Metalions: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
| Linia 10: | Linia 10: | ||
|data premiery= 7 grudnia [[2019]] | |data premiery= 7 grudnia [[2019]] | ||
|sezony= 1 z 2 | |sezony= 1 z 2 | ||
|odcinki= | |odcinki= 23 ze 104 | ||
}} | }} | ||
'''Metalions''' (kor. ''메탈리온'', 2018-??) – południowokoreańsko-chiński serial animowany. | '''Metalions''' (kor. ''메탈리온'', 2018-??) – południowokoreańsko-chiński serial animowany. | ||
| Linia 30: | Linia 30: | ||
'''Wystąpili''': | '''Wystąpili''': | ||
* [[Karol Kwiatkowski]] – '''Elon O’Connor''' <small>(odc. 1-14)</small> | * [[Karol Kwiatkowski]] – '''Elon O’Connor''' <small>(odc. 1-14)</small> | ||
* [[Paweł Szymański]] – '''Elon O’Connor''' <small>(odc. 15- | * [[Paweł Szymański]] – '''Elon O’Connor''' <small>(odc. 15-23)</small> | ||
* [[Małgorzata Prochera]] – '''Kira'''<!-- <small>(odc. 1, 5-7, 9-10, 13-19, 21- | * [[Małgorzata Prochera]] – '''Kira'''<!-- <small>(odc. 1, 5-7, 9-10, 13-19, 21-23)</small>--> | ||
* [[Karol Jankiewicz]] – '''Leonard'''<!-- <small>(odc. 1-3, 5-10, 12- | * [[Karol Jankiewicz]] – '''Leonard'''<!-- <small>(odc. 1-3, 5-10, 12-23)</small>--> | ||
* [[Miłosz Konkel]] – '''Alvin'''<!-- <small>(odc. 1, 5-7, 9, 13-19, 21- | * [[Miłosz Konkel]] – '''Alvin'''<!-- <small>(odc. 1, 5-7, 9, 13-19, 21-23)</small>--> | ||
* [[Kamil Kula]] – '''Harrison'''<!-- <small>(odc. 1-2, 5-7, 9-10, 13-19, 21- | * [[Kamil Kula]] – '''Harrison'''<!-- <small>(odc. 1-2, 5-7, 9-10, 13-19, 21-23)</small>--> | ||
* [[Filip Rogowski]] – '''Donald'''<!-- <small>(odc. 1, 5-7, 9-10, 13-19, 21- | * [[Filip Rogowski]] – '''Donald'''<!-- <small>(odc. 1, 5-7, 9-10, 13-19, 21-23)</small>--> | ||
* [[Michał Podsiadło]] – '''tata Elona'''<!-- <small>(odc. 1-2, 5, 7)</small>--> | * [[Michał Podsiadło]] – '''tata Elona'''<!-- <small>(odc. 1-2, 5, 7)</small>--> | ||
* [[Dariusz Odija]] – '''Sigma'''<!-- <small>(odc. 1, 5, 7, 9, 13, 17-18, 21- | * [[Dariusz Odija]] – '''Sigma'''<!-- <small>(odc. 1, 5, 7, 9, 13, 17-18, 21-23)</small>--> | ||
* [[Jan Staszczyk]] – '''Leo'''<!-- <small>(odc. 2- | * [[Jan Staszczyk]] – '''Leo'''<!-- <small>(odc. 2-23)</small>--> | ||
* [[Jakub Zdrójkowski]] – '''Teodor'''<!-- <small>(odc. 2-3, 6-7)</small>--> | * [[Jakub Zdrójkowski]] – '''Teodor'''<!-- <small>(odc. 2-3, 6-7)</small>--> | ||
* [[Oliwia Angerstein]] – '''Raven'''<!-- <small>(odc. 3-4)</small>--> | * [[Oliwia Angerstein]] – '''Raven'''<!-- <small>(odc. 3-4, 23)</small>--> | ||
* [[Anna Wodzyńska]] – '''mama Elona'''<!-- <small>(odc. 5)</small>--> | * [[Anna Wodzyńska]] – '''mama Elona'''<!-- <small>(odc. 5)</small>--> | ||
* [[Klaudia Bełcik]] – '''Aries'''<!-- <small>(odc. 6-14, 17- | * [[Klaudia Bełcik]] – '''Aries'''<!-- <small>(odc. 6-14, 17-23)</small>--> | ||
* [[Jakub Wieczorek]] – '''Taurus'''<!-- <small>(odc. 8-10, 15-16)</small>--> | * [[Jakub Wieczorek]] – '''Taurus'''<!-- <small>(odc. 8-10, 15-16, 23)</small>--> | ||
* [[Jacek Wolszczak]] – | * [[Jacek Wolszczak]] – | ||
** '''Scorpio'''<!-- <small>(odc. 10-14, 21- | ** '''Scorpio'''<!-- <small>(odc. 10-14, 21-23)</small>-->, | ||
** '''Dire Wolf'''<!-- <small>(odc. 21-22)</small>--> | ** '''Dire Wolf'''<!-- <small>(odc. 21-22)</small>--> | ||
* [[Maciej Jabłoński]] – | * [[Maciej Jabłoński]] – | ||
** '''Ursa'''<!-- <small>(odc. 11-13, 18)</small>-->, | ** '''Ursa'''<!-- <small>(odc. 11-13, 18, 23)</small>-->, | ||
** '''Sabertooth'''<!-- <small>(odc. 19-21)</small>--> | ** '''Sabertooth'''<!-- <small>(odc. 19-21)</small>--> | ||
'''oraz''': | '''oraz''': | ||
* [[Dominik Szarwacki]] – '''Mamut''' | * [[Dominik Szarwacki]] – '''Mamut'''<!-- <small>(odc. 23)</small>--> | ||
* [[Krzysztof Cybiński]] | * [[Krzysztof Cybiński]] | ||
* [[Barbara Kałużna]] | * [[Barbara Kałużna]] | ||
| Linia 182: | Linia 182: | ||
| ''Falling Up'' | | ''Falling Up'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"|01.01.2020 | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|023 | | style="background-color: #CCE2FF;"|023 | ||
| ''Między skałami'' | | ''Między skałami'' | ||
| Linia 314: | Linia 314: | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|049 | | style="background-color: #CCE2FF;"|049 | ||
| '''' | | ''W przestworzach'' | ||
| '''' | | ''Up in the Air'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|050 | | style="background-color: #CCE2FF;"|050 | ||
| '''' | | ''I znów na ziemię'' | ||
| '''' | | ''Down to Earth'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|051 | | style="background-color: #CCE2FF;"|051 | ||
| '''' | | ''Tajemnice Leonarda, część pierwsza'' | ||
| '''' | | ''Leonard’s Legacy, Part 1'' | ||
|- | |- | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|052 | | style="background-color: #CCE2FF;"|052 | ||
| '''' | | ''Tajemnice Leonarda, część druga'' | ||
| '''' | | ''Leonard’s Legacy, Part 2'' | ||
|-<!-- | |-<!-- | ||
| colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | | colspan=4 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | ||
| Linia 481: | Linia 481: | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | | style="background-color: #CCE2FF;"| | ||
| style="background-color: #CCE2FF;"|082 | | style="background-color: #CCE2FF;"|082 | ||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|083 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|084 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|085 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|086 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|087 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|088 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|089 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|090 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|091 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|092 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|093 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|094 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|095 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|096 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|097 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|098 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|099 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|100 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|101 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|102 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|103 | |||
| '''' | |||
| '''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"| | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|104 | |||
| '''' | | '''' | ||
| '''' | | '''' | ||
Wersja z 20:39, 1 sty 2020
| Tytuł | Metalions |
|---|---|
| Tytuł oryginalny | 메탈리온 |
| Gatunek | animowany |
| Kraj produkcji | Korea Południowa, Chiny |
| Stacja telewizyjna | TVP ABC |
| Lata produkcji | 2018- |
| Data premiery dubbingu | 7 grudnia 2019 |
| Wyemitowane serie |
1 z 2 |
| Wyemitowane odcinki | 23 ze 104 |
Metalions (kor. 메탈리온, 2018-??) – południowokoreańsko-chiński serial animowany.
Serial emitowany w Polsce na antenie TVP ABC od 7 grudnia 2019 roku.
Fabuła
Serial animowany, w którym głównych bohaterów otacza świat z metalu. Nie jest jednak groźny, lecz sympatyczny i przyjazny. Przygody tu przeżywane mają zupełnie inny wymiar, a atrakcji dodaje im możliwość transformacji do innych kształtów, tak lubiana przez młodego widza.
Źródło: Telewizja Polska
Wersja polska
Wersja polska: TELEWIZJA POLSKA – TVP ABC
Reżyseria: Janusz Dąbrowski
Dialogi i tekst piosenki: Tomasz Robaczewski
Dźwięk i montaż: Jakub Milencki
Produkcja: Monika Wojtysiak
Piosenkę śpiewał: Adrian Wiśniewski
Wystąpili:
- Karol Kwiatkowski – Elon O’Connor (odc. 1-14)
- Paweł Szymański – Elon O’Connor (odc. 15-23)
- Małgorzata Prochera – Kira
- Karol Jankiewicz – Leonard
- Miłosz Konkel – Alvin
- Kamil Kula – Harrison
- Filip Rogowski – Donald
- Michał Podsiadło – tata Elona
- Dariusz Odija – Sigma
- Jan Staszczyk – Leo
- Jakub Zdrójkowski – Teodor
- Oliwia Angerstein – Raven
- Anna Wodzyńska – mama Elona
- Klaudia Bełcik – Aries
- Jakub Wieczorek – Taurus
- Jacek Wolszczak –
- Scorpio,
- Dire Wolf
- Maciej Jabłoński –
- Ursa,
- Sabertooth
oraz:
- Dominik Szarwacki – Mamut
- Krzysztof Cybiński
- Barbara Kałużna
- Damian Kulec
- Pola Piłat
- Kamil Pruban
- Krzysztof Tymiński
i inni
Lektor: Krzysztof Mielańczuk
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski | Tytuł angielski |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 07.12.2019 | 001 | Tajemnice dziadka, część pierwsza | A Grandfather’s Legacy, Part 1 |
| 08.12.2019 | 002 | Tajemnice dziadka, część druga | A Grandfather’s Legacy, Part 2 |
| 09.12.2019 | 003 | Czas nauki | Studying Up |
| 10.12.2019 | 004 | Jak w zegarku | Acing It Like Clockwork |
| 11.12.2019 | 005 | Nowy robot domowy | The Newest Housebot |
| 12.12.2019 | 006 | Tajemnice stonehenge | Stonehenge Secrets |
| 13.12.2019 | 007 | W przeszłość | Into the Past |
| 14.12.2019 | 008 | Biegiem przez Oklo | Oklo Stampede |
| 15.12.2019 | 009 | Eko wyzwanie | Stepping Up to the Challenge |
| 16.12.2019 | 010 | Na ogonie | On Their Tail |
| 17.12.2019 | 011 | Kamień na kamieniu | No Stone Unturned |
| 18.12.2019 | 012 | Nie widzi mi się | Bearly Visible |
| 19.12.2019 | 013 | Gorące Hawaje | A Hawaiian Hotspot |
| 20.12.2019 | 014 | W gorącej wodzie | In Hot Water |
| 21.12.2019 | 015 | Irlandia i wiatraki | Milling About In Bushmills |
| 22.12.2019 | 016 | Kradzież w biały dzień | Robbery At The Causeway |
| 23.12.2019 | 017 | Nie wierzę w krzywą wieżę | A Slice of Pisa |
| 27.12.2019 | 018 | Grawitacyjne szaleństwo | The Ups and Downs of Gravity |
| 28.12.2019 | 019 | Obrotowe głowy | Turning Heads |
| 29.12.2019 | 020 | Paskudna niespodzianka | Nasty Surprise |
| 30.12.2019 | 021 | Na cienkim lodzie | The Thinning Ice |
| 31.12.2019 | 022 | W lodowych głębinach | Falling Up |
| 01.01.2020 | 023 | Między skałami | Rifts |
| 024 | Dawne więzi | Bonds | |
| 025 | Chłodne przyjęcie | An Icy Reception | |
| 026 | Poszukiwanie przeszłości | Digging Up The Past | |
| 027 | Srebrne kwiaty | Silver Blossoms | |
| 028 | W obronie kopalni | Taking A Stand | |
| 029 | Odrobina wakacji | It’s All Fun And Games… | |
| 030 | Miś w potrzebie | A Bear In Need | |
| 031 | Angkor Wat inny świat | Angkor Wat’s The Big Deal | |
| 032 | Gdzie błyska | Thunder and Lighting | |
| 033 | Zostawieni na lodzie | Out on the Ice | |
| 034 | Przełom | Breakthroughs | |
| 035 | Tropikalne kłopoty | A Troubled Tropical Trip | |
| 036 | Podwodne sprzątanie | Reclamation | |
| 037 | Do Czech | Czeching It Out | |
| 038 | Bunt | Defiance | |
| 039 | W pogoni za orłem | A Wild Eagle Chase | |
| 040 | Według kalendarza | Save The Date | |
| 041 | Paryski trop | Sniffed Out | |
| 042 | Miasto świateł | The City Of Lights | |
| 043 | Gdzie ten skarb | After The Treasure | |
| 044 | Kamienna pułapka | Hard Trap | |
| 045 | W oczekiwaniu na słońce | Waiting for the Sun | |
| 046 | Niech zapłonie | Fires Rekindled | |
| 047 | W przebraniu | The Art of Disguise | |
| 048 | Spoglądając w gwiazdy | Seeing Stars | |
| 049 | W przestworzach | Up in the Air | |
| 050 | I znów na ziemię | Down to Earth | |
| 051 | Tajemnice Leonarda, część pierwsza | Leonard’s Legacy, Part 1 | |
| 052 | Tajemnice Leonarda, część druga | Leonard’s Legacy, Part 2 | |
