Ninja'' | |||
|- | |||
| ''Tańczący z Wilkami Morskimi'' | |||
| ''Dances with Wolf Fish'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| 26.03.2011 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|08 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"|08 | |||
| ''Niech żyje Chomikwood'' | |||
| ''Hooray for Hamsterwood'' | |||
|- | |||
| ''Opowieść o Sir Oskarze Nieustraszonym'' | |||
| ''The Tale of Sir Oscar Fish'' | |||
|- | |||
| colspan=5 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|09 | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Fishing for Compliments: The Albert Glass Story | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Dropsy! | ||
|- | |- | ||
| colspan=5 | | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|10 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''The Dark Side of the Fish'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Big Fish'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=5 | | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|11 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Fish Floaters'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Dollars and Fish'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=5 | | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|12 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Flying Fish'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Legend of the Earth Troll'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=5 | | | colspan=5 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|13 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Parasite Fright'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 150: | Linia 194: | ||
|- | |- | ||
| colspan=5 | | | colspan=5 | | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEFFF"| | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|14 | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DCD0FF"| | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Two Clams in Love'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Peopleing'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=5 | | | colspan=5 | | ||
Wersja z 14:01, 10 kwi 2011
Akwalans (org. Fish Hooks, 2010) – amerykański serial animowany, wchodzący w kanon Disney Channel Original Series. Został on stworzony przez Noah Z. Jones. Pierwsze 21 odcinków sezonu pierwszego zostało już zamówione. Swoją premierę miał 3 września 2010 roku na Disney Channel (USA). W Polsce premiera odbyła się 15 stycznia 2011 roku na kanale Disney Channel.
Fabuła
Bohaterami serialu są: imprezowicz Milo, jego neurotyczny brat Oscar oraz złota rybki o imieniu Bea. Uczęszczają oni do szkoły Freshwater High, znajdującej się w akwarium w sklepie zoologicznym. W swoim codziennym życiu muszą sobie radzić z przyjaźnią, randkami oraz atakami homara.
Opis pochodzi ze strony http://www.teleman.pl/prog-20073164.html
Wersja polska
Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Łukasz Lewandowski
Dialogi: Jan Kolanko
Teksty piosenek: Michał Wojnarowski
Wystąpili:
- Julia Kołakowska-Bytner – Bea
- Paweł Ciołkosz – Milo
- Waldemar Barwiński – Oskar
- Wojciech Machnicki
- Anna Sroka – Małżonsia
- Cezary Kwieciński
- Krzysztof Zakrzewski
- Marta Dobecka
- Patrycja Soliman
- Jacek Beler
- Bartosz Martyna
- Justyna Bojczuk
- Ewa Jach
- Katarzyna Owczarz
- Agnieszka Tomicka
- Monika Węgiel
- Jakub Molęda
- Łukasz Talik
- Jan Radwan
i inni
Śpiewali: Jakub Molęda i Łukasz Talik
Lektor: Artur Kaczmarski
Spis odcinków
| Premiera odcinka | N/o 1 | N/o 2 | Polski tytuł | Angielski tytuł | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||||||||
| 15.01.2011 | 01 | 01 | Bea zostaje w kadrze | Bea Stays in the Picture | |||||
| Ryba prosto z wody | Fish out the Water | ||||||||
| 13.02.2011 | 02 | 02 | Babska Impreza | Fish Sleepover Party | |||||
| Urodziny Ośmiorniaka | Happy Birthfish, Joctopus | ||||||||
| 20.02.2011 | 03 | 03 | Doris Paris Kalmaris | Doris Flores Gorgeous | |||||
| Chłopak od wody | Underwater Boy | ||||||||
| 26.02.2011 | 04 | 04 | Bea jest dorosła | Bea becomes an Adult Fish | |||||
| Pieskie życie | Doggonit | ||||||||
| 26.02.2011 | 05 | 05 | Oblać rybę | Fail Fish | |||||
| Ryba Śmieszka | Funny Fish | ||||||||
| 12.03.2011 | 06 | 06 | Królowa Bea | Queen Bea | |||||
| Łysek - Super Ryba | Baldwin the Super Fish | ||||||||
| 19.03.2011 | 07 | 07 | Milo i Ninja | Milo Gets a Ninja | |||||
| Tańczący z Wilkami Morskimi | Dances with Wolf Fish | ||||||||
| 26.03.2011 | 08 | 08 | Niech żyje Chomikwood | Hooray for Hamsterwood | |||||
| Opowieść o Sir Oskarze Nieustraszonym | The Tale of Sir Oscar Fish | ||||||||
| 09 | Fishing for Compliments: The Albert Glass Story | ||||||||
| Dropsy! | |||||||||
| 10 | The Dark Side of the Fish | ||||||||
| Big Fish | |||||||||
| 11 | Fish Floaters | ||||||||
| Dollars and Fish | |||||||||
| 12 | Flying Fish | ||||||||
| Legend of the Earth Troll | |||||||||
| 13 | Parasite Fright | ||||||||
| 14 | Two Clams in Love | ||||||||
| Peopleing | |||||||||
Linki zewnętrzne
- Akwalans w polskiej Wikipedii
