Pamiętnik Chrumasa: Różnice pomiędzy wersjami
Nie podano opisu zmian |
poprawki |
||
| Linia 9: | Linia 9: | ||
|data premiery pl=29 czerwca 2017 | |data premiery pl=29 czerwca 2017 | ||
|sezony=7 z 7 | |sezony=7 z 7 | ||
|odcinki=35 z 35 | |odcinki=<small>główna seria</small>: 35 z 35<br /> <small>odcinki specjalne</small>: 1 z 1 | ||
}} | }} | ||
'''Ekipa Chrumasa''' <small>(seria I)</small> lub '''Pamiętnik Chrumasa''' <small>(serie II-VII)</small> – polski serial edukacyjny, realizowany na potrzeby programu "Owoce i warzywa dla szkół". | '''Ekipa Chrumasa''' <small>(seria I)</small> lub '''Pamiętnik Chrumasa''' <small>(serie II-VII)</small> – polski serial edukacyjny, realizowany na potrzeby programu "Owoce i warzywa dla szkół". | ||
| Linia 161: | Linia 161: | ||
== Spis odcinków == | == Spis odcinków == | ||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: | {| class="wikitable" style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto;" | ||
|- | |- | ||
!width="15%"|Premiera | !width="15%"|Premiera | ||
| Linia 167: | Linia 167: | ||
!width="78%"|Tytuł polski | !width="78%"|Tytuł polski | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIERWSZA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2017 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01 | ||
| ''Słodkie złego początki'' | | ''Słodkie złego początki'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.07.2017 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02 | ||
| ''Zombie atakują'' | | ''Zombie atakują'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13.07.2017 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|03 | ||
| ''Podaj... gruszkę!'' | | ''Podaj... gruszkę!'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.07.2017 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04 | ||
| ''Kilka słów do mikrofonu'' | | ''Kilka słów do mikrofonu'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27.07.2017 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|05 | ||
| ''Podróż w czasie'' | | ''Podróż w czasie'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA DRUGA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06 | ||
| ''Wycieczka do mleczarni i wielka miłość Uchola'' | | ''Wycieczka do mleczarni i wielka miłość Uchola'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07 | ||
| ''Chrumas i przyjaciele zakładają ogródki'' | | ''Chrumas i przyjaciele zakładają ogródki'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08 | ||
| ''Piknik – niespodzianka dla Miau'' | | ''Piknik – niespodzianka dla Miau'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA TRZECIA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|09 | ||
| ''List miłosny Uchola'' | | ''List miłosny Uchola'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|10 | ||
| ''Konkurs na smaczne hasło'' | | ''Konkurs na smaczne hasło'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|11 | ||
| ''Eko liść'' | | ''Eko liść'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|<small>''brak danych''</small> | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|12 | ||
| ''Warsztaty kulinarne „Programu dla szkół”'' | | ''Warsztaty kulinarne „Programu dla szkół”'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA CZWARTA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24.06.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|13 | ||
| ''Jądro nieczystości'' | | ''Jądro nieczystości'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|01.07.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|14 | ||
| ''Szkoła w domu'' | | ''Szkoła w domu'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.07.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15 | ||
| ''Usterka'' | | ''Usterka'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|15.07.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|16 | ||
| ''Zdrowa impreza'' | | ''Zdrowa impreza'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22.07.2020 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|17 | ||
| ''Zdrowe wyzwanie'' | | ''Zdrowe wyzwanie'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA PIĄTA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.06.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|18 | ||
| ''Kosmiczna przygoda'' | | ''Kosmiczna przygoda'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.07.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19 | ||
| ''Dzielny pacjent'' | | ''Dzielny pacjent'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.07.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20 | ||
| ''Wycieczka do babci'' | | ''Wycieczka do babci'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.07.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|21 | ||
| ''Każdy ma jakiś talent'' | | ''Każdy ma jakiś talent'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.07.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|22 | ||
| ''Igrzyska sportowe – pchnięcie kulą'' | | ''Igrzyska sportowe – pchnięcie kulą'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|31.07.2021 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|23 | ||
| ''Cztery pory roku'' | | ''Cztery pory roku'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA SZÓSTA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|04.07.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|24 | ||
| ''Pole kukurydzy'' | | ''Pole kukurydzy'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|06.07.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|25 | ||
| ''W magicznym śnie'' | | ''W magicznym śnie'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|08.07.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|26 | ||
| ''Namiotowa przygoda'' | | ''Namiotowa przygoda'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28.07.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|27 | ||
| ''Lekcja WF-u'' | | ''Lekcja WF-u'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.07.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|28 | ||
| ''Rodzeństwo'' | | ''Rodzeństwo'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30.07.2022 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29 | ||
| ''Wizyta w szklarni'' | | ''Wizyta w szklarni'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''SERIA SIÓDMA''' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|07.07.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|30 | ||
| ''Chrupiące kino'' | | ''Chrupiące kino'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|19.07.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|31 | ||
| ''Straszne historie'' | | ''Straszne historie'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|29.09.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|32 | ||
| ''Muzyczne wyzwanie'' | | ''Muzyczne wyzwanie'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|02.10.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|33 | ||
| ''Apetyt na sztukę'' | | ''Apetyt na sztukę'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.10.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|34 | ||
| ''Koszmar Głodomora'' | | ''Koszmar Głodomora'' | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|20.10.2023 | ||
| | | bgcolor="#CCE2FF"|35 | ||
| ''Zombie 2.0'' | | ''Zombie 2.0'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 bgcolor="#70ACFF" |'''ODCINKI SPECJALNE''' | |||
|- | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|18.06.2024 | |||
| bgcolor="#CCE2FF"|SP1 | |||
| ''[[Wszyscy na pokład!]]'' | |||
|} | |} | ||
[[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | [[Kategoria:Seriale animowane dla dzieci i młodzieży]] | ||
[[Kategoria:Produkcje polskie]] | [[Kategoria:Produkcje polskie]] | ||
Wersja z 00:22, 14 lut 2025
| Tytuł | Ekipa Chrumasa / Pamiętnik Chrumasa |
|---|---|
| Gatunek | animowany, edukacyjny |
| Kraj produkcji | Polska |
| Język oryginału | polski |
| Platforma streamingowa | YouTube – Program dla szkół |
| Lata produkcji | 2017- |
| Data polskiej premiery | 29 czerwca 2017 |
| Wyemitowane serie |
7 z 7 |
| Wyemitowane odcinki | główna seria: 35 z 35 odcinki specjalne: 1 z 1 |
Ekipa Chrumasa (seria I) lub Pamiętnik Chrumasa (serie II-VII) – polski serial edukacyjny, realizowany na potrzeby programu "Owoce i warzywa dla szkół".
Obsada
Seria I
Wystąpili:
- Julia Kamińska – Koza Mee
- Jarosław Boberek –
- Chrumas,
- Ptak #2,
- Pani Sowa,
- Pracownik szkoły (odc. 3)
- Mirosław Zbrojewicz – Uchol
- Włodek „Paprodziad” Dembowski – Strach na wróble
- Agnieszka Matysiak –
- Mama Uchola (odc. 1),
- Mama Chrumasa (odc. 1),
- Marchewka (odc. 2)
- Jacek Rozenek – Jabłko (odc. 2)
Reżyseria: Tomasz Karelus
Scenariusz: Rafał Skarżycki, Piotr Płachecki
Chórki dziecięce: Paulina Dołębska, Joanna Dołębska, Lech Leszczyński
Realizacja dźwięku: Błażej Kafarski, Darek Podhajski
Nagranie dialogów: GŁOŚNO
Lektor: Jarosław Boberek
Seria II
Udział wzięli:
- Stefan Knothe – Chrumas
- Magdalena Krylik – Koza Mee
- Grzegorz Pawlak – Uchol
- Maciej Jabłoński – Pani Sowa
i inni
Serie III-IV
Udział wzięli:
- Tomasz Kozłowicz – Chrumas
- Janusz German –
- Uchol,
- Szef Jeż (odc. 12)
- Kinga Miśkiewicz – Koza Mee
- Paulina Komenda – Kotka Miau
- Joanna Leszczyńska – Pani Sowa
W pozostałych rolach:
- Stefan Knothe – Dorosły Chrumas (czołówka i tyłówka)
- Sebastian Cybulski –
- Lis Fris (odc. 13, 17),
- Pies Raptus (odc. 14, 16)
- Justyna Gardzińska – Mama Chrumasa (odc. 14)
- Maciej Gajewski – Tata Chrumasa (odc. 15)
Scenariusz i reżyseria: Łukasz Zdanowski
Kierownik produkcji: Maciej Koleśnik
Nagranie dubbingowe: Anna Blachowska, Jan Wroński
Lektor: Robert Cacaj
Seria V
Udział wzięli:
- Tomasz Kozłowicz – Chrumas
- Janusz German – Uchol
- Kinga Miśkiewicz – Koza Mee
- Paulina Komenda – Kotka Miau
- Joanna Leszczyńska – Pani Sowa
W pozostałych rolach:
- Stefan Knothe – Dorosły Chrumas (czołówka i tyłówka)
- Ireneusz Machnicki –
- Kosmonauta Jurij (odc. 18),
- Szef Jeż (odc. 21),
- Kelner Pingwin (odc. 23)
- Maciej Falana – Lis Fris (odc. 18)
- Sebastian Cybulski – Pies Raptus (odc. 19-20, 22)
- Brygida Turowska – Dentystka (odc. 19)
- Hanna Chojnacka-Gościniak – Babcia Mee (odc. 20)
Reżyseria: Rafał Pyszka
Scenariusz: Ewelina Żarczyńska, Kamila Osińska
Kierownik produkcji:
- Jacek Klunder (odc. 18-19),
- Ewelina Żarczyńska (odc. 20-23)
Nagranie dubbingu: Edyta Machnicka – STUDIO REWERS
Lektor: Ireneusz Machnicki
Seria VI
Udział wzięli:
- Tomasz Kozłowicz – Chrumas
- Janusz German – Uchol
- Kinga Miśkiewicz – Koza Mee
- Paulina Komenda – Kotka Miau
- Karolina Liminowicz –
- Pani Sowa,
- Mama Uchola (odc. 28)
W pozostałych rolach:
- Stefan Knothe – Dorosły Chrumas (czołówka i tyłówka)
- Artur Ziajkiewicz –
- Pies Raptus (odc. 25-27),
- Bili (odc. 28),
- Boli (odc. 28)
- Adam Łoniewski – Lis Fris (odc. 26-27)
- Marcin Grzybowski – Pan Rysiek (odc. 27)
- Katarzyna Tokarczyk – Kura kierownik (odc. 29)
Scenariusz: Agnieszka Pocierznicka
Reżyseria: Lech Wilczaszek
Miks i mastering dźwięku: Jarosław Hejmann, Lech Wilczaszek
Nagranie dubbingu: FILM FACTORY STUDIO – WARSZAWA
Lektor: Artur Ziajkiewicz
Seria VII
Udział wzięli:
- Damian Kulec – Chrumas
- Weronika Łukaszewska – Koza Mee
- Paulina Komenda – Kotka Miau
- Szymon Roszak – Uchol
- Anna Apostolakis-Gluzińska –
- Pani Sowa,
- Babcia Mee (odc. 30, 33)
W pozostałych rolach:
- Stefan Knothe – Dorosły Chrumas (czołówka i tyłówka)
- Anna Wodzyńska –
- Mama Chrumasa (odc. 30),
- Marchew (odc. 35)
- Maksymilian Michasiów –
- Kelner Pingwin (odc. 30),
- Pies Raptus (odc. 32-33)
- Kamil Pruban –
- Lis Fris (odc. 32-33, 35),
- Lord Złol (odc. 34)
- Jakub Szydłowski – Wujek Mee (odc. 33)
- Wojan Trocki – Pizza (odc. 34)
- Julia Kołakowska-Bytner –
- Mama Uchola (odc. 34),
- Smakoszka (odc. 34)
- Jan Aleksandrowicz-Krasko – Baton (odc. 35)
- Jakub Wieczorek – Jabłko (odc. 35)
Scenariusz: Mateusz Motyka
Reżyseria: Andrzej Usień
Reżyseria dubbingu: Maksymilian Michasiów
Nagranie dubbingu, miks i mastering dźwięku: Aleksander Cherczyński
Kierownik produkcji: Paulina Albiniak
Lektor: Kamil Pruban
Spis odcinków
| Premiera | № | Tytuł polski |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 29.06.2017 | 01 | Słodkie złego początki |
| 06.07.2017 | 02 | Zombie atakują |
| 13.07.2017 | 03 | Podaj... gruszkę! |
| 20.07.2017 | 04 | Kilka słów do mikrofonu |
| 27.07.2017 | 05 | Podróż w czasie |
| SERIA DRUGA | ||
| brak danych | 06 | Wycieczka do mleczarni i wielka miłość Uchola |
| brak danych | 07 | Chrumas i przyjaciele zakładają ogródki |
| brak danych | 08 | Piknik – niespodzianka dla Miau |
| SERIA TRZECIA | ||
| brak danych | 09 | List miłosny Uchola |
| brak danych | 10 | Konkurs na smaczne hasło |
| brak danych | 11 | Eko liść |
| brak danych | 12 | Warsztaty kulinarne „Programu dla szkół” |
| SERIA CZWARTA | ||
| 24.06.2020 | 13 | Jądro nieczystości |
| 01.07.2020 | 14 | Szkoła w domu |
| 08.07.2020 | 15 | Usterka |
| 15.07.2020 | 16 | Zdrowa impreza |
| 22.07.2020 | 17 | Zdrowe wyzwanie |
| SERIA PIĄTA | ||
| 29.06.2021 | 18 | Kosmiczna przygoda |
| 19.07.2021 | 19 | Dzielny pacjent |
| 28.07.2021 | 20 | Wycieczka do babci |
| 29.07.2021 | 21 | Każdy ma jakiś talent |
| 30.07.2021 | 22 | Igrzyska sportowe – pchnięcie kulą |
| 31.07.2021 | 23 | Cztery pory roku |
| SERIA SZÓSTA | ||
| 04.07.2022 | 24 | Pole kukurydzy |
| 06.07.2022 | 25 | W magicznym śnie |
| 08.07.2022 | 26 | Namiotowa przygoda |
| 28.07.2022 | 27 | Lekcja WF-u |
| 29.07.2022 | 28 | Rodzeństwo |
| 30.07.2022 | 29 | Wizyta w szklarni |
| SERIA SIÓDMA | ||
| 07.07.2023 | 30 | Chrupiące kino |
| 19.07.2023 | 31 | Straszne historie |
| 29.09.2023 | 32 | Muzyczne wyzwanie |
| 02.10.2023 | 33 | Apetyt na sztukę |
| 20.10.2023 | 34 | Koszmar Głodomora |
| 20.10.2023 | 35 | Zombie 2.0 |
| ODCINKI SPECJALNE | ||
| 18.06.2024 | SP1 | Wszyscy na pokład! |
