Mały Bill: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
m nowy artykuł |
m uzupełnienie |
||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
'''Mały Bill''' (ang. ''Little Bill'', 1999-2004) – amerykański serial animowany. | '''Mały Bill''' (ang. ''Little Bill'', 1999-2004) – amerykański serial animowany. | ||
Serial emitowany w Polsce na kanale [[Nickelodeon Polska|Nick Jr.]] | Serial emitowany w Polsce na kanale [[Nickelodeon Polska|Nick Jr.]] od [[2010]] roku. | ||
== Wersja polska == | == Wersja polska == | ||
| Linia 23: | Linia 23: | ||
'''Lektor''': [[Paweł Bukrewicz]] | '''Lektor''': [[Paweł Bukrewicz]] | ||
=== Spis odcinków === | === Spis odcinków === | ||
{| style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | {| style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | ||
| Linia 48: | Linia 48: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|02 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|02 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Monty’s Roar'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 168: | Linia 168: | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| ''Miss | | ''Miss Murray’s Wedding'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
| Linia 174: | Linia 174: | ||
| bgcolor="#DFEEEF"|16 | | bgcolor="#DFEEEF"|16 | ||
| ''Kosmiczne przygody Małego Billa z Kapitanem Burzą'' | | ''Kosmiczne przygody Małego Billa z Kapitanem Burzą'' | ||
| ''Little | | ''Little Bill’s Adventure With Captain Brainstorm!'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
| Linia 207: | Linia 207: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|20 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|20 | ||
| '' | | '' | ||
| ''Making | | ''Making Mother’s Day'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| Linia 237: | Linia 237: | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Michael’s First Snow'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
| Linia 243: | Linia 243: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|24 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|24 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Monty’s Visit'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Mom’s Trip'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
| Linia 256: | Linia 256: | ||
| '' | | '' | ||
| ''Buds'' | | ''Buds'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
| Linia 281: | Linia 272: | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|27 | ||
| ''Coraz mniejszy i mniejszy Mały Bill'' | |||
| ''The Incredible Shrinking Little Bill'' | |||
|- | |||
| '' | | '' | ||
| ''The | | ''The Big Swings'' | ||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|28 | |||
| ''Nowi sąsiedzi'' | |||
| ''The New Neighbors'' | |||
|- | |- | ||
| '' | | ''Pieskie czary'' | ||
| '' | | ''Doggie Magic'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|29 | |||
| ''Kluczyki'' | |||
| ''The Car Keys'' | |||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Doggie Sitting'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|30 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|30 | ||
| '' | | ''Jedno Słońce, jeden Księżyc, jedna gwiazda'' | ||
| '' | | ''Same Moon, Same Sun, Same Star'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Rodzina w komplecie'' | ||
| '' | | ''All Together Now'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|31 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|31 | ||
| '' | | ''Co z Frulikiem?'' | ||
| '' | | ''Wabbit Worries'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Frulicze dzieci'' | ||
| '' | | ''Wabbit Babies'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
| Linia 320: | Linia 323: | ||
| '' | | '' | ||
| ''I Got A Letter'' | | ''I Got A Letter'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|33 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|33 | ||
| '' | | ''Nowe smaki'' | ||
| '' | | ''New Foods'' | ||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''Elephant Tricks'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|34 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|34 | ||
| '' | | ''Wielka awantura'' | ||
| '' | | ''When Friends Get Mad'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''The Party Box'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|35 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|35 | ||
| '' | | ''Próba milczenia'' | ||
| '' | | ''The No Talking Contest'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | ''Poszukiwanie skarpetki'' | ||
| '' | | ''The Search for The Sock'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|36 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|36 | ||
| ''Plażowanie w środku zimy'' | |||
| ''Summertime in the Wintertime'' | |||
|- | |||
| ''Wyścigówa'' | |||
| ''Snow Racer'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|37 | |||
| ''A co ze mną?'' | | ''A co ze mną?'' | ||
| ''What About Me?'' | | ''What About Me?'' | ||
| Linia 369: | Linia 371: | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|38 | ||
| ''Monty w naszej grupie'' | |||
| ''Monty Joins The Class'' | |||
|- | |||
| ''Tata w przedszkolu'' | |||
| ''Dad Goes To School'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|39 | |||
| ''Wyścigi'' | | ''Wyścigi'' | ||
| ''Racing Time'' | | ''Racing Time'' | ||
| Linia 378: | Linia 389: | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|40 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''The Surprise!'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Good Ol’ Lightnin’'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|41 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Get Well, Elephant'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Elephant’s Best Friend'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"| | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|42 | ||
| '' | | '' | ||
| ''The New Babysitter'' | | ''The New Babysitter'' | ||
| Linia 402: | Linia 413: | ||
| '' | | '' | ||
| ''My Friend Isabel'' | | ''My Friend Isabel'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
| Linia 425: | Linia 418: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|43 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|43 | ||
| '' | | '' | ||
| ''The | | ''The Halloween Costume'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''The Haunted Halloween Party'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|44 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|44 | ||
| '' | | '' | ||
| ''The | | ''The Best Book Ever!'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''A Ramp For Monty'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|45 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|45 | ||
| | | '' | ||
| ''The | | ''The Skating Lesson'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Mr. Moth'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|46 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|46 | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''Private Time'' | ||
|- | |- | ||
| | | '' | ||
| '' | | ''Never'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
| Linia 461: | Linia 454: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|47 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|47 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''The Musical Instrument'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| ''The | | ''The Choir'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#DFEEEF"|48 | ||
| | | '' | ||
| ''Merry Christmas Little Bill'' | |||
| '' | |||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
| Linia 479: | Linia 469: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|49 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|49 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''I Can Sign'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''The Sign For Friend'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
| Linia 488: | Linia 478: | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|50 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|50 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Echo Falls'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Going Fishing'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|51 | | rowspan=2 bgcolor="#DFEEEF"|51 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''The Early Bill'' | ||
|- | |- | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Going Camping'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|- | |- | ||
| | | bgcolor="#DFEEEF"|52 | ||
| '' | | '' | ||
| '' | | ''Little Bill’s Giant Space Adventure'' | ||
|- | |- | ||
| colspan=3 | | | colspan=3 | | ||
|} | |} | ||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
* {{Wikipedia}} | * {{Wikipedia}} | ||
Wersja z 18:41, 24 lut 2014
Mały Bill (ang. Little Bill, 1999-2004) – amerykański serial animowany.
Serial emitowany w Polsce na kanale Nick Jr. od 2010 roku.
Wersja polska
Wersja polska: na zlecenie Nickelodeon Polska – MASTER FILM
Reżyseria: Agata Gawrońska-Bauman
Dialogi polskie: Antonina Kasprzak
Dźwięk i montaż: Paweł Nowacki
Kierownictwo produkcji: Katarzyna Fijałkowska
Nadzór merytoryczny: Aleksandra Dobrowolska, Katarzyna Dryńska
Wystąpili:
- Beniamin Lewandowski – Bill
- Elżbieta Kijowska
- Izabella Bukowska-Chądzyńska
- Radosław Pazura
- Martyna Sommer
- Małgorzata Steczkowska
- Justyna Bojczuk
- Jan Rotowski
- Maciej Musiał
i inni
Lektor: Paweł Bukrewicz
Spis odcinków
| N/o | Polski tytuł | Angielski tytuł |
|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | ||
| 01 | Szukamy skarbu | The Treasure Hunt |
| Najlepsza zabawa | The Best Way To Play | |
| 02 | Monty’s Roar | |
| Natural Root Pals | ||
| 03 | Zoopity-Zoo | |
| The Neighborhood Park | ||
| 04 | Gupiki | Guppies |
| The Magic Quilt | ||
| 05 | Just a Baby | |
| The Campout | ||
| 06 | The Dollar | |
| The Choice | ||
| 07 | Ospa wietrzna | Chicken Pox |
| Shipwreck Saturday | ||
| 08 | The Promise | |
| The Practice | ||
| 09 | The Meanest Thing to Say | |
| Lavatory Story | ||
| 10 | Big Kid | |
| The Bills Go To Work | ||
| 11 | Daleko jeszcze? | Are We There Yet? |
| Super Family Fun Land! | ||
| 12 | The Zoo | |
| My Pet Elephant | ||
| 13 | Copy Cat | |
| Picture Day | ||
| 14 | Elephant On The Loose | |
| Jak ptak zadzwoni to odbierz | If a Bird Rings, Answer It | |
| 15 | The Ring Bear | |
| Miss Murray’s Wedding | ||
| 16 | Kosmiczne przygody Małego Billa z Kapitanem Burzą | Little Bill’s Adventure With Captain Brainstorm! |
| 17 | The Birthday Present | |
| The Birthday Party | ||
| 18 | Fikamy koziołki | Rolling Along |
| Lek na tremę | The Stage Trick | |
| 19 | A Trip To The Hospital | |
| The Wrong Thing To Do | ||
| 20 | Making Mother’s Day | |
| Picture Perfect | ||
| 21 | Number One On Honeywood Street | |
| Baseball Glovers | ||
| 22 | Lekcja skrzypiec | The Violin Lesson |
| Squirmy | ||
| 23 | Michael Sleeps Over | |
| Michael’s First Snow | ||
| 24 | Monty’s Visit | |
| Mom’s Trip | ||
| 25 | The Snack Helper | |
| Buds | ||
| 26 | A Day At The Beach | |
| The Get Well Song | ||
| SERIA DRUGA | ||
| 27 | Coraz mniejszy i mniejszy Mały Bill | The Incredible Shrinking Little Bill |
| The Big Swings | ||
| 28 | Nowi sąsiedzi | The New Neighbors |
| Pieskie czary | Doggie Magic | |
| 29 | Kluczyki | The Car Keys |
| Doggie Sitting | ||
| 30 | Jedno Słońce, jeden Księżyc, jedna gwiazda | Same Moon, Same Sun, Same Star |
| Rodzina w komplecie | All Together Now | |
| 31 | Co z Frulikiem? | Wabbit Worries |
| Frulicze dzieci | Wabbit Babies | |
| 32 | Ready, Set, Read! | |
| I Got A Letter | ||
| 33 | Nowe smaki | New Foods |
| Elephant Tricks | ||
| 34 | Wielka awantura | When Friends Get Mad |
| The Party Box | ||
| 35 | Próba milczenia | The No Talking Contest |
| Poszukiwanie skarpetki | The Search for The Sock | |
| 36 | Plażowanie w środku zimy | Summertime in the Wintertime |
| Wyścigówa | Snow Racer | |
| 37 | A co ze mną? | What About Me? |
| Nie urodzinowe przyjęcie | Happy Not Birthday To You | |
| 38 | Monty w naszej grupie | Monty Joins The Class |
| Tata w przedszkolu | Dad Goes To School | |
| 39 | Wyścigi | Racing Time |
| All Tied Up | ||
| 40 | The Surprise! | |
| Good Ol’ Lightnin’ | ||
| 41 | Get Well, Elephant | |
| Elephant’s Best Friend | ||
| 42 | The New Babysitter | |
| My Friend Isabel | ||
| 43 | The Halloween Costume | |
| The Haunted Halloween Party | ||
| 44 | The Best Book Ever! | |
| A Ramp For Monty | ||
| 45 | The Skating Lesson | |
| Mr. Moth | ||
| 46 | Private Time | |
| Never | ||
| 47 | The Musical Instrument | |
| The Choir | ||
| 48 | Merry Christmas Little Bill | |
| 49 | I Can Sign | |
| The Sign For Friend | ||
| 50 | Echo Falls | |
| Going Fishing | ||
| 51 | The Early Bill | |
| Going Camping | ||
| 52 | Little Bill’s Giant Space Adventure | |
