Maks i Ruby: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m uzupełnienie |
|||
| Linia 677: | Linia 677: | ||
| colspan=3 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA PIĄTA''' | | colspan=3 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA PIĄTA''' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3| | | colspan=3| | ||
|- | |- | ||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|53 | | rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|53 | ||
| '' | |||
| ''Max Says Hello'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Ruby’s Spa Day'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Ruby’s Tai Chi'' | |||
|- | |||
| colspan=3| | |||
|- | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|54 | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 691: | Linia 703: | ||
| colspan=3| | | colspan=3| | ||
|- | |- | ||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|55 | ||
| '' | |||
| ''Ruby Gets the Picture'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Ruby’s Birdie'' | |||
|- | |||
| '' | |||
| ''Max Plays Catch'' | |||
|- | |||
| colspan=3| | |||
|- | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|56 | |||
| '' | | '' | ||
| ''Ruby’s Bedtime Story'' | |||
|- | |||
| '' | | '' | ||
| ''Ruby’s Amazing Maze'' | |||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| ''Max’s Nightlight'' | |||
|- | |||
| colspan=3| | |||
|- | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|57 | |||
| '' | | '' | ||
| ''Max’s Sandwich'' | |||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| ''Max’s Ice Cream Cone'' | |||
|- | |||
| '' | | '' | ||
| ''Ruby’s Art Stand'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=3| | | colspan=3| | ||
|- | |- | ||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|58 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 715: | Linia 751: | ||
| colspan=3| | | colspan=3| | ||
|- | |- | ||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|59 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 727: | Linia 763: | ||
| colspan=3| | | colspan=3| | ||
|- | |- | ||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|60 | ||
| '' | |||
| '' | |||
|- | |||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 733: | Linia 772: | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
|- | |||
| colspan=3| | |||
|- | |||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|61 | |||
| '' | |||
| ''Ruby’s Perfect Christmas Tree'' | |||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| ''Max’s Christmas Present'' | |||
|- | |||
| '' | | '' | ||
| ''Max and Ruby’s Christmas Carol'' | |||
|- | |- | ||
| colspan=3| | | colspan=3| | ||
|- | |- | ||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|62 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 751: | Linia 799: | ||
| colspan=3| | | colspan=3| | ||
|- | |- | ||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|63 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 763: | Linia 811: | ||
| colspan=3| | | colspan=3| | ||
|- | |- | ||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|64 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 773: | Linia 821: | ||
| '' | | '' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3| | | colspan=3| | ||
|- | |- | ||
| rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=3 bgcolor="#DFEEEF"|65 | ||
| '' | |||
| '' | | '' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| | | '' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| | | '' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3| | | colspan=3| | ||
Wersja z 18:24, 25 sty 2012
Maks i Ruby (org. Max and Ruby, 2002-??) – kanadyjski serial animowany, liczący 52 odcinki, emitowany w Polsce na kanale TVP1 i KidsCo.
Wersja polska
Wersja polska: TELEWIZJA POLSKA AGENCJA FILMOWA
Reżyseria: Dorota Kawęcka
Tłumaczenie: Łukasz Rosiński
Dialogi: Joanna Kuryłko
Dźwięk:
- Marcin Pilich (odc. 1-5),
- Wiesław Jurgała (odc. 6-26)
Montaż: Danuta Rajewska
Opracowanie muzyczne: Piotr Gogol
Teksty piosenek: Wiesława Sujkowska
Kierownictwo produkcji:
- Krystyna Dynarowska (odc. 1-13),
- Monika Wojtysiak (odc. 14-26)
Wystąpili:
- Katarzyna Tatarak – Ruby
- Agnieszka Kunikowska – Maks
- Iwona Rulewicz
- Anna Apostolakis
- Janusz Wituch
- Hanna Kinder-Kiss
i inni
Lektor: Katarzyna Tatarak
Spis odcinków
| N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 01 | Ruby gra na pianinie | Ruby’s Piano Practice |
| Maks się kąpie | Max’s Bath | |
| Maks idzie spać | Max’s Bedtime | |
| 02 | Zabawa w chowanego | Hide and Seek |
| Maks je śniadanie | Max’s Breakfast | |
| Sekret Luizy | Louise’s Secret | |
| 03 | Maks spóźnia się na autobus | Max misses the bus |
| Ciasto z robakami | Max’s Wormcake | |
| Deszczowy dzień | Max’s Rainy Day | |
| 04 | Pod namiotem | Camp Out |
| Domek Ruby | Ruby’s Clubhouse | |
| Piknik Maksa | Max’s Picnic | |
| 05 | Halloween | Max’s Halloween |
| Kolekcja liści Ruby | Ruby’s Leaf Collection | |
| Niebieska Tarantula | The Blue Tarantula | |
| 06 | Nowa sprawność | Ruby’s Merit Badge |
| Jabłko | Max’s Apple | |
| Cicho, Maks! | Quiet Max! | |
| 07 | Wielkie porządki | Max Cleans Up |
| Zegar z kukułką | Max’s Cuckoo Clock | |
| Pudełko na biżuterię Ruby | Ruby’s Jewelery Box | |
| 08 | Ciasto króliczków | Bunny Cakes |
| Przyjęcie | Bunny Party | |
| Prezent dla babci | Bunny Money | |
| 09 | Urodziny Maksa | Max’s Birthday |
| Ubranko Maksa | Max’s New Suit | |
| Dobranoc, Maks | Goodnight Max | |
| 10 | Gwiazdka Maksa | Max’s Christmas |
| Śnieżna Królowa Ruby | Ruby’s Snow Queen | |
| Królicze urwisko | Max’s Rocket Run | |
| 11 | Czekoladowy kurczak Maksa | Max’s Chocolate Chicken |
| Salon piękności Ruby | Ruby’s Beauty Shop | |
| Przejażdżka Maksa | Max Drives Away | |
| 12 | Ruby sprzedaje lemoniadę | Ruby’s Lemonade Stand |
| Wyprzedaż | Ruby’s Rummage Sale | |
| Magiczne sztuczki | Ruby’s Magic Act | |
| 13 | Walentynka Maksa | Max’s Valentine |
| Latawiec Ruby | Ruby Flies a Kite | |
| Superkróliczek | Super Max | |
| SERIA DRUGA | ||
| 14 | Dzieło sztuki | Max’s Work of Art |
| Maks poznaje Maćka | Max meets Morris | |
| Szarady skautek | Ruby’s Scavenger Hunt | |
| 15 | Ruby ma czkawkę | Ruby’s Hiccups |
| Wielkie zdjęcie | The Big Picture | |
| Występ Ruby | Ruby’s Stage Show | |
| 16 | Przyjaciel Maksa | Max’s Froggy Friend |
| Maks gra w zespole | Max’s Music | |
| Upalny dzień | Max Gets Wet | |
| 17 | Przyjęcie Ruby | Ruby’s Tea Party |
| Maks jest berkiem | Max Is It | |
| Model wulkanu | Ruby’s Science Project | |
| 18 | Nagroda dla Ruby | Ruby’s Panda Prize |
| Wrotki Ruby | Ruby’s Roller Skates | |
| Duch | Ghost Bunny | |
| 19 | Galaretka z robakami | Max’s Bug Salad |
| Plażowe przyjęcie | Ruby’s Beach Party | |
| Super Maks rusza na ratunek | Super Max to the Rescue | |
| 20 | Nowa koszulka | Max’s Dragon Shirt |
| Kierowca | Max’s Rabbit Racer | |
| Wizyta Waltera | Roger’s Choice | |
| 21 | Piżamowe przyjęcie | Ruby’s Pajama Party |
| Dzidziuś Maks | Baby Max | |
| Ciasteczka skautek | Bunny Scout Brownies | |
| 22 | Cień | Max’s Shadow |
| Supełek Maksa | Max Remembers | |
| Sklep Ruby | Ruby’s Candy Store | |
| 23 | Maks u lekarza | Max’s Check up |
| Nagroda Maksa | Max’s Prize | |
| Maks kosmonauta | Space Max | |
| 24 | Łyżwiarka Ruby | Ruby’s Figure Eight |
| Przyjęcie niespodzianka | Ruby’s Surprise Party | |
| Namiot | Ruby’s Tent | |
| 25 | Bajka Ruby | Ruby Writes a Story |
| Domino Maksa | Max’s Dominoes | |
| Strych babci | Grandma’s Attic | |
| 26 | Święto dziękczynienia | Max’s Thanksgiving |
| Przyjaciel Maksa | Max’s Pretend Friend | |
| Strażak Maks | Fireman Max | |
| SERIA TRZECIA | ||
| 27 | Ruby’s Loose Tooth | |
| Ruby Scores! | ||
| Ruby’s Sandcastle | ||
| 28 | Grandma’s Present | |
| Max & Ruby’s Christmas Tree | ||
| Max & Ruby’s Snow Plow | ||
| 29 | Ruby’s Hippity Hop Dance | |
| Ruby’s Bird Bath | ||
| Super Max Saves the World | ||
| 30 | Ruby’s Easter Bonnet | |
| Max’s Easter Parade | ||
| Max & The Easter Bunny | ||
| 31 | Little Red Ruby Riding Hood | |
| Max and the Beanstalk | ||
| The Froggy Prince | ||
| 32 | Ruby Delivers | |
| Getting Crabby at the Beach | ||
| Max Babysits | ||
| 33 | Max’s Fireflies | |
| Max & Ruby’s Fashion Show | ||
| Ruby’s Singalong | ||
| 34 | Ruby’s Safari | |
| Max’s Mudbath | ||
| Max’s Lost Lizard | ||
| 35 | Max’s Mix Up | |
| Max’s Snow Bunny | ||
| Max’s Snow Day | ||
| 36 | Surprise Ruby | |
| Ruby’s Birthday Party | ||
| Max’s Present | ||
| 37 | Max’s Ant Farm | |
| Sugar Plum Max | ||
| Ruby’s Puppet Show | ||
| 38 | Max’s Jack ’O’ Lantern | |
| Max and Ruby’s Perfect Pumpkin | ||
| Max’s Big Boo! | ||
| 39 | Grandma’s Berry Patch | |
| Ruby’s Bunny Scout Banner | ||
| Ruby’s Detective Agency | ||
| 40 | Max’s Rocket Racer | |
| Max and Morris Blast Off | ||
| Max’s Candy Apple | ||
| SERIA CZWARTA | ||
| 41 | Max’s Castle | |
| Bunny Hopscotch | ||
| Max’s Grasshopper | ||
| 42 | Grandma’s Treasure Hunt | |
| Ruby’s Jigsaw Puzzle | ||
| Ruby’s Recital | ||
| 43 | Ruby’s Home Run | |
| Ruby’s Missing Tune | ||
| Ruby’s Handstand | ||
| 44 | Ruby’s Gingerbread House | |
| Max’s Christmas Passed | ||
| Max’s New Year | ||
| 45 | The Princess & the Marbles | |
| Emperor Max’s New Suit | ||
| Max & the Three Little Bunnies | ||
| 46 | Ruby’s Rainbow | |
| Home Tweet Home | ||
| Max’s Mudpie | ||
| 47 | Max’s Balloon Buddies | |
| Ruby’s Penny Carnival | ||
| Ruby’s Big Win | ||
| 48 | Ruby’s Hula Hoop | |
| Max & the Martians | ||
| Ruby’s Real Cinderella | ||
| 49 | Duck Duck Goose | |
| Ruby’s Snowbunny | ||
| Ruby’s Snowflake | ||
| 50 | Ruby’s Good Neighbor Report | |
| Candy Counting | ||
| Ruby’s New Shoes | ||
| 51 | Max Saves the Parade | |
| Max’s Big Kick | ||
| Ruby’s Horn of Plenty | ||
| 52 | Super Max’s Cape | |
| Ruby’s Water Lily | ||
| Max Says Goodbye | ||
| SERIA PIĄTA | ||
| 53 | Max Says Hello | |
| Ruby’s Spa Day | ||
| Ruby’s Tai Chi | ||
| 54 | ||
| 55 | Ruby Gets the Picture | |
| Ruby’s Birdie | ||
| Max Plays Catch | ||
| 56 | Ruby’s Bedtime Story | |
| Ruby’s Amazing Maze | ||
| Max’s Nightlight | ||
| 57 | Max’s Sandwich | |
| Max’s Ice Cream Cone | ||
| Ruby’s Art Stand | ||
| 58 | ||
| 59 | ||
| 60 | ||
| 61 | Ruby’s Perfect Christmas Tree | |
| Max’s Christmas Present | ||
| Max and Ruby’s Christmas Carol | ||
| 62 | ||
| 63 | ||
| 64 | ||
| 65 | ||
Linki zewnętrzne
- Maks i Ruby w polskiej Wikipedii
- Maks i Ruby w bazie filmweb.pl
