Eskadra Orła: Różnice pomiędzy wersjami
Z Dubbingpedia
Źródło: http://www.polski-dubbing.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=965 |
Uzupełnienie ze słuchu z odcinka na chomikuj i dodanie listy odcinków. |
||
| Linia 15: | Linia 15: | ||
'''Udział wzięli''': | '''Udział wzięli''': | ||
* [[Małgorzata Drozd]] – '''Kelly Jenar''' | * [[Małgorzata Drozd]] – '''Kelly Jenar''' | ||
* [[Dorota Lanton]] | * [[Dorota Lanton]] – '''Liza''' | ||
* [[Jerzy Dominik]] – '''Dr Thaddeus Keane''' | * [[Jerzy Dominik]] – '''Dr Thaddeus Keane''' | ||
* [[Jacek Kopczyński]] – '''Hunter Harris''' | * [[Jacek Kopczyński]] – '''Hunter Harris''' | ||
* [[Cezary Kwieciński]] – '''Mickey Dugan''' | * [[Cezary Kwieciński]] – '''Mickey Dugan''' | ||
* [[Marek Lewandowski]] | * [[Marek Lewandowski]] – '''Cybercon''' | ||
* [[Aleksander Mikołajczak]] – '''Ollie Keeawani''' | * [[Aleksander Mikołajczak]] – '''Ollie Keeawani''' | ||
* [[Cezary Nowak]] – '''Joe Thax''' | * [[Cezary Nowak]] – '''Joe Thax''' | ||
| Linia 27: | Linia 27: | ||
'''Lektor''': [[Roch Siemianowski]] | '''Lektor''': [[Roch Siemianowski]] | ||
== Spis odcinków == | |||
{| style="text-align: center; width: 75%; margin: 0 auto; border-collapse: collapse;" border="1" cellpadding="1" cellspacing="1" | |||
|-style="background: #ABC;" | |||
!width="8%"|N/o | |||
!width="45%"|Polski tytuł | |||
!width="45%"|Oryginalny tytuł | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| colspan=4 bgcolor="#DFEFFF" | '''SERIA PIERWSZA''' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|01 | |||
| '' | |||
| ''For the Global Good'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|02 | |||
| '' | |||
| ''Temple Island'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|03 | |||
| '' | |||
| ''Visit To Alcatraz'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|04 | |||
| '' | |||
| ''Reunion'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|05 | |||
| '' | |||
| ''Primal Instinct'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|06 | |||
| ''Starzy przyjaciele, nowi wrogowie'' | |||
| ''Old Friends, New Enemies'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|07 | |||
| '' | |||
| ''Camouflage'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|08 | |||
| '' | |||
| ''On the Far Side of the Moon'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|09 | |||
| '' | |||
| ''Pyramid Power'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|10 | |||
| '' | |||
| ''Deep Freeze in the South Seas'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|11 | |||
| '' | |||
| ''Second Chances'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|12 | |||
| '' | |||
| ''Signs of Intelligent Life'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|13 | |||
| '' | |||
| ''Under the Volcano'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|14 | |||
| '' | |||
| ''Abduction and Return'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|15 | |||
| '' | |||
| ''The Island Girl's Secret'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|16 | |||
| '' | |||
| ''Big Eye Meets Small Fry'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|17 | |||
| '' | |||
| ''Realities'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|18 | |||
| '' | |||
| ''The Impostor'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|19 | |||
| '' | |||
| ''Crisis!'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|20 | |||
| '' | |||
| ''Panic at the North Pole'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|21 | |||
| '' | |||
| ''Circuits Down'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|22 | |||
| '' | |||
| ''Professor Andro's World'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|23 | |||
| rowspan=2 | '' | |||
| rowspan=2 | ''The Mysterious Dr. Aikens'' | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|24 | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|25 | |||
| '' | |||
| ''K3'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|26 | |||
| '' | |||
| ''Coward of the Cosmos'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|27 | |||
| '' | |||
| ''Down in the Alps'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|28 | |||
| '' | |||
| ''Remembrance'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|29 | |||
| '' | |||
| ''Shake Down in the Big Apple'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|30 | |||
| '' | |||
| ''Adventure in the Amazon'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|31 | |||
| '' | |||
| ''Old Ties'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|32 | |||
| '' | |||
| ''Childish Things'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|33 | |||
| '' | |||
| ''Facing the Dragon'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|34 | |||
| '' | |||
| ''Hide and Seek'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|35 | |||
| '' | |||
| ''Wild Country'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|36 | |||
| '' | |||
| ''Mallanox in a Mess'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|37 | |||
| '' | |||
| ''Evil in Disguise'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|38 | |||
| '' | |||
| ''Krall'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|39 | |||
| '' | |||
| ''Mission to Mars'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|40 | |||
| '' | |||
| ''Unnatural Disasters'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|41 | |||
| '' | |||
| ''Identities'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|42 | |||
| '' | |||
| ''Fire and Ice'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|43 | |||
| '' | |||
| ''Catastrophe'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|44 | |||
| '' | |||
| ''Falling Prey'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|45 | |||
| '' | |||
| ''Relativity'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|46 | |||
| '' | |||
| ''Allegiance and Amends'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|47 | |||
| '' | |||
| ''Encounter of Evil'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|48 | |||
| '' | |||
| ''A New Threat'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|49 | |||
| '' | |||
| ''The New Resistance'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|50 | |||
| '' | |||
| ''Conflict Of Melly Island'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|51 | |||
| '' | |||
| ''One to One'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|52 | |||
| '' | |||
| ''The Steel City'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|53 | |||
| '' | |||
| ''Energy Crisis'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|54 | |||
| '' | |||
| ''Negotiations'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|55 | |||
| '' | |||
| ''The Document'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|56 | |||
| '' | |||
| ''Rebel Defiance'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|57 | |||
| '' | |||
| ''Outbreak'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|58 | |||
| '' | |||
| ''Wild Ride'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|59 | |||
| '' | |||
| ''Uncle Avery'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|60 | |||
| '' | |||
| ''Ollie Undercover'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|61 | |||
| '' | |||
| ''The Price of Glory'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|62 | |||
| '' | |||
| ''Scorpius Force'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|63 | |||
| '' | |||
| ''A Ray of Hope'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|64 | |||
| '' | |||
| ''The Lost Children of Melly'' | |||
|- | |||
| colspan=3 | | |||
|- | |||
| bgcolor="#DFEEEF"|65 | |||
| '' | |||
| ''Vorak Resolution'' | |||
|} | |||
== Linki zewnętrzne == | == Linki zewnętrzne == | ||
Wersja z 21:32, 16 sie 2014
Eskadra Orła (ang. Eagle Riders, 1978-1985) – amerykański serial animowany będący komplikacją anime Kagaku Ninjatai Gatchaman II i Gatchaman Fighter. W Polsce emitowany na kanale Fox Kids.
Fabuła
Gdy Ziemi zagraża niebezpieczeństwo na jej straży staje piątka młodych ludzi o nadprzyrodzonych zdolnościach będącymi członkami Eskadry Orła.
Wersja polska
Wersja polska: MASTER FILM
Reżyseria: Romuald Drobaczyński
Dialogi:
- Elżbieta Włodarczyk,
- Krystyna Kotecka (32 odcinki)
Dźwięk: Iwona Ejsmund, Stanisław Uszyński
Montaż: Krzysztof Gurszyński
Kierownictwo produkcji: Anna Rybicka
Udział wzięli:
- Małgorzata Drozd – Kelly Jenar
- Dorota Lanton – Liza
- Jerzy Dominik – Dr Thaddeus Keane
- Jacek Kopczyński – Hunter Harris
- Cezary Kwieciński – Mickey Dugan
- Marek Lewandowski – Cybercon
- Aleksander Mikołajczak – Ollie Keeawani
- Cezary Nowak – Joe Thax
- Ryszard Olesiński – Złogniew
- Rafał Żabiński – Carl Gambit
i inni
Lektor: Roch Siemianowski
Spis odcinków
| N/o | Polski tytuł | Oryginalny tytuł | |
|---|---|---|---|
| SERIA PIERWSZA | |||
| 01 | For the Global Good | ||
| 02 | Temple Island | ||
| 03 | Visit To Alcatraz | ||
| 04 | Reunion | ||
| 05 | Primal Instinct | ||
| 06 | Starzy przyjaciele, nowi wrogowie | Old Friends, New Enemies | |
| 07 | Camouflage | ||
| 08 | On the Far Side of the Moon | ||
| 09 | Pyramid Power | ||
| 10 | Deep Freeze in the South Seas | ||
| 11 | Second Chances | ||
| 12 | Signs of Intelligent Life | ||
| 13 | Under the Volcano | ||
| 14 | Abduction and Return | ||
| 15 | The Island Girl's Secret | ||
| 16 | Big Eye Meets Small Fry | ||
| 17 | Realities | ||
| 18 | The Impostor | ||
| 19 | Crisis! | ||
| 20 | Panic at the North Pole | ||
| 21 | Circuits Down | ||
| 22 | Professor Andro's World | ||
| 23 | The Mysterious Dr. Aikens | ||
| 24 | |||
| 25 | K3 | ||
| 26 | Coward of the Cosmos | ||
| 27 | Down in the Alps | ||
| 28 | Remembrance | ||
| 29 | Shake Down in the Big Apple | ||
| 30 | Adventure in the Amazon | ||
| 31 | Old Ties | ||
| 32 | Childish Things | ||
| 33 | Facing the Dragon | ||
| 34 | Hide and Seek | ||
| 35 | Wild Country | ||
| 36 | Mallanox in a Mess | ||
| 37 | Evil in Disguise | ||
| 38 | Krall | ||
| 39 | Mission to Mars | ||
| 40 | Unnatural Disasters | ||
| 41 | Identities | ||
| 42 | Fire and Ice | ||
| 43 | Catastrophe | ||
| 44 | Falling Prey | ||
| 45 | Relativity | ||
| 46 | Allegiance and Amends | ||
| 47 | Encounter of Evil | ||
| 48 | A New Threat | ||
| 49 | The New Resistance | ||
| 50 | Conflict Of Melly Island | ||
| 51 | One to One | ||
| 52 | The Steel City | ||
| 53 | Energy Crisis | ||
| 54 | Negotiations | ||
| 55 | The Document | ||
| 56 | Rebel Defiance | ||
| 57 | Outbreak | ||
| 58 | Wild Ride | ||
| 59 | Uncle Avery | ||
| 60 | Ollie Undercover | ||
| 61 | The Price of Glory | ||
| 62 | Scorpius Force | ||
| 63 | A Ray of Hope | ||
| 64 | The Lost Children of Melly | ||
| 65 | Vorak Resolution | ||
Linki zewnętrzne
- Eskadra Orła w polskiej Wikipedii
- Eskadra Orła w bazie filmweb.pl
