Moonzy: Różnice pomiędzy wersjami
| Linia 10: | Linia 10: | ||
|data premiery= 14 października [[2019]] | |data premiery= 14 października [[2019]] | ||
|sezony= 1 z ? | |sezony= 1 z ? | ||
|odcinki= | |odcinki= 7 z ? | ||
}} | }} | ||
'''Moonzy''' (ros. ''Лунтик и его друзья'', 2006-??) – rosyjski serial animowany. | '''Moonzy''' (ros. ''Лунтик и его друзья'', 2006-??) – rosyjski serial animowany. | ||
| Linia 38: | Linia 38: | ||
* [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] – '''Bunia Alunia''' | * [[Anna Apostolakis-Gluzińska|Anna Apostolakis]] – '''Bunia Alunia''' | ||
* [[Przemysław Glapiński]] | * [[Przemysław Glapiński]] | ||
* [[Zbigniew Konopka]] | * [[Zbigniew Konopka]] – '''Jan Pajęczyk''' | ||
* [[Jan Kulczycki]] – '''Generał Żądło''' | * [[Jan Kulczycki]] – '''Generał Żądło''' | ||
* [[Janusz Zadura]] – '''pan Kopacz''' | * [[Janusz Zadura]] – '''pan Kopacz''' | ||
| Linia 105: | Linia 105: | ||
| ''Autumn'' | | ''Autumn'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|22.10.2019 | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|007 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|007 | ||
| '''' | | ''Magiczne kamienie'' | ||
| '''' | | ''Prism Stone'' | ||
|- | |- | ||
| '''' | | ''Wrodzony talent'' | ||
| '''' | | ''Recognizing Talent'' | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| Linia 203: | Linia 203: | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|019 | | rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|019 | ||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|020 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|021 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|022 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| rowspan=2 style="background-color: #CCE2FF;"|023 | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
Wersja z 14:34, 22 paź 2019
| Tytuł | Moonzy |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | Лунтик и его друзья |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Rosja |
| Język oryginału | rosyjski |
| Stacja telewizyjna | PULS 2 |
| Lata produkcji | 2006- |
| Data premiery dubbingu | 14 października 2019 |
| Wyemitowane serie |
1 z ? |
| Wyemitowane odcinki | 7 z ? |
Moonzy (ros. Лунтик и его друзья, 2006-??) – rosyjski serial animowany.
Serial emitowany w Polsce na kanale PULS 2 w bloku Junior TV od 14 października 2019 roku.
Fabuła
Moonzy to historia wesołego różowego stworka z Księżyca. Pewnego dnia przybywa on na Ziemię, gdzie odkrywa nowy dla niego świat. Zyskuje wspaniałych leśnych sąsiadów i przy okazji uczy się czym jest przyjaźń i radość. Każdego dnia Moonzy i jego przyjaciele przeżywają mnóstwo wspaniałych przygód.
Źródło: www.PULS2.pl
Wersja polska
Polskie słowa w usta bohaterów włożyli przodownicy pracy ze: STUDIA PRL na zlecenie Telewizji Puls
Reżyseria: Bartosz Wesołowski
Dialogi: Agata Bornus
Nagranie, montaż i zgranie: Dawid Pietruszka – Studio PRL
Kierownictwo produkcji: Agata Bornus
Głosów użyczyli:
- Maciej Dybowski – Moonzy
- Bartosz Wesołowski – Rysiek
- Klaudiusz Kaufmann – Ptysiek
- Agata Skórska – Bzik
- Maksymilian Michasiów – Hycuś
- Gracja Niedźwiedź – Kropka
W pozostałych rolach:
- Elżbieta Jędrzejewska
- Anna Apostolakis – Bunia Alunia
- Przemysław Glapiński
- Zbigniew Konopka – Jan Pajęczyk
- Jan Kulczycki – Generał Żądło
- Janusz Zadura – pan Kopacz
oraz:
- Paweł Szczesny – Donald Dorzeczny (odc. 1a, 3a)
i inni
Czytał: Jarosław Domin
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 14.10.2019 | 001 | Przyszedłem na świat | I was Born |
| Marzenie | Dream | ||
| 15.10.2019 | 002 | Idealny dom | The Perfect House |
| Jak zostać przyjacielem | How to Become a Friend | ||
| 16.10.2019 | 003 | Skąd się bierze imię | What’s in a Name |
| Wnuczek | Grandson | ||
| 17.10.2019 | 004 | Papryczka chilli | Pepper |
| Skradzione słońce | Stolen Sun | ||
| 18.10.2019 | 005 | Na wszelki wypadek | Just in Case |
| Wielka małpa | The Giant Ape | ||
| 21.10.2019 | 006 | Spadające gwiazdy | Shooting Stars |
| Jesień | Autumn | ||
| 22.10.2019 | 007 | Magiczne kamienie | Prism Stone |
| Wrodzony talent | Recognizing Talent | ||
| 008 | Kosmonauci | ' | |
| Planeta dla wszystkich | ' | ||
| 009 | Liczenie żuków | ' | |
| Skrzynia skarbów | ' | ||
| 010 | Artystyczna wizja | ' | |
| Czas wolny | ' | ||
| 011 | Prawdziwe dno morskie | ' | |
| Pamiątki | ' | ||
| 012 | Tylko jeden odcinek | ' | |
| Trawożerca | ' | ||
| 013 | Niespodziewany gość | ' | |
| Księga rekordów | ' | ||
| 014 | Leśna polka | ' | |
| Zrobimy to same | ' | ||
| 015 | Arbuz | ' | |
| Kropla rosy | ' | ||
| 016 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 017 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 018 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 019 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 020 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 021 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 022 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
| 023 | ' | ' | |
| ' | ' | ||
