Podstawowe pojęcia ekonomiczne: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Utworzono nową stronę "'''Podstawowe pojęcia ekonomiczne''' (2010-2012) – polski krótkometrażowy edukacyjny serial animowany stworzony przez Fundację Nauka i Wiedza we współpracy z Nar..." |
mNie podano opisu zmian |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Podstawowe pojęcia ekonomiczne''' (2010-2012) – polski krótkometrażowy edukacyjny serial animowany stworzony przez Fundację Nauka i Wiedza we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. | '''Podstawowe pojęcia ekonomiczne''' (2010-2012) – polski krótkometrażowy edukacyjny serial animowany stworzony przez Fundację Nauka i Wiedza we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. | ||
Serial jest dostępny na kanale edukator.tv w serwisie YouTube. | Serial jest dostępny na kanale edukator.tv w serwisie YouTube i był też dystrybuowany na płytach DVD tylko do szkół. | ||
== Dubbing == | == Dubbing == | ||
'''Głosów użyczyli''': | '''Głosów użyczyli''': | ||
| Linia 20: | Linia 20: | ||
'''Nagrania i edycja list dialogowych''': [[Paweł Szałowski]] | '''Nagrania i edycja list dialogowych''': [[Paweł Szałowski]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| class="wikitable" style="text-align: center; width: 55%; margin: 0 auto;" | |||
|- | |||
!width="10%"|№ | |||
!width="90%"|Tytuł polski | |||
|- | |||
| colspan=2 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|01 | |||
| ''Marketing'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|02 | |||
| ''Konkurencja'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|03 | |||
| ''Prawo popytu i podaży'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|04 | |||
| ''Inflacja'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|05 | |||
| ''Budżet państwa'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|06 | |||
| ''Bezrobocie'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|07 | |||
| ''Prywatyzacja'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|08 | |||
| ''Banknoty i monety euro'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|09 | |||
| ''Kryteria przyjęcia do strefy euro'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|10 | |||
| ''Jak będzie wyglądało wprowadzenie euro?'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|11 | |||
| ''Wprowadzenie euro a ceny'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|12 | |||
| ''Dlaczego warto wprowadzać euro?'' | |||
|- | |||
| colspan=2 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA DRUGA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|13 | |||
| ''Stopy procentowe'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|14 | |||
| ''Deficyt budżetowy'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|15 | |||
| ''Dług publiczny'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|16 | |||
| ''Ile kosztuje praca?'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|17 | |||
| ''Kurs walutowy'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|18 | |||
| ''Oszczędzanie i inwestowanie'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|19 | |||
| ''Płaca minimalna'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|20 | |||
| ''Podatki'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|21 | |||
| ''Polityka fiskalna'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|22 | |||
| ''Polityka pieniężna'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|23 | |||
| ''Stabilność pieniądza'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|24 | |||
| ''Wzrost gospodarczy'' | |||
|- | |||
| colspan=2 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA TRZECIA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|25 | |||
| ''Kredyty'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|26 | |||
| ''Cykl koniuktunarny'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|27 | |||
| ''Emerytura'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|28 | |||
| ''System płatniczy'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|29 | |||
| ''Płatności bezgotówke'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|30 | |||
| ''Działalność gospodarcza'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|31 | |||
| ''Ubezpieczenia'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|32 | |||
| ''Globalizacja'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|33 | |||
| ''Wolny rynek'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|34 | |||
| ''Migracje zarobkowe'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|35 | |||
| ''Przedsiębiorczość'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|36 | |||
| ''Własność prywatna'' | |||
|- | |||
| colspan=2 style="background-color: #70ACFF;" |'''SERIA CZWARTA''' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|37 | |||
| ''Szara strefa'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|38 | |||
| ''Ryzyko'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|39 | |||
| ''Negocjacje'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|40 | |||
| ''Monopol'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|41 | |||
| ''Marka'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|42 | |||
| ''Lobbing'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|43 | |||
| ''Kryzys'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|44 | |||
| ''Korupcja'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|45 | |||
| ''Giełda'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|46 | |||
| ''Biznesplan'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|47 | |||
| ''Bank centralny'' | |||
|- | |||
| style="background-color: #CCE2FF;"|48 | |||
| ''Akcje'' | |||
|- | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* [https://m.youtube.com/user/edukatorpl/videos Odcinki serialu online] | * [https://m.youtube.com/user/edukatorpl/videos Odcinki serialu online] | ||
[[Kategoria:Seriale animowane]] | [[Kategoria:Seriale animowane]] | ||
[[Kategoria:Produkcje polskie]] | [[Kategoria:Produkcje polskie]] | ||
Aktualna wersja na dzień 22:47, 5 gru 2025
Podstawowe pojęcia ekonomiczne (2010-2012) – polski krótkometrażowy edukacyjny serial animowany stworzony przez Fundację Nauka i Wiedza we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.
Serial jest dostępny na kanale edukator.tv w serwisie YouTube i był też dystrybuowany na płytach DVD tylko do szkół.
Dubbing
Głosów użyczyli:
- Agnieszka Ćwiek
- Jarosław Gawlik
- Sławomir Głazek
- Daniel Pachelski
- Grzegorz Pawlak
- Paweł Szałowski
- Barbara Ciastoń
- Mariola Orłowska
- Maciej Orłowski
- Agnieszka Szałowska
- Paweł Szuraj
- Urszula Rodziewicz
- Jarosław Grządzielski
i inni
Nagrania i edycja list dialogowych: Paweł Szałowski
Spis odcinków
| № | Tytuł polski |
|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |
| 01 | Marketing |
| 02 | Konkurencja |
| 03 | Prawo popytu i podaży |
| 04 | Inflacja |
| 05 | Budżet państwa |
| 06 | Bezrobocie |
| 07 | Prywatyzacja |
| 08 | Banknoty i monety euro |
| 09 | Kryteria przyjęcia do strefy euro |
| 10 | Jak będzie wyglądało wprowadzenie euro? |
| 11 | Wprowadzenie euro a ceny |
| 12 | Dlaczego warto wprowadzać euro? |
| SERIA DRUGA | |
| 13 | Stopy procentowe |
| 14 | Deficyt budżetowy |
| 15 | Dług publiczny |
| 16 | Ile kosztuje praca? |
| 17 | Kurs walutowy |
| 18 | Oszczędzanie i inwestowanie |
| 19 | Płaca minimalna |
| 20 | Podatki |
| 21 | Polityka fiskalna |
| 22 | Polityka pieniężna |
| 23 | Stabilność pieniądza |
| 24 | Wzrost gospodarczy |
| SERIA TRZECIA | |
| 25 | Kredyty |
| 26 | Cykl koniuktunarny |
| 27 | Emerytura |
| 28 | System płatniczy |
| 29 | Płatności bezgotówke |
| 30 | Działalność gospodarcza |
| 31 | Ubezpieczenia |
| 32 | Globalizacja |
| 33 | Wolny rynek |
| 34 | Migracje zarobkowe |
| 35 | Przedsiębiorczość |
| 36 | Własność prywatna |
| SERIA CZWARTA | |
| 37 | Szara strefa |
| 38 | Ryzyko |
| 39 | Negocjacje |
| 40 | Monopol |
| 41 | Marka |
| 42 | Lobbing |
| 43 | Kryzys |
| 44 | Korupcja |
| 45 | Giełda |
| 46 | Biznesplan |
| 47 | Bank centralny |
| 48 | Akcje |
